IT menadžment na VERN-u

poruka: 23
|
čitano: 25.790
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "IT menadžment na VERN-u".
14 godina
neaktivan
offline
IT menadžment na VERN-u

Ovakvi studiji postoje na ekonomskim fakultetima u Osijeku,Zagrebu i Splitu. 

Zovu se poslovna informatika ili Informatički managment. Nema razlike niti u predmetima i svakako mi se 

čini jeftinija solucija od privatnog veleučilišta jer je prema lineranom modelu studiranja svima je redovno studiranje besplatno.

Ali, svaka čast za širenje ideje da je to područje istraživanja  potrebno u praksi. ;)

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.2.2011 16:23 (blaggy).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
IT menadžment na VERN-u

Ma super!

Zna se kako Vern upisuje vecinom ekipa koja se ne uspije upisati na neki normalni faks ili ispropadaju na faksevima i onda odu na VERN i sada ce takvi koji nakon 4 semestra tog faksa, ili bolje reci tecaja, dobiju neku diplomu pametovati nama koji smo se potrudili zavrsiti prave fakultete i biti nam sefovi i/ili nekakvi manageri.

Nadam se samo da poslodavci nece biti toliko naivni i zaposljavati takvu ekipu na managerske pozicije da im vode projekte, jer dobar manager se ne postaje zavrsavanjem nekog tecaja, nego moras i imati ono nesto da bi bio dobar u tom poslu. Znaci, dobar planer, koordinator, lider, ... a cini mi se da ekipa koja ce ici na taj studij/tecaj mozda ima sve, al' samo to ne.

 

Sve mi se cini kako je ovo samo jos jedna u nizu navlakusa za naivne Hrvate koji bi svi htjeli biti nekakvi manageri misleci kako je to kikiriki posao gdje samo naredjujes nesto ljudima i ostatak vremena (s oprostenjem) natezes kozicu u uredu, a pri tome primas dobru lovu.

Eto, tko voli, nek' plati za to i izvoli.

 

Moj PC  
11 5 hvala 0
16 godina
offline
Re: IT menadžment na VERN-u
passmaslom kaže...

Ma super!

Zna se kako Vern upisuje vecinom ekipa koja se ne uspije upisati na neki normalni faks ili ispropadaju na faksevima i onda odu na VERN i sada ce takvi koji nakon 4 semestra tog faksa, ili bolje reci tecaja, dobiju neku diplomu pametovati nama koji smo se potrudili zavrsiti prave fakultete i biti nam sefovi i/ili nekakvi manageri.

Nadam se samo da poslodavci nece biti toliko naivni i zaposljavati takvu ekipu na managerske pozicije da im vode projekte, jer dobar manager se ne postaje zavrsavanjem nekog tecaja, nego moras i imati ono nesto da bi bio dobar u tom poslu. Znaci, dobar planer, koordinator, lider, ... a cini mi se da ekipa koja ce ici na taj studij/tecaj mozda ima sve, al' samo to ne.

 

Sve mi se cini kako je ovo samo jos jedna u nizu navlakusa za naivne Hrvate koji bi svi htjeli biti nekakvi manageri misleci kako je to kikiriki posao gdje samo naredjujes nesto ljudima i ostatak vremena (s oprostenjem) natezes kozicu u uredu, a pri tome primas dobru lovu.

Eto, tko voli, nek' plati za to i izvoli.

 

 a ti si to završio pa znaš? jel da? ili samo pričaš ono šta si čuo od frendovog frenda frend

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.2.2011 16:41 (seth).
14 godina
neaktivan
offline
Re: IT menadžment na VERN-u
passmaslom kaže...

Ma super!

Zna se kako Vern upisuje vecinom ekipa koja se ne uspije upisati na neki normalni faks ili ispropadaju na faksevima i onda odu na VERN i sada ce takvi koji nakon 4 semestra tog faksa, ili bolje reci tecaja, dobiju neku diplomu pametovati nama koji smo se potrudili zavrsiti prave fakultete i biti nam sefovi i/ili nekakvi manageri.

Nadam se samo da poslodavci nece biti toliko naivni i zaposljavati takvu ekipu na managerske pozicije da im vode projekte, jer dobar manager se ne postaje zavrsavanjem nekog tecaja, nego moras i imati ono nesto da bi bio dobar u tom poslu. Znaci, dobar planer, koordinator, lider, ... a cini mi se da ekipa koja ce ici na taj studij/tecaj mozda ima sve, al' samo to ne.

 

Sve mi se cini kako je ovo samo jos jedna u nizu navlakusa za naivne Hrvate koji bi svi htjeli biti nekakvi manageri misleci kako je to kikiriki posao gdje samo naredjujes nesto ljudima i ostatak vremena (s oprostenjem) natezes kozicu u uredu, a pri tome primas dobru lovu.

Eto, tko voli, nek' plati za to i izvoli.

 

I taj fax ne traje samo 4 semestra nego je to diplomski studij za koji moras imati zavrsen barem trogodisnji studij, daj bar malo procitaj o cemu se radi pa onda pljuj po tome...

15 godina
neaktivan
offline
IT menadžment na VERN-u

Ti koji završe VERN ili bilo koju drugu školu za menađere su kasnije oni koji će prije kupiti BMW ili Mercedesa nego isplatiti radnicima plaću.

 
0 3 hvala 0
16 godina
offline
Re: IT menadžment na VERN-u
Tom69 kaže...

Ti koji završe VERN ili bilo koju drugu školu za menađere su kasnije oni koji će prije kupiti BMW ili Mercedesa nego isplatiti radnicima plaću.

ne trolaj bzvz

16 godina
offline
IT menadžment na VERN-u

Znam dosta ljudi koji su bili na vernu, skripte im imaju po 10-ak strana, i neznam nikog da to nije uspio završit.. I da na njega su išli samo ljudi koji nisu drugdje uspjeli upast, pa su dali 30000 kuna po godini za vern..

FOR THE HORDE
Poruka je uređivana zadnji put sri 16.2.2011 17:01 (Zoki).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: IT menadžment na VERN-u
Zoki kaže...

Znam dosta ljudi koji su bili na vernu, skripte im imaju po 10-ak strana, i neznam nikog da to nije uspio završit.. I da na njega su išli samo ljudi koji nisu drugdje uspjeli upast, pa su dali 30000 kuna po godini za vern..

Upravo o tome i govorim.

 

Anyway, ekipa ce dati finu pinku da bi dobili nekakvu diplomu IT managera, a sad kasnije hoce li ih itko htjeti kao managere ...

16 godina
offline
Re: IT menadžment na VERN-u
Zoki kaže...

Znam dosta ljudi koji su bili na vernu, skripte im imaju po 10-ak strana, i neznam nikog da to nije uspio završit.. I da na njega su išli samo ljudi koji nisu drugdje uspjeli upast, pa su dali 30000 kuna po godini za vern..

...eto ti škole i njene kavalite? Ako dobiju kasnije posao u struci i slove kao znalci, onda sve 5

15 godina
neaktivan
offline
Re: IT menadžment na VERN-u
HCSC kaže...

...eto ti škole i njene kavalite? Ako dobiju kasnije posao u struci i slove kao znalci, onda sve 5

Tako je, a kad projekt propadne nisu oni krivi nego lijeni i nesposobni šljakeri. {#}

16 godina
offline
Re: IT menadžment na VERN-u
Tom69 kaže...
HCSC kaže...

...eto ti škole i njene kavalite? Ako dobiju kasnije posao u struci i slove kao znalci, onda sve 5

Tako je, a kad projekt propadne nisu oni krivi nego lijeni i nesposobni šljakeri. {#}

uglavnom tako i biva, više manje u svakom sektoru

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.2.2011 19:01 (HCSC).
13 godina
neaktivan
offline
IT menadžment na VERN-u

Koliko znam VERN završi oko 65% upisanih a ne svi. Također, zadnjih nekoliko desetljeća Hrvatsku vode menadžeri koji su završili "prave" fakultete pa vidite u kakvim govnima smo završili. U Hrvatskoj je bitnija stranačka pripadnost i koliko rodbine imaš a ne koji si faks završio.

Poruka je uređivana zadnji put čet 17.2.2011 8:43 (Viggo).
 
8 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: IT menadžment na VERN-u
passmaslom kaže...

Ma super!

Zna se kako Vern upisuje vecinom ekipa koja se ne uspije upisati na neki normalni faks ili ispropadaju na faksevima i onda odu na VERN i sada ce takvi koji nakon 4 semestra tog faksa, ili bolje reci tecaja, dobiju neku diplomu pametovati nama koji smo se potrudili zavrsiti prave fakultete i biti nam sefovi i/ili nekakvi manageri.

Nadam se samo da poslodavci nece biti toliko naivni i zaposljavati takvu ekipu na managerske pozicije da im vode projekte, jer dobar manager se ne postaje zavrsavanjem nekog tecaja, nego moras i imati ono nesto da bi bio dobar u tom poslu. Znaci, dobar planer, koordinator, lider, ... a cini mi se da ekipa koja ce ici na taj studij/tecaj mozda ima sve, al' samo to ne.

 

Dobar IT menadžer nećeš postati ako završiš FOI, FER, TVZ ili sasvim deseti sveučilišni fakultet s informatičkim usmjerenjem. Možda zvuči otrcano, no menadžment je karakterna i odgojna osobina, a ne produkt nastave u školi. S tim da će uvijek, ali uvijek bolji IT menadžer biti ekonomist od samog informatičara. Možda manje poznaje informatičku materiju, no IT je ionako samo potrošač resursa u tvrtkama koje ne prodaju IT usluge, te ih kao takve mora voditi čovjek koji zna upravljati i optimizirati sredstva.

13 godina
protjeran
offline
Re: IT menadžment na VERN-u
Sinatra kaže...

Dobar IT menadžer nećeš postati ako završiš FOI, FER, TVZ ili sasvim deseti sveučilišni fakultet s informatičkim usmjerenjem. Možda zvuči otrcano, no menadžment je karakterna i odgojna osobina, a ne produkt nastave u školi. S tim da će uvijek, ali uvijek bolji IT menadžer biti ekonomist od samog informatičara. Možda manje poznaje informatičku materiju, no IT je ionako samo potrošač resursa u tvrtkama koje ne prodaju IT usluge, te ih kao takve mora voditi čovjek koji zna upravljati i optimizirati sredstva.

 

Covjek vam je sve objasnio i svaka mu cast na divno srocenom tekstu :-D

 

VERN je skola kakvih u svijetu ima more i kakvima svi u svijetu teze. Mi imamo srecu sto je nase javno skolstvo koliko toliko kvalitetno pa jos mozemo pljucati po slicnim privatnim skolama, pitanje je samo do kada.

 

Osobno bi isao na VERN da imam 30 k kn viska godisnje jer sam siguran da bi se s njima lakse dogovorio kako da to uskladim s obavezama na poslu, a vjerujem da bi i puno vise naucio kroz prakticni dio nastave nego kroz drzavne fakultete.

Na kraju, naucit cete samo onoliko koliko sami ucite i zelite nauciti!!

 

 

15 godina
neaktivan
offline
IT menadžment na VERN-u

Problem je u profilu ljudi koji kod nas upisuju takva privatna veleučilišta naspram onih koji ih upisuju vani (npr. u SAD-u).

 
2 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: IT menadžment na VERN-u
Sinatra kaže...
passmaslom kaže...

Ma super!

Zna se kako Vern upisuje vecinom ekipa koja se ne uspije upisati na neki normalni faks ili ispropadaju na faksevima i onda odu na VERN i sada ce takvi koji nakon 4 semestra tog faksa, ili bolje reci tecaja, dobiju neku diplomu pametovati nama koji smo se potrudili zavrsiti prave fakultete i biti nam sefovi i/ili nekakvi manageri.

Nadam se samo da poslodavci nece biti toliko naivni i zaposljavati takvu ekipu na managerske pozicije da im vode projekte, jer dobar manager se ne postaje zavrsavanjem nekog tecaja, nego moras i imati ono nesto da bi bio dobar u tom poslu. Znaci, dobar planer, koordinator, lider, ... a cini mi se da ekipa koja ce ici na taj studij/tecaj mozda ima sve, al' samo to ne.

 

Dobar IT menadžer nećeš postati ako završiš FOI, FER, TVZ ili sasvim deseti sveučilišni fakultet s informatičkim usmjerenjem. Možda zvuči otrcano, no menadžment je karakterna i odgojna osobina, a ne produkt nastave u školi. S tim da će uvijek, ali uvijek bolji IT menadžer biti ekonomist od samog informatičara. Možda manje poznaje informatičku materiju, no IT je ionako samo potrošač resursa u tvrtkama koje ne prodaju IT usluge, te ih kao takve mora voditi čovjek koji zna upravljati i optimizirati sredstva.

Menadžment jest jednim dijelom karakterna osoba (odgojna ne), ali ništa ako nemaš core competence (da se poslužim menadžment spikama) a u ovom slučaju je to informatika dakle odgovarajući faks. To govorim kao ekonomist.

13 godina
neaktivan
offline
Re: IT menadžment na VERN-u

Koliko znam (a poznam ljude koji rade tamo od samih početaka), VERN je prije 20 godina počeo kao tečaj stranih jezika a sada ima nekoliko dodiplomskih i diplomskih smjerova i najveće je privatno Veleučilište u Hrvatskoj. I to bez kune iz državnog ili gradskog proračuna (dapače stalno su bili blokirani od strane Ministarstva obrazovanja oko dopusnica za programe, slično kao što je ZZZ pokušao uništiti Moj posao). Ako nastave ovim tempom uz naglasak na povećanje kvalitete (nešto što im najviše fali) za 20 godina će biti najveće privatno Sveučilište (od prvostupnika do doktorata), puno cjenjenije nego danas i imati će svoj kampus (smještaj studenata, sportske dvorane, itd.). Koliko čujem, teza o onima koji nisu mogli ništa drugo završtiti pa su došli na VERN ne drži više vodu (možda do 2005) jer danas je velika većina studenata uzela VERN kao prvi izbor.

 

Što se tiče samog IT menadžmenta, ja bi pričekao da vidim što će Algebra ponuditi u bliskoj budućnosti jer sam se raspitao i oni također uskoro planiraju diplomski studij (nadogradnja na sadašnja dva smjera od tri godine). Biti će vrlo vjerojatno bolje kvalitete i više tehnički orijentiran. Koliko vidim, natjecanje privatnih Veleučilišta i Visokih škola da iz godine u godinu pružaju bolju edukaciju i nije tako loša stvar za same studente.

Poruka je uređivana zadnji put čet 17.2.2011 22:43 (Viggo).
12 godina
neaktivan
offline
Re: IT menadžment na VERN-u

HAHHAHAAHHAHAHAHAH kako si samo smješan !!! tečaj HAHAHHAHAHAHHAHAHAHAHHAHAHAHHAHAHAH dobraaaa fora

 Idem na Vern i znas sta, ucim svaki dan ko idiot da bi prosla kolokvije... nema zajebancije, nema kašnjenja, ne dolaženja, provlačenja i ulizivanja!

Istiina, necu reci da nema umišljenih glupačica koje nemaju 3 ciste u glavi i tatinih sincica, ali dragi moj nama je prijemni trajao 5h, od engleskog, informatike, hrvatskog pa na dalje ( sve usmeno i pismeno), i pola njih nije uspjelo proci... Profesori se stvarno trude, imaju ful zanimljiva predavanja, odnos sa studentima im je za svaku pohvalu, svi su ljubazni i dragi, nema toga da je njima loš dan pa da se izdrkavaju na tebe ili da vas je 200 u dvorani pa da nii ne cujes sta ovaj prica. Trude se objasniti i pomoci nam sve dok ne shvatis i najsitniji dio, i što je najbolje i s cim sam najvise odusevljena je to što nas ne tjeraju da nastrebamo sve moguce definicije na pamet, nego nas poticu da sami razmisljamo, probamo to priimjeniti na razne projekte, i da budemo kreativni.

Nemoj se pravit da si popio svu pamet svijeta jer si daleko od istine

12 godina
offline
Re: IT menadžment na VERN-u

Imam dojam da na ovom forumu prevladava mišljenje da ako si studenta FOI-a i FER-a k'o da si uhvatio boga za muda. Ovi ostali faksevi i veleučilišta su samo za tupave i bogate koji nemaju mozga za upisati neki od ta  2 faksa. Naravno sve to potkrijepe nekim istraživanjem i nikako ne izvlače podatke iz dupeta.

 

14 godina
neaktivan
offline
Re: IT menadžment na VERN-u
Camalus kaže...

Imam dojam da na ovom forumu prevladava mišljenje da ako si studenta FOI-a i FER-a k'o da si uhvatio boga za muda. Ovi ostali faksevi i veleučilišta su samo za tupave i bogate koji nemaju mozga za upisati neki od ta  2 faksa. Naravno sve to potkrijepe nekim istraživanjem i nikako ne izvlače podatke iz dupeta.

 

 krivo mišljenje.....

kod mene normalno radi.....
12 godina
neaktivan
offline
IT menadžment na VERN-u

Jel valja to šta, pitam za smjer poslovna informatika, kasnije naravno IT manaždment? Imam osjećaj da me neće primit na tvz zbog loših ocjena tako da mi je ovo jedini izbor? Se nauči šta ili je ono doslovce kupovanje diplome?! Zanima me poslovna informatika, šta je točno to uopće? Jel ima internet marketinga?

Battlelog: gjurki
Poruka je uređivana zadnji put čet 16.1.2014 18:36 (Volvox).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
IT menadžment na VERN-u
Bio na državnom faxu pa se prebacio na Vern. Razlika u usluzi je kao između doma zdravlja i privatne poliklinike. Prijelaz mi je bio najbolja odluka (vezana za obrazovanje) u životu. Tko želi, na Vernu može naučiti kvalitetnija znanja nego na državnim fakultetima. Tko ne želi, prepisivat će i tu i tamo. Ajde vi meni recite jel normalno da završiš fer/pmf i da ne znaš napravit pivoticu u excelu? Eto, na poslovnoj informatici se to uči na prvoj godini. Na PMF-u se uči programirat u c-u. Pokušaj objasnit budućem poslodavcu da znaš programirat u c-u. A bolesnici na zavodu za računalstvo na matematici još dan danas ruše 40% brucoša na tom istom c-u. Bolonju su implementirali ovako: makli su rokove i shiftali predavanja mjesec dana unazad. Ak padneš kolokvij popravak ti je za 5 dana. Ak padneš na popravnom, vidimo se dogodine u isto vrijeme. Ak trebaš konzultacije imat ćeš posla s prištavim nadrkancima (čast iznimkama) i nolajferima koji će ti posprdno objasnit da ak ne znaš programirat u c-u nisi dobar za taj fax. Na Vernu se c spominje na drugoj godini kao zastarjeli programski jezik čija se 19-a derivacija eventualno koristi za low level programiranje. Danas više ni to. Uči se raditi aplikacije u c#-u s grafickim suceljem koje se spajaju na bazu podataka i mogu se napraviti za mjesec dva dana. Funkcionalne su do mjere da ih kolege prodaju malim firmama. Profesore možeš kontaktirati mobitelom, facebookom čak i WhatsAppom. Na državnom faxu odgovor mailom čekaš u prosjeku 3 dana. Nakon toga, šanse da ćeš odgovor dobiti drastično padaju. Osim s teškim nepotrebnim i godinama ne ažuriranim gradivom moraš se boriti sa sustavom koji je kao i svagdje u državi okrenut protiv tebe. Iduci tjedan mi pocinju predavanja na IT managmentu i jedva cekam da mi pocne fax. Eto. Toliko o tecaju i o tome da cemo mi koji ne znamo nista vodit biznis umjesto sirotih pmfovaca koji u petogodišnjem studiju nisu našli tjedan dana da otvore excel, visual studio ili nedaj boze android adt koji je usput budi receno kolegij na trecoj godini verna.
Poruka je uređivana zadnji put pet 28.2.2014 2:00 (bfacko).
 
2 0 hvala 0
13 godina
offline
IT menadžment na VERN-u

Postoji li netko da je up-to-date budući da je prethodni komentar podosta star.

Sestra se zanima za studij pa ju/me zanima koliko je teško osobi koji nije imala doticaja s IT znanostima (prethodno studirala na Visoka škola međunarodnih odnosa i diplomacije Dag Hammarskjöld)?


Hvala unaprijed

Batllelog: sudy_freak | Steam: sudy_freak
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice