Kinezi potpuno blokirali WhatsApp

poruka: 22
|
čitano: 3.638
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kinezi potpuno blokirali WhatsApp".
11 godina
neaktivan
offline
Kinezi potpuno blokirali WhatsApp

Treba  vratiti istom mjerom.

 

Zabraniti recimo Alibabu na zapadu.

 
4 12 hvala 0
16 godina
offline
Kinezi potpuno blokirali WhatsApp

Komunjare! 

Down goes the window, out goes the heat!
Moj PC  
4 0 hvala 0
14 godina
offline
Kinezi potpuno blokirali WhatsApp

Demokracija :)

Šta imaš misliti i imati svoje mišljenje, tu su političari koji misle za tebe :)

 
2 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Kinezi potpuno blokirali WhatsApp

Ne koristim whats up iz razloga samo zato radi naplate...tako da meni svejedno

Svaka akcija ima svoju reakciju.
Moj PC  
0 4 hvala 0
13 godina
offline
Re: Kinezi potpuno blokirali WhatsApp
Igor150 kaže...

Ne koristim whats up iz razloga samo zato radi naplate...tako da meni svejedno

WhatsApp se više ne naplaćuje od početka 2016. godine.

 

https://zimo.dnevnik.hr/clanak/whatsapp-postaje-besplatan-za-sve-korisnike---423497.html

12 godina
offline
Kinezi potpuno blokirali WhatsApp

Zato je potreban internet iz satelita u LEO. 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kinezi potpuno blokirali WhatsApp
Marko :D kaže...
Igor150 kaže...

Ne koristim whats up iz razloga samo zato radi naplate...tako da meni svejedno

WhatsApp se više ne naplaćuje od početka 2016. godine.

 

https://zimo.dnevnik.hr/clanak/whatsapp-postaje-besplatan-za-sve-korisnike---423497.html

 Iako su se prijetili nikad nisu naplacivali whatsapp.

 

 

Anyway, vec dva tjedna (do jucer) pricam s prijateljem u Kini preko whatsappa, fotke i poruke i radi sasvim OK. Tako da vijest nije bas (skroz) tocna.

15 godina
offline
Kinezi potpuno blokirali WhatsApp

a zašto putovati u kinu kad je trešnjevka ionako puna kineza? 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
9 1 hvala 0
6 godina
offline
Re: Kinezi potpuno blokirali WhatsApp
Igor150 kaže...

Ne koristim whats up iz razloga samo zato radi naplate...tako da meni svejedno

Kakve naplate? Čega? Whatsapp bio i ostao besplatan iako su imali onu šemu za 0,99€ godišnje koju su u potpunosti odbacili. 

 

Kinezima više smeta što ne mogu špijunirati građane zbog enkripcije na komunikaciji porukama.

15 godina
offline
Re: Kinezi potpuno blokirali WhatsApp
robogo kaže...
I

Kinezima više smeta što ne mogu špijunirati građane zbog enkripcije na komunikaciji porukama.

 Pa kad ameri nezele podijeliti backdoor sa  njima

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
13 godina
offline
Kinezi potpuno blokirali WhatsApp

The great Wall of China... The great Firewall of China... 

 

Kod njih je sve veliko osim kita :)

 
3 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Kinezi potpuno blokirali WhatsApp
Cro0707 kaže...

Kod njih je sve veliko osim kita :)

 A ovo pretpostavljam znaš iz vlastitog iskustva ?  

12 godina
neaktivan
offline
Re: Kinezi potpuno blokirali WhatsApp

Nikad ga ni koristio niti pratio vezano zbivanja uz Whats up...onda je bilo prva godina đaba,dalje naplata;tamo 2012te kad sam prešao na android OS.A i ne fali mi.

Svaka akcija ima svoju reakciju.
14 godina
neaktivan
offline
Kinezi potpuno blokirali WhatsApp

Obzirom da je Viber daleko bolji ova me vijest uopće ne čudi.

moje aplikacije na play-u : https://play.google.com/store/search?q=nik02droid
Moj PC  
2 9 hvala 0
15 godina
offline
Kinezi potpuno blokirali WhatsApp

Kako to da onda nisu zabranili Signal koji je odlično zaštićen od prisluškivanja?

 
6 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kinezi potpuno blokirali WhatsApp
Ajar kaže...

a zašto putovati u kinu kad je trešnjevka ionako puna kineza? 

 Pa radi kineskinja

16 godina
offline
Re: Kinezi potpuno blokirali WhatsApp
ivanv000 kaže...

Kako to da onda nisu zabranili Signal koji je odlično zaštićen od prisluškivanja?

 

To znamo mi, ali za ostale mozda je potrebno ponoviti - zato jer poanta zabrane nije sprijecavanje kineskih gradjana u komunikaciji, vec prisluskivanje tih razgovora od strane americkih agencija. 

16 godina
offline
Re: Kinezi potpuno blokirali WhatsApp
kingofthenight kaže...

Treba  vratiti istom mjerom.

 

Zabraniti recimo Alibabu na zapadu.

Brkaš Kruške sa mladim lukom, jer ne kužiš da je Kinezima WhatsApp zapravo potpuno nepotreban i okvirno nebitan.

 

Zelenaš je zapadnjačka sigurnosna rupa. Kaj če Kinezima zelenaš, kad imaju domači "opcijama natrpani WeChat" koji u Kini redovito koristi 960 milijuna ljudi.

 

 

Kina je ipak drastično različita država u odnosu na klasičan zapadnjački svijet.Za ubuduče tu je dolnji link, pa pogledaj kak se zapravo i na koji način živi u Kini.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/komentari-it-vijesti/weibo-vise-korisnika-svog-uzora-twittera/250444.aspx?page=0&jumpto=5387497&sort=asc&view=flat

Intel=pokvareni podmukli smradovi!
Poruka je uređivana zadnji put uto 26.9.2017 15:28 (rambox).
15 godina
offline
Kinezi potpuno blokirali WhatsApp

Država intervenira da zaštiti WeChat - 963 miliona korisnika jer im je to nacionalni interes (ne bih toliko rekao da je politička cenzura). 

 

Kinezi rade globalnu ekspanziju po tiho - kupuju strateške firme (KUKA robotics, Volvo, Imagenation ... lista je prilično duga) čak i kod nas nedavno Rimac.

 

Intenzivno ulažu u BRICS za globalnu dominaciju - One Belt One Road - trenutno idu na to da pokriju sve osim USA i UK. Njih ce na kraju - jer zatvaraiju izvoznu barijeru. Badave ti industrija ako nemaš tržište na koje ćeš to plasirati.

 

B - Brasil > Južna Amerika

R - Russia > Europa

I - India > Ostatak Azije

C - China > Drugi dio ostatka Azije

S - South African Republic > Afrika

 

Prije tjedan danas sam imao prilike razgovarati sa jedom gospođom iz JAR. Pitam kako je? Ona kaže da nije baš najbolje - ups and downs. Ovisi o tome tko pobjedi na izborima. Vlada korupcija i trenutni predjsjednik ima preko 50 optužbi na sudu: što seks skandali što korupcija i kriminal. Otelo se malo kontroli. Kako gospodarstvo? Ide nekako - ima dosta investijcija u zadnje vrijeme. Koja zamlja najviše investira (već znam odgovor, ali pitam reda radi)? Kina.

 

Prije mj dana sam prozujao kroz Amsterdam, Bruxeless, Paris, London, Strassburg, Munchen ... par mjeseci prije toga kroz Beijing, Hangzhou, Suzhou, Xi'an, Shanghai ... vidio uživo što se događa u "najrazvijneminijm" dijelovima svijeta koliko se moglo u kratkom vremenu - zaključak kinezi jure 100 na sat. 

 

Bit ce zanimljivo vidjet što će se dogodit kroz 5-10 godina ... 

 
12 1 hvala 4
13 godina
offline
Re: Kinezi potpuno blokirali WhatsApp
jozobozo kaže...

Država intervenira ....

 

Prije mj dana sam prozujao kroz Amsterdam, Bruxeless, Paris, London, Strassburg, Munchen ... par mjeseci prije toga kroz Beijing, Hangzhou, Suzhou, Xi'an, Shanghai ... vidio uživo što se događa u "najrazvijneminijm" dijelovima svijeta koliko se moglo u kratkom vremenu - zaključak kinezi jure 100 na sat. 

 

Bit ce zanimljivo vidjet što će se dogodit kroz 5-10 godina ... 

 Može još malo teksta/detalja ? Ono mogao bi svoj članak napisati: usporedbe dva svijeta iz prve ruke... ili barem još koji post

9 godina
protjeran
offline
Re: Kinezi potpuno blokirali WhatsApp
jozobozo kaže...

Država intervenira da zaštiti WeChat - 963 miliona korisnika jer im je to nacionalni interes (ne bih toliko rekao da je politička cenzura). 

 

Kinezi rade globalnu ekspanziju po tiho - kupuju strateške firme (KUKA robotics, Volvo, Imagenation ... lista je prilično duga) čak i kod nas nedavno Rimac.

 

Intenzivno ulažu u BRICS za globalnu dominaciju - One Belt One Road - trenutno idu na to da pokriju sve osim USA i UK. Njih ce na kraju - jer zatvaraiju izvoznu barijeru. Badave ti industrija ako nemaš tržište na koje ćeš to plasirati.

 

B - Brasil > Južna Amerika

R - Russia > Europa

I - India > Ostatak Azije

C - China > Drugi dio ostatka Azije

S - South African Republic > Afrika

 

Prije tjedan danas sam imao prilike razgovarati sa jedom gospođom iz JAR. Pitam kako je? Ona kaže da nije baš najbolje - ups and downs. Ovisi o tome tko pobjedi na izborima. Vlada korupcija i trenutni predjsjednik ima preko 50 optužbi na sudu: što seks skandali što korupcija i kriminal. Otelo se malo kontroli. Kako gospodarstvo? Ide nekako - ima dosta investijcija u zadnje vrijeme. Koja zamlja najviše investira (već znam odgovor, ali pitam reda radi)? Kina.

 

Prije mj dana sam prozujao kroz Amsterdam, Bruxeless, Paris, London, Strassburg, Munchen ... par mjeseci prije toga kroz Beijing, Hangzhou, Suzhou, Xi'an, Shanghai ... vidio uživo što se događa u "najrazvijneminijm" dijelovima svijeta koliko se moglo u kratkom vremenu - zaključak kinezi jure 100 na sat. 

 

Bit ce zanimljivo vidjet što će se dogodit kroz 5-10 godina ... 

 Kina da, BRICS ne jos za dugo. Tko je bio u Brazilu, Rusiji i Indiji moze vidjeti da je daleko od razvijenog dijela svijeta. Potencijal postoji i ekonomija raste u aposlutnim brojkama, ali nema jos srednje klase u tolikoj mjeri da stimulira domacu potrosnju. 

U Kini je naravno WhatsUp blokiran radi politicko/ekonomskih razloga. Svi vodeci servisi i proizvodjaci mobitela stavljaju hrpu spijunskog softwara i za razliku od zapadnih kompanija, vlada ima pristup svim tim informacijama.

16 godina
offline
Kinezi potpuno blokirali WhatsApp

Ako cemo za pokazatelj srednje klase koristiti GINI index, USA i Kina su isti. Jedino je EU nesto bolja. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice