Japan poboljšava GPS sustav vlastitim satelitima

poruka: 20
|
čitano: 1.831
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Japan poboljšava GPS sustav vlastitim satelitima".
6 godina
offline
Japan poboljšava GPS sustav vlastitim satelitima

To su Japanci , dogodine ce oni to svest na točnost od nekoliko milimetara 

Trust nobody, become the best !
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Japan poboljšava GPS sustav vlastitim sateliti
Mr.ddevil kaže...

To su Japanci , dogodine ce oni to svest na točnost od nekoliko milimetara 

 Jedan firmware update i da vidiš :)

 

Nego, kad već imaju tehnologiju, mogla bi im EU platiti da i nama naprave koji.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
10 godina
neaktivan
offline
Re: Japan poboljšava GPS sustav vlastitim sateliti
Mr.ddevil kaže...

To su Japanci , dogodine ce oni to svest na točnost od nekoliko milimetara 

 Sada će i mravi moči koristiti navigaciju :) 

 

 

7 godina
offline
Re: Japan poboljšava GPS sustav vlastitim sateliti

Pa točnost GPS sustava za vojnu upotrebu oduvijek i je 3 mm, samo je za civilnu 3 m.

Kruha i igala...
6 godina
offline
Re: Japan poboljšava GPS sustav vlastitim sateliti
fer-de-lance kaže...

Pa točnost GPS sustava za vojnu upotrebu oduvijek i je 3 mm, samo je za civilnu 3 m.

 Kolega ovdje se i spominje samo civilna upotreba.

 

Logično da je za vojnu upotrebu mnogo precizniji GPS jer služi za navigaciju raketa 

Trust nobody, become the best !
14 godina
online
Japan poboljšava GPS sustav vlastitim satelitima

S šta je sa Galileom? Jel još rade na tome ili šta?

Lack of money is the root of all evil. George Bernard Shaw
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Japan poboljšava GPS sustav vlastitim sateliti

Da, ali sam samo htio reć da i s postojećim sustavom je preciznost bila limiitrana, a veću preciznost je samo vojska mogla koristit.

Sad, ako ovaj japanski sustav postane popularana, ameri isti dan lako ponude novu verziju GPS-a puno veće preciznosti od japanaca bez ikakvih promjena.

I onda u iteracijama nadograđuju kak konkurencija počne nadograđivat dodatnim satelitima.

Imaju super poziciju. 

Kruha i igala...
6 godina
offline
Re: Japan poboljšava GPS sustav vlastitim sateliti
fer-de-lance kaže...

Da, ali sam samo htio reć da i s postojećim sustavom je preciznost bila limiitrana, a veću preciznost je samo vojska mogla koristit.

Sad, ako ovaj japanski sustav postane popularana, ameri isti dan lako ponude novu verziju GPS-a puno veće preciznosti od japanaca bez ikakvih promjena.

I onda u iteracijama nadograđuju kak konkurencija počne nadograđivat dodatnim satelitima.

Imaju super poziciju. 

 Ma razumijem ja šta ti želiš reći, ali ovo što će japanci ponudit će biti samo na prostoru Japana tako da to nije neka velika konkurencija SAD-u

Trust nobody, become the best !
8 godina
odjavljen
offline
Re: Japan poboljšava GPS sustav vlastitim sateliti
fer-de-lance kaže...

Pa točnost GPS sustava za vojnu upotrebu oduvijek i je 3 mm, samo je za civilnu 3 m.

Prvo sto ce vojsci preciznost od 3mm????? 3 m je i vise nego dovooljno za vojsku....Ne navode sniperski metak sa GPSom....

Drugo zar tu nepreciznost nisu ukinuli pustanjemm glonas sistema u upotrebu. Mislim na GPS sistem. A GPS sistem nije davao fiksnu nepreciznost vec varijabilnu pa u principu i nisi znao koliko te laze jer ako znas lako to anuliras.....

7 godina
offline
Re: Japan poboljšava GPS sustav vlastitim sateliti

Zapravo je stvar da se tak velika preciznost dobivala uzimanjem podataka od više satelita (normalni civilni GPS mislim da uzima maksimalno sa 7 satelita) pa se onda i puno rijeđe (nikad) ne događaju velike varijacije u preciznosti.

 

Glonass je zasebni sistem kolko ja znam, nema veze s američkim GPS-om.

 

I GPS i slični sustavi te ne mogu "lagat" jer znaš u svakom trenutku kolika je nepreciznost, to je jednostavno bacanje brojeva u matricu i računanje determinanta.

Zato i je važno da možeš imati čim veću maksimalnu preciznost, jer onda u prosjeku stalno imaš veću preciznost.

Kruha i igala...
8 godina
odjavljen
offline
Re: Japan poboljšava GPS sustav vlastitim sateliti

nepreciszno tj greska se namjerno ubacivala u GPS sistem za civilnu upotrebu jer se tako sprecavalo da druge vojske pokupuju jeftine uredjaje i eto ti raketa u dvoriste ;) Nisam bio precizan. Greska se znala u tom momentu ali se toliko cesto mijenjala da je taj podatak bio potpuno irelevantan.....

To se rpestalo raditi pustanjem Glonasa (znam da je drugi siste u tom i jeste poenta) jer nije bilo svrhe to raditi jer bi korisnici presli na glonas kompletno....

Nisi mi dao izvor na ovu razliku u preciznosti sada......

7 godina
offline
Re: Japan poboljšava GPS sustav vlastitim sateliti

Aha, baš gledam, Clinton je zabranio davno razlike u preciznosti.

Vojska ostvaruje veću preciznost upotrebom više frekvencija, ali postoji i takva civilna oprema.

Izvor.

Kruha i igala...
8 godina
odjavljen
offline
Re: Japan poboljšava GPS sustav vlastitim sateliti

"The user range error (URE) of the GPS signals in space is actually the same for the civilian and military GPS services."...

To sam te i pitao odakle ti da je vojni GPS preciznije i kao sto sam i mislio daleko je to od 3mm a tolika preciznost jednostavno nije ni potrebna....

7 godina
offline
Re: Japan poboljšava GPS sustav vlastitim sateliti

Da, ali sam ja mislio da još uvijek imaju limit od 7 satelita za civile, ali od Clintona ne.

Moja greška.

Druga je stvar da neprofi oprema(i mobiteli) još uvijek koriste samo do 7 satelita i samo jednu frekvenciju.

Kruha i igala...
8 godina
odjavljen
offline
Re: Japan poboljšava GPS sustav vlastitim sateliti
fer-de-lance kaže...

Da, ali sam ja mislio da još uvijek imaju limit od 7 satelita za civile, ali od Clintona ne.

Moja greška.

Druga je stvar da neprofi oprema(i mobiteli) još uvijek koriste samo do 7 satelita i samo jednu frekvenciju.

 Pa ok je i to. GPS na telefonu mi je extra stvar pogotovo uz besplatne google maps. Fakticki navigacija ti je besplatna. Preciznost od 5 m je extra dobra za voznju pogotovo kod gradova bez kucnih brojeva u navigaciji pa ti je bitno naci ulicu.....Kome treba vise od toga onda mu nije problem ni platiti....

 

Mada nisam siguran kako rade mobiteli koji koriste oba sistema. I GPS I GLONASS kao sto je moj. Koriste istovremeno ili koji signal bolje hvataju ili nesto trece.... 

7 godina
offline
Re: Japan poboljšava GPS sustav vlastitim sateliti

Baš sam gledao, i očito nije više tak kak je bilo prije.

Vjerovatno je stvar samo u algoritmu, i civilni očito koriste neprecizni algoritam.

Jer mi stoji preciznost do 3 metra i ako uzima podatke s 7 satelita i 26, ako je dobar SNR.

Testirao sam na totalnoj čistini.

Čudno.

 

http://i.imgur.com/aYdTUxo.png

Kruha i igala...
12 godina
offline
Japan poboljšava GPS sustav vlastitim satelitima

http://www.cropos.hr/o-sustavu

 

Pisao sam seminar o tome i nisam mogao vjerovati koliko različitih tehnologija i sustava postoji.

Evo, za npr 5000 kn + oprema, u HR možete imati zajamčenu preciznost od 0.02 metra, CROPOS.

Također se spominju GLONASS, Galileo.. pa tko ima volje za čitanje.

 

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
online
Re: Japan poboljšava GPS sustav vlastitim sateliti
 fer-de-lance kaže...

Baš sam gledao, i očito nije više tak kak je bilo prije.

Vjerovatno je stvar samo u algoritmu, i civilni očito koriste neprecizni algoritam.

Jer mi stoji preciznost do 3 metra i ako uzima podatke s 7 satelita i 26, ako je dobar SNR.

Testirao sam na totalnoj čistini.

Čudno.

 

http://i.imgur.com/aYdTUxo.png

 Nema to veze s civilnim vojnim nego klasom uredaja. Ne virujem da postoji jos mob s diferencijalnim gnssom. Inace iz androida ne mos dobit raw podatke nego samo kalkulaciju, samim time recimo ni SBAS ne funkcionira. Isto tako ta tocnost kod moba nema puno veze sa stvarnom.

Inace moj trimble ima 440 kanala i pretrazuje simultano sve frekvencije i rtk,vrs,rtm,post processing korekcije....bla,bla. Ali ugl ka sta kolega kaze uzmes uredaj koji podrzava rtcm 2.3 ili 3.1 format korekcijskih parametara + vpps i imas centimetarsku tocnost.

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.8.2017 17:57 (om-prat).
8 godina
odjavljen
offline
Re: Japan poboljšava GPS sustav vlastitim sateliti

Vidim da se kuzis u problematiku ;)

Mozes li onda odgovoriti na moje pitanje. Laicko pitanje.... 

Ako mob podrzava i GPS i GLONASS kako ih koristi. Istovremeno ili...?

12 godina
offline
Re: Japan poboljšava GPS sustav vlastitim sateliti
Torent kaže...

Vidim da se kuzis u problematiku ;)

Mozes li onda odgovoriti na moje pitanje. Laicko pitanje.... 

Ako mob podrzava i GPS i GLONASS kako ih koristi. Istovremeno ili...?

 Koristi oba istovremeno.

 

A o točnosti GPS i razlici između civilnog i vojnog GPS signala Wikipedia je dovoljno informativna.

Ukratko, vojni je na drugoj frekvenciji i naravno, kodiran je.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice