Ja hoću robota, a oni mi daju IoT i "pametni dom"

poruka: 29
|
čitano: 6.656
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Ja hoću robota, a oni mi daju IoT i "pametni dom"".
16 godina
protjeran
offline
Ja hoću robota, a oni mi daju IoT i "pametni dom"

 
7 0 hvala 0
15 godina
offline
Ja hoću robota, a oni mi daju IoT i "pametni dom"

Drago, svaka ti druga čast. jesi Dalmoš ali svaka ti je na mjestu. rijetko se s nekim složim bez "ali" no s tvojim napisima nema frke. uredničko zanimanje potpuno zasluženo. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
9 0 hvala 2
15 godina
protjeran
offline
Ja hoću robota, a oni mi daju IoT i "pametni dom"

Da, tak je to. Po mom misljenju uzroka jer vise. Znanost se danas previse komercijalizira. Ljudi uce fakulte3te da bi dobiili cagu/ reputaciju sto im moze pomoci u drustvenom i finansijskom smislu a ne jer su ludi za tim da otkriju nesto novo. Činjenica je da vecina danasnjih tehnologija se temelji  na izumima od prije 70-100 godina. Tako je npr zadnja veca inovacija u tehnologiji zrakoplovstva dosla sa pojavom mlaznog motora prije 80-tak godina. Za svemirska istrazivanja zadnji big step je bio pojava funkcionalnih raketa.

Druga bitna stvar je put kojim danas grabi covjecanstvo . Naime tehnoloski gurui su prije 40-tak godina smatrali da bi do sada trebali iskorjeniti siromastvo i bolesti sto bi onda bila jako dobra predpostvaka da mozemo energiju usmjeravati umjestu u puko prezivljavanje na romanticno odkrivanje svijeta oko nas. Nazalost to se očito nije dogodilo. Umjesto globalnog prosperiteta sve je očitije da putujemo u smijeru potpunog kaosa i unistenja. Naravno da u takvim okolnostima nema govora o medjuzvjezdanim putovanjima.

Jedini vidljiv napredak je u svijetu iluzija s kojim se sve vise okruzujemo uz pomoc sve pametnijih uredjaja

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.5.2017 16:25 (virtuozo).
 
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Ja hoću robota, a oni mi daju IoT i "pametni dom"

Hehe, pametni roboti koji čiste pod su najbolji u ovim situacijama:
http://gizmodo.com/creators-of-the-roomba-admit-that-it-smears-shit-around-1785339912

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Moj PC  
6 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ja hoću robota, a oni mi daju IoT i "pametni d

Svaka 'ko u Njegosa.

Dobar clanak Drago, dobar.

 

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
13 godina
offline
Ja hoću robota, a oni mi daju IoT i "pametni dom"

Payback is a bitch. Drugi put razmisli kad pišeš članak i nazoveš ga "Dečko koji obećava".

 

Što se tiče članka, ko da smo razgovarali. Neki dan sam raspravljao upravo o pametnim televizorima. S druge strane je bio korisnik koga je uvjerio trgovac da je najbitnije da je televizor pametan. Botom line je bio što pametniji televizor to gluplji vlasnik (dovoljno glup da iskrca novce samo zbog te razlike).

Stručnjak za odmaganje...
 
10 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Ja hoću robota, a oni mi daju IoT i "pametni d
Ajar kaže...

Drago, svaka ti druga čast. jesi Dalmoš ali svaka ti je na mjestu. rijetko se s nekim složim bez "ali" no s tvojim napisima nema frke. uredničko zanimanje potpuno zasluženo. 

 Nisam znao da je Drago Dalmatinac, nema ga na wikipediji pa nije provjeriti. 

U clanku se ne radi doduse o pametnim uredjajima nego ih takvim proizvodjaci zovu. IoT je nesigurna prevara koja izgleda sluzi samo za vojsku botova koji vrse sinkornizirane DDOS napade. SF buducnost nije tu jer se ne ulaze u ljude sa vizijom, vec u "projekte" sa minimalnim rizikom. 

15 godina
offline
Re: Ja hoću robota, a oni mi daju IoT i "pametni d
I jos mi prodaje mida pod bubrege pa kaze kako je klima uređaj kojeg palis mobitelom najveci hit tehnologije, cudo pameti, bla bla... Mos mislit.
Recikliranje tehnologije i prodavanje gluposti, a sve kao da su otkrili toplu vodu...
I da - niti jedan "smart" uređaj nije bas toliko pametniji da bi opravda cijenu i zamjenia onaj stari.
Pametni satovi, televizije, usisivaci... Bla...
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Ja hoću robota, a oni mi daju IoT i "pametni dom"

U Ameriki imaš zanimljivi izraz: 'Low-Hanging Fruit' .

 

Izgleda kako smo pobrali/izumili skoro sve što nam je bilo nadohvat ruke i sve su glasnija razmišljanja o tome kako ulazimo u doba

.

 

 

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Ja hoću robota, a oni mi daju IoT i "pametni dom"

Meni je najveći zaeb što sam lani kad se renovirala kuhinja kupio "najskuplji pametni štednjak" za mamu jer eto strah je da ona ne zaspi dok se nešto kuha a pametni štednjak
bi to trebao znati pa prestati kad se nešto skuha. Naravno upute su prekomplicirane i za mene, kamoli za 85 godišnju ženu, pa sam joj samo dao upute da ignorira lcd display
i klikne ovdje i pritisne ovo. Međutim, kad nestane struje zbog kojekakvih radova u kvartu, sve se zblesira i ni pećnica ni štednjak - ne rade dok se ne resetira i postave iznova
podaci o vremenu i statusu. Što je naravno opća trauma i šok za mamu jer nemože ništa kuhati dok ja ne stignem i iznenaklikam te ¶zdarije. Jako pametno.

memulica kaže...

U Ameriki imaš zanimljivi izraz: 'Low-Hanging Fruit' .

 

Izgleda kako smo pobrali/izumili skoro sve što nam je bilo nadohvat ruke i sve su glasnija razmišljanja o tome kako ulazimo u doba velike stagnacije.

 

 

 Nismo. Problem je što znanost, naučna dostignuća i potrošačka (pa i farmaceutska) industrija ne da nisu isto, nego gotovo da (namjerno) nisu uopće povezani. A postoji i problem sve većeg jaza između
prosječnog retardiranog potrošača i vrhunske znanosti koje mu je totalno neshvatljiva pa se iz nje najčešće sprda ili ju mrzi. To je u stvari super za političare, crkvu ali i potrošačku industriju.
Manje truda je potrebno za pridobiti i zadovoljiti idiota nego onu drugu manjinu. Neki dan sam čitao na indexu od Nenad Jarić Dauenhauera članak koji opisuje stvarno nevjerojatan 
napredak u DNK analizi, a komentari su se sveli na prepucavanje ustaša-četnika i plitki cinizam o vladi i saboru.
http://www.index.hr/vijesti/clanak/metropola-neandertalaca-kako-su-hrvatski-mozgovi-i-izmet-pomogli-revoluciji-u-znanosti/966580.aspx

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Poruka je uređivana zadnji put uto 2.5.2017 19:16 (overhaul).
Moj PC  
8 0 hvala 2
16 godina
moderator
offline
Re: Ja hoću robota, a oni mi daju IoT i "pametni d
overhaul kaže...

Meni je najveći zaeb što sam lani kad se renovirala kuhinja kupio "najskuplji pametni štednjak" za mamu jer eto strah je da ona ne zaspi dok se nešto kuha a pametni štednjak
bi to trebao znati pa prestati kad se nešto skuha. Naravno upute su prekomplicirane i za mene, kamoli za 85 godišnju ženu, pa sam joj samo dao upute da ignorira lcd display
i klikne ovdje i pritisne ovo. Međutim, kad nestane struje zbog kojekakvih radova u kvartu, sve se zblesira i ni pećnica ni štednjak - ne rade dok se ne resetira i postave iznova
podaci o vremenu i statusu. Što je naravno opća trauma i šok za mamu jer nemože ništa kuhati dok ja ne stignem i iznenaklikam te ¶zdarije. Jako pametno.

Vidi se da si još dijete - u stvari si kupio, uz dobru ispriku, igračku za sebe!

 

I meni su se događali slični za*ebi, pa sam se opametio i sada više ništa programibilno ne kupujem ako uređaj nije namijenjen izravno mojoj upotrebi. Naravno, nije lako biti dosljedan, pa se tu i tamo uvalim u potencijalne buduće probleme, svjestan da me čeka sudbina "call-centra za podršku i reklamacije"...

...
14 godina
offline
Re: Ja hoću robota, a oni mi daju IoT i "pametni d
mateo kaže...
I jos mi prodaje mida pod bubrege pa kaze kako je klima uređaj kojeg palis mobitelom najveci hit tehnologije, cudo pameti, bla bla... Mos mislit.
Recikliranje tehnologije i prodavanje gluposti, a sve kao da su otkrili toplu vodu...
I da - niti jedan "smart" uređaj nije bas toliko pametniji da bi opravda cijenu i zamjenia onaj stari.
Pametni satovi, televizije, usisivaci... Bla...

 Mobitel sa ir blasterom pali bilo koju klimu i glupi tv

15 godina
offline
Ja hoću robota, a oni mi daju IoT i "pametni dom"

Kad bi kompanije priznale da ipak imaju dosta novaca i da se dividende mogu isplacivati odrzivim poslovanjem, a ne svjetskom dominacijom svega pokretnog (u i izvan branse), mozda bi dobri stari Gene pogledao "dolje" prema nama i bio sretan kad nam je dao razmisljati o zivotu na Zemlji u Star Treku. Za sada idemo neminovno u nekakvo urusavanje financijskih struktura dok se svi ne pojedu, a mi cekamo odluku Sabora o povecanju minimalnog dohotka za svakog stanovnika s 600 na 601 eur. Mozda ce ovi millenijalci doci k sebi i da se nece sve seliti na nekakve drustvene mreze kad prokletu Formulu zelim pogledati na miru bez lajkova i komentara. I da mi ne treba frižider koji ce mi reci - idiote zar si kupio jos jednu Nutellu?! Pa mi javi osobnom doktoru, koji vidi da me moj indeks tjelesne mase baca u visi porezni rang pa ce mi onih 601 smanjiti na 550 eura. Igre gladi do zdravlja...

A zbilja bi trebao jednog C3PO-a da mi zastiha vrt, da babica ne mora. Da prosece glupog psa koji se boji svakog. Mozda da i opere prozore tu i tamo. Da ne govorim o peglanju, a dobit cu "pametnu" peglu koja ce biljeziti kako je moja voda tvrda i javljati HR Vodama.

In vino veritas
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Ja hoću robota, a oni mi daju IoT i "pametni d
Miro kaže...

Vidi se da si još dijete - u stvari si kupio, uz dobru ispriku, igračku za sebe!

 

I meni su se događali slični za*ebi, pa sam se opametio i sada više ništa programibilno ne kupujem ako uređaj nije namijenjen izravno mojoj upotrebi. Naravno, nije lako biti dosljedan, pa se tu i tamo uvalim u potencijalne buduće probleme, svjestan da me čeka sudbina "call-centra za podršku i reklamacije"...

 Ma jesam vraga. Mislim da dva mjeseca sat na tome ide svojim tempom i vremenskom zonom, ono - glavno da ne žmiga. Stvarno mi se nije dalo ponovno tražiti upute. Nisam nikakav kuhar niti me to zanima.
Nasjeo sam, priznajem na fancy proizvođačke gimmicke tipa "Indukcijska ploča s PerfectFry: postignite savršene rezultate pečenja zahvaljujući automatskoj kontroli temperature. DirectSelect Premium: izravan, jednostavan odabir željene zone kuhanja, snage i dodatnih funkcija. PerfectFry: za savršeno bruniranje pečene hrane zahvaljujući senzorskoj kontroli s 5 razina snage. FlexInduction zona: Veća fleksibilnost s kombiniranjem zona kuhanja u jednu veliku zonu za manje lonce i veliko kuhinjsko posuđe. Indukcija: brzo, precizno kuhanje, jednostavno čišćenje i niska potrošnja energije. PowerBoost: do 50% više snage za brže zagrijavanje. Brojač s funkcijom isključeno: Isključuje određenu zonu kuhanja nakon postavljenog vremena, samoregulacija i sigurnosne kontrole" Ja naravno ni neznam što je to bruniranje. Ali izgled kao iz star treka. Onda mi treba.
Za ovo imaš pravo. Naprimjer mikrovalka: kupio na akciji neku najvulgaris - dvije pokretne sklopke: jedna timer, druga temperatura i bok. Nikakav display, nikakva pamet. A pametni telefon mi isto ide na onu stvar: predinstalirani samsung health je odlučio bez moje želje proširiti brigu o meni. i unio cilj: "kvaliteta spavanja" i sad on meni blinka u jutro sa važnom notifikacijom: "opišite kvalitetu spavanja". I nema isključivanja. Jesmo se zato borili? Mrš.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
15 godina
neaktivan
offline
Ja hoću robota, a oni mi daju IoT i "pametni dom"

Živimo u kapitalizmu. Bit kapitalizma je zarada, a ne ljudska dobrobit. Tehnološki proizvodi su samo nužan nusprodukt da bi se zaradilo. Ponekad su korisni, ponekad ne, ali onog trena kad se prodaju ispunili su svoju svrhu, nakon toga se trebaju još samo pokvariti, da biste kupili nove. A odavno je uočeno da će novac uložen u marketing povećati prodaju više nego da je uložen u razvoj. 

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
7 0 hvala 0
9 godina
offline
Ja hoću robota, a oni mi daju IoT i "pametni dom"

Sve su to fine, doduse povrsne misli iznesene u clanku. Ali red je da se objavi sljedeca vijest o pamentom uredjaju. 

http://www.bug.hr/vijesti/zadru-postavljene-prve-pametne-govornice-hrvat/160089.aspx

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Ja hoću robota, a oni mi daju IoT i "pametni dom"

Jedini razlog zbog kojeg sam ikada otišao na Twitter web stranicu:

https://twitter.com/internetofshit

 

IoT je gomila nesigurnih i loše dizajniranih uređaja baziranih na nekakvom linuxoidu zastarjelog kernela.

Razlog je što proizvođač SoC-a izbaci nekakav poludovršen SDK na koji onda ovi natovare ostatak krame.

Drži vodu...

Nadogradnja je gotovo uvijek na razini "bitće, bitće, samo što nije...".

Ako dodaju "pametno" u naziv, to znači da je ugrađena neka od onih pametno/špijunsko/nadzornih funkcija koje prodaju Amazon ili Google.

Dok živi firma, funkcionira i uređaj.

Kada firma bude kupljena od najvećeg konkurenta, ili ako ode u vječna lovišta, u istoj si poziciji kao da ti je netko na ulici prodao ciglu.

Jer na to se uređaj na kraju svede.

Živio napredak!

 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Ja hoću robota, a oni mi daju IoT i "pametni d
Djuro von Prekoplotovich kaže...

Jedini razlog zbog kojeg sam ikada otišao na Twitter web stranicu:

https://twitter.com/internetofshit

 

IoT je gomila nesigurnih i loše dizajniranih uređaja baziranih na nekakvom linuxoidu zastarjelog kernela.

Razlog je što proizvođač SoC-a izbaci nekakav poludovršen SDK na koji onda ovi natovare ostatak krame.

Drži vodu...

Nadogradnja je gotovo uvijek na razini "bitće, bitće, samo što nije...".

Ako dodaju "pametno" u naziv, to znači da je ugrađena neka od onih pametno/špijunsko/nadzornih funkcija koje prodaju Amazon ili Google.

Dok živi firma, funkcionira i uređaj.

Kada firma bude kupljena od najvećeg konkurenta, ili ako ode u vječna lovišta, u istoj si poziciji kao da ti je netko na ulici prodao ciglu.

Jer na to se uređaj na kraju svede.

Živio napredak!

Slažem se. Ali vraga će bit - pa flagship superskupi smarphoneovi koji se prodaju u serijama od 30, 40 i više milijuna dakle -em svjetske premijere, em novinari ovdje mjesecima ranije 
leakaju specke i izgled i onda još mjesecima svi iščekuju "peglanje porođajnih muka" da bi nakon optprilike 3, 4 godine zamrla sva podrška.
Zamislite da tako često mijenjamo frižidere. Jer zapinju, android im postao pretežak zbog bloatwarea. Još kad se sjetim, kako ti tek na automobilu kenjkaju o "Pametnim funkcijama". Ono vid dostignuća - model cijene od 250 000 kuna ima
NAVIGACIJU i KAMERU za parking. Nadogradivu navigaciju! To se posebno u katalogu naglašava. Koliko dugo će biti podrška za istu, a sad... Nemožeš dobit baš ni svaki model audija, bmw-a ili mercedesa doduše s time, ipak je navigacija u automobilu nešto senzacionalno luksuzno za jednu 2017. Tako da samo luxury serija dođe sa dva cola većim kotačima, pametnim grijačem guzice, odmagljivanjem vanjskih retrovizora i famoznom navigacijom. A parking senzori i stražnja kamera su recimo u jednom Lamborghiniju huracan 320x240 ! Future is now. http://www.huracantalk.com/forums/general-discussion/965-rear-view-camera-quality.html

 

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
16 godina
offline
Ja hoću robota, a oni mi daju IoT i "pametni dom"

Slažem se. Ali vraga će bit - pa flagship superskupi smarphoneovi koji se prodaju u serijama od 30, 40 i više milijuna dakle -em svjetske premijere, em novinari ovdje mjesecima ranije 
leakaju specke i izgled i onda još mjesecima svi iščekuju "peglanje porođajnih muka" da bi nakon optprilike 3, 4 godine zamrla sva podrška.

 

Kad bi davali podršku za uređaj, ne bi bilo potrebe za kupnjom novog uređaja. 

www.petvolta.com
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Ja hoću robota, a oni mi daju IoT i "pametni d

Zasto moras kupiti novi smartphone jer ne dobija novi OS? I za 4 godine ce ti smartphone uredno raditi samo neces imati najnoviju verziju OS-a.

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.5.2017 14:27 (Torent).
16 godina
offline
Ja hoću robota, a oni mi daju IoT i "pametni dom"

Kad sam došao kupiti TV rekao sam da me ne zanima kakve funkcije ima, nego kakva je slika i koliki je lag. Dozvolili su mi da donesem svoj PC i da ga spojim i testiram. Rekao sam, meni treba veliki monitor, ne TV jer meni im je užasno spor, neefikasan, itd. Spojiti nekog jeftinog ITX piceka je bila najbolja stvar ikad, poslije sam nabacio SSD, grafičku pa sam ga počeo koristiti za gaming i emulatore, sad je to all in one, probao sam i tunere dodati na kodi, phew, možeš sve, snimati, igrati, surfati, neograničeno. Bitno je da te ne ograniče mogućnostima, a "smart" uređaji upravo to rade, ograničuju.

Moj PC  
2 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Ja hoću robota, a oni mi daju IoT i "pametni d
overhaul kaže...
...

...
Za ovo imaš pravo. Naprimjer mikrovalka: kupio na akciji neku najvulgaris - dvije pokretne sklopke: jedna timer, druga temperatura i bok. Nikakav display, nikakva pamet. A pametni telefon mi isto ide na onu stvar: predinstalirani samsung health je odlučio bez moje želje proširiti brigu o meni. i unio cilj: "kvaliteta spavanja" i sad on meni blinka u jutro sa važnom notifikacijom: "opišite kvalitetu spavanja". I nema isključivanja. Jesmo se zato borili? Mrš.

 I ja imam takvu mikrotalasnu ;) Odem kod sestre i zbunim se a ta ja ta pametna displej tastatura i sl.....

A sad gledam ovu sliku i ne zamjerim ti sto si ljut jer teksta na samoj slici je tragikomičan ;)

Ne mozes blokirati aplikaciju? Disable?

16 godina
protjeran
offline
Re: Ja hoću robota, a oni mi daju IoT i "pametni d
zbuzanic kaže...

Kad sam došao kupiti TV rekao sam da me ne zanima kakve funkcije ima, nego kakva je slika i koliki je lag. Dozvolili su mi da donesem svoj PC i da ga spojim i testiram. Rekao sam, meni treba veliki monitor, ne TV jer meni im je užasno spor, neefikasan, itd. Spojiti nekog jeftinog ITX piceka je bila najbolja stvar ikad, poslije sam nabacio SSD, grafičku pa sam ga počeo koristiti za gaming i emulatore, sad je to all in one, probao sam i tunere dodati na kodi, phew, možeš sve, snimati, igrati, surfati, neograničeno. Bitno je da te ne ograniče mogućnostima, a "smart" uređaji upravo to rade, ograničuju.

 

Smart TV ima itekakvog smisla. Integrirani uPnP playeri tipa Plex MS su jednostavno zakon. Naravno možemo kupiti plain vanilla TV i dodati Rasberry sa Kodi playerom, ali to jednostavno ponekad izgleda ružno.

16 godina
offline
Re: Ja hoću robota, a oni mi daju IoT i "pametni d
Torent kaže...
overhaul kaže...
...

...
Za ovo imaš pravo. Naprimjer mikrovalka: kupio na akciji neku najvulgaris - dvije pokretne sklopke: jedna timer, druga temperatura i bok. Nikakav display, nikakva pamet. A pametni telefon mi isto ide na onu stvar: predinstalirani samsung health je odlučio bez moje želje proširiti brigu o meni. i unio cilj: "kvaliteta spavanja" i sad on meni blinka u jutro sa važnom notifikacijom: "opišite kvalitetu spavanja". I nema isključivanja. Jesmo se zato borili? Mrš.

 I ja imam takvu mikrotalasnu ;) Odem kod sestre i zbunim se a ta ja ta pametna displej tastatura i sl.....

A sad gledam ovu sliku i ne zamjerim ti sto si ljut jer teksta na samoj slici je tragikomičan ;)

Ne mozes blokirati aplikaciju? Disable?

 Eeee blokirati... to su mentalni izazovi: oni su kao posebnu naprednu funkciju na taj smartfon stavili "mjerač pulsa". To je bitna prodajna naprednost 21. stoljeća. I sad jebga, ja si izmjerio puls, on se spojio sa samsung health i navuko me da mu objasnim šta sam radio kad sam ga mjerio, kolko imam kila, godina, kolko visok, koji spol, kud se krećem, čime vozim i eto mene zakačenog. Daje mi trofeje kad stignem brže biciklom. Divi mi se kako sam nadmašio sve izazove koje mi je postavio. Aj ti meni reci kako da sad ja sebi uništim sve te prestižne trofeje u mobitel samsung health vitrini? A naravno, nema sad samo spavanje ignorirati jer netko je prošli tjedan u samsung app produkciji to smislio i neda se. MOžda ako dovoljno dugo ignoriram... ali OPC u meni je jako nervozan kad vidi neispražnjenje notifikacije. traume.

Mayo kaže...
zbuzanic kaže...

Kad sam došao kupiti TV rekao sam da me ne zanima kakve funkcije ima, nego kakva je slika i koliki je lag. Dozvolili su mi da donesem svoj PC i da ga spojim i testiram. Rekao sam, meni treba veliki monitor, ne TV jer meni im je užasno spor, neefikasan, itd. Spojiti nekog jeftinog ITX piceka je bila najbolja stvar ikad, poslije sam nabacio SSD, grafičku pa sam ga počeo koristiti za gaming i emulatore, sad je to all in one, probao sam i tunere dodati na kodi, phew, možeš sve, snimati, igrati, surfati, neograničeno. Bitno je da te ne ograniče mogućnostima, a "smart" uređaji upravo to rade, ograničuju.

 

Smart TV ima itekakvog smisla. Integrirani uPnP playeri tipa Plex MS su jednostavno zakon. Naravno možemo kupiti plain vanilla TV i dodati Rasberry sa Kodi playerom, ali to jednostavno ponekad izgleda ružno.

 Ja ni neznam dali je danas moguće u dućamu kupiiti "glup TV" a da je, neznam, veći od 100cm i fHD? Inače, nisu mi loši playeri u njima, slažem se, ali to je sad. Meni već sad štuca 4K HDR @50fps HEVC kodiran.
Vjerojatno je mana što "vuče" film sa "mediacenter" UPnP mrežnog NAS-a kroz wifi. Morao bih to pretočiti u neki drive pa uštekavati, ali to mi je već tlaka jer takvi filmovi nisu baš mali.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Poruka je uređivana zadnji put sri 3.5.2017 17:19 (overhaul).
16 godina
protjeran
offline
Re: Ja hoću robota, a oni mi daju IoT i "pametni d
overhaul kaže...

 Ja ni neznam dali je danas moguće u dućamu kupiiti "glup TV" a da je, neznam, veći od 100cm i fHD? Inače, nisu mi loši playeri u njima, slažem se, ali to je sad. Meni već sad štuca 4K HDR @50fps HEVC kodiran.
Vjerojatno je mana što "vuče" film sa "mediacenter" UPnP mrežnog NAS-a kroz wifi. Morao bih to pretočiti u neki drive pa uštekavati, ali to mi je već tlaka jer takvi filmovi nisu baš mali.

 

Mislim da je nabavka gibabitnog rutera/switcha jedina opcija kad je pitanje 4k video sadržaj.

 

Kada smo kod tematike ovog editorijala, nabasao sam na zanimljivi video.

 

 

8 godina
offline
Ja hoću robota, a oni mi daju IoT i "pametni dom"

Al me dobro nasmijaše ove mačke XD

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ja hoću robota, a oni mi daju IoT i "pametni d
overhaul kaže...
Djuro von Prekoplotovich kaže...

Nadogradnja je gotovo uvijek na razini "bitće, bitće, samo što nije...".

Slažem se. Ali vraga će bit - pa flagship superskupi smarphoneovi koji se prodaju u serijama od 30, 40 i više milijuna dakle -em svjetske premijere, em novinari ovdje mjesecima ranije 

 

Ako si radiš kao slobodnjak negdje južno od Austrije, taj "bitće, bitće, eto samo što nije" čuješ često kada ideš tražiti pare koje su ti dužni za učinjeni posao.

12 godina
neaktivan
offline
Ja hoću robota, a oni mi daju IoT i "pametni dom"

Ja ne znam što svi vi očekujete od pamethih televizora. Kupih prošli tjedan neki 4k SUHD curved quantum sidi i gledaj ispred tv dot com mega whatever 49 inča....i najbolja stvar koju ima? Natočim whiskey, pretisnem upalim TV, pretisnem tipku na daljinskom i kažem "midget fights", a on mi izbaci borbe patuljaka. Onda preformuliram "Jackass" i gledam Jackass na youtubeu. Živjelo 22 stoljeće, 23, 21, 24 i hedonizam.

 

...nismo idioti da valjda pokušamo upotrijebiti svu energiju i pamet na nešto što će poboljšati čovječanstvo

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Ja hoću robota, a oni mi daju IoT i "pametni d
X-Plosiv kaže...

Ja ne znam što svi vi očekujete od pamethih televizora. Kupih prošli tjedan neki 4k SUHD curved quantum sidi i gledaj ispred tv dot com mega whatever 49 inča....i najbolja stvar koju ima? Natočim whiskey, pretisnem upalim TV, pretisnem tipku na daljinskom i kažem "midget fights", a on mi izbaci borbe patuljaka. Onda preformuliram "Jackass" i gledam Jackass na youtubeu. Živjelo 22 stoljeće, 23, 21, 24 i hedonizam.

 

...nismo idioti da valjda pokušamo upotrijebiti svu energiju i pamet na nešto što će poboljšati čovječanstvo

Woooow... I platio si nekih 6000kn previše TV samo zato što to može. A to isto si mogao na računalima još 1994, tako da bi reko da su te prevarili za dosta novaca. ("... shut up and take my money...")

:)))

Poruka je uređivana zadnji put sri 31.5.2017 13:36 (gkelekov).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice