iPad Mini će pokopat 9,7-inčni iPad?

poruka: 18
|
čitano: 3.760
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "iPad Mini će pokopat 9,7-inčni iPad?".
15 godina
neaktivan
offline
iPad Mini će pokopat 9,7-inčni iPad?

Nije toliko stvar u veličini ekrana u koju ćemo zuriti koliko je cijena uređaja. 

Jer budimo realni za manji iznos novčeka dobijemo brandirani Apple uređaj isto kako bi i sa većim modelom dobili. 

Mnogi su voljni žrtvovati par inča radi toga da imaju apple uređaj. (ne kažem da je to loše)

 

Are you the droid I'm looking for ?
 
6 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: iPad Mini će pokopat 9,7-inčni iPad?
To je istina. Plus, ljude i ne impresionira ta velika rezolucija. Sve kaj more veliki, moze i manji brat- jeftinije s apple logom.
Cure su lude kad se zaljubljuju u nas muške,dlakva smrdljiva stvorenja.Ja da sam cura\žena bio bi največa lezbača na svijetu. (c) QFlash
16 godina
online
Re: iPad Mini će pokopat 9,7-inčni iPad?
Fora je u tome da ipad ne mjenjas s istekom ugovora nego se kupuju za cash.
Isto tak dolazi do izrazaja kolko vise ljudi preferiraju manji format koji je Jobs izbjegaval. Ocito je bio u krivu.
Osim toga bi trebal dojti mini s retinom i to je onda to, nakon toga ti sljedecih pet godina ne treba nist bolje.
Dolazi do zasicenja trzista i stagnacije. Nemre se nekaj prodavat u beskonacnost a da neke znacajne razlike ne postoje.
14 godina
neaktivan
offline
Re: iPad Mini će pokopat 9,7-inčni iPad?
NEW_MAN kaže...
Fora je u tome da ipad ne mjenjas s istekom ugovora nego se kupuju za cash.
Isto tak dolazi do izrazaja kolko vise ljudi preferiraju manji format koji je Jobs izbjegaval. Ocito je bio u krivu.
Osim toga bi trebal dojti mini s retinom i to je onda to, nakon toga ti sljedecih pet godina ne treba nist bolje.
Dolazi do zasicenja trzista i stagnacije. Nemre se nekaj prodavat u beskonacnost a da neke znacajne razlike ne postoje.

 

Ovakve analize su se do sada najčešće pokazale krivima.

 

Eventulano veća prodaja Minija bi ovako na osjecaj imala tri razloga. Prvi razlog je cijena, mali je ipak znacajno jeftiniji. Drugi razlog je zasicenje trzista s velikim iPadom u zapadnim zemljama. Trece je veca mobilnost i prodaja za specificne poslovne namjene.

 

I da, bilo bi zanimljivo vidjeti koliko ih je Apple prodao u edukativne ustanove s obzirom kako je nedavno objavljeno da je cca 8 mil iPad-a do sada prodano tim kanalom.

12 godina
neaktivan
offline
iPad Mini će pokopat 9,7-inčni iPad?

Ali kada dođe mini sa Retinom vjerujem da će i cijena skočiti za svaki početni mini model za +500kn.. sumnjam da će ostati na ovim cijenama..

Tony Soprano
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
iPad Mini će pokopat 9,7-inčni iPad?

pa daj usporedi onda prošlogodišnju prodaju sa sadašnjoim novom projekcijom pa da se vidi porast svejedno.

 

ja osobno nikad ne bi mali ipad jer svoj ipad2 koristim samo za poslovne svrhe i taman mi je (s novom BTooth tipkovnicom još i bolje!!

mali je za klince i neobavezne stvari, a kad objave novi form faktor bez bočnih stranica is manjim grijanjem, boljom baterijom itd bit će mrak veliki opet.

 

 

 

M.

 
2 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: iPad Mini će pokopat 9,7-inčni iPad?
Tony.Soprano kaže...

Ali kada dođe mini sa Retinom vjerujem da će i cijena skočiti za svaki početni mini model za +500kn.. sumnjam da će ostati na ovim cijenama..

LOL

 

Minimum 100€

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
15 godina
offline
iPad Mini će pokopat 9,7-inčni iPad?

pa cijena ipada 2 bez retine i ipada 3 s retinom je ista tj ipad 3 je zamjenio ipad 2 a dvojki je cijena pala. jedino nisam shvatio zasto je cetvorki porasla cijena.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: iPad Mini će pokopat 9,7-inčni iPad?

Mislis kod nas ? Zbog rasta tecaja eura.

16 godina
offline
iPad Mini će pokopat 9,7-inčni iPad?

bas kupio ipad 4, i mislim da je mini bolji form factor. I tezina cetvorke je totalno prevelika, neupotrebljivo ako netko misli drzati tablet u jednoj ruci duze od 2min! Osim naravno ako bilda misice za ljeto :)

 

Oko 7-8" je idealna velicina, da nebude premalen ekran za surfanje i citanje, a opet ne prevelik i pretezak pa da izgubi na mobilnosti. 

 

UPDATE: btw, sada kada imam tablet smatram da je duzi rad na tabletu nemoguc, odnosno los i stetan. Drzanje ekrana/tableta u krilu (ili nisko ispod razine ociju) i uzrokuje bolove u vratu zbog nepravilnog drzanja glave. Za povremeni rad u obliku provjere mailova, fejsa i tvitera je super, ali ozbiljni rad ne. Pogotovo ako je to ne-lagan 10" uređaj poput ipada 2/3/4

Mozda iza svega toga stoje masoni sa svojim medicinskim i farmaceutskim korporacijama koje ce nam sada mocu prodavati razne terapije, umjetne kičme, ljekove protiv bolova i slicno :) !

Smith and Wesson - the original point and click interface | http://twitter.com/hhrvoje, http://www.hudosvibe.net
Poruka je uređivana zadnji put pon 4.3.2013 12:20 (hudo).
Moj PC  
8 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: iPad Mini će pokopat 9,7-inčni iPad?
Clone kaže...

Nije toliko stvar u veličini ekrana u koju ćemo zuriti koliko je cijena uređaja. 

Jer budimo realni za manji iznos novčeka dobijemo brandirani Apple uređaj isto kako bi i sa većim modelom dobili. 

Mnogi su voljni žrtvovati par inča radi toga da imaju apple uređaj. (ne kažem da je to loše)

 

 

Meni iPad ne treba, kao ni bilo koji drugi tablet. Barem ne u poslovne svrhe. No zeni je odlicno posluzio (crtici za malo dijete, facebook i sl. gluparije).

Jedino za sta mi stvarno posluzi je citanje eknjiga. I tu mi je odlican, na vecer prije spavanja redovito citam bilo sta.

 

I bas radi toga iPad mini bi mi puno vise odgovarao. Manji i laksi. Cekam novog sa retina zaslonom i kupit cu ga. iPad mini nisam uzeo bas radi toga jer nema retina zaslon. Nekima nije sve u cijeni, vec jednostavno zele manji uredjaj :)

12 godina
neaktivan
offline
iPad Mini će pokopat 9,7-inčni iPad?

Tako je slažem se. Osobno imam iPad 3, i osjeti se ta težina uređaja, nije da je to sad nešto wauuu otpast će mi ruka, ali na duže vremena zna biti baš otežano. Isto čekam mini Retinu, baš zbog Retine i ja ću si onda upiknuti jedan mini. Samo se nadam da neće biti neka drastično veća cijena, iako ne igra mi sad 100-200kn ulogu, ali ne trebaju pretjerivati kao što uvijek rade..

Tony Soprano
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: iPad Mini će pokopat 9,7-inčni iPad?
NEW_MAN kaže...
Fora je u tome da ipad ne mjenjas s istekom ugovora nego se kupuju za cash.
Isto tak dolazi do izrazaja kolko vise ljudi preferiraju manji format koji je Jobs izbjegaval. Ocito je bio u krivu.
Osim toga bi trebal dojti mini s retinom i to je onda to, nakon toga ti sljedecih pet godina ne treba nist bolje.
Dolazi do zasicenja trzista i stagnacije. Nemre se nekaj prodavat u beskonacnost a da neke znacajne razlike ne postoje.

Ma ni ugovor nije sto je nekad bio. Cijene telekomunikacijskim uslugama su jako pale, i prostor za subvencioniranje je puno manji.

 

A i content ne prati snagu uredjaja, i zato ljudi sve manje kupuju i desktop kompove. Sad se jos nesto prodaju prijenosna racunala zato kaj jos napreduju, i nove stvari poput tableta.

11 godina
protjeran
offline
iPad Mini će pokopat 9,7-inčni iPad?

Ono što prodaje manji iPad je isključivo cijena. Ko nema novca za normalan tablet (9.7 i 10.1") taj će kupiti neki od 7" ili 7.9" i to je to. Kao da mi svi ne bi vozili Merc, BMW ili Audi da imamo novca, a ne Škode ;)

 

Što se težine tiče, novi iPad uređaji jesu preskupi. Meni je krivo što sam prodao svoj iPad 2, jer je ženi iPad 3 pretežak i ne koristi ga ni blizu kao što je koristila iPad 2. Ali kao što sam gore naveo, cijena je jedini razog što bi neko uzeo iPad mini umjesto 3/4

Moj PC  
0 5 hvala 0
14 godina
offline
Re: iPad Mini će pokopat 9,7-inčni iPad?
Shagmans2 kaže...

Ono što prodaje manji iPad je isključivo cijena. Ko nema novca za normalan tablet (9.7 i 10.1") taj će kupiti neki od 7" ili 7.9" i to je to. Kao da mi svi ne bi vozili Merc, BMW ili Audi da imamo novca, a ne Škode ;)

 

Što se težine tiče, novi iPad uređaji jesu preskupi. Meni je krivo što sam prodao svoj iPad 2, jer je ženi iPad 3 pretežak i ne koristi ga ni blizu kao što je koristila iPad 2. Ali kao što sam gore naveo, cijena je jedini razog što bi neko uzeo iPad mini umjesto 3/4

ček ti misliš reći kako bi kupio skuplji proizvod makar ga koristio 3 puta manje od manjeg i jeftinijeg, ne treba svima tablet od 10'' 

15 godina
offline
Re: iPad Mini će pokopat 9,7-inčni iPad?
Shagmans2 kaže...

Ono što prodaje manji iPad je isključivo cijena. Ko nema novca za normalan tablet (9.7 i 10.1") taj će kupiti neki od 7" ili 7.9" i to je to. Kao da mi svi ne bi vozili Merc, BMW ili Audi da imamo novca, a ne Škode ;)

 

Što se težine tiče, novi iPad uređaji jesu preskupi. Meni je krivo što sam prodao svoj iPad 2, jer je ženi iPad 3 pretežak i ne koristi ga ni blizu kao što je koristila iPad 2. Ali kao što sam gore naveo, cijena je jedini razog što bi neko uzeo iPad mini umjesto 3/4

Cijena nema nikakve veze sa prodajom iPad mini iPad je jednostavno pretežak mini je prakticniji.

U kući više nitko neće iPad od kad imam iPad mini pogotova dijec još kad bi bio mrvicu lakši i to bi bilo to.

15 godina
neaktivan
offline
iPad Mini će pokopat 9,7-inčni iPad?

Ako sad dodaju retinu u novi mini, definitivno nece biti laksi nego tezi zbog baterije.

Are you the droid I'm looking for ?
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
iPad Mini će pokopat 9,7-inčni iPad?
S obzirom da nemam laptop, meni veći ekran na ipadu pase, i uz onaj cover nemam nikakvih problema sa tezinom, uvijek ili stoji na stolu ili u na krevetu ili na meni i nikakvog problema( a znam na njemu i po nekoliko sati na dan provesti kada učim), dok bi moja mama manji da ga može u torbicu metnut jer je ipak dosta kompaktniji i kao takav bolje rješenje za nosit, naspram velikog koji ja rijetko nosim sa sobom, jer mi nema smisla kad imam i smartphone...po meni oba dva modela su za različite svrhe pa svatko nek si uzme sto mu pase, očito je mini bolji po pitanju mobilnosti kad vec sad ljudi imaju skoro pa 6" mobitele onda jos inč dva nisu problem :P
Stoja
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice