iPhone X izazvao navalu kupaca na Appleovim strani

poruka: 17
|
čitano: 3.998
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "iPhone X izazvao navalu kupaca na Appleovim strani".
10 godina
offline
iPhone X izazvao navalu kupaca na Appleovim strani

iPhone je nakon tolikih godina konačno postao istinski statusni simbol.

 

Nema šanse da je onaj tko pljune tolike pare za ovo normalnog mentalnog statusa.

 

 
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: iPhone X izazvao navalu kupaca na Appleovim st
Yo Momma kaže...

iPhone je nakon tolikih godina konačno postao istinski statusni simbol.

 

Nema šanse da je onaj tko pljune tolike pare za ovo normalnog mentalnog statusa.

 

Ima jedna narodna priča, koja priča ovako; 

 

došla snaša na tržnicu, i upita babu za tezgom, "baba, pošto jajca"?! 

Odgovara joj baba; "snašo, paket 20.00 kuna, našto snaša odgovara skupo, nenormalno mentalno skupo"!!!! 

Opet njoj baba odgovara; "nije to snašo skupo, već si se ti siroto siromašno udala, draga moja"!!!! 

 

Nisam od namjere vrijeđati, ali kolega, budite i vi malo više parlamentarni sa svojim stavovima, jer svatko ima pravo raditi što želi sa svojim ....., da ne govorimo da se o ukusima ne raspravlja, ljepota je u očima promatrača, ... 

 

Zar 1350.00€ za Huawei Mate Porsche Design vi smatrate opravdanim mentalno normalnim onda ?! 

Budite onda malo hrabri pa se javite sa nekom odokativnom procijenom, koliko će se prodati Porsche-a u odnosu na X, u nekom mogućem omjeru možda i 1 : 2000, gdje je tu onda logika učiniti takav gadget, makar meni osobno niti on nije nezanimljiv?! 

ATJ Lučko
12 godina
offline
iPhone X izazvao navalu kupaca na Appleovim strani

S time da je Mate 10 Porsche kolekcionarski i unikatan zbog toga...

Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
iPhone X izazvao navalu kupaca na Appleovim strani

Čisto za početak moram reći da iPhone X nikad ne bih kupio jer mi je po dizajnu malo "too much" i za mene je trenutno najisplativija kupnja iPhone 7 - ne patim na najnovije điđe-miđe i štoviše me počinje sve to sve više živcirati. S druge strane, kad se pogledaju te cijene u svijetu i u Hrvatskoj činjenica je da iPhone nije ništa skuplji od Samsung S i Note serije u bijelome svijetu, no kod nas u RH... Zadnji slučaj - kod nas iPhone 8 sa 64GB u HT-u sa ugovorom na 24 mjeseca u nekoj "srednjoj" poslovnoj tarifi stoji 6300 kn. Kad se pogleda na Apple storeu cijena je 700$ što je cca 4500kn. Pa gdje se tih 1800 kn nakupi kad se pređe preko Atlantika? Isto tako, nema više subvencija operatera; nekad si sa takvom tarifom dobio solidan popust na telefon, sada je jedina pogodnost da ne moraš platiti u komadu. Možda je sve ovo malo OT, ali ubuduće ću radije nekome kad ide u SAD platiti razliku nego našim "vrlim" operaterima ili još "vrlijim" distributerima.

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
iPhone X izazvao navalu kupaca na Appleovim strani

Mislim da je u ovom prvom valu riječ o prekupcima. Ali nema sumnja da ima i kompleksaša s malim kojima je izrazito bitno pokazati se među prvima s time, kad već nemaju što drugo za pohvalu.
Jer realno, koja specifikacija može opravdati kupovinu ovog modela u odnosu na iphone 8 osim kompleksa? Ne govorim o ljudima koji će ga dobiti u nekakvoj pretplati, ili raznim kardashianima
bijelog svijeta negdje u toku 2018., nego ovima koji ga moraju "imati prvi".

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Poruka je uređivana zadnji put ned 29.10.2017 4:07 (overhaul).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
iPhone X izazvao navalu kupaca na Appleovim strani

Pa kak nema razlike  u odnosu na 8icu kad je dizajn totalno drukčiji? i ako neko ima love ili želi taj mobitel, neka kupi, njegov problem, a ne nazivat takvu osobu, kompleksaši... svaka roba ima svog kupca pa tak i mobitel od 1kunu i od 15 000kn... ko voli nek izvoli... njegova privatna stvar... 

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: iPhone X izazvao navalu kupaca na Appleovim st
ATJLučko kaže...
Yo Momma kaže...

iPhone je nakon tolikih godina konačno postao istinski statusni simbol.

 

Nema šanse da je onaj tko pljune tolike pare za ovo normalnog mentalnog statusa.

 

Ima jedna narodna priča, koja priča ovako; 

 

došla snaša na tržnicu, i upita babu za tezgom, "baba, pošto jajca"?! 

Odgovara joj baba; "snašo, paket 20.00 kuna, našto snaša odgovara skupo, nenormalno mentalno skupo"!!!! 

Opet njoj baba odgovara; "nije to snašo skupo, već si se ti siroto siromašno udala, draga moja"!!!! 

 

Nisam od namjere vrijeđati, ali kolega, budite i vi malo više parlamentarni sa svojim stavovima, jer svatko ima pravo raditi što želi sa svojim ....., da ne govorimo da se o ukusima ne raspravlja, ljepota je u očima promatrača, ... 

 

Zar 1350.00€ za Huawei Mate Porsche Design vi smatrate opravdanim mentalno normalnim onda ?! 

Budite onda malo hrabri pa se javite sa nekom odokativnom procijenom, koliko će se prodati Porsche-a u odnosu na X, u nekom mogućem omjeru možda i 1 : 2000, gdje je tu onda logika učiniti takav gadget, makar meni osobno niti on nije nezanimljiv?! 

 

 

Daj ne razbacuj se s floskulama.

 

Kao prvo, jedino o ukusima se i raspravlja. Tvrditi suprotno lažna je politička korektnost, da ne kažem preseravanje bez obzira što svi koriste tu poštapalicu ne pitajući se što uopće znači. Bugov forum bi valjda imao tri threada da se o ukusima ne raspravlja.

 

Jer ukus puno više govori o osobi od onoga što ona sama kaže o sebi. Okrutna stvarnost. Samo je treba znati pročitati.

 

Kao drugo, spika o platežnoj moći i njezinoj korelaciji s modelom mobitela tipična je hrvatska naiva i zadnje utočište onih koji pokušavaju prikriti svoje pravo financijsko stanje. Paradoksalno, taj će mobitel pretežno i kupiti hrvatska sirotinja kako bi stavila flaster na svoje komplekse. Ne znam kamo gledaš ako nisi skužio da ljudi oko tebe koji najmanje zarađuju uglavnom imaju najbolje mobitele.

 

I treće, kao što svatko ima pravo raditi sa svojim novcem (ili kompleksima, ili podignutim 6. kreditom) što god hoće, tako i ja imam pravo misliti što god hoću, pa tako eto mislim da konačno imam pouzdan indikator da je netko upitnog mentalnog statusa, a vrlo vjerojatno i socio-ekonomskog iako se isti vjerojatno nada da će ostaviti suprotan dojam.

 

I ne budi patetičan s pokušajima svođenja rasprave na taborenje ovog ili onog modela. iPhone od 10k ili Huawei, koga briga za model. Pametnom je jasno o čemu se ovdje radi.

Poruka je uređivana zadnji put ned 29.10.2017 10:52 (Yo Momma).
12 godina
offline
iPhone X izazvao navalu kupaca na Appleovim strani

Clickbait naslov. Šta cu ja s tom informacijom? Pa i Rolls Royce kupuju ko vruce kifle a obični smrtnik može za tu lovu kupit 3-4 stana/kuce...

Dragi naši Bug žurnalisti, nemojte biti žuti tisak/sajt.

 

Fala, đenja.

Nisam ja ništa prčko.
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: iPhone X izazvao navalu kupaca na Appleovim st
Yo Momma kaže...
ATJLučko kaže...
Yo Momma kaže...

iPhone je nakon tolikih godina konačno postao istinski statusni simbol.

 

Nema šanse da je onaj tko pljune tolike pare za ovo normalnog mentalnog statusa.

 

Ima jedna narodna priča, koja priča ovako; 

 

došla snaša na tržnicu, i upita babu za tezgom, "baba, pošto jajca"?! 

Odgovara joj baba; "snašo, paket 20.00 kuna, našto snaša odgovara skupo, nenormalno mentalno skupo"!!!! 

Opet njoj baba odgovara; "nije to snašo skupo, već si se ti siroto siromašno udala, draga moja"!!!! 

 

Nisam od namjere vrijeđati, ali kolega, budite i vi malo više parlamentarni sa svojim stavovima, jer svatko ima pravo raditi što želi sa svojim ....., da ne govorimo da se o ukusima ne raspravlja, ljepota je u očima promatrača, ... 

 

Zar 1350.00€ za Huawei Mate Porsche Design vi smatrate opravdanim mentalno normalnim onda ?! 

Budite onda malo hrabri pa se javite sa nekom odokativnom procijenom, koliko će se prodati Porsche-a u odnosu na X, u nekom mogućem omjeru možda i 1 : 2000, gdje je tu onda logika učiniti takav gadget, makar meni osobno niti on nije nezanimljiv?! 

 

 

Daj ne razbacuj se s floskulama.

 

Kao prvo, jedino o ukusima se i raspravlja. Tvrditi suprotno lažna je politička korektnost, da ne kažem preseravanje bez obzira što svi koriste tu poštapalicu ne pitajući se što uopće znači. Bugov forum bi valjda imao tri threada da se o ukusima ne raspravlja.

 

Jer ukus puno više govori o osobi od onoga što ona sama kaže o sebi. Okrutna stvarnost. Samo je treba znati pročitati.

 

Kao drugo, spika o platežnoj moći i njezinoj korelaciji s modelom mobitela tipična je hrvatska naiva i zadnje utočište onih koji pokušavaju prikriti svoje pravo financijsko stanje. Paradoksalno, taj će mobitel pretežno i kupiti hrvatska sirotinja kako bi stavila flaster na svoje komplekse. Ne znam kamo gledaš ako nisi skužio da ljudi oko tebe koji najmanje zarađuju uglavnom imaju najbolje mobitele.

 

I treće, kao što svatko ima pravo raditi sa svojim novcem (ili kompleksima, ili podignutim 6. kreditom) što god hoće, tako i ja imam pravo misliti što god hoću, pa tako eto mislim da konačno imam pouzdan indikator da je netko upitnog mentalnog statusa, a vrlo vjerojatno i socio-ekonomskog iako se isti vjerojatno nada da će ostaviti suprotan dojam.

 

I ne budi patetičan s pokušajima svođenja rasprave na taborenje ovog ili onog modela. iPhone od 10k ili Huawei, koga briga za model. Pametnom je jasno o čemu se ovdje radi.

Dobar vam dan kolega želim, ne ovo stvarno nije floskula

 

Apropos prve crtice, da o ukusima se ne raspravlja, ali BUG-ov forum nije fashion style forum da "baš toliko" komentira lamentira se o ukusu, čisto jer je to stvar samog pojedinca. Ono što je meni rezultiralo prelaskom sa androida na iOS nije toliko bio ukus koliko je bio MOJ STAV, gdje sam se ja decidirano postavio u skladu sa onim što je mene žuljalo. Da je 2011 godine postojao dijagonalom veći iPhone, ubo bih ga već tada, ali nije pa sam otišao prema Note II! 

Ukus sam po sebi se može promatrati iz dva kuta, prvi "osobno moj ukus" i drugi "kako drugi doživljavaju moj ukus, i dali ga po njihovom razmišljanj uopće imam", gdje je onaj prvi relativno nebitan, moj je pa niti meni niti drugim ne smeta, ali drugi ukus, on puno toga govori o meni, ili lošega ili vrlo dobroga, gdje možeš imati resursa i previše za nekoliko života, ali si svejedno u javnom životu normalan, nenametljiv usprkos svemu. 

 

Apropos prosijeka pletežne moći prosiječno siromašnog Hrvata, to što kod sirotinje možeš vidjeti SAMO mobilni gadget je donekle apsurd, jer kod onog dobrostojećeg možeš vidjeti i dobru, kvalitetnu, novu obleku, neki noviji skuplji auto, mjesta na koja zalazi i što pije, ...! 

Ljudi koji najmanje zarađuju, uzimanjem nekog "skupog njima" gadgeta ne obraćaju previše vremena za sitnice kao imanje ukusa, jer su u žurbi za nekim svojim nedosegnutim a nedostižnim ciljevima, no uz onaj komad gadgeta, bar su ga ne trenutak malo možda osjetili, ne i dosegnuli. 

 

Ovo oko treće crtice ste mi kolega ipak ostali nedorečeni, nejasni u pojmu što ste ustvari htjeli kazati! U čemu je recimo problem da se uz neka primanja od 6000.00 kuna uzme gadget od 6000.00 kuna na 12 rata?!?! Ili ako ima i malo manja, oko 5000.00 kuna pa uzme na produljenje ugovora od 24/36 mjeseci?!?! Osobno, u dogledno vrijeme do godinu dana iduće godine, neće biti problema ostaviti sa strane koliko će biti potrebno za iPhone X Plus, makar ne vjerujem da će u samom startu onda koštati preko 10.000.00 kuna, ako i da, nekih 1000.00 kuna maksimalno. Što to govori o meni onda, da vjerojatno nemam nikakvog ukusa ?!?!

 

U svezi četvrte crtice, osobno ne preferiram baš previše BUGATTI CHIRON, ali sam pročitao da je svejedno skorom rasprodan, cijenu skorom da neznam niti napisati, Aston Martin kaže uraditi ćemo SAMO 77 primjeraka modela ONE, i javi se baja iz Singapura i uzme samo 10 komada, svaki u drugoj boji, ili lik iz Kine, naruči čini mi se dva ROLCE ROYCE, u crveno zlatnoj boji, njihov pojma bogatstva, sreće, izobilja, i pukne nekoliko miljunčića $, da ne spominjem onaj model VRAITH, samo 10 milijuna $! 

Ali koga briga za to, vi pametni znate o čemu se radi! 

Upsssss, ili možda i neznate ?!?!

ATJ Lučko
12 godina
offline
iPhone X izazvao navalu kupaca na Appleovim strani

Kao prvo nismo nikakve kolege i nedo bog da budemo...
Drugo, sada gledam T-com znaci jebeni mobitel koji ima sta i svaki drugi od 256gb kosta u slobodnoj prodaji 12.500kn?!?!? Lijepa cijena bome... Apple najavljuje da ce za 5 god imati mobitele koji kostaju po 3000$... Jedva cekam da i ostali proizvodjaci pocnu pratiti taj trend, prvo to ocekujem od Googlea

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
iPhone X izazvao navalu kupaca na Appleovim strani

auti poput one77 i la ferrari su investcija. danas ih kupuš za 10 mil dolara, sutra ih prodaš za 15. ajfon x je najobičnija potrošaćka elektronika, ni po čemu poseban mobitel - osim kaj je razvikan i dolazi od firme koja ima široki fanbase. kao takav nema veze sa ekskluzivnim autima.

ajfon (niti bilo koji drugi mobitel) nije nikakva investcija već gubitak. danas ga platiš 10.000 kn, sutra ga prodaješ za upola manje.

 

a najgore od svega - shvaćanje da je ok davati 1/10 mjesečnih prihoda na mobitel?! to je ludost, neovisno o ukusu. u srednje škole pod hitno treba uvesti neki vid financijskog obrazovanja, vođenja osobnog i kućnog buđeta. pa ove debilane poput davanja 1/10 prihoda na mobitel ili uzimanje istog na 24/36 rata nikad nikom ne bi pale na pamet.

 

What could possibly go wrong?
 
4 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: iPhone X izazvao navalu kupaca na Appleovim st
Hornet_93 kaže...

auti poput one77 i la ferrari su investcija. danas ih kupuš za 10 mil dolara, sutra ih prodaš za 15. ajfon x je najobičnija potrošaćka elektronika, ni po čemu poseban mobitel - osim kaj je razvikan i dolazi od firme koja ima široki fanbase. kao takav nema veze sa ekskluzivnim autima.

ajfon (niti bilo koji drugi mobitel) nije nikakva investcija već gubitak. danas ga platiš 10.000 kn, sutra ga prodaješ za upola manje.

 

a najgore od svega - shvaćanje da je ok davati 1/10 mjesečnih prihoda na mobitel?! to je ludost, neovisno o ukusu. u srednje škole pod hitno treba uvesti neki vid financijskog obrazovanja, vođenja osobnog i kućnog buđeta. pa ove debilane poput davanja 1/10 prihoda na mobitel ili uzimanje istog na 24/36 rata nikad nikom ne bi pale na pamet.

 

Možda, a možda i ne 

 

U globalu, donekle se slažem da je ponekad neko skupo uzimanje i dugoročna investicija, no uzeti 10 naoko isitih sportskih auta, je pomalo i snobizam, ili jedan auto za 10 milijuna dolara! Upitno je samo koliko je gospodi visok mjesečni prihod?! 

Nije nebitna činjenica da ih se može razbiti u roku od jedne minute po preuzimanju, primjer jedne  koji je razbio Ferrari sat nakon što ga je preuzeo. 

 

U mojem slučaju, NE UZIMAM DANAS DA BIH SUTRA PRODAO. 

Ako nemam gadget minimalno dvije godine, onda je to za mene fail, bilo koje vrste, primarno moje ako mi padne u vodu, na beton, kamen, ali si luksuz dozvolim da ga izgubim, nekom poklonim?! Daleko od toga da ga ne bih potražio! 

 

U navodu "bilo kakvog obrazovanja" se slažem, pače financijskog/ekonomskog, ali to je sasvim drukčije iz kuta gledišta kada imaš mjesčne prihode u visini do 3000.00 kuna, do 6000.00 kuna, do 9000.00 kuna ili preko, preko 15.000.00 recimo, gdje se 1/10 mjeri sa prvom i zadnjom cifrom u omjeru 1 : 5! U vrlo prvom slučaju je stvar razvidno jasna. 

 

BTW; koji mega brend nema fanbase?!?! 

Pitanje je samo jedno, imaš li ili nemaš dovoljno resursa?! 

A sa nekih 10.000.00 do 20.000.00 kuna, što je ukupno godišnje između 120.000.00 i 240.000.00 kuna, na period od 36 mjeseci minimalno izuzeti sebi nešto priuštiti od 12.000.00 kuna je sasvim u redu ekonomija OSOBNOG BUDGET-a! 

ATJ Lučko
15 godina
offline
iPhone X izazvao navalu kupaca na Appleovim strani

koprcaš se bezveze...

(G)jokaCRO ingame
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: iPhone X izazvao navalu kupaca na Appleovim st
pejak84 kaže...

Pa kak nema razlike  u odnosu na 8icu kad je dizajn totalno drukčiji? i ako neko ima love ili želi taj mobitel, neka kupi, njegov problem, a ne nazivat takvu osobu, kompleksaši... svaka roba ima svog kupca pa tak i mobitel od 1kunu i od 15 000kn... ko voli nek izvoli... njegova privatna stvar... 

Yo Momma ti je savršeno objasnio zašto je to kompleksašenje. Ako je nešto identično funcionalno, onda nema mnogo opravdanja. Ne pričamo o tome kako netko ne podnosi android, nego o identičnom hardveru i OS-u iste firme. I nemoj mi prodavati fore o "dizajnu" jer je i većini appleovaca ovaj dizajn ružan ko ruski šporet. I dapače, čak i da im se sviđa, obući će ga u nekakvi oklop da se ne "investicija" ne razbije i ošteti. Pričam o navali na prvim predbilježbama. oni koji nemaju kompleksa i imaju novaca, ili im firma uzima na neki model pretplate, i tako će to uzeti negdje u 2018, ne guraju se da budu prvi. Ta činjenica najviše govori o kompleksima (jer želja za hardverom je neopravdana kad je osmica hardverski ista), osim u slučaju kad je riječ o prekupcima kojih vjerojatno sad ima najviše, i oni stvaraju navalu, misleći da će ušićariti i da postoji stvarna potražnja kojoj su oni oteli primjerak ispred nosa i sad će mu to naplatiti još skuplje. Kao nekoć šubicari pred kinima. 

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
11 godina
offline
iPhone X izazvao navalu kupaca na Appleovim strani

Mislim, ko ima para nek navali, al stvarno je ovo teški preserans od mobitela, ovo je više za imat, pa da na kavi moš ga svima izvadit i stavit na stol i kurčit se "Aa vidiš iman ajfon x iks ehehe"

404 Greške a nema ih nigdje
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: iPhone X izazvao navalu kupaca na Appleovim st
Spiridon kaže...

Clickbait naslov. Šta cu ja s tom informacijom? Pa i Rolls Royce kupuju ko vruce kifle a obični smrtnik može za tu lovu kupit 3-4 stana/kuce...

Dragi naši Bug žurnalisti, nemojte biti žuti tisak/sajt.

 

Fala, đenja.

 Onaj ko kupuje RR vec ima 3-4 stana a iphone kupuju na rate. Barem ovdje na balkanu.....Bas me zanima koliko RR se proda na rate ....

10 godina
offline
iPhone X izazvao navalu kupaca na Appleovim strani

Ja sam imao "sreću" da me u Savskoj naguzio onaj jedini Rolls (Phantom?) koji se u zadnjih par godina pojavio u Zagrebu.

 

Čovjek mi samo malo odvalio blatobran, objektivno par desetaka kuna štete za kopču.

 

Dao mi je sto eura, nisam se mogao obraniti. A i rulja koja je gledala sa strane i urlala da mu se napijem krvi, pokaram mu ženu i uzmem djecu u bijelo roblje nije pomogla.

 

 

Trebao sam ga pitati jel uzeo Rollsa na rate...

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice