Kodak moment

poruka: 4
|
čitano: 2.062
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kodak moment".
12 godina
neaktivan
offline
Kodak moment

ko mali sam u njihov fotic na filmove gledao ko na svemirski brod, jos i danas drzim male kutijice s logom kodak i punim filmovima, sjecam se kada su se probijali digitalci, a jos uvijek s klasicim bljesikao na maturalcu, to su lijepa sjecanja, R.I.P Kodak, ostat ce u srcu {#}{#}{#}{#}{#}{#}

 
5 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Moj PC  
5 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Kodak moment

uh. nedavno sam cistio stari frizider i pobacao gomilu ektachrome filmova raznih formata od kad je Kodak jos bio profitabilan. kad sam vidio datum proizvodnje pomislih "tempus fugit". sada gledam ovaj clanak i mislim "panta rei". no kao sto pjesnik rece "tamo gdje se vali lome ostavljaju prostor otvoren". pozdrav olegu, odlican clanak kao i uvjek!

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Kodak moment

Standarde je teško mijenjati jer veličina senzora, tj. ranije filma, određuje i veličinu objektiva.

Na optiku također utječe i korištenje SLR mehanizma i optičkog tražila.

 

Prelazak na neki novi format senzora stoga je dugoročna, strateška odluka, kakva je bila

npr. Olyjevo opredjeljenje za 4/3 (i kasnije m4/3) standard.

Naravno, kada se radi o aparatima s fiksnim objektivom, onda tih problema nema pa se u njima koristi niz različitih veličina senzora.

 

I Canon i Nikon su napravili super posao na području digitalne fotografije, zajedno drže valjda 80% tržišta, pogotovo one najprofitabilnije niše.

 

Kodakovim stopama će prije krenuti Sony, čijem autističnom shotgun pristupu tržištu ne pomažu ni tehnološki kompetitivni proizvodi.

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice