Još nije kasno da se opernatite na Bitcoinima

poruka: 36
|
čitano: 12.000
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Još nije kasno da se opernatite na Bitcoinima".
14 godina
offline
Re: Još nije kasno da se opernatite na Bitcoinima
Hostile kaže...
Je ,da je tak picin dim svi bi mi kupili grafu za 2 soma kn i okretali lovu. Ja ako bi i imao posla sa bitcoinovima, to bi bila striktno kupovina-preprodaja na semu dionica

 pa ne mozes okretati lovu sa jednom grafom, mislim mozes ak ti je lova 700kn mj. i onda s tim tradeat pa pokusat zaraditi nesto vise

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.6.2017 9:05 (loky4i4).
15 godina
online
Još nije kasno da se opernatite na Bitcoinima

A kolko mi treba grafi da bi okrenuo 3000 kn mjesecno? I uz grafu dal je bitan i jak procesor i ostatak konfe? Ako nije problem da mi malo pojasnis tu semu kako to ide. Kolko ja moram novaca ulozit u komponente za npr 3000 kn mjesecne zarade? I dal je isto ako npr u jedan pc spojis 3 graficke ili ako imas 3 posebna s tim istima grafickama?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Još nije kasno da se opernatite na Bitcoinima

najbitnije grafe ,napajanje i maticna , procesor sa sto manjom potrosnjom , vecinom ljudi stavljaju neki od pentiuma , trenutno za 3k ti je potrebno 4 grafe rx480,rx570 ili rx580 , (sa 480 mozes dobiti najvise kad flashas bios ,samo ih treba naci, a nema ih nigdje sve su se rasprodale). Maticnu i napajanje biras ovisno o broju grafa , npr za 4 grafe maticna sa 2 pci x16 i 2 x1 (gdje onda stavljas risere ima i za x4-x16 itd.). Napajanje neko koje ce podnijeti 4 grafe tipa link . Potreban ti je i miner ,program s kojim ces rudariti ,ja koristim ovaj za dual mining https://bitcointalk.org/index.php?topic=1433925.0 . Po meni trenutno najisplativije ETC/PASC zbog moguceg rasta. Racun na nekom od exchange-a tipa poloniex , bitfinex , cryptopia. Ja rudarim etc na moj wallet https://www.myetherwallet.com/ i onda si prebacujem na poloniex ako zelim prodati ,ali moze se rudariti i direkt na mjenjacnicu posto ona ima svoje novcanike. Da bi rudario potrebno se prikljuciti na neki pool , posto na tu kolicinu grafa ne bi izrudario vjerovatno nista sam, ja koristim ova dva https://etc.ethermine.org/https://pasc.nanopool.org/ . Za više informacija najbolje malo prouciti bitcointalk.org forum.

Bilo bi isto da nemaš ukljucenu struju u kalkulaciju ,ovako ti je isplativije sve na jedno napajanje i ostale komponente,nego 3 odvojena napjanja ,3 proca ,3 diska minimum , 3 plocice rama itd 

Moraš paziti i na buducnost ,znaci kako raste cijena raste i tezina rudarenja , tako je bitcoin ,litecoin postao neisplativ za rudarenje , takoder za eth se vec dosta dugo prica da ce preci sa POW(proof of work) , na POS(proof of stake) i onda se nece moci minati .

Naravno mozes si i kupovati coine direkt na mjenjacnicama ,bez rudarenja ,prednost ti je sto ih imas odmah ,ne moras cekati da se rudare ,ako npr. u mjesec naglo naraste cijena 5x ,tebi je super dok nekome tko rudari to mozda ne odgovara zbog rasta tezine ,naravno ako propada coin propada ti i investicija , dok kod rudarenja bar imas graficke koje mozes prodati. Ali oko propadanja po svim pokazateljima ne moramo jos brinuti

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.6.2017 21:23 (loky4i4).
Moj PC  
0 0 hvala 3
7 godina
neaktivan
offline
Re: Još nije kasno da se opernatite na Bitcoinima
Eh kad se ovo srusi kao dionice sta ce bit jauka
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Još nije kasno da se opernatite na Bitcoinima
darko.mijic kaže...

vrijednost Ethereuma mogla prestići vrijednost Bitcoina (koji trenutačno vrijedi desetak puta više)

 

Petriče, vrijednost Ethereuma nije desetak puta manja od Bitcoina. Vrijednost jedne cijele novčane jedinice je no to je nebitno. Svi Bitcoini koji trenutno postoje vrijede $38,733,444,387 jer ih ima 16,365,737. Sav ETH koji trenutno postoji vrijedi $20,180,113,402 jer "coina" ima 92,123,500. Ukupna vrijednost Ethereuma bliži se polovini ukupne vrijednosti Bitcoina. Usporedba je slična usporedbi kruški i babuški. 

 

Ovo ne pišem jer zagovaram Ethereum, dapače, mislim da će vrlo neslavno završiti. No ljudima nije jasno da nije bitno koliko jedna jedinica kriptovalute košta. Bitan je ukupan market cap.

Također, iznenađujuće velik broj ljudi ne shvaća da može kupiti manje od jednog Bitcoina ili bilo koje druge kriptovalute. U slučaju Bitcoina najmanja jedinica je 0.00000001 BTC ili jedan Satoshi. To je daleko manje od jedne lipe. To se naravno ne isplati jer su trenutno naknade za transakcije nezanemarive jer je mreža opterećena no sasvim korektna opcija je uložiti npr. 100 ili 500 kn u Bitcoin, probati tehnologiju i čak i nešto zaraditi.

 Tip je kupio 100 dolara bitcoina pa punta :D oooooo

15 godina
offline
Još nije kasno da se opernatite na Bitcoinima

Pa uvjek se može kroz dan zaraditi ili izgubiti 10%. A već je jako puno valuta na tržištu koje su veći rizik od bitcoina ali zato mogu donjeti i veći profit.

 

Sve je stvar ponude i potražnje. Kad nitko ne bi htio kupiti bitcoin samo tjedan dana. Vrjednost bi mu pala sigurno duplo. No mediji gledaju reklamirati bitcoin gdje god pogledaš tako da ako ništa drugo u tjedan dana može izgubiti ili dobiti 10%.

 

Ono što ide na ruku bitcoinu što su i banke počele da priznaju vrjednost pa eto imamo i posebne banke kriptovaluta gdje se striktno prodaju valute koje imaju najmanje šanse da se oruše. 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 19.8.2017 6:26 (Hummer).
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice