Kina pokrenula prvu mrežu za kvantnu komunikaciju

poruka: 10
|
čitano: 1.677
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kina pokrenula prvu mrežu za kvantnu komunikaciju".
6 godina
protjeran
offline
Kina pokrenula prvu mrežu za kvantnu komunikaciju

Pa u biti da, sa kvantnim proceosrima ako ti je netko uputio mejl i netko drugi ga procitao, ti ces to znati, ili mejl neces niti primiti...no koliko znam, jos nema kvantnih procesora na trzistu, iako nisam 100% jesu li nuzni za takvu komunikaciju? Mozda imaju neku tehnologiju koja je jos u povojima? Intel to razvija zadnjih des godina...koliko sam upucen, procesor u takvom sistemu ne racuna da je 2+2=4, nego zakomplicira stvar do ibera i trazi neku sredinu, koja tek na kraju svog tog suc-muc-a mora bit 4...

http://www.bug.hr/forum/topic/ostale-hardverske-teme/cpu-z-lista/252793.aspx
Poruka je uređivana zadnji put uto 19.9.2017 7:23 (Gorstak79).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Kina pokrenula prvu mrežu za kvantnu komunikaciju

A jel' cenzurirana?

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Kina pokrenula prvu mrežu za kvantnu komunikaciju

Ili Kinezi imaju vrlo vještu državnu promidžbu (ovdje mi bolje odgovara riječ propaganda) ili imaju sjajnu znanost u svjetskim razmjerima: prva teleportacija fotona, razvoj EM pogona, a sad ovo. Iako i dalje sumnjam u sve jer štura izvješća su jednostrana. Kad njihovi znanstvenici počnu objavljivati radove o uspjesima, a koje će svi moći provjeriti (=temelj znanosti), onda ću vjerovati da su "izabran narod".

 

A tko zna - prema igri velikih brojaka, kod njih se svako malo mora roditi po jedan Tesla. A samo jedan je dovoljan za ovakve grandiozne znanstvene i inženjerijske ishode.

 

 

 
5 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kina pokrenula prvu mrežu za kvantnu komunikac
Desetljecima proizvode sve za svakoga. Nakupilo se brdo znanja. Popisat ce se po svima za koje desetljece..
 
5 0 hvala 0
14 godina
offline
Kina pokrenula prvu mrežu za kvantnu komunikaciju

Dodite kod nas... nemoze vas spijunirat nitko osim nas i samo nas :D

VenAtoR#2231
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kina pokrenula prvu mrežu za kvantnu komunikac
Ne postoji neprobojna zastita. Sve sto se do sada najavljivalo kao neprobojno, dokazano je da nije.
 
1 1 hvala 0
9 godina
offline
Re: Kina pokrenula prvu mrežu za kvantnu komunikac
BarbaVeli kaže...

Ili Kinezi imaju vrlo vještu državnu promidžbu (ovdje mi bolje odgovara riječ propaganda) ili imaju sjajnu znanost u svjetskim razmjerima: prva teleportacija fotona, razvoj EM pogona, a sad ovo. Iako i dalje sumnjam u sve jer štura izvješća su jednostrana. Kad njihovi znanstvenici počnu objavljivati radove o uspjesima, a koje će svi moći provjeriti (=temelj znanosti), onda ću vjerovati da su "izabran narod".

 

A tko zna - prema igri velikih brojaka, kod njih se svako malo mora roditi po jedan Tesla. A samo jedan je dovoljan za ovakve grandiozne znanstvene i inženjerijske ishode.

 

 

 Ljudi koji o znanosti povremeno citaju u jako kratkim clancima ce naravno zapamtiti clickbait idiotarije. To naravno ne znaci da sto se desava kod Kineza u znanosti nije impresivno. Imaju jos dosta da rade, ali za desetljece, dva mogli bi parirati zapadu. U nekim stvarima vec i mogu.

 Nikakva teleportacija fotona nije napravljena iako su senzacionalisticki mediji tako pisali. Englski izraz je "quantum teleportation (copying of a quantum state)". Takodjer, to nije bio prvi takav ekspriment, daleko od toga, ali je bila najveca udaljenost.  Da su napisali da su prenjeli 911 bita informacije u periodu od mjesec dana s ogromnim gubitkom paketa, vijest ne bi zvucala impresivno.

Sto se tice genijalaca, njihovo vrijeme je proslo. Danas se ne ulaze u ljude, vec u projekte i rokove. A uglavnom timovi ljudi dolaze do novih dostignuca.

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.9.2017 23:57 (pravi_covijek).
15 godina
offline
Re: Kina pokrenula prvu mrežu za kvantnu komunikac
Ima nešto i u tome da je u Kini studij besplatan i najpametniji mogu doći do obrazovanja. U usa se studij plaća i to skupo, pa je obrazovanje privilegija samo bogatih. Siromašni genijalci ne mogu prismrdit fakultetu, bar ne bez da upadnu u dug skoro doživotni.
 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kina pokrenula prvu mrežu za kvantnu komunikac
Koliko sam ja vidio kinezi nesto naprave pa onda objave a ne kao neki objave a onda pitaj Boga hoce li biti.
 
6 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kina pokrenula prvu mrežu za kvantnu komunikac
Školstvo samo bogatima, zdravstvo samo bogatima. Ostali nek crnu bolesni i neobrazovani. To je ono što polako uvode omiljene 2 najveće stranke, za koje glasa 95% naroda (kad uključimo i njihove stranke-kćeri koje koaliraju s te 2 vodeće). Narod voli taj smjer, i voli živjeti u 1942. Sve drugo, nekakve promjene nedajbože, to nazivaju populizmom. Moraju razumu nalijepiti etiketu, da ga ne biraju i da samouvjereno nastave u istom smjeru - prema dolje.
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice