Korisnici Ubuntua preferiraju Firefox, Thunderbird

poruka: 19
|
čitano: 1.858
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Korisnici Ubuntua preferiraju Firefox, Thunderbird".
15 godina
offline
Korisnici Ubuntua preferiraju Firefox, Thunderbird

Što se tiče Firefoxa,  on je i dosad bio predinstaliran pa je u pravilu i korišten kao primarni ili sekundarni browser. Ja ga u pravilu koristim zajedno sa Chromiumom.

VLC je super (android verzija na slabim Android tabletima VLC reproducira bez problema video fajl koji defaultni playeri prosječno zablokiraju sa "out of memory" porukom čim hoćes malo preskakat ili ubrzat video).

Što po mom mišljenju nedostaje na Ubuntuu je dobar power user file manager, čak i Androidi imaju naizgled bolju ponudu u tom segmentu.

Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Korisnici Ubuntua preferiraju Firefox, Thunder
Vlc ne moze staviti titlove ispod slike na filmu. To mu je jedina mana. Po meni je smplayer bolji izbor.
 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Korisnici Ubuntua preferiraju Firefox, Thunderbird

Po meni na Ubuntu i ostalim Linuxima nedostaju široka ponuda aplikacija kao što je za Windows ili Mac, a dobar dio aplikacija koje i postoje od strane jednog dijela developera je "lošije kvalitete" nego isti na Windowsima ili Macu. Mene osobno je najviše mučio MySQL Workbench koji mi na Linuxu (Mint) češće šteka nego na Windowsima. Svejedno, i uz postojeći izbor aplikacija izbaio bih Windowse totalno da ne razvijam softver za njih i ne vidim zašto netko kako kućni ili redovni non-win-developer korisnik uopće koristi Windowse (uz napomenu da ne igram igre na računalu pa se ograđujem od igračkog dijela).

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Korisnici Ubuntua preferiraju Firefox, Thunder
drag kaže...

..

Što po mom mišljenju nedostaje na Ubuntuu je dobar power user file manager,..

 - to je politika Canonicala, čist OS, bez (što manje i isključivo free-gpl) 3rd partya.. a svaki filemanager je isti, više ih pogađaju dječje bolesti kod promijena unity-plasma i sl.. ubuntu ne cilja na powerjuzere.. nego na prosječnog. (ona dva juzera ionako aptgetaju i kompajliraju svoj manager koj je uber-turbo s tri prozora.. ili tipkaju u terminalu, ...) -nemoguće napraviti ni blizu mogućnosti terminalskog kuckanja + grepanja i pipanja.. zato su filemanageri postali 'obični' i nitko se više ni ne sjeća ''NC'' dva panela i F2-F5/shiftanja .. zapravo više terminal nego gui manager. :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
neaktivan
offline
Korisnici Ubuntua preferiraju Firefox, Thunderbird

Jedna riječ: dolphin. Opcije su nebrojene

 

Nećemo dividende, hoćemo veće lopate!
 
6 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Korisnici Ubuntua preferiraju Firefox, Thunderbird

kao da imaju nekog izbora....

http://www.soundstream.com/
 
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Re: Korisnici Ubuntua preferiraju Firefox, Thunder
drag kaže...

Što se tiče Firefoxa,  on je i dosad bio predinstaliran pa je u pravilu i korišten kao primarni ili sekundarni browser. Ja ga u pravilu koristim zajedno sa Chromiumom.

VLC je super (android verzija na slabim Android tabletima VLC reproducira bez problema video fajl koji defaultni playeri prosječno zablokiraju sa "out of memory" porukom čim hoćes malo preskakat ili ubrzat video).

Što po mom mišljenju nedostaje na Ubuntuu je dobar power user file manager, čak i Androidi imaju naizgled bolju ponudu u tom segmentu.

 za android mxplayer je svjetlosnu godinu ispred VLCa

http://www.soundstream.com/
13 godina
offline
Korisnici Ubuntua preferiraju Firefox, Thunderbird

Hebem ih šantave što nisu pitali koji DE žele kao defaultni pa da napokon vidimo za što je većina.

Stručnjak za odmaganje...
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Korisnici Ubuntua preferiraju Firefox, Thunder

pitati koga...? ili, vremeplovom se vrati unazad... upravo to je Canonical razbucao, 'šef', jer kad imaš tri geeka tad ... i tu se slažem.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Re: Korisnici Ubuntua preferiraju Firefox, Thunder
ihush kaže...

pitati koga...? ili, vremeplovom se vrati unazad... upravo to je Canonical razbucao, 'šef', jer kad imaš tri geeka tad ... i tu se slažem.

Pa ovu ekipu koju su ispitivali koje aplikacije preferiraju. 

Stručnjak za odmaganje...
15 godina
offline
Re: Korisnici Ubuntua preferiraju Firefox, Thunder

.. anketa? pa to se danas radi brojačima na siteu, ne pitanjem ... pitati se može baba s placa, relevantnost? (i ok je da netko tko osmisli distu odredi što je u njoj.. bolje nego prosječan juzer s izborom dok napredniji nema veze s anketom).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Re: Korisnici Ubuntua preferiraju Firefox, Thunder
ihush kaže...

.. anketa? pa to se danas radi brojačima na siteu, ne pitanjem ... pitati se može baba s placa, relevantnost? (i ok je da netko tko osmisli distu odredi što je u njoj.. bolje nego prosječan juzer s izborom dok napredniji nema veze s anketom).

Jesmo li mi čitali isti članak?

 

"U njemu je sudjelovalo preko 15 tisuća ispitanika koji su morali odgovoriti na pitanje koje aplikacije i funkcionalnosti žele vidjeti u spomenutom izdanju distribucije koje se očekuje u travnju iduće godine. Odgovori su se skupljali s internetskih stranica kao što su Slashdot, Reddit i HackerNews."

Stručnjak za odmaganje...
15 godina
offline
Re: Korisnici Ubuntua preferiraju Firefox, Thunder

-ne, ne čitam bezvezarije ... :)) .. osim tajnog podataka, snowden? .. da će iduća verzija izači u travnju..  :)))

za istač, relevantne brojke se dobijaju brojačima korisnika, ovo je popis želja (koji gle čuda, koincidira s defaultom ubuntua, dok mi je logično da neće biti defaultni chrome, kao ni ie-edge.. svaki iz svojih razloga), može se zaključiti da canonical odustaje od svoje politike vođe (koji zna..) ... jer i dalje je unutar statističke greške po zastupljenosti DE-OSa, da ne spominjemo mobitel-tablet.. koji je nešto wau-samo što nije i sl.. prije će nastavak duknukema..

- sveukupno, bigdil, browser... neš ti impruvementa u distri. Što je iduće, start-metro-meni?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Re: Korisnici Ubuntua preferiraju Firefox, Thunder

Da. Po meni bi bilo bolje da su sondirali ekipu i vidjeli koji DE treba biti defaulni kad su već razhebali Unity.

Stručnjak za odmaganje...
15 godina
offline
Re: Korisnici Ubuntua preferiraju Firefox, Thunder
hrvooje kaže...

Jedna riječ: dolphin. Opcije su nebrojene

 

 Osim kad treba, recimo pogledati film kroz mrezni browser.

Bez mountanja nista.

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.9.2017 16:53 (syncmaster245b).
8 godina
offline
Re: Korisnici Ubuntua preferiraju Firefox, Thunder
drag kaže...

Što se tiče Firefoxa,  on je i dosad bio predinstaliran pa je u pravilu i korišten kao primarni ili sekundarni browser. Ja ga u pravilu koristim zajedno sa Chromiumom.

VLC je super (android verzija na slabim Android tabletima VLC reproducira bez problema video fajl koji defaultni playeri prosječno zablokiraju sa "out of memory" porukom čim hoćes malo preskakat ili ubrzat video).

Što po mom mišljenju nedostaje na Ubuntuu je dobar power user file manager, čak i Androidi imaju naizgled bolju ponudu u tom segmentu.

 VLC je super, ali i on trza na malo starijem PC sa ultra kompresanim Full HD H.264/265, video kasni ili dobiš samo zvuk. SMPlayer to puno bolje riješava, gotovo 100% (ima čak i u postavkama kao zadnju opciju da downtunaš rendering i sl.). Ali sa VLC zato streamaš sve svugdje.

bnaci kaže...
Vlc ne moze staviti titlove ispod slike na filmu. To mu je jedina mana. Po meni je smplayer bolji izbor.

 Može. Bez problema. Osim ako ne misliš doslovce ispod slike (meni to ni SMPlayer nemere). Na Androidu sad nisam gledao neko vrijeme, ali titlovi su mi radili.
Meni je SMPlayer bolji izbor, ^ zašto.

ihush kaže...
drag kaže...

..

Što po mom mišljenju nedostaje na Ubuntuu je dobar power user file manager,..

 - to je politika Canonicala, čist OS, bez (što manje i isključivo free-gpl) 3rd partya.. a svaki filemanager je isti, više ih pogađaju dječje bolesti kod promijena unity-plasma i sl.. ubuntu ne cilja na powerjuzere.. nego na prosječnog. (ona dva juzera ionako aptgetaju i kompajliraju svoj manager koj je uber-turbo s tri prozora.. ili tipkaju u terminalu, ...) -nemoguće napraviti ni blizu mogućnosti terminalskog kuckanja + grepanja i pipanja.. zato su filemanageri postali 'obični' i nitko se više ni ne sjeća ''NC'' dva panela i F2-F5/shiftanja .. zapravo više terminal nego gui manager. :)

DC. OK je, čak mi bolje kopira velike fajlove sa sporog externog harda (i preciznije prikazuje brzinu kopiranja). muC je isto OK, dapače, ali mi je malo laggy (java).
Da, meni isto fali dva panela i F2-F6. To čak i MC (od De izdajnika) podržava, ako se ne varam.  Imam na Caji (Mint Mate) sa F3 dual panel i stalno to koristim, ali ostale funkcijske ne rade.

hrvooje kaže...

Jedna riječ: dolphin. Opcije su nebrojene

 To je K, ja imam Mate. Treba K+3mb+30mb dependecies. Ali nije ni to greda, ali znao mi se smrznut. Što nije dobro za fm. Jednom me baš zavaljo. I malo je laggy ponekad.

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.9.2017 1:25 (Zechina).
7 godina
offline
Re: Korisnici Ubuntua preferiraju Firefox, Thunder
Zechina kaže...

 VLC je super, ali i on trza na malo starijem PC sa ultra kompresanim Full HD H.264/265, video kasni ili dobiš samo zvuk. SMPlayer to puno bolje riješava, gotovo 100% (ima čak i u postavkama kao zadnju opciju da downtunaš rendering i sl.). Ali sa VLC zato streamaš sve svugdje.

 vlc čini se još uvijek ima problema sa gpu akceleracijom, SMPlayer odnosno mplayer2 sa ffmpeg i vdpau su zakon

ravna zemlja i šupalj mjesec
8 godina
neaktivan
offline
Re: Korisnici Ubuntua preferiraju Firefox, Thunder
Jos bolje smplayer s mpv umjesto mplayer
15 godina
offline
Re: Korisnici Ubuntua preferiraju Firefox, Thunder
Ja neznam kako netko uopce gleda filmove sa vlcom. Pa na wide format filmovima titlovi dojdu do pola slike. Smplayer to rijesava sa opcijom da "add black bars when full screen". I uredno stavi titlove na dolje do ruba televizora tako da se moze slobodno staviti i veci font.
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice