Ivy Bridge od travnja

poruka: 50
|
čitano: 7.716
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Ivy Bridge od travnja".
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ivy Bridge od travnja
infeqt0r kaže...
infeqt0r kaže...

Hoce P67 ploce imati podrsku kroz BIOS?

 Moze li neko odgovoriti? Zelio bih uzeti plocu da podrvaza i Ivin most kad budem mijenjao proc nekad.

I ja isto ne vidim razlog zasto sad uzeti P67 kraj Z68 i Z77 ploca, daleko vise mogucnosti, cijena skoro ista.

13 godina
neaktivan
offline
Ivy Bridge od travnja

Kad nemam gdje uzeti Z77, damn.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Ivy Bridge od travnja

Ja naručio MSI Z77 GD65 i G530

AŠrot Superman, Gigabyte Kryptonite
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Ivy Bridge od travnja

Odoh sutra (tj.vec danas) telefon u ruke i vidjeti moze li mi koja firma dobaviti sta od Z77. Dolazi mi uskoro i5-2500k pa moram ubosti u nesto, danas prodao i5 650 i maticnu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Ivy Bridge od travnja

Ima neko ideju kolika bi otprilike trebala biti cijena Core i5 - 3570K kod nas ? 

 

US cijena bi valjda trebala biti oko 225$ na release-u...sad racunam da je to u nas bar x1.5x

http://www.cpu-world.com/CPUs/Core_i5/Intel-Core%20i5-3570K.html

SW:TOR nick: Ash'a lv50 Sith Sorcerer , Nightmare Lands PvE server
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Ivy Bridge od travnja

Totalno me zbunjuju sa tim brojkama procesora... više neznam koji je

ivy bridge koji sandy bridge, koji sb-e...

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Ivy Bridge od travnja

Hoće li IB procesori raditi na H67 matičnim pločama?

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Ivy Bridge od travnja

da

AŠrot Superman, Gigabyte Kryptonite
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Ivy Bridge od travnja
overhaul kaže...

Totalno me zbunjuju sa tim brojkama procesora... više neznam koji je

ivy bridge koji sandy bridge, koji sb-e...

Lako za oznake nije to problem, no izgleda da Ivy Bridge procesori imaju problema s potrošnjom i zagrijavanjem 32nm Vs 22nm ovisi kak na kojem primjerku jel. No da nekaj tu ne štima odma se vidi, prije nekog vremena bio je test jedng Ivy Bridge modela no pošto je to bio ES a ne proc koji če ič u prodaju ok može se zažmirit na veču potrošnju i zagrijavanje.{#}

 

No ovo dole nije ES več model koji če ič u prodaju, Core i5 3570K 3.4ghz 4 Cores/4 Threads 77W TDP-a znači 22nm gdje bi trebala bit manja potrošnja i zagrijavanje no rezultati su hm ntresantni. Uglavnom rezultati nisu fejk sigurno, mnogi se čude a sad kaj se tu događa ko če ga znat možda je to razlog odgode Ivy Bridge upučeni kažu da Intel-u 22nm baš i ne ispada prema očekivanjima.{#}{#}

 

Intresantno je usporedit temperature i največu potrošnju sistema, ovog Ivy Bridge proca sa i5 2500k jer taj proc isto nema Hiper-Threading ali je napravljen na 32nm normalno.{#}

 

http://www.cpu-world.com/CPUs/Core_i5/Intel-Core%20i5-3570K.html

 

http://www.tweaktown.com/articles/4618/ivy_bridge_preview_with_gigabyte_z77x_ud5h_intel_z77_and_core_i5_3570k/index11.html

http://www.vhnd.com/a-different-kind-of-truth/
12 godina
offline
Ivy Bridge od travnja

Hmm ocekiva sam malo veci napredak naspram sandy 2500

Mislim vidi se korak naprijed,ali nije bas nesto drastican napredak.

Iako koliko cujem najveci napredak je na onboard grafici(Intel HD 4000),a to vecini kupaca ovog proca ne igra ulogu(bar mislim)

Ivy ce bit moja sljedeca platforma,sada vec stari dobri Wolfdale pokazuje svoje godine pa ga ni overclock ne spasava :(

Uz to je dvojezgren, a  q6600 nije opcija jer i dan danas ide po zlato -.- tako da mi je isplativije na novu arhitekturu se prebacit i bit miran jos par godina.

 

Nisan bas pratia MBO,ima li neko kakvu preporuku za prihvatljivu maticnu s 77 chipsetom.

Mislim clockat ivy na stock voltazi koliko bude islo,tako da mi ne treba neka ekstremna ploca.

SW:TOR nick: Ash'a lv50 Sith Sorcerer , Nightmare Lands PvE server
Poruka je uređivana zadnji put čet 29.3.2012 13:18 (Ashelor).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Ivy Bridge od travnja

ja cu od svih tih djidja ipak vjerovatno na sb-e 3930k.. ako me zena ne ulovi u naumu.. lol{#}

xfact
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Ivy Bridge od travnja

 

Nisan bas pratia MBO,ima li neko kakvu preporuku za prihvatljivu maticnu s 77 chipsetom.

Mislim clockat ivy na stock voltazi koliko bude islo,tako da mi ne treba neka ekstremna ploca.

 

Gigabyte Z77-D3H

 

MSI Z77A-G43

AŠrot Superman, Gigabyte Kryptonite
13 godina
neaktivan
offline
Ivy Bridge od travnja

Ipak sam uzeo Z78 (Maximus IV). Nemam jos povjerenja u ovu novorodjencad....

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Re: Ivy Bridge od travnja

http://www.obr-hardware.com/2012/02/core-i7-3770k-ivy-bridge-7-ghz-fully.html

 

Ja prognoziram da ce 3770k biti oko 15-20% bolji od 2700k.

Sto ce mi dati 3 mirne godine kao sto je trebala i grafika gde bi razmisljanje o bilo cemu novom bilo ludiranje koje ne bi mogao da osetim u radu.

Ono sto je trebalo i Nvidia da pruzi sa GK110.

Posle toga bi se orjentisao na doradjivanje kompa sitnicama dok bi drugi merili performanse Vishera i novih referentnih AMD revizija i hvalili ih vise nego sto zasluzuju. Tako je trebalo biti.

Najmanje 2-3 god da se ne prati novi HW.

Zbog toga Intel ce biti kupljen i ploca a grafika je na cekanju.

Cak i da rikne HD5870 i da ode na reklamaciju komp ce fino raditi samo se nece igrati igrice do nove Nvidia.

Hocemo EVGA GK110 STO PRE
Poruka je uređivana zadnji put ned 1.4.2012 10:18 (Vlada011).
16 godina
offline
Ivy Bridge od travnja

Dakle, trebao bi stići ovaj mjesec? Travanj je stigao:)

Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Ivy Bridge od travnja

Tek je pred kraj mjeseca predstavljanje, a tko zna koliko će onda još trebat da dođe kod nas na tržište.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Ivy Bridge od travnja

Pa ako se ne varam, trebali bi doć relativno brzo, nismo mi više 3WC {#}

MiR
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Ivy Bridge od travnja

Nadam se da nije istina.. link

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Ivy Bridge od travnja
Penryn kaže...

Nadam se da nije istina.. link

Normalno da je istina kaj drugo, čim su povečali TDP sa 77W na 95W znači grije se znatno više od plana nisu to štamparske greške na kutiji sigurno.{#}{#}

http://www.vhnd.com/a-different-kind-of-truth/
16 godina
neaktivan
offline
Ivy Bridge od travnja

A ne znam, ova priča u teoriji drži vodu, a sad ćemo vidjet jel točno ili pak samo 'provociraju' Intela. U ponedjeljak bi trebali izletjet prvi službeni testovi.

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice