iPadovi u vojnim zrakoplovima zaključana tema

poruka: 67
|
čitano: 5.052
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "iPadovi u vojnim zrakoplovima".
12 godina
neaktivan
offline
Re: iPadovi u vojnim zrakoplovima
freddie kaže...
McD kaže...
freddie kaže...

  zgodan je i u civilnom zrakoplovstvu jer sa svojom cijenom od 800 dolara sa par aplikacija i uz dodatak vanjske antene ravnopravno zamjenjuje garmin gpsmap 696 koji košta 2800 $ + ultraskupaskupa pretplata. i naravno, ima hrpu dodatnih mogućnosti i deset puta bolji ekran

"zgodan" sve dok ne postane sigurnosni problem, a onda sve pada u vodu

ovdje gore si uspoređivao garmin i ipad. pazi drugi put što citiraš

 

..i ja pričam o učestaloj upotrebi ipada u sportskom zrakoplovstvu a ti nakeljiš sliku terorističkog zabijanja airlinera punog ljudi u wtc? i sad ja pitam ono, wtf?

.. i gdje sam ja tu spomenuo garmin?

.. sportski zrakoplovi nemogu biti meta/sredstvo terorističkog napada?

 

14 godina
offline
iPadovi u vojnim zrakoplovima

 1. citirao si moj post u kojem velim kako piloti lakih zrakoplova mijenjaju garminovu navigaciju ipadom. tvoj komentar je glasio kako to 'predstavlja nekakvu opasnost'. i?

 

 

 2. poveži mi teroristički napad jumbo- jetom na zgradu, i moj post o korištenju ipada u lakom zrakoplovstvu? ono, wtf? kaj ima neka teroristička aplikacija za ipad koja sama vozi avion ili nekaj?!?!

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: iPadovi u vojnim zrakoplovima
freddie kaže...

 1. citirao si moj post u kojem velim kako piloti lakih zrakoplova mijenjaju garminovu navigaciju ipadom. tvoj komentar je glasio kako to 'predstavlja nekakvu opasnost'. i?

 

 

 2. poveži mi teroristički napad jumbo- jetom na zgradu, i moj post o korištenju ipada u lakom zrakoplovstvu? ono, wtf? kaj ima neka teroristička aplikacija za ipad koja sama vozi avion ili nekaj?!?!

1. Citirao sam tvoj post u kojem spominješ "civilne" zrakoplove, jumbo-jet je "civilni" zrakoplov, bilo kakav uređaj (pa bio on iPad, Android, Windows tablet) koji je široko dostupan raznim skupinama ljudi može predstavljati sigurnosni propust

 

2.

freddie kaže...

 bole mene i tebe neka stvar što će netko koristit za navigaciju u svojem osobnom zrakoplovu, i da li će pasti zbog toga.

 

Po tvome ako se mali zrakoplov zaleti u zgradu i ubije 200 ljudi to je sasvim ok?

 

14 godina
offline
Re: iPadovi u vojnim zrakoplovima
McD kaže...

1. Citirao sam tvoj post u kojem spominješ "civilne" zrakoplove, jumbo-jet je "civilni" zrakoplov, bilo kakav uređaj (pa bio on iPad, Android, Windows tablet) koji je široko dostupan raznim skupinama ljudi može predstavljati sigurnosni propust

 

2. Po tvome ako se mali zrakoplov zaleti u zgradu i ubije 200 ljudi to je sasvim ok?

 

 1. ako pogledaš malo ispod tog originalnog posta, vidjet ćeš da sam se ispravio glede tog izraza 'civilnog'. samo malo ispod.

 

 2. ne, sasvim je ok tek ako ti meni objasniš kakve cijeli gore opisani slučaj zabijanja u zgradu ima veze ima sa vrstom navigacije u zrakoplovu?

Poruka je uređivana zadnji put uto 13.3.2012 19:51 (freddie).
12 godina
neaktivan
offline
Re: iPadovi u vojnim zrakoplovima
freddie kaže...

 1. ako pogledaš malo ispod tog originalnog posta, vidjet ćeš da sam se ispravio glede tog izraza 'civilnog'. samo malo ispod.

 

 2. ne, sasvim je ok tek ako ti meni objasniš kakve cijeli gore opisani slučaj zabijanja u zgradu ima veze ima sa vrstom navigacije u zrakoplovu?

onda si ti bolestan čovjek, opravdavati bilo koji slučaj gdje ljudi gube živote je bolesno

12 godina
neaktivan
offline
Re: iPadovi u vojnim zrakoplovima
freddie kaže...
McD kaže...

1. Citirao sam tvoj post u kojem spominješ "civilne" zrakoplove, jumbo-jet je "civilni" zrakoplov, bilo kakav uređaj (pa bio on iPad, Android, Windows tablet) koji je široko dostupan raznim skupinama ljudi može predstavljati sigurnosni propust

 

2. Po tvome ako se mali zrakoplov zaleti u zgradu i ubije 200 ljudi to je sasvim ok?

 

 1. ako pogledaš malo ispod tog originalnog posta, vidjet ćeš da sam se ispravio glede tog izraza 'civilnog'. samo malo ispod.

 

 2. ne, sasvim je ok tek ako ti meni objasniš kakve cijeli gore opisani slučaj zabijanja u zgradu ima veze ima sa vrstom navigacije u zrakoplovu?

 

freddie kaže...
McD kaže...

a gdje sam ja to napravio?

 tamo gdje sam i ja rekao da je bezuvjetno ok napasti zgrade i ubiti ljude. jer, kolio se sjećam, rekao sam da bi 'bilo ok' tek kad objasniš kakve veze ima ipad sa napadom (vec sam ti rekao da nisam povezivao iPad s napadom na twinse) na twinse..

ako se iPadu softver moze izmjeniti onda i teroristi mogu napraviti izmjenu navigacijskih karata, navigacijskih prirucnika, protokola .. .. .. ..

 

nisam rekao da ima veze s napadom na twinse nego o mogućnosti da se desi nešto kao napad na twinse, dakle napad na civilni stambeni objekt (dakle nemoj bezveze trollati nego procitaj)

McD kaže...

ako neko koristi ipad za navigaciju u svom osobnom zrakoplovu i desi se nešto kao sa slike onda me je itekako briga

 

 

 

14 godina
offline
iPadovi u vojnim zrakoplovima

 vjerojatno je netko odgovoran i mjerodavan procijenio mogućnost upada u sustav i odlučio uzeti IOS tablet kao najbolje i najsigurnije riješenje. pored tolike američke i korejske konkurencije na drugim os- ovima.

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: iPadovi u vojnim zrakoplovima
freddie kaže...

 vjerojatno je netko odgovoran i mjerodavan procijenio mogućnost upada u sustav i odlučio uzeti IOS tablet kao najbolje i najsigurnije riješenje. pored tolike američke i korejske konkurencije na drugim os- ovima.

Tko je rekao da su konkurentski tableti sigurni, ako pogledaš bolje prije sam napisao "bilo kakav uređaj (pa bio on iPad, Android, Windows tablet) koji je široko dostupan raznim skupinama ljudi može predstavljati sigurnosni propust".

Tablet proizveden potpuno u njihovom aranžmanu i nedostupan u prodaji, njihovim OSom, hardverskom ekripcijom, bio bi najsigurnije rješenje za zrakoplovstvo. Svi iPadovi, Media padovi, Tabovi, Ideapadovi predstavljaju rizik jer su široko dostupni svima pa i teroristima.

 

14 godina
offline
iPadovi u vojnim zrakoplovima

 a netko koga se doista pita je odvagnuo neke stvari i proizvode i odlučio. jbg

 

 a da li je ovo riješenje optimalnije od nekog drugog, nemam pojma. ali barem znamo koga su izabrali između tableta raznih proizvođača i operativnih sustava. i šta koriste za razne namjene u vojnim zrakoplovima, pored civilnih i putničkih.

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: iPadovi u vojnim zrakoplovima
freddie kaže...

 a netko koga se doista pita je odvagnuo neke stvari i proizvode i odlučio. jbg

 

 a da li je ovo riješenje optimalnije od nekog drugog, nemam pojma. ali barem znamo koga su izabrali između tableta raznih proizvođača i operativnih sustava. i šta koriste za razne namjene u vojnim zrakoplovima, pored civilnih i putničkih.

 

promakao ti je drugi post u ovoj temi

 

 

"The Air Force Special Operations Command (AFSOC) on Wednesday canceled without explanation a plan to buy nearly 3,000 iPad 2s to be used as electronic flight bags."

Očigledo je neko odgovorniji procjenio o mogućem sigurnosnom riziku

Poruka je uređivana zadnji put uto 13.3.2012 21:06 (McD).
14 godina
offline
iPadovi u vojnim zrakoplovima

 odlučili su da im ne paše ruski softver u njima?

 

 ili da uskoro izlazi trojka?

 

 

 ili bi najradije da zbog 3000 zanemarimo ostalih milion koji se uredno koriste u raznim zrakoplovima?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: iPadovi u vojnim zrakoplovima

sve to i dalje ne znači da ne postoji sigurnosni rizik, pa i za civilne zrakoplove

ako se vojska povlači iz iPad nabave vjerovatno postoji dobar razlog

 

14 godina
offline
iPadovi u vojnim zrakoplovima

 ne povlače se svi nego samo mali dio, jesi ti uopće pročitao recimo članak iz teme? i to zbog ruskog softvera u tim ipadima?

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: iPadovi u vojnim zrakoplovima
McD kaže...
freddie kaže...

 bole mene i tebe neka stvar što će netko koristit za navigaciju u svojem osobnom zrakoplovu, i da li će pasti zbog toga.

 

Po tvome ako se mali zrakoplov zaleti u zgradu i ubije 200 ljudi to je sasvim ok?

 

A mislim stvarno... koji je tebi vrag?

Na stranu dobronamjerne rasprave o prednostima IOS-a ili Androida... ovo je stvarno previše...

Kaj je tebi netko iz Apple-a osobno naudio... ukrao bicikl...natezao mačku za rep...

Get a life...

15 godina
offline
iPadovi u vojnim zrakoplovima

Koje vi gluposti pricate pa to je strasno.

 

Dakle, da rezimiram: umjesto da se koristi nekoliko kila papira sa kartama, podacima za navigaciju, aerodromima i slicno, u ovom slucaju bi imao bazu podataka na iPadu u kojoj bi bile te karte, podaci za navigaciju, podaci o aerodromima i slicno. Dakle, sve za sto bi iPad sluzio bi bilo da prikaze te podatke, nista drugo. 

 

Autopilot u zrakoplovstvu ne ide na principu garmina na cesti - ne unosi se pisa sa koje ides, pista na koju ides i ajmo miki. Najcesce rute nisu ravna linija izmedju tocke A i tocke B. Postoje unaprijed definirane rute kojima SMIJES letjeti (ovise npr o beaconima na zemlji, odnosno o VOR-ovima, NDB-ovima i slicno). Rute se unose u racunalo i autopilot se ravna prema njima. To je ako pricamo o IFR.

Computer games do not affect kids: I mean if Pacman affected us as kids we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills while listening to repetitive electronic music!
 
3 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: iPadovi u vojnim zrakoplovima
freddie kaže...

 ne povlače se svi nego samo mali dio, jesi ti uopće pročitao recimo članak iz teme? i to zbog ruskog softvera u tim ipadima?

 

 

evo čitam

"canceled without explanation a plan to buy nearly 3,000 iPad 2s"

dakle narudžba od gotovo 3000 ipada otkazana bez obješnjenja .. ... .. - dakle cijela narudžba

 

"Some theorize that the Command's decision to outfit the iPads with GoodReader, a popular iPad document reader created by a Russian software developer"

Pojedinci teoriziraju da odluka ima veze zbog ruskog softwera - dakle spekulacija

 

"Others wonder if the agency has simply postponed the initiative until the iPad 3 debuts."

drugi se pitaju da li je odluka o otkazu narudžbe donešena zbog skorog izlaska iPada 3 - dakle opet spekulacija

 

"still very much interested in using tablets to lighten the load of flight crews. "[The Command] continues to explore options to develop the electronic flight bag program"

i dalje su vrlo zainteresirani za upotrebu tableta, ispituju se opcije za razvoj  .. .. ... .. - dakle postoji mogućnost da sami rzviju tablet rijesenje koje im treba

 

da li si ti pročitao članak? kao što je rečeno, da li je zbog ruskog softwera samo je spekulacija

 

15 godina
offline
iPadovi u vojnim zrakoplovima

Ma nije uopce bitno koji ce se tablet koristiti u ovu svrhu. Bitno je da ce update podatka biti moguc jednim klikom, da neces morati tegliti 10 kila papira, da ce update biti poprilicno jeftiniji, laksi i brzi nego je do sada bio.

Computer games do not affect kids: I mean if Pacman affected us as kids we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills while listening to repetitive electronic music!
 
3 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: iPadovi u vojnim zrakoplovima

U potpunosti se slažem, dokle god je sigurnost maximalna

15 godina
offline
Re: iPadovi u vojnim zrakoplovima
McD kaže...

U potpunosti se slažem, dokle god je sigurnost maximalna

Pa isti je vrag. Zamisli da pas pojede karte i informacije koje su tiskane na papiru.

 

Sto se tice skretanja sa kursa, kontrola leta to budno prati (pogotovo od 9/11) i obavijesti pilota ukoliko dodje do istog.

 

Vecina nesreca se ionako dogadja prilikom sletanja i uzletanja (sto zbog kompleksnosti samih procedura, sto do ekstremnih naprezanja svih elemenata zrakoplova). Samo letenje je zapravo najlaksi dio.

Computer games do not affect kids: I mean if Pacman affected us as kids we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills while listening to repetitive electronic music!
12 godina
neaktivan
offline
Re: iPadovi u vojnim zrakoplovima
tnakir kaže...
McD kaže...

U potpunosti se slažem, dokle god je sigurnost maximalna

Pa isti je vrag. Zamisli da pas pojede karte i informacije koje su tiskane na papiru.

 

Sto se tice skretanja sa kursa, kontrola leta to budno prati (pogotovo od 9/11) i obavijesti pilota ukoliko dodje do istog.

 

Vecina nesreca se ionako dogadja prilikom sletanja i uzletanja (sto zbog kompleksnosti samih procedura, sto do ekstremnih naprezanja svih elemenata zrakoplova). Samo letenje je zapravo najlaksi dio.

da ako tako gledaš

 

al dobar dio tih procedura odnosi se na krizne sitacije

kada otkaze sutopilot, elektronika, hidraulika, razna oštećenja zrakoplova zbog udara groma, otkarzivanje motora ili komunikacije, i milijun drugih raznih problema

ako pratiš na national geographic - air crash investigation, nakon svake od tih nesreća sve te procedure su se ili mjenjale ili nadopunjavale

 

ako je zlonamjernim osobama moguće izmjeniti službene procedure na tabletu onda se to tesko može nazvati sigurno

15 godina
offline
Re: iPadovi u vojnim zrakoplovima
McD kaže...

da ako tako gledaš

 

al dobar dio tih procedura odnosi se na krizne sitacije

kada otkaze sutopilot, elektronika, hidraulika, razna oštećenja zrakoplova zbog udara groma, otkarzivanje motora ili komunikacije, i milijun drugih raznih problema

ako pratiš na national geographic - air crash investigation, nakon svake od tih nesreća sve te procedure su se ili mjenjale ili nadopunjavale

 

ako je zlonamjernim osobama moguće izmjeniti službene procedure na tabletu onda se to tesko može nazvati sigurno

Naravno da postoje procedure. Ako cemo tako gledati, isto tako zlonamjerna osoba moze umetnuti stranicu sa krivim procedurama u binder i gdje smo onda?

Computer games do not affect kids: I mean if Pacman affected us as kids we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills while listening to repetitive electronic music!
12 godina
offline
Re: iPadovi u vojnim zrakoplovima
tnakir kaže...

Ma nije uopce bitno koji ce se tablet koristiti u ovu svrhu. Bitno je da ce update podatka biti moguc jednim klikom, da neces morati tegliti 10 kila papira, da ce update biti poprilicno jeftiniji, laksi i brzi nego je do sada bio.

samo me zanima, za svrhu koju spominjes, koja je prednost tableta od 1000$ naspram nekog netbooka od 300$? 700$ za listanje prstom?

12 godina
neaktivan
offline
Re: iPadovi u vojnim zrakoplovima
tnakir kaže...

Naravno da postoje procedure. Ako cemo tako gledati, isto tako zlonamjerna osoba moze umetnuti stranicu sa krivim procedurama u binder i gdje smo onda?

nisi shvatio ono što želim reći

mnogo sigurnije rješenje (a možda i jeftinije) bi bilo kad bi američka vojska za svoje potrebe (ili potrebe civilnog zrakoplovstva) sama razvila i proizvela tablet i potreban softwer, za svaki komad hardvera se zna gdje je, softwer je rađen isključivo za tu namjenu a ne kao iOS/Android sa milijun nepotrebnih opcija i ko zna kojim bugovima i da ne govorim kako su komercijalni tableti dostupni svima na seciranje

 

 

15 godina
offline
Re: iPadovi u vojnim zrakoplovima
BlueMax kaže...

samo me zanima, za svrhu koju spominjes, koja je prednost tableta od 1000$ naspram nekog netbooka od 300$? 700$ za listanje prstom?

Jednostavnije za koristenje. Prakticnije.

McD kaže...

mnogo sigurnije rješenje (a možda i jeftinije) bi bilo kad bi američka vojska za svoje potrebe (ili potrebe civilnog zrakoplovstva) sama razvila i proizvela tablet i potreban softwer, za svaki komad hardvera se zna gdje je, softwer je rađen isključivo za tu namjenu a ne kao iOS/Android sa milijun nepotrebnih opcija i ko zna kojim bugovima i da ne govorim kako su komercijalni tableti dostupni svima na seciranje

 

 

Sta ima bit sigurno? Fucking book na tabletu. Eto upravo to bi bili ti prirucnici. Jeftinije razviti i proizvesti svoj uredjaj - mos mislit.

Computer games do not affect kids: I mean if Pacman affected us as kids we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills while listening to repetitive electronic music!
12 godina
neaktivan
offline
Re: iPadovi u vojnim zrakoplovima
tnakir kaže...

Sta ima bit sigurno? Fucking book na tabletu. Eto upravo to bi bili ti prirucnici. Jeftinije razviti i proizvesti svoj uredjaj - mos mislit.

I kad ti ekipa iz Afganistana uvali "Fuking book" malo prepravljen po njihovom ukusu (a sve zato jer mogu na nesigurnom tabletu) ti ćeš raditi šta u kriznoj situaciji?

15 godina
offline
Re: iPadovi u vojnim zrakoplovima
McD kaže...
tnakir kaže...

Sta ima bit sigurno? Fucking book na tabletu. Eto upravo to bi bili ti prirucnici. Jeftinije razviti i proizvesti svoj uredjaj - mos mislit.

I kad ti ekipa iz Afganistana uvali "Fuking book" malo prepravljen po njihovom ukusu (a sve zato jer mogu na nesigurnom tabletu) ti ćeš raditi šta u kriznoj situaciji?

Vec sam ti gore napisao. Nece avion pasti s neba ako su podaci na kartama pogresni.

Computer games do not affect kids: I mean if Pacman affected us as kids we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills while listening to repetitive electronic music!
13 godina
neaktivan
offline
Re: iPadovi u vojnim zrakoplovima

ma sigurno su neke glavesine iz vojske dobile kesu od applea

sigurno je ipad dobar uredaj, ali logicki nije najbolji izbor za tu svrhu

nista cudno, u hrvatskoj se to dogada svaki dan

mozda je i pranje novca ukljuceno, sve je moguce

There are only two races on this planet-the intelligent and the stupid.
15 godina
offline
Re: iPadovi u vojnim zrakoplovima
apoteka kaže...

ma sigurno su neke glavesine iz vojske dobile kesu od applea

sigurno je ipad dobar uredaj, ali logicki nije najbolji izbor za tu svrhu

nista cudno, u hrvatskoj se to dogada svaki dan

mozda je i pranje novca ukljuceno, sve je moguce

Ma opet - nije bitno hoce li to biti iPad ili ce to biti nekakav android tablet, hoce li to biti W8 tablet ili sto vec. Bitno je da se neke stvari napokon moderniziraju.

Computer games do not affect kids: I mean if Pacman affected us as kids we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills while listening to repetitive electronic music!
16 godina
moderator
offline
Re: iPadovi u vojnim zrakoplovima
tnakir kaže...

Ma opet - nije bitno hoce li to biti iPad ili ce to biti nekakav android tablet, hoce li to biti W8 tablet ili sto vec. Bitno je da se neke stvari napokon moderniziraju.

 

Kao mrzitelj Applea, mogu reći da je iPad najbolji uređaj za to. Ova inicijativa za korištenjem iPada u kokpitima ne dolazi sa šefovske razine pa ide prema dolje (top-down), već su piloti sami počeli kupovati iPade i nositi ih sa sobom u kokpit, a  tek onda su tvrtke (i sad vojska) odlučli to dići na razine čitavih organizacija i kupovati ih na vagone. 

 

iPadi su se u praksi, onima koji stvarno svaki dan lete, pokazali najboljima i daleko praktičnijima od prijenosnika koje su prije sa sobom nosili u kokpit. Nitko ne govori o kupnji tableta s Windowsima ili Androidom za digitalnog Jeppesena u kokpitu, već samo o iPadima.

 

Svi profesionalni piloti koje ja znam nabavili su ih od vlastite love, tako da to valjda nešto govori o tome da li im "stvarno" trebaju. 

 

 

 

This space for rent!
14 godina
offline
Re: iPadovi u vojnim zrakoplovima
tnakir kaže...
McD kaže...
tnakir kaže...

Sta ima bit sigurno? Fucking book na tabletu. Eto upravo to bi bili ti prirucnici. Jeftinije razviti i proizvesti svoj uredjaj - mos mislit.

I kad ti ekipa iz Afganistana uvali "Fuking book" malo prepravljen po njihovom ukusu (a sve zato jer mogu na nesigurnom tabletu) ti ćeš raditi šta u kriznoj situaciji?

Vec sam ti gore napisao. Nece avion pasti s neba ako su podaci na kartama pogresni.

 

Nece pasti ali ce se zabiti u zgradu, kak ne kuzis :))
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice