Ivy Bridge krajem mjeseca

poruka: 36
|
čitano: 3.871
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Ivy Bridge krajem mjeseca".
12 godina
neaktivan
offline
Ivy Bridge krajem mjeseca

Jedva cekam kad ce kod nas doci, upada jedan u kuciste defenitivno {#}

Ofc.
 
6 0 hvala 1
16 godina
offline
Ivy Bridge krajem mjeseca

Ubijanje bagera....

Moj PC  
3 0 hvala 1
14 godina
protjeran
offline
Re: Ivy Bridge krajem mjeseca
disco kaže...

Ubijanje bagera....

Bager je od davno mrtav, ovo je samo sutanje lesine...

12 godina
neaktivan
offline
Re: Ivy Bridge krajem mjeseca
disco kaže...

Ubijanje bagera....

bagera ubije stari i7 920.. {#}

xfact
13 godina
offline
Re: Ivy Bridge krajem mjeseca
disco kaže...

Ubijanje bagera....

Da pratis vijesti vidio bi da je bager odavno ubijen.Inace lijepa vijest, zivo me zanimaju cijene.Mozda se stogod i nade u mom PC-u.

clock2much
13 godina
neaktivan
offline
Ivy Bridge krajem mjeseca

Dal se okvirno znaju cijene za američko tržište? (lako ću poduplat)

MiR
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Ivy Bridge krajem mjeseca

najvise me zanima ovo poboljsanje integrirane grafike, ako to dobro odrade, necu imat potrebu kupovat laptop s posebno grafickom.

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ivy Bridge krajem mjeseca
Omerta23 kaže...

Dal se okvirno znaju cijene za američko tržište? (lako ću poduplat)

Izvoli cijene ;)))

http://www.cpu-world.com/news_2012/2012032702_Revised_Ivy_Bridge_launch_schedule_confirmed.html

12 godina
neaktivan
offline
Ivy Bridge krajem mjeseca

Koliko ce kod nas kostati 3570k po vasoj procjeni?

Ofc.
 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Ivy Bridge krajem mjeseca

ako ce u americi kostat 1300 kn, u nas ce 1700 kn :D

 
1 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Ivy Bridge krajem mjeseca

da li postoji negdje neka dobra recenzija ovih procesora u globalu, prednosti, mane i slicno..

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Ivy Bridge krajem mjeseca
mar123 kaže...

najvise me zanima ovo poboljsanje integrirane grafike, ako to dobro odrade, necu imat potrebu kupovat laptop s posebno grafickom.

Ako ciljaš na neki gejming laptop, bez posebne grafičke jel onda pričekaj Laptope sa Trinity APU to ti je najpametnije zna se zašto i nema frke.{#}

mornar kaže...

da li postoji negdje neka dobra recenzija ovih procesora u globalu, prednosti, mane i slicno..

Nema baš previše nekih recenzija, kolko ja znam postoje dvije jedna za i7 3770K gdje je sve ok i druga za i5 3570K gdje je puno intresantnije itekak.{#}

 

http://www.bug.hr/forum/topic/komentari-it-vijesti/ivy-bridge-travnja/143690.aspx?page=1&jumpto=2779825&sort=asc&view=flat

http://www.vhnd.com/a-different-kind-of-truth/
15 godina
offline
Ivy Bridge krajem mjeseca

ma mene zanima macbook air koji trenutno sa sandy-em ima hd3000 graficku a ona je preslaba za bilo sto, ne mislim ja sad igrat nesto na high ali cisto ono kad mi je dosadno da upalim pokoju igru.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Ivy Bridge krajem mjeseca

za laptop ja cu birati radje odlican i stedjiv procesor + malo slabiju grafu od integriranog amd-ovog rjesenja..  + igrali su krizu na med na 1600 rezi uz 30~ fpsa.. dosta..{#}

xfact
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Ivy Bridge krajem mjeseca
mar123 kaže...

ma mene zanima macbook air koji trenutno sa sandy-em ima hd3000 graficku a ona je preslaba za bilo sto, ne mislim ja sad igrat nesto na high ali cisto ono kad mi je dosadno da upalim pokoju igru.

Razlika između HD 3000 i HD 4000 na Ivy Bridge, u igricama je u prosjeku hm 9fps više u korist HD 4000 i to je to ali nije sve u FPS normalno.{#} Kad još uračunaš veliku razliku u kvaliteti, AMD vs Intel grafičkih drivera zna se Trinity APU igrat češ ko car na Laptpu to sigurno.{#}

 

http://www.anandtech.com/show/5626/ivy-bridge-preview-core-i7-3770k/11

 

 

http://www.vhnd.com/a-different-kind-of-truth/
14 godina
neaktivan
offline
Re: Ivy Bridge krajem mjeseca
=xfact= kaže...
disco kaže...

Ubijanje bagera....

bagera ubije stari i7 920.. {#}

svaka čast stari i7 920 je mrcina od proca imam ga i jos ce me poslužiti još godinu dana na 4.2ghz

12 godina
neaktivan
offline
Re: Ivy Bridge krajem mjeseca
u_hall kaže...
=xfact= kaže...
disco kaže...

Ubijanje bagera....

bagera ubije stari i7 920.. {#}

svaka čast stari i7 920 je mrcina od proca imam ga i jos ce me poslužiti još godinu dana na 4.2ghz

i duze nemas uopce razloga mijenjati..

xfact
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ivy Bridge krajem mjeseca
rambox kaže...
mar123 kaže...

ma mene zanima macbook air koji trenutno sa sandy-em ima hd3000 graficku a ona je preslaba za bilo sto, ne mislim ja sad igrat nesto na high ali cisto ono kad mi je dosadno da upalim pokoju igru.

Razlika između HD 3000 i HD 4000 na Ivy Bridge, u igricama je u prosjeku hm 9fps više u korist HD 4000 i to je to ali nije sve u FPS normalno.{#} Kad još uračunaš veliku razliku u kvaliteti, AMD vs Intel grafičkih drivera zna se Trinity APU igrat češ ko car na Laptpu to sigurno.{#}

 

http://www.anandtech.com/show/5626/ivy-bridge-preview-core-i7-3770k/11

 

 

razliku u kvaliteti drivera?ne peci razanj dok je zec u sumarku.. budes ti vidil jos..

xfact
12 godina
neaktivan
offline
Ivy Bridge krajem mjeseca

Zanima me hoce li cijena Sany bridge procesora biti manja kad dođe Ivy bridge??

Sta reći?
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Ivy Bridge krajem mjeseca
Slabo ili. Ikako pojeftinjuju intel procesori, posebno kod nas. Pogledajte ako jos gdje ima lga1366 procesore, Najbolji su primjer trenutno starije generacije paralelno sa lga 2011, pa nekazkvih rasprodaja nigdje nisam Vidio.
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Re: Ivy Bridge krajem mjeseca

Ma kakav AMD on nije ni konkurencija vise.

AMD je ispao iz trke za CPU a i u grafici na prestolu je Nvidia vec oko 3 god skore.

Nezaboravite da HD7870 je na dvoboju sa GTX680, a HD7970 sa GK100.

I nije tacno da NVIDIA kasni nego AMD bolesno zuri da izbaci a to mu je vaznije nego podici performanse na zavidan nivo.

Ovaj put je HD7970 tj manji chip 22nm rekordno slabo bi odaljen od najboljeg 40nm. Veoma malo mizerno.

Da kazemo manje nego sto je GTX580 jaci od GTX570. Ovo se odnosi samo na najbolja resenja GTX580 ne racunam referentni Leadtek recimo.

Na polju procesora vise se ne pita da li je AMD konkurencija nego da li je dovoljan za gaming i do kog nivoa.

Posto za hardcore gaming ne ispunjava uslove.

Prema tome zali boze uzeti neke ROG ploce AMD sada sa veoma jakom cenom kada na to mozes eventualno mid range grafiku da uposlis i nista vise a sve ostalo mnogo bolje radi na Intelu.

 

Jeste kod mene su stare generacije Intela rame uz rame sa SB po ceni. i7-950 je 250e recimo bio kao i i7-920, itd.

Ja ocekujem MAX 10-20e nize cene, simbolicno. A nekada se desavalo da na nekim mestima bude i skuplje kao sto je ostala HD5870 posle HGD6970 pojavljivanja.

 

Hocemo EVGA GK110 STO PRE
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.4.2012 3:14 (Vlada011).
13 godina
offline
Re: Ivy Bridge krajem mjeseca
Vlada011 kaže...

Ma kakav AMD on nije ni konkurencija vise.

AMD je ispao iz trke za CPU a i u grafici na prestolu je Nvidia vec oko 3 god skore.

Nezaboravite da HD7870 je na dvoboju sa GTX680, a HD7970 sa GK100.

I nije tacno da NVIDIA kasni nego AMD bolesno zuri da izbaci a to mu je vaznije nego podici performanse na zavidan nivo.

Ovaj put je HD7970 tj manji chip 22nm rekordno slabo bi odaljen od najboljeg 40nm. Veoma malo mizerno.

Da kazemo manje nego sto je GTX580 jaci od GTX570. Ovo se odnosi samo na najbolja resenja GTX580 ne racunam referentni Leadtek recimo.

Na polju procesora vise se ne pita da li je AMD konkurencija nego da li je dovoljan za gaming i do kog nivoa.

Posto za hardcore gaming ne ispunjava uslove.

Prema tome zali boze uzeti neke ROG ploce AMD sada sa veoma jakom cenom kada na to mozes eventualno mid range grafiku da uposlis i nista vise a sve ostalo mnogo bolje radi na Intelu.

 

Jeste kod mene su stare generacije Intela rame uz rame sa SB po ceni. i7-950 je 250e recimo bio kao i i7-920, itd.

Ja ocekujem MAX 10-20e nize cene, simbolicno. A nekada se desavalo da na nekim mestima bude i skuplje kao sto je ostala HD5870 posle HGD6970 pojavljivanja.

 

HD 7970 je golem napredak naspram HD 6970, pricas gluposti ko i uvijek.A zna se i zasto je slabija, nekad trebas zrtvovati 10-15% perfomansi u gamingu da bi imao u cijelosti konkurentu karticu.

clock2much
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.4.2012 12:16 (zoharbizo).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ivy Bridge krajem mjeseca
Vlada011 kaže...

Ma kakav AMD on nije ni konkurencija vise.

AMD je ispao iz trke za CPU a i u grafici na prestolu je Nvidia vec oko 3 god skore.

Nezaboravite da HD7870 je na dvoboju sa GTX680, a HD7970 sa GK100.

I nije tacno da NVIDIA kasni nego AMD bolesno zuri da izbaci a to mu je vaznije nego podici performanse na zavidan nivo.

Ovaj put je HD7970 tj manji chip 22nm rekordno slabo bi odaljen od najboljeg 40nm. Veoma malo mizerno.

Da kazemo manje nego sto je GTX580 jaci od GTX570. Ovo se odnosi samo na najbolja resenja GTX580 ne racunam referentni Leadtek recimo.

Na polju procesora vise se ne pita da li je AMD konkurencija nego da li je dovoljan za gaming i do kog nivoa.

Posto za hardcore gaming ne ispunjava uslove.

Prema tome zali boze uzeti neke ROG ploce AMD sada sa veoma jakom cenom kada na to mozes eventualno mid range grafiku da uposlis i nista vise a sve ostalo mnogo bolje radi na Intelu.

 

Jeste kod mene su stare generacije Intela rame uz rame sa SB po ceni. i7-950 je 250e recimo bio kao i i7-920, itd.

Ja ocekujem MAX 10-20e nize cene, simbolicno. A nekada se desavalo da na nekim mestima bude i skuplje kao sto je ostala HD5870 posle HGD6970 pojavljivanja.

 

1. NVidia na prijestolju? Mozda ima najjaci SingleGPU ali AMD jako dobro prodaje kartice.

2. HD 7xxx serija nije 22nm nego 28nm

Ofc.
13 godina
neaktivan
offline
Ivy Bridge krajem mjeseca

Nvidia je najbolja grafička kuća, i vi to dobro znate, nemojte me izazivat da vam sada krenem u elaboriranje zašto je to tako. Prije svega, zato jer mi se zelena boja sviđa više nego crvena, i još cijeli niz stvari al za početak ta zelena irska boja me fascinira! Nvidija rules! {#}

AMD Phenom II x 6 1090T
Moj PC  
2 3 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ivy Bridge krajem mjeseca
GoodAngel kaže...

Nvidia je najbolja grafička kuća, i vi to dobro znate, nemojte me izazivat da vam sada krenem u elaboriranje zašto je to tako. Prije svega, zato jer mi se zelena boja sviđa više nego crvena, i još cijeli niz stvari al za početak ta zelena irska boja me fascinira! Nvidija rules! {#}

 

Ofc.
13 godina
offline
Ivy Bridge krajem mjeseca

Nvidia izbaci uvijek najjacu single GPU karticu ali zato i kasni za AMD-om.ATI bere lovu dok Nvidia jos radi karticu.Tako to ide.

clock2much
 
2 1 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Ivy Bridge krajem mjeseca

Dajte ljudi, o ovim stvarim se može do sutra..

 

Ovdje je riječ o procesorima,nemojmo kvarit temu..

 

Uglavnom, što mislite dal je bolje (kroz koji mjesec) uzet 2500k ili neki od nadolazećih Ivy Bridge procova?

 

Želja mi je da platformu ne mijenjam barem 3 godine.. npr, Q6600 sam imao 3 godine, samo se grafa mijenjala..

 

Moje je mišljenje da je pametnije preć na I.B. procove, ali želim čut vas..

 

Thx

MiR
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Ivy Bridge krajem mjeseca

S obzirom da sada imas Q6600, malo ga clocknes ako nisi i cekas IB.Nemoj ici na SB ako vec imas quadcore a nije problem pricekati.

clock2much
 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Ivy Bridge krajem mjeseca

Pogledaj pod moj PC..

 

Tek za koji mjesec slažem mašinu (zadnji ispit mi je ostao na faxu)..

 

Znači, svakako se strpit za IB?

MiR
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Ivy Bridge krajem mjeseca

gluposti pisu o grafickama, sve neki pametnjaci a nikad probali nisu amd.eovu graficku

Had a dream I was king, I woke up still king
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice