Kraj podrške za starije kartice

poruka: 67
|
čitano: 6.877
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kraj podrške za starije kartice".
15 godina
neaktivan
offline
Re: Kraj podrške za starije kartice
duma.ivan kaže...

Kako nema za 7xxx seriju kad ja imam za svoju 6650m drivere na win8?

Po nekoj logici trebali bi prvo izaći 7xxx driveri pa onda 6xxx driveri...

 

Nema!

4XXX 4XXX
5XXX 5XXX
6XXX 6XXX
7XXX 7XXX
Bez brige da će bit drivera do službenog izlaska Osmice!!

ep0s kaže...

Samo kukavice prelaze kod konkurencije...sa sve ostale, postoje i alternative poput ove:

http://www.omegadrivers.net/index.php?option=com_phocadownload&view=section&id=1&Itemid=54

Daj ne nasmijavaj ljude:

ROFLMAO ROFLMAO
''Nothing here yet, but stay tuned.
When the drivers are ready they will be announced in the main page.
Thanks for your patience.''

 

Za 6 mjeseci izlazi Windows 8 ,a oni još nisu napravili drivere ni za Sedmicu ,dvije i pol godine nakon izlaska OS-a!!!

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.4.2012 21:54 (kizo2703).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kraj podrške za starije kartice
Pa barem neka izbacuju svaki mjesec-dva iste drivere pod drugu verziju ko sto vjerovatno rade drugi(znate na koga mislim).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Kraj podrške za starije kartice

Dobro cemu takva zbrka pa uvijek je tako bilo. nakon nekog vremena mora s eic dalje sta da jos rade drivere za x550 onda?? il 9550

drugo driveri ce bit manji bit ce mozda i manjih problema za novu seriju.

a i driveri za stare kartulje su ispeglani do bola. il samo volite imat novije drivere iako ne donos enikakvo poboljsanje za grafu i performanse.

imam 5570 i vec nekih 6mj nisam napravio update drivera a bar od atija svaki mijesec ima update.

Zasto jer je nepotrebno nikakve poboljsanja za stariju seriju... the end pomirite se.

a ne tu sad da se*uckate po Atiju

 

Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Kraj podrške za starije kartice

I bolje, jer sam ionako već dugo na staroj verziji drivera koja mi radi bolje nego najnovija na 4850.

 
1 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Kraj podrške za starije kartice

Ko da je bitno?

 

Moji driveri su 11.11 i sve fino radi.

 

Uostalom, ne vjerujem da će skroz prekinuti podršku, nego će biti kao i za starije kartice X1xxx serije,

dakle jednom tromjesečno odnosno jednom svakih 6 mjeseci, što je OK.

From all the things I lost, I miss my mind the most...
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Kraj podrške za starije kartice

MA meni idu na živce ti unificirani driveri. Ako su kartice 3.-4. generacije razmaka postale toliko hardverski različite

(a valjda jesu kad se toliko napretcima hvale svakom verzijom) što ne odvoje drivere kao

što su nekad imali specijalizirane za svaku seriju i bili su po par megabajta, a ne stotinjak kao sada

i to nakrcanih bloatwareom u kojem nije bilo ništa dobroga za karticu koju se ima.

Tako bi relativno ležerno maltene jedan zaposleni (pogledajmo primjere neoficijelnih podrški tipa omega ili

utility drivera poput rivatunera/afterburnera sa jednim jedinim autorom) mogao lagano poštelavati

driver prema prijavama i novim aplikacijama.

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.4.2012 0:52 (overhaul).
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kraj podrške za starije kartice
overhaul kaže...

MA meni idu na živce ti unificirani driveri. Ako su kartice 3.-4. generacije razmaka postale toliko hardverski različite

(a valjda jesu kad se toliko napretcima hvale svakom verzijom) što ne odvoje drivere kao

što su nekad imali specijalizirane za svaku seriju i bili su po par megabajta, a ne stotinjak kao sada

i to nakrcanih bloatwareom u kojem nije bilo ništa dobroga za karticu koju se ima.

Tako bi relativno ležerno maltene jedan zaposleni (pogledajmo primjere neoficijelnih podrški tipa omega ili

utility drivera poput rivatunera/afterburnera sa jednim jedinim autorom) mogao lagano poštelavati

driver prema prijavama i novim aplikacijama.

 

 

U krivu si...omega ne radi praktički ništa osim igranja sa inf fajlovima i kombiniranja dll-ova iz različitih verzija

drivera...to nema veze sa programiranjem

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
15 godina
neaktivan
offline
Re: Kraj podrške za starije kartice

Sami driveri i danas jesu po par MB ,ali tu je bloatware od software-a (Catalyst) i ostale gluposti na koje otpada ostatak!

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
16 godina
neaktivan
offline
Kraj podrške za starije kartice

Glupo pitanje br.1 

 

 

Koja je najstarija ATI kartica koja podrzava Windows Aero out-of-box iliti plug&play   ?

 

 

★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Kraj podrške za starije kartice

No baš krasno,dobro pa sam se na vrijeme sklonio od AMDijevih kartica,fala ti bože što postoji nVidia.

Ovo im je jako glup potez,na svim budučim winsima neće raditi grafe iz 4000 serije kako treba.

Što im je falilo dok su izdavali za 4000 seriju drivere? U toj seriji ima još uvjek mrcina od grafa i sad nam to naprave,baš krasno.

evilmage007@gmail.com skype evilmage007
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kraj podrške za starije kartice
Ko kaze da te grafe nece radit.
Oni ce izbacit istu verziju prilagodjenu za win 8 i dalje al nema novih verzija.
16 godina
offline
Re: Kraj podrške za starije kartice
kruskar kaže...

No baš krasno,dobro pa sam se na vrijeme sklonio od AMDijevih kartica,fala ti bože što postoji nVidia.

Ovo im je jako glup potez,na svim budučim winsima neće raditi grafe iz 4000 serije kako treba.

Što im je falilo dok su izdavali za 4000 seriju drivere? U toj seriji ima još uvjek mrcina od grafa i sad nam to naprave,baš krasno.

 

Aero na Windowsima 7 podržava Radeon 9500 i bolje kartice (serija izašla 2002-ge)

i Nvidia FX 5xxx (serija izašla 2003-će). Any questions?

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
15 godina
neaktivan
offline
Re: Kraj podrške za starije kartice
kizo2703 kaže...
duma.ivan kaže...

Kako nema za 7xxx seriju kad ja imam za svoju 6650m drivere na win8?

Po nekoj logici trebali bi prvo izaći 7xxx driveri pa onda 6xxx driveri...

 

Nema! Bez brige da će bit drivera do službenog izlaska Osmice!!

ep0s kaže...

Samo kukavice prelaze kod konkurencije...sa sve ostale, postoje i alternative poput ove:

http://www.omegadrivers.net/index.php?option=com_phocadownload&view=section&id=1&Itemid=54

Daj ne nasmijavaj ljude: ''Nothing here yet, but stay tuned.
When the drivers are ready they will be announced in the main page.
Thanks for your patience.''

 

Za 6 mjeseci izlazi Windows 8 ,a oni još nisu napravili drivere ni za Sedmicu ,dvije i pol godine nakon izlaska OS-a!!!

Lol, koja glupost...

15 godina
neaktivan
offline
Re: Kraj podrške za starije kartice
Lazarus Long kaže...

Glupo pitanje br.1 

 

 

Koja je najstarija ATI kartica koja podrzava Windows Aero out-of-box iliti plug&play   ?

 

 

Radeon X1550 podržava sigurno ,imam jednu u ladici i znam da je Aero radil na njoj.

duma.ivan kaže...

Lol, koja glupost...

Ke?! {#}{#}

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put uto 24.4.2012 0:43 (kizo2703).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Kraj podrške za starije kartice

duma.ivan kaže...

Lol, koja glupost...

Ke?! {#}{#}

Nekoliko postova gore, skužit ćeš o čemu govorim.

13 godina
offline
Kraj podrške za starije kartice

Da ne štancaju serije kao kinezi djecu sve bi bilo ok ili još bolje kada bi imali standard da možemo kupiti  uvijek novu  karticu , bar nižeg srednjeg ranga.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Kraj podrške za starije kartice
duma.ivan kaže...

duma.ivan kaže...

Lol, koja glupost...

Ke?! {#}{#}

Nekoliko postova gore, skužit ćeš o čemu govorim.

Molim te objasni mi kako misliš da driveri trebaju prvo izaći za 7xxx  pa tek onda za 6xxx , ne razumijem te ?!

15 godina
neaktivan
offline
Re: Kraj podrške za starije kartice
DukeOs kaže...
duma.ivan kaže...

duma.ivan kaže...

Lol, koja glupost...

Ke?! {#}{#}

Nekoliko postova gore, skužit ćeš o čemu govorim.

Molim te objasni mi kako misliš da driveri trebaju prvo izaći za 7xxx  pa tek onda za 6xxx , ne razumijem te ?!

Pa kao ono novija serija kartica, trebalo bi prvo izać za njih pa tek onda za starije serije?

15 godina
neaktivan
offline
Re: Kraj podrške za starije kartice
duma.ivan kaže...

Pa kao ono novija serija kartica, trebalo bi prvo izać za njih pa tek onda za starije serije?

To je zato ,jel AMD vjerojatno nije imal pristup kernelu Windows 8 Consumer Previewa do završetka 7XXX serije ,pa nisu napravili drivere za nju!

 

Bez brige da se već radi na driverima i da će biti gotovi za Release Preview (RC).

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put uto 24.4.2012 12:31 (kizo2703).
14 godina
neaktivan
offline
Kraj podrške za starije kartice

Bit će novih drivera i za starije kartice ali ne na mjesečnoj bazi. Spominje se i podrška za Win8

 

http://www.techpowerup.com/164724/Pre-HD-5000-Will-be-Removed-from-Catalyst-Mainline-But-Onto-a-New-Support-Model-AMD.html

Onu Classified mozes da koristis kao hladno uruzije, kao ciglu da ubijes nekog sa njom - Vlada011
Moj PC  
3 0 hvala 2
16 godina
neaktivan
offline
Kraj podrške za starije kartice

Glupo pitanje br.2 (posto se ne kuzim u ATI)

 

Koja(je) su ATI kartice u rangu nvidia 7300 GT   (mislim na preformanse i godina izdavanja...ako se poklapa)

★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Kraj podrške za starije kartice

Čitaj ...

 

Samo mi nije jasno čemu interes za kartice koje se već odavno (osim polovnih ,isluženih) ni ne mogu nabaviti!

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put uto 24.4.2012 19:19 (kizo2703).
12 godina
protjeran
offline
Kraj podrške za starije kartice

Serija 4000 nije tak stara ... kaj kenjaju, do neki dan su izdavali za HD2xxx seriju i 9xxx stare sto godina, sad odjednom grafička koja dan danas tjera sve igre na normalnim postavkama je zastarjela...WTF.

Srećom predlani sam prešao na nVidia.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Kraj podrške za starije kartice
Doxy_CRO kaže...

Serija 4000 nije tak stara ... kaj kenjaju, do neki dan su izdavali za HD2xxx seriju i 9xxx stare sto godina, sad odjednom grafička koja dan danas tjera sve igre na normalnim postavkama je zastarjela...WTF.

Srećom predlani sam prešao na nVidia.

Za 9XXX seriju najnoviji driveri koji se mogu skinuti su 10.2 iz 2010. godine! KLIK

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
12 godina
offline
Re: Kraj podrške za starije kartice
Lazarus Long kaže...

Glupo pitanje br.2 (posto se ne kuzim u ATI)

 

Koja(je) su ATI kartice u rangu nvidia 7300 GT   (mislim na preformanse i godina izdavanja...ako se poklapa)

ATi X1300, X1550 (Radi se praktički o istim karticama, samo je X1550 kasnije izašla i podržavala je AGP bus). 6600GT kartice su primjerice bile starija serija i nešto brže od tih.

Onu Classified mozes da koristis kao hladno uruzije, kao ciglu da ubijes nekog sa njom, ASUS DCII moras da pazis kako je na krevet stavljas da se ne iskrivi nesto, da ne nalegne kuler lose - Vlada011
14 godina
offline
Re: Kraj podrške za starije kartice
Ranko Kukumar kaže...
Lazarus Long kaže...

Glupo pitanje br.2 (posto se ne kuzim u ATI)

 

Koja(je) su ATI kartice u rangu nvidia 7300 GT   (mislim na preformanse i godina izdavanja...ako se poklapa)

ATi X1300, X1550 (Radi se praktički o istim karticama, samo je X1550 kasnije izašla i podržavala je AGP bus). 6600GT kartice su primjerice bile starija serija i nešto brže od tih.

Kad se sjetim dok sam bil faca jer sam imal 6600GT {#}

:D
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kraj podrške za starije kartice
kizo2703 kaže...

Čitaj ...

 

Samo mi nije jasno čemu interes za kartice koje se već odavno (osim polovnih ,isluženih) ni ne mogu nabaviti!

Ma....

 

Ne interesiraju me stare kartice vec pokusavam pohvatati kako stoje stvari kod ATI-a sto se tice podrske za Windows Aero. Ne mogu se sjetiti koja je kartica bila (instalirao sam WIn7 na tudi PC koji je imao ATI) ali nisam uspio da nateram Windoze da je prihvate odnosno da aero radi.

 

Na primjer Nvidia Geforce 5 serija uredno podrzava aero odnosno DX9

 

 

[edit]

 

Pronasao sam na netu 

 

DX9 cards from ATI are the Radeon 9500, 9550, 9600, 9700, 9800 and 9900 series. Examples of these cards include the Radeon 9550, 9650 and 9800 Pro. A card with a Pro designation is more powerful than a standard version. Earlier Radeon cards, such as the 9000 and 9200 series cards, are not DX9 compliant.

 

Valjda je ta nesretna kartica koja je odbijala suradnju bila 9000 ili 9200.

★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★
Poruka je uređivana zadnji put uto 24.4.2012 20:17 (Lazarus Long).
16 godina
offline
Re: Kraj podrške za starije kartice
Doxy_CRO kaže...

Serija 4000 nije tak stara ... kaj kenjaju, do neki dan su izdavali za HD2xxx seriju i 9xxx stare sto godina, sad odjednom grafička koja dan danas tjera sve igre na normalnim postavkama je zastarjela...WTF.

Srećom predlani sam prešao na nVidia.

 

 

Jedna od rijetkih stvari koje sam uzeo od Nvidije je Nforce 4 Ultra bazirana matična ploča.

Chipset je iz 2004, a driveri za Windows 7 ne postoje. O čemu mi to onda pričamo?

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kraj podrške za starije kartice
segregator kaže...

 

Jedna od rijetkih stvari koje sam uzeo od Nvidije je Nforce 4 Ultra bazirana matična ploča.

Chipset je iz 2004, a driveri za Windows 7 ne postoje. O čemu mi to onda pričamo?

  O poganom i problematicnom chipsetu koji je pokopan sto je moguce brze?

  {#}

★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★
12 godina
offline
Re: Kraj podrške za starije kartice
Lazarus Long kaže...

 

Pronasao sam na netu 

 

DX9 cards from ATI are the Radeon 9500, 9550, 9600, 9700, 9800 and 9900 series. Examples of these cards include the Radeon 9550, 9650 and 9800 Pro. A card with a Pro designation is more powerful than a standard version. Earlier Radeon cards, such as the 9000 and 9200 series cards, are not DX9 compliant.

 

Valjda je ta nesretna kartica koja je odbijala suradnju bila 9000 ili 9200.

Da, samo što su 9200 i starije DX8.1 kompatibilne. Od serije 9500 stoji podrška za Shader Model 2.0. Od nvidije to vrijedi od FX serije pa nadalje.

 

Samo što su ovi fulali je to što nije bilo 9900 serije. 9900 je prvotno zamišljena 9800XT. U biti za vrtiti Aero je dovoljna bilo kakva DX9 grafička kartica i barem 1 GB RAM memorije i neki pristojan CPU (P4 2+Ghz najmanje).

 

Također ova serija navedena je po pitanju drivera davno prestala biti aktualna, mislim da su zadnji negdje iz 2010-te godine (10.xx). Ovi trenutni podržavaju od HD2xxx serije pa sve do aktualne, a evo kako vidimo uskoro se i tome bliži kraj pa će biti samo od HD5xxx pa nadalje.

Onu Classified mozes da koristis kao hladno uruzije, kao ciglu da ubijes nekog sa njom, ASUS DCII moras da pazis kako je na krevet stavljas da se ne iskrivi nesto, da ne nalegne kuler lose - Vlada011
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice