Kraj podrške za starije kartice

poruka: 67
|
čitano: 6.878
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kraj podrške za starije kartice".
15 godina
neaktivan
offline
Re: Kraj podrške za starije kartice
Lazarus Long kaže...

 

Ne interesiraju me stare kartice vec pokusavam pohvatati kako stoje stvari kod ATI-a sto se tice podrske za Windows Aero.

 

Na primjer Nvidia Geforce 5 serija uredno podrzava aero odnosno DX9

 

 DX9 cards from ATI are the Radeon 9500, 9550, 9600, 9700, 9800 and 9900 series. Examples of these cards include the Radeon 9550, 9650 and 9800 Pro. A card with a Pro designation is more powerful than a standard version. Earlier Radeon cards, such as the 9000 and 9200 series cards, are not DX9 compliant.

 

Valjda je ta nesretna kartica koja je odbijala suradnju bila 9000 ili 9200.

Za Aero ,kartica MORA imati barem 256 mb memorije! DX za to nije ni bitan. Imal sam nedavno jedan PC doma sa ATI 9250 9550 karticom i na njoj je radil Aero bez problema.

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put uto 24.4.2012 21:57 (kizo2703).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kraj podrške za starije kartice
Ranko Kukumar kaže...
. U biti za vrtiti Aero je dovoljna bilo kakva DX9 grafička kartica i barem 1 GB RAM memorije i neki pristojan CPU (P4 2+Ghz najmanje).

  Definitovno, da. U pravo si!

 

Medutim meni je pravac razmislanja upravo to. Da li ce se dobiti funkcionalnost u Windowsu. Kod starog hardvera aero "funkcionalnost" ne implicira na "stabilnost" :)

★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★
Poruka je uređivana zadnji put uto 24.4.2012 20:32 (Lazarus Long).
12 godina
offline
Re: Kraj podrške za starije kartice
kizo2703 kaže...

Za Aero ,kartica MORA imati barem 256 mb memorije! DX za to nije ni bitan. Imal sam nedavno jedan PC doma sa ATI 9250 karticom i na njoj je radil Aero bez problema.

Hm. Netko laže onda.

Onu Classified mozes da koristis kao hladno uruzije, kao ciglu da ubijes nekog sa njom, ASUS DCII moras da pazis kako je na krevet stavljas da se ne iskrivi nesto, da ne nalegne kuler lose - Vlada011
16 godina
offline
Re: Kraj podrške za starije kartice
kizo2703 kaže...

Za Aero ,kartica MORA imati barem 256 mb memorije! DX za to nije ni bitan. Imal sam nedavno jedan PC doma sa ATI 9250 karticom i na njoj je radil Aero bez problema.

 

 

Netočno. Zahtjevi su:

 

 1 GHz 32-bit (x86) ili 64-bit (x64) procesor

 1 GB sistem RAM

 128 MB grafička kartica koja podržava DX9, Pixel Shader 2.0, 32 bita po pixelu boju, i Windows Display Driver Model (WDDM)

 

 

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
Poruka je uređivana zadnji put uto 24.4.2012 20:34 (segregator).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Kraj podrške za starije kartice
kizo2703 kaže...
duma.ivan kaže...

Pa kao ono novija serija kartica, trebalo bi prvo izać za njih pa tek onda za starije serije?

To je zato ,jel AMD vjerojatno nije imal pristup kernelu Windows 8 Consumer Previewa do završetka 7XXX serije ,pa nisu napravili drivere za nju!

 

Bez brige da se već radi na driverima i da će biti gotovi za Release Preview (RC).

Aha, nisam znao za to. Mislio sam da su trebali prije 7xxx seriju, al nema veze, sad znam. :)

15 godina
neaktivan
offline
Re: Kraj podrške za starije kartice
Ranko Kukumar kaže...
segregator kaže...

Moja greška ,upravo provjerena ,ispravljena - kartica je ATI 9550 AGP ,256mb. Zadovoljni?!

duma.ivan kaže...

Aha, nisam znao za to. Mislio sam da su trebali prije 7xxx seriju, al nema veze, sad znam. :)

Nisu mogli ,kad (vjerojatno) nisu imali OS!

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put uto 24.4.2012 22:07 (kizo2703).
15 godina
neaktivan
offline
Kraj podrške za starije kartice

Ok, ne moraš odmah vikati...

Nisam znao, sad znam...

Hvala ti na informaciji.

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice