Kina prodrmala svijet kriptovaluta

poruka: 56
|
čitano: 9.849
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kina prodrmala svijet kriptovaluta".
11 godina
offline
Kina prodrmala svijet kriptovaluta

a sto li ce tek biti jednog dana u blizoj futuri kad americki SEC baci oko na kripotvalute?u jednom danu sve je palo cca 25% od kineza

 
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Kina prodrmala svijet kriptovaluta

Molim vas, bar vi iz Buga nemojte prenosit te panic news. Pad koji se dogodio je upravo iz ovih loše napisanih vijesti, jer se dosta kineza povuklo zbog straha da neće moći unovčiti profite.

 

Stvara se, naravno, panika, i ljudi van Kine su počeli prodavati. No, danas je dosta valuta na marketu u zelenom, tako da je moguće pretpostaviti da je namjerno napravljeno samo da bi whalesi i vlada kupovali coine jeftinije. Neo je u jednom trenutku bio na 18 dolara, zatim je došao ogroman buy order koji je bio odmah ispunjen ,jer su ljudi prodavali po jako niskim cijenama, oko 18 dolara, iz straha. Što se dogodilo? Nekolicina ljudi je jeftino kupila ogromnu količinu nea, koji se, čim je buy order popunjen, počeo dizati i došao do 23 dolara. 5 dolara po coinu zarade u roku od doslovno minute. A ljudi koji su iz straha prodali za 18-20 su kasnije, iz FOMO-a, opet kupovali neo za 22 dolara, i izgubili 2-4 dolara po coinu, u roku te minute. Iskoristili su činjenicu da je Neo trebao biti, između ostalog, platforma za druge ICO-e (ako se ne varam, pročitao sam na bitcointalk forumu da je Red Pulse coin trebao biti baziran na Neo-u), i čim su ovi zabranili ICO-e u Kini, Neu je pala cijena jer su ljudi mislili da će Neo izgubiti svrhu. A nije ju izgubio.

 

Problem s tim kriptovalutama je da vlade namjerno šire paniku, jer ne mogu kontrolirati tržište kako oni hoće, i samim time ne mogu sebi u džep strpat provizije. Vjerojatno postoji način kako bi se riješila regulacija tržišta u vidu ograničavanja broja novoizdanih valuta. Useless ethereum token je savršen primjer iskorištavanja, čak je i kreator rekao da ga je napravio samo da si kupi stvari, i zaradio je, mislim, oko 60k dolara. Token nije useless kao što mu ime govori, ima i smart contracte itd, ali jedina svrha mu je transfer novaca preko blockchaina. To može svaka kriptovaluta, to im je osnovna svrha. Stvaranjem nekakvog ograničenja bi se pripomoglo izbjegavanju ovog, no to ne može raditi niti jedna vlada, jer su kriptovalute decentralizirane i nisu u vlasništvu niti jedne vlade. Oni bi napravili brutalnu kontrolu, trpali sebi novce u džep i stavili to pod "sigurnost".   

 

 

 
12 0 hvala 7
11 godina
neaktivan
offline
Kina prodrmala svijet kriptovaluta

Naivni mali ulagaci ce da ostaju bez gaca a veliki igraci ce da lijepo zarade.

Kanite se kriptovaluta, to ce vam sve otici na 0 kad pocme iduca financijska kriza, a govore da vec kuca na vrata.

 

 

Kakva je to valuta iza koje nitko ne stoji?

 
0 19 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kina prodrmala svijet kriptovaluta
Tko kontrolira to tržište? Što on financira? Tko ih izdaje? Tko jamči syabilnost?
6 godina
offline
Re: Kina prodrmala svijet kriptovaluta
kingofthenight kaže...

Naivni mali ulagaci ce da ostaju bez gaca a veliki igraci ce da lijepo zarade.

Kanite se kriptovaluta, to ce vam sve otici na 0 kad pocme iduca financijska kriza, a govore da vec kuca na vrata.

 

 

Kakva je to valuta iza koje nitko ne stoji?

 Previše si na forumu, okani se corava posla heh, to što ti govoriš

govorili su mi ljudi kada je BTC vrijedio cca 500$ (srećom ih nisam poslušao nego investirao u 2BTC-a),pa ti računaj u kolikoj sam dobiti 

 

EDIT: Još ih ne planiram prodavat pa makar i cijena pala po tim tvojim pretpostavkama

lovacmaki kaže...
Tko kontrolira to tržište? Što on financira? Tko ih izdaje? Tko jamči syabilnost?

 kontroliraju ih ljudi koji ih posjeduju lol , ne izdaju se nego se majnaju, financira što god poželiš hehe

Trust nobody, become the best !
Poruka je uređivana zadnji put uto 5.9.2017 19:47 (Mr.ddevil).
12 godina
neaktivan
offline
Kina prodrmala svijet kriptovaluta

Verge (XVG)- kupuj dok je jeftin! ;)

HAKOSUKA
Moj PC  
0 5 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kina prodrmala svijet kriptovaluta
Bacelj kaže...

Verge (XVG)- kupuj dok je jeftin! ;)

 Svaki coin i ulaganje u njega je rizik. Danas je većini pala vrjednost zbog kine no polako se vraća, a oni koji su uhvatili vlak na niskoj cjeni sada slave. 

13 godina
offline
Re: Kina prodrmala svijet kriptovaluta
lovacmaki kaže...
Tko kontrolira to tržište? Što on financira? Tko ih izdaje? Tko jamči syabilnost?

 

Tržište se regulira samo, vrijednost ovisi o ponudi i potražnji kao i otprilike svako drugo tržište. Kontrola u kontekstu prijevara je ugrađena u algoritam, to je i glavna poanta - nije potreban neki središnji entitet koji će kontrolirati a samim time se uklanja mogućnost manipulacije.

Novi coini se proizvode rudarenjem - ljudi troše svoje računalne resurse kako bi verificirali transakcije a zauzvrat dobivaju coinove. Inflacija je također ugrađena u algoritam, što znači da je ritam generiranja novih coinova više manje određen (pa se zna i kad će se otprilike) zadnji coin izmineat. Stabilnost nitko ne jamči, zato i jesu tako velike oscilacije. Te oscilacije su rezultat reakcije tržišta na nove vijesti (poput ove). 

 

Ako vas zbilja zanima zašto su kriptovalute tako značajne i zašto ova pitanja poput tko to kontrolira ili tko stoji iza toga nemaju previše smisla u ovom kontekstu, preporučam da pogledate ovaj dokumentarac:

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.9.2017 20:12 (Chronosus).
11 godina
offline
Kina prodrmala svijet kriptovaluta

Kao i u svemu, jedni će zaradit (uglavnom veliki - ali zato i jesu veliki), a drugi će izgubit (uglavnom mali - ali zato i jesu mali).

 

Ali to nije važno. Važno je da se (kripto)stvari okreću. Okretanje je ono što gura naprjed. Jer kad se nešto okreće uvjek se uoči što je u tomu dobro, a što loše.

 

Kad stvari miruju nikad nisi siguran.

 
2 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Kina prodrmala svijet kriptovaluta

Sada stiže vrijeme Ripplea (XRP) zapamtite moje riječi kroz godinu-dvije :) čudi me ovo je ipak IT forum da se tako malo spominje Ripple i njihova tehnologija, ali vidjet ćemo.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Kina prodrmala svijet kriptovaluta

Ne znam za vas, ja se jucer probudio taman netom prije dumpa,i onako mamuran gledo 'u zivo' kako neo pada sa 30 na 17 dolara i omastio se na 19, hvala kineskoj vladi i mutavim ljudima :D 

 
4 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Kina prodrmala svijet kriptovaluta

Ne može nešto beskonačno rasti u ograničenom sustavu, što obično ljudi koji se bave novcem zaborave. 

 

Ono što je bitno je da se upotreba bitcoina i sličnih kriptovaluta nije proširila i prihvatila kao standardno sredstvo plaćanja. Ispada da vrijednost podižu ljudi koji ih kupuju i čuvaju, a ne svakodnevna upotreba. Kada takvi hrčci otpuste svoje rezerve cijena će drastično pasti što će još više ubiti povjerenje u njih i što će još više smanjiti svakodnevno korištenje i u najgorem slučaju ih učiniti bezvrijednim. 

 

Kad i koliko velik će biti pad to ne može nitko znati, no dokle god se potražnja podiže na ovaj "umjetni" načina, a ne uporabom, dotle je ovaj scenarij siguran.

 

Da li će kriptovalute ili određena kriptovaluta postati standardno sredstvo plaćanja? Skoro sigurno ne, jer države neće jamčiti za nešto što ne mogu kontrolirati. Osim što neće jamčit, takva valuta im je i beskorisna, a za stabilnost sustava i vrlo opasna. 

 

Da li ima ljudi koji mogu ili već jesu profitirali na ovome, apsolutno da ima i vjerojatno će ih biti još. Isto tako će biti i ljudi koji će izgubiti na ovome kad sve krene prema dolje. 

 

Bitno je da ljudi ne misle da nešto može beskonačno rasti i da ne misle da nema rizika. A sad da li će i nakon toga netko stavit svoj novac na okladu da će još neko vrijeme bitcoin rasti, to je njegova stvar. Znaj samo da je to kladionica i nemoj dolazit meni plakat i očekivat da će ti država plaćat razliku ako izgubiš (ko što je bio slučaj sa švicarce, svi su bili pametni kad se nudila manja kamata nego na kn. Ne znam samo što su mislili, da je netko krivo prepiso neke brojeve i da će zajebat banku?). Isto tako te ja neću pitat ako dobiješ. Ima ljudi koji su zaradili novce i u priamidalnim prevarama, iako nisu sudjelovali u samoj prevari. Bitno je u kojem trenutku izvučeš svoj novac i da prekineš na vrijeme. 

 

Moj osobni savjet ljudima je da se klade samo s novcem koji su spremni izgubiti. 

 
10 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kina prodrmala svijet kriptovaluta
Chronosus kaže...

 

Tržište se regulira samo, vrijednost ovisi o ponudi i potražnji kao i otprilike svako drugo tržište. Kontrola u kontekstu prijevara je ugrađena u algoritam, to je i glavna poanta - nije potreban neki središnji entitet koji će kontrolirati a samim time se uklanja mogućnost manipulacije.

Novi coini se proizvode rudarenjem - ljudi troše svoje računalne resurse kako bi verificirali transakcije a zauzvrat dobivaju coinove. Inflacija je također ugrađena u algoritam, što znači da je ritam generiranja novih coinova više manje određen (pa se zna i kad će se otprilike) zadnji coin izmineat. Stabilnost nitko ne jamči, zato i jesu tako velike oscilacije. Te oscilacije su rezultat reakcije tržišta na nove vijesti (poput ove). 

 

Ako vas zbilja zanima zašto su kriptovalute tako značajne i zašto ova pitanja poput tko to kontrolira ili tko stoji iza toga nemaju previše smisla u ovom kontekstu, preporučam da pogledate ovaj dokumentarac:

Kažeš kontrolira u kontekstu prijevara je ugrađena u algoritam. Tko je je stavio tamo konkretno?

Novi se proizvodi rudarenjem, tko plaća tebi tvoje računalne resurse i za što se oni koriste, konkretno?

13 godina
odjavljen
offline
Re: Kina prodrmala svijet kriptovaluta
kingofthenight kaže...

Naivni mali ulagaci ce da ostaju bez gaca a veliki igraci ce da lijepo zarade.

Kanite se kriptovaluta, to ce vam sve otici na 0 kad pocme iduca financijska kriza, a govore da vec kuca na vrata.

 

 

Kakva je to valuta iza koje nitko ne stoji?

 

Vidi se da uopće pojma nemaš o čemu pričaš. Kriptovalute ne ovise, kao fiat novci, o ekonomijama. Ako dođe financijska kriza, past će službene valute kao dolar i euro, a kriptovalute će ostat iste, a kasnije još jače. 

Isto tako, financijska kriza je izazvana od strane bankara i vlada, tako da malo bolje promisli o idejama koje promoviraju kriptovalute, pa onda zauzmi stranu. Bankari i političari govore to što govore (najčešće laži, no ljudi su ionako ovce i lako je manipulirati njima) samo zato jer se plaćanje kroz kriptovalute izvodi direktno, oni ne mogu ubrat svoj danak, nema provizije banci. Ali vidiš, imaju dobre PR stručnjake čim su ljudi na njihovoj strani.

Iza kriptovaluta stoji tim koji ih je napravio i zajednica koja ih koristi i ima. Vrijednost se računa po novcu koji je unutar te određene valute, i ne može vrijediti više ili manje nego što je novca unutar nje. S kripto strane kriza ne može postojati jer je 1 uvijek 1, nema kamate i kredita. 

 

lovacmaki kaže...
Tko kontrolira to tržište? Što on financira? Tko ih izdaje? Tko jamči syabilnost?

 

Kolega je dobro odgovorio. Nitko ne jamči stabilnost, niti se ona treba jamčiti. Stabilnost ovisi od samih korisnika valuta. 

 

GlobIT kaže...

Sada stiže vrijeme Ripplea (XRP) zapamtite moje riječi kroz godinu-dvije :) čudi me ovo je ipak IT forum da se tako malo spominje Ripple i njihova tehnologija, ali vidjet ćemo.

 

Zapamtit ću ih, ali ću ti isto tako reći da imam apsolutno suprotno mišljenje :)

 

BlackDog22 kaže...

(...) skratio sam citat jer je post prevelik

 

Naravno da ne može beskonačno rasti, zato i kriptovalutama vrijednost pada i raste. Hrčci sumnjam da će pustit zalihe, pošto žive od tih zaliha (daytraderi). Isto tako, zaboravljaš da je Bitcoin osmišljen kao način plaćanja, a ne kao predmet trgovanja u smislu trgovanja dionicama recimo. Padovi su, kao i bilo što u budućnosti, jako teški za predvidjeti, jer je nemoguće sve faktore predvidjeti. A što se tiče uporabe, oni su u uporabi (bitcoini) skoro pa 10 godina. Ima stvarno podosta lokala koji prihvaćaju Bitcoine, malo manje njih koji prihvaćaju ETH, LTC i nekolicinu drugih. Npr, nekoliko proizvođača automobila prihvaća Bitcoin kao sredstvo plaćanja. McLaren, Lamborghini, Tesla Motors. Misliš da bi multimilijunske kompanije riskirali milijune bezveze? Oni još uvijek profit imaju u funtama, eurima odnosno dolarima. Jedina razlika je u tome što ti novci dolaze putem blockchaina, a ne preko banke. Ti pretvoriš 50k dolara u Bitcoin i kupiš Teslu S, oni dobiju bitcoine, isplate ih na račun u dolarima, i pošalju ti auto. Oni plaćaju porez na dobit u gore navedenim valutama (Tesla u dolarima). Banke jebe to što oni ne dobiju svoj dio kolačića vrijednog 50k dolara. 

 

Da, ali ovo nije piramidalna shema. U tome je stvar. Također, ovdje postoje stop loss opcije, gdje možeš namjestiti da automatski proda po određenoj cijeni (recimo 5% većoj od koje si kupio).

 

Tako je, ulaganje i trading mora biti asset. Trgovanje je sigurno ukoliko se pripazi i ukoliko se provedu prave mjere zaštite (recimo gore navedeni stop loss)

lovacmaki kaže...
Chronosus kaže...

 

 

 

Kažeš kontrolira u kontekstu prijevara je ugrađena u algoritam. Tko je je stavio tamo konkretno?

Novi se proizvodi rudarenjem, tko plaća tebi tvoje računalne resurse i za što se oni koriste, konkretno?

 

Stvorio ga je kreator. Edit: vidim da nisam bio jasan sto mislim s time. Maki je pitao odakle taj algoritam protiv prijevare, tj tko ga je tamo stavio. Odgovorio sam mu da ga je stvorio kreator valute, dok je radio na njoj (BTC). Ako vam je lakse, umjesto "stvorio ga je kreator" citajte to kao "implementirao ga je kreator kriptovalute".

Otprilike ovako funkcionira. Recimo da želiš promjeniti transakciju iz blocka br 70 (npr želiš redo-at transakciju i uplatu, umjesto namijenjenoj osobi, prebacit sebi u wallet). No, trenutno je u kopanju block br 82. Ti moraš sve iskopane blockove nakon tog 70., uključujući i 70. redo-at. Znači sve transakcije poništit. I to sve moraš napraviti prije nego što se iskopa block 82 (a kopa se u poolovima, više ljudi s više kompjutera odjednom, i svi kopaju current block, u ovom slučaju block 82). Ne postoji stroj na svijetu koji bi to napravio. A čak i da napravi (u stvarno doslovnom smislu riječi nemoguće) poništit će se. 

 

Dalje, ukoliko misliš na prijevaru krađe iz walleta, to je isto riješeno. Svaki wallet ima private key, koji se koristi za transakcije i ulaz u wallet uopće. Njega dobiješ prilikom instalacije, i ne daješ ga nikome. Bez njega nitko neće moći ući u wallet, bez obzira tko to bio. Također, postoji i višefaktorski login (private key + custom lozinka + wallet savefileovi). Ako i to nije dovoljno, postoji cold storage (nešto kao usb wallet) na kojem možeš pohraniti coine, i oni će tamo biti zauvijek. Ako slučano nešto zezneš, postoji način povrata coina, ali uz private key i lozinke naravno.

 

Nitko tebi ništa ne plaća, ti dobivaš coine jer si dio blockchain networka. Ti doslovno možeš hoardat coine miningom, i nikad ih ne iskoristit, i samim time, nikad ništa ne zaradit. Postoji dosta takvih coina, ljudi su ih mineali, ostavili na walletu na hdd-u, tih 200tinjak bitcoina kojih su imali je vrijedilo manje od hamburgera, pa ih nije bilo briga, nisu bili svjesni što su imali. Pred par godina je beskućnih našao MBP sa 30k Bitcoina na njemu. Po zakonu ga je smio zadržat jer ga je vlasnik bacio. A 2016 se vrijednost kretala između 300tinjak do čak 800 dolara.

 

Objasnio je gore, resursi se koriste za verifikacije transakcija (u prvom odlomku odgovora tebi napisao sam block, oni se kopaju i tako se transakcije verificiraju).

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.9.2017 10:33 (footballer).
8 godina
odjavljen
offline
Re: Kina prodrmala svijet kriptovaluta

Puno teorija zavjere i maste....Ne razuimijes ekonomske pojmove a pricas o novcu..

Ajmo malo analizirati tvoju pricu.

 

1. "Iza kriptovaluta stoji tim koji ih je napravio i zajednica koja ih koristi i ima. Vrijednost se računa po novcu koji je unutar te određene valute, i ne može vrijediti više ili manje nego što je novca unutar nje. S kripto strane kriza ne može postojati jer je 1 uvijek 1, nema kamate i kredita. "

 

Ne vjerujes drzavi i banci koja ti garantuje za tvoj novac (do odredjenog iznosa) a vjerujes nekim tamo ljudima i zajednici. Ok.

Vrijednost se racuna po novcu koji je unutra. Kojem novcu? Neko se ujutro probudi i osnuje valutu tj coin. Koji to novac stoji iza njega? Koji to covjek institucija stoji iza? 

2. "Isto tako, zaboravljaš da je Bitcoin osmišljen kao način plaćanja, a ne kao predmet trgovanja u smislu trgovanja dionicama recimo." U cemu je razlika? Placanje je sta? Nije trgovanje?

 

3. "Ima stvarno podosta lokala koji prihvaćaju Bitcoine, malo manje njih koji prihvaćaju ETH, LTC i nekolicinu drugih. Npr, nekoliko proizvođača automobila prihvaća Bitcoin kao sredstvo plaćanja. McLaren, Lamborghini, Tesla Motors. Misliš da bi multimilijunske kompanije riskirali milijune bezveze? Oni još uvijek profit imaju u funtama, eurima odnosno dolarima."

Argument u stabilnost coina je da ih prihvata tesla i ekipa a sam kazes da ih odmah pretvore u dolare. Zasto dolare ne pretvore u coine kad toliko vjeruju u njih? Koliko oni rizikuju? Nista tj skoro nista jer koliko auta u svakom momentu imaju prodato u coinima? Od momenta placanja coinima do momenta da te coine pretvore u dolare. 1, 2 ili 10 000. Prihvatice oni i kamenje sa mjeseca ako mogu ga isti momenat pretvoriti u dolare....

 

3. "Da, ali ovo nije piramidalna shema." "Stvorio ga je kreator." ;) Treba li ovdje ista dodati? Zasto ti ne kreiras svoj coin? 

 

Da sumiramo. Ti vjerujes kao ljudima i zajednici iza coina kao i u sam coin. Laz. Lazes i sebe i druge. Ti vjerujes u zaradu koji ti coin donosi. Onu istu zaradu koju zamjeras banci. Ti koristis coin kao sredstvo da dodjes do zarade. Isto kao i banka. U cemu je razlika? Razlika je sto banka nudi konkretan proizvod i uslugu koju naplacuje a coin ti daje pricu i ti na osnovu te price vjerujes da ce vrijednost narasti i da ces ulaganje ti zaraditi. Zarada je ono sto pokrece svijet. I fiat i coin "valutu". Da ljudi ne vjeuju u zaradu niko ne bi ulozio nista u coin.....Iza coina ne stoji apsolutno nista materijalno ciju vrijednost coin predstavlja za razliku iza fiat valuta iza kojih stoje pravi ljudi sa svojim radom i proizvodima i novac je sredstvo kojim se izrazava njihov rad i za koji mogu dobiti rad i proizvod drugih ljudi. To se zove ekonomija i neces vjeroviati pociva na profitu. Isto kao sto tvoja vjera u coin pociva u profitu.... Zato nemoij pricati bajke. Ti vjerujes u profit i ni po cemu se ne razlikujes od bankara....

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.9.2017 7:02 (Torent).
11 godina
neaktivan
offline
Kina prodrmala svijet kriptovaluta

Vecina ove ekipe sto pise o bitcointu nema pojama o osnovama ekonomije.

 

Ovo u vezi bitcointa me posjeca na dot com buble.

 

 

 

 

 
7 0 hvala 0
12 godina
offline
Kina prodrmala svijet kriptovaluta

Ja ovo ne vjerujem - Torent slažem se s tobom. I dobro da širiš glas razuma među nadobudnim sveznajućim trejderima.

I 2006. na dionicama na ZSE su svi bili najpametniji - danas 20%, sutra još 100%, gdje je kraj - nema ga... A onda je došlo bolno otrežnjenje.

Sa svime je tako. Oprez i pamet u glavu. Zaraditi se da više nego što je uobičajeno, a to samo znači da neće potrajati. Kraće ili duže - vidjeti ćemo. Nitko nije vidovit.

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Kina prodrmala svijet kriptovaluta

Bitcoin će rasti sve dok ima vjere u profit. Mogla bi se uskoro pojaviti crvkva bazirana na blokchain tehnologiji gdje svoju vjeru pokazuješ rudarenjem i gomilanjem bitcoinova u svojem virtualnom novčaniku. Ovo mi nekako vuče na ferengijsku utopiju :D

I'm silicon-based life-form
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Kina prodrmala svijet kriptovaluta

 

"Stvorio ga je kreator."

 

 

Dakle stvorio ga je stvoritelj (=kreator).

Ovo mi zvuči totalno poznato, kao da sam to čuo od jedne institucije koja ima sjedište u Vatikanu...

 

Premalo znam o ovoj temi, ali nekako se kod novca i ulaganja ne bih uzdao u fantastična bića...

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.9.2017 10:03 (xcat).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Kina prodrmala svijet kriptovaluta

Meni je fora sto ekipa koja kod kuce pomalo majna to dozivljava kao pravi biznis. 

Freak Show Inc.
 
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Re: Kina prodrmala svijet kriptovaluta
Torent kaže...

 

 

Zasto inzistiras na teorijama zavjere kad sam ti vec jednom rekao da ni u jednu ne vjerujem?

 

1)Jaka nam je država, jedino šta je garantirano je da će uništit i ovo malo šta imamo. Nije poanta tu u vjerovanju, nego u brzom naćinu plaćanja bez posrednika (u ovom slučaju, banke). Ja ako kupim bitcoine, kupit ću ih u kunama, i ako ih prodajem, prodat ću ih za kune. Jer je kuna službena valuta države, i ako želim živjeti, moram ju koristiti. Ponavljam, imam stop loss opcije s kojima sam siguran da će automatski prodati sve ako padne do onog uloženog. Bitcoin je samo sredstvo plaćanja. 

Novcu koji je prikupljen crowdfundingom. Zato postoje ico-evi, gdje se izdaju coini, a vrijednost im ovisi o prikupljenom u crowdfundingu.

2) Ovaj dio poruke nema veze sa stabilnoscu coina. 

Pa hvala k da si shvatio. To sta ti pises sam i rekao. Oni koriste Bitcoin kao nacin placanja, i automatski prebacuju vrijednost u valute drzave u kojoj posluju. Kako ce izracunat koliko poreza trebaju platit? Moraju sve profite preracunat u fiat valute i tako ih prijavit. Vjerojatno su htjeli iskoristit i cinjenicu da je puno ljudi imalo bitcoine koje su kupili ili izrudarili jos od pocetka. 

 

3) U cemu je problem? "Stvorio ga je kreator" se odnosi na algoritam protiv prijevare, kojeg sam objasnio odmah nakon te recenice? Ti si inace ovakav, da procitas 2 rijeci a ne ostalo, sam stvoris novi kontekst tuđih rijeci i onda ih koristis kao nevalidan argument, jer je sam kontekst totalno pogresan?

Ne kreairam svoj coin jer nemam nikakvu groundbreaking ideju koja zahtijeva blockchain tehnologiju. Da imam, kreirao bih blockchain i coine koji bi bili dio njega, i onda napravio crowdfunding (ICO). Samo, posto nisam veliko ime u tom svijetu, ljudi mi ne bi vjerovali.

 

Nikad nemam veliko povjerenje, nego imam misljenje o buducnosti coina na bazi dostupnih informacija. Ukoliko je premalo tih informacija, necu uloziti. Ukoliko te informacije imaju naznake scama, necu uloziti. Postoji nekolicina coina koji imaju proizvod koji funkcionira (npr TenX ima svoju karticu za placanje). Logicno je za ocekivati da ce biti i scam coina, ali nitko te ne tjera da ih kupujes. 

Pa ako sam ulozio u nesto, ocekujem povratne investicije. Jos uvijek imam izvor zarade van coina. 

Uvjerenja sam da su coini dobar nacin placanja, ne da ce oni bit sveti gral financija. Razlog zbog cega su stvoreni je olaksanje koristenja. Bitcoinu nije vrijednost dao Satoshi, nego ljudi. U određenim situacijama Bitcoin ne vrijedi ništa, i da imas 10mln btv a nemas ih kako prebaciti u fiat, ne vrijede nista. Naravno, to govorim o vrijednosti kao uporabnoj, ne mozes ih iskoristiti u toj situaciji. Ako se gleda s te strane, ukoliko svi napuste Bitcoin, onda ce vrijednost past na gotovo nista. Biti ce kao hiperinflacija. Sreca da se nesto kao hiperinflacija nikad nije dogodila fiat valuti.

13 godina
odjavljen
offline
Re: Kina prodrmala svijet kriptovaluta
xcat kaže...

 

"Stvorio ga je kreator."

 

 

Dakle stvorio ga je stvoritelj (=kreator).

Ovo mi zvuči totalno poznato, kao da sam to čuo od jedne institucije koja ima sjedište u Vatikanu...

 

Premalo znam o ovoj temi, ali nekako se kod novca i ulaganja ne bih uzdao u fantastična bića...

 

 

 

 Haha, bez brige, ne pricamo o fantasticnim bicima

Pitao je tko je stavio algoritam koji onemogucava prijevaru putem blockchaina. Stavio je tj stvorio algoritam kreator valute, dok je radio na njoj. Implementirao (ako ti je lakse to umjesto stvorio), kako god. Ja sam se krivo izrazio. Poanta je da je algoritam tu dosao od strane kreatora valute.

16 godina
odjavljen
offline
Re: Kina prodrmala svijet kriptovaluta
footballer kaže...
Ponavljam, imam stop loss opcije s kojima sam siguran da će automatski prodati sve ako padne do onog uloženog. 

 

Prodati mozes samo ako ima netko voljan to kupiti. A to nikada ne mozes biti siguran

Freak Show Inc.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Kina prodrmala svijet kriptovaluta
4600$ danas
 
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Kina prodrmala svijet kriptovaluta

U cijeloj priči mi nije jasna jedna stvar - ako se već provlači priča kako su korištenjem bitcoina u potpunosti izbjegnute banke, na koji način ih onda kupujete (i prodajete)? Ako je za bilo koju kupnju neophodno povezati kreditnu karticu (s koje će se povući "stvarni" novac kojim ćete kupiti bitcoine), ne vidim kako je izbjegnuta banka? Ista stvar se ponavlja i prilikom prodaje - da bi povukli "zarađeni" novac, opet morate povezati kreditnu karticu. Imate li nekakav alternativni način kupnje/prodaje (ovdje ne mislim na one "bitcoin bankomate" jer bi za takav način ipak trebali biti puno rašireniji) ili sam samo ja totalno fulao fudbal?

 
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Re: Kina prodrmala svijet kriptovaluta
Friday kaže...
footballer kaže...
Ponavljam, imam stop loss opcije s kojima sam siguran da će automatski prodati sve ako padne do onog uloženog. 

 

Prodati mozes samo ako ima netko voljan to kupiti. A to nikada ne mozes biti siguran

 

Stop loss opcije su predzadnja opcija, zadnja je prodaja u gubitku. A još nisam triggerao stop loss opcije, jer sam prodavao dok sam bio u profitu. Jest da ti profiti nisu bili maksimalni (Neo sam prodao za 40, išao je na 50 al je pao ispod 40), ali su tu i nisam ih izgubio.

 

Isto tako, prodati možeš one coine koje imaš. Ako imaš coine koji imaju jako jadan trading volume, sam si si kriv. Npr da si kupio Chaincoin. Naravno da ga nitko ne želi, jer je bio čisti pump n dump, i to je bilo očito. Zato izbjegavam ogromnu većinu coina i po mom mišljenju bi ih trebalo maknut s tržišta, te ulažem u dugoročne coine, s nekakvom svrhom, a ne samo fensi riječima.

 

kipo kaže...

U cijeloj priči mi nije jasna jedna stvar - ako se već provlači priča kako su korištenjem bitcoina u potpunosti izbjegnute banke, na koji način ih onda kupujete (i prodajete)? Ako je za bilo koju kupnju neophodno povezati kreditnu karticu (s koje će se povući "stvarni" novac kojim ćete kupiti bitcoine), ne vidim kako je izbjegnuta banka? Ista stvar se ponavlja i prilikom prodaje - da bi povukli "zarađeni" novac, opet morate povezati kreditnu karticu. Imate li nekakav alternativni način kupnje/prodaje (ovdje ne mislim na one "bitcoin bankomate" jer bi za takav način ipak trebali biti puno rašireniji) ili sam samo ja totalno fulao fudbal?

 

Imaš stranicu localbitcoins, u kojoj se mogu naći prodavači s ocjenama (kod nas je bitcoin mjenjačnica dobro ocjenjena, te sam mogu potvrditi da su legit). Kupnja bitcoina se može ostvariti i SEPA-om, uplatama na račun prodavača, ali i novcem osobno. Ne trebaš imati kreditnu karticu (ja ju ne koristim kod kupovine), dobiješ potvrdu od njih i za kupovinu i za prodaju bitcoina. Stvar kod kupovine kreditnim karticama i preko banke je u tome da olakšaju stvari dok je blockchain još u povojima, pa nema dovoljno bitcoin bankomata, kao što si sam rekao. Samo treba naći legit prodavače, kao i kod svega ostalog. Pitanje raširenosti bitcoin bankomata je ovisno o raširenosti korištenja samog bitcoina.

16 godina
odjavljen
offline
Kina prodrmala svijet kriptovaluta

NHF, ali koliko vremena provodis istrazujuci te bedastoce - mogao si nauciti nesto korisno i baviti se nekim pravim poslom (rendering, programiranje, baze podataka, mreze...) i zaradjivati novce spram kojih bi ti ovo sto sad "zaradis" izgledalo kao sica.

Naravno, lakse je biti "nabiguzica" i gledati kako se brojke vrte po ekranu ali izuzev nekolicine koja ce na tome mozdra zgrnuti milijune - za sve druge to je gubitak vremena.

Freak Show Inc.
 
5 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Re: Kina prodrmala svijet kriptovaluta
Friday kaže...

NHF, ali koliko vremena provodis istrazujuci te bedastoce - mogao si nauciti nesto korisno i baviti se nekim pravim poslom (rendering, programiranje, baze podataka, mreze...) i zaradjivati novce spram kojih bi ti ovo sto sad "zaradis" izgledalo kao sica.

Naravno, lakse je biti "nabiguzica" i gledati kako se brojke vrte po ekranu ali izuzev nekolicine koja ce na tome mozdra zgrnuti milijune - za sve druge to je gubitak vremena.

 Zaposlen sam, na puno radno vrijeme, s natprosječnom plaćom (barem u našoj državi), u svojoj struci. 

 

Da bude jasno, ja se ne bavim daytradingom. Znači ne sjedim za ekranom i kupujem te prodajem valute po cijeli dan. Ja ulažem u valute na neki period (kao što sam uložio u neo kad je bio na 6-7 dolara) te prodajem za profit. Zatim nađem drugu valutu koju istražim i za koju smatram da će imati dobar povrat investicije u roku od nekoliko tjedana, mjeseci ili čak u roku od godine dana. Uložio sam samo onoliko novaca koliko sam siguran da mogu pretrpjeti ako izgubim, ali, i da svi coini koje imam padnu za 40-50 posto, još uvijek ne bi bio ispod onog koliko sam uložio (u kunama), jer sam kupovao u zatišje a prodavao kada je cijena rasla. Ponavljam, sve coine koje sam prodavao nisu bili na all time highu, prodavao sam ih prije nego što su postigli neku veliku cijenu pa opet pali. Mogao sam izvući više, no zbog svoje sigurnosti sam prodavao kad sam vidio znakove usporavanja ili mogućeg pada zbog korekcije. Nisam izvukao maksimum, no čak i 1,5-2x rast može donijeti super novce u odnosu na uloženo. Cilj cijelog ovog ulaganja je da mogu izvući van nešto novca, ukoliko bih, iz nekog razloga, ostao bez posla. Još uvijek smatram da je rad ono što obogaćuje čovjeka, i materijalno i nematerijalno (daje osjećaj zadovoljstva), no želim imati što bolju financijsku sigurnost, što je, nažalost, u ovoj našoj državi, jako teško, bez obzira da li imao posao ili ne. 

11 godina
offline
Re: Kina prodrmala svijet kriptovaluta
footballer kaže...

 

... Jest da ti profiti nisu bili maksimalni ...ali su tu i nisam ih izgubio.

 meni ovo izgleda kao modernija verzija ovog dolje... tamo su također uvijek u profitu ili na pozitivnoj nuli

8 godina
odjavljen
offline
Re: Kina prodrmala svijet kriptovaluta

Aha ;) I svaki put padnu xxxxxxx a kad ih pitas u kom momentu u vremenu su imali te pare odna si trol i sl ;)

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice