Kraj za Samsungove plazma televizore

poruka: 49
|
čitano: 5.800
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kraj za Samsungove plazma televizore".
9 godina
protjeran
offline
Kraj za Samsungove plazma televizore

kruske i jabuke... 

 
0 4 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Kraj za Samsungove plazma televizore

Ne nego nastavak tvoje logike.

Moj PC  
2 1 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Kraj za Samsungove plazma televizore

daleko od toga... usporedjivai tehnologiju prikaza,u osnovi starih CRT-ova i zadnje LCD-lEd tehnologije je smijesno..dokaz tome ,je stalni i dajnji razvoj LED i prostor za inovacije od plazme koja je dosegla limit..sada svi se*u protiv LED i uHD-a,no kad se do ustali,govorit ce da su uvijek tako mislili..nije prvi puta,nije prva tematika..

 
1 7 hvala 0
14 godina
offline
Kraj za Samsungove plazma televizore

Ljudi misle da su LCDi bolji isključivo zbog boljeg osvjetljenja a ne same kvalitete slike (kontrast, prikaz boja...). Ti kad uđeš u dučan tebi će bolje izgledat LCD jer u uvjetima osvjetljenja koji se nalaze u dučanu, a to su 50 lampi , 50 svjetlećih reklami i 50 ostalih televizora, LCD televizor će se sa svojim jačim osvjetljenjem bolje snaći negoli plazma. No to ti nisu isti uvjeti osvjetljenja koje ti imaš doma kada navečer gledaš televiziju. Probaj gledat mobitel vani na suncu i onda doma shvatit ćeš što osvjetljenje ekrana u odnosu na vanjske uvjete znači.

Moj PC  
6 2 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Kraj za Samsungove plazma televizore
XXX kaže...
bruno03 kaže...

Problem je što većina ljudi neće prepoznati kvalitetu plazme kad su u dučanu zbog jačeg osvjetljenja koje LCDi nude.

 Baš to. Ja sam npr. bio skeptičan zbog refleksije na plazmi koja je u dućanu baš bila izražena, dok je kod mene u sobi neprimjetna. 

zato sto niti jedan TV nije kalibriran ,a ovi panjevi u ducanima ti dignu kontrast na televizorima da "izgleda ljepse" ,a zapravo tak unistavaju detalje na slici

Za svoj monitor (dell 23") samo nasao tocne postavke kalibracije i stvarno se vidi da je to to

Kalibracija puno znaci

http://www.snabbox.org/
9 godina
protjeran
offline
Kraj za Samsungove plazma televizore

O brate....nije poanta o svjetlu,necu drzati tv na dvoristu definitivno... plazma ima isti sustav osvjetljavanjea elektronskim topom kao i CRT-i,i on ina suncu ne izgledaju sjajno,kao niti ista drugo,no govorim o osobnom filingu...meni je prikaz daleko bolji na LED-u,ne zamara oci,sve mi je realisticnije...dakle,govorim o gledanju filmova,i standardnom programu,ne koristenju za neke studije iliti sto ja znam..koji oet raze druge osobine tv-a...

 
0 9 hvala 0
14 godina
offline
Kraj za Samsungove plazma televizore

Sječam se prije nekih 7-8 godina kad su se i Plazme i LCD bili na tržištu te dok su se još i CRT mogli kupit. Puštali su u Vemilu film Troja na sve televizore. Slika je naravno bila simultana pa si mogao usporedit. Uglavnom imo si tamo 42", 50" ali meni je najbolju sliku davao mali Sony televizor na 37cm dijagonale.

Moj PC  
0 2 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Re: Kraj za Samsungove plazma televizore
bruno03 kaže...

Sječam se prije nekih 7-8 godina kad su se i Plazme i LCD bili na tržištu te dok su se još i CRT mogli kupit. Puštali su u Vemilu film Troja na sve televizore. Slika je naravno bila simultana pa si mogao usporedit. Uglavnom imo si tamo 42", 50" ali meni je najbolju sliku davao mali Sony televizor na 37cm dijagonale.

Slazem  se...no kljucna je rijec 7- godina...Plazma u pocecima masovnije prodaje,LCD u pelenama..o LED-u jos nit irijeci... volio bih da si mogao biti sa mnom,pred onim 110" Samsungom,i punim kapacitetom LED tehnologije.čovječe,ljudi su gledai idivili se kaodjeca..istina Bog,demo se vrti,no kad sadrzaj zazivi,nesto nevjerovatno..

Poruka je uređivana zadnji put sri 2.7.2014 23:10 (duhonja).
16 godina
odjavljen
offline
Kraj za Samsungove plazma televizore

Ključna riječ je "kad" zaživi. Do tada ću se još debeeeelo nagledati SD slike na svojoj plazmi.

Moj PC  
2 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Kraj za Samsungove plazma televizore

Pa nema nitko nista protiv...No nemojte ono. pljutz LED,pljutz LCD,pljutz UHD,a kada zazivi,budete pricali kao sada o plazmi...ocito je da LED i UHD  je napednija i kvaitetnija tehnologija...

 
1 5 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Kraj za Samsungove plazma televizore

Ovdje pričamo o okvirima realnog. Znači žalimo što napuštaju tehnologiju koja je sazrijela, košta vrlo umjereno te daje nabolju sliku po uloženoj kuni za trenutno dostupan SD i HD program, HD filmove i sl.

Moj PC  
5 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kraj za Samsungove plazma televizore
duhonja kaže...
bruno03 kaže...

Sječam se prije nekih 7-8 godina kad su se i Plazme i LCD bili na tržištu te dok su se još i CRT mogli kupit. Puštali su u Vemilu film Troja na sve televizore. Slika je naravno bila simultana pa si mogao usporedit. Uglavnom imo si tamo 42", 50" ali meni je najbolju sliku davao mali Sony televizor na 37cm dijagonale.

Slazem  se...no kljucna je rijec 7- godina...Plazma u pocecima masovnije prodaje,LCD u pelenama..o LED-u jos nit irijeci... volio bih da si mogao biti sa mnom,pred onim 110" Samsungom,i punim kapacitetom LED tehnologije.čovječe,ljudi su gledai idivili se kaodjeca..istina Bog,demo se vrti,no kad sadrzaj zazivi,nesto nevjerovatno..

Mrčim mu led to je samo osvjetljenje, nikakva nova tehnologija... Kada pišem o plazmi mislim na panasonic plazmu (kao duhovnog nasljednika Pioneer-a), njihovu seriju ST - moralnu vertikalu kod teve prikaza, gledaš u njega i diviš se kao normalan odrastao čovijek. Troškovi proizvodnje 4k panela manje dijagonale su bili veliki, i normalno pad potražnje. Ps. prije 7. godina i plazma i lcd (neovisno s kakvim osvjetljenjem) su se masovno proizvodili, LED je otkriven tek prije par mjeseci :-)))) neko vam puni glavu sa glupim informacija tipa led (bez lcd), osvježenje npr 400 Hz i sl., a najvažnija stvar je kvaliteta slike...

http://www.iskoristi-poticaje.com
12 godina
odjavljen
offline
Re: Kraj za Samsungove plazma televizore
XXX kaže...

Ključna riječ je "kad" zaživi. Do tada ću se još debeeeelo nagledati SD slike na svojoj plazmi.

ah ti ja na svoj TV nemam nit prikljucenu antenu :D Samo bluray se gleda

Sreca pa se svijet ne ravna po nama nego tehnologija napreduje

http://www.snabbox.org/
16 godina
odjavljen
offline
Kraj za Samsungove plazma televizore

Sreća pa ću sa ovime biti savršeno zadovoljan sve do dolaska UHD programa/filmova i nekog UHD 50" ekrana po cijeni sadašnje palzme {#}.

Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Kraj za Samsungove plazma televizore

Koliko vidim hrpa ljudi na ovom forumu ne kuzi kaj je to LED, a kaj je LCD?

Meni bivsa isla kupit telku i veli da oce samo LED !?

 

Znaci LED je LCD i tocka. Samo su proizvodjaci poceli pricati o LEDu kako bi natjerali ovce da misle da se radi o necem novom, revolucionarnom. Ne bi me cudilo da koristeci LED lazu ljude kao da se radi o OLEDu o kome se prica kao o Bogu medju telkama.

 

Sto se tice tehnologija imamo dvije:

  1. teleke koje proizvode svijetlo za prikaz slike: CRT, plazma, OLED
  2. teleke koje moduliraju svijetlo: LCD

 

Takodjer imamo i drugu podjelu:

  1. analogne - CRT
  2. digitalne - sve ostalo

 

LCD radi tako da "modulira" bijelo svijetlo iza LCD ekrana, tj odredjuje kako ce se "pofarbati" bijelo svijetlo iza LCD ekrana. Na identican nacin rade projetkori, npr kucni ili kino. Lampa proizvodi cisto bijelo svijetlo kojim obasijava film koji "farba" svijetlo, tj razlicito ga propusta. Tako da mozemo rec da je LCD ustvari projektor. Ono sto se naziva LCD u danasnjim terminima ima bijele CFL lampe koje proizvode bijelo svijetlo dok LED ima LE diode (LEDice). Prednost LEDa je dulji zivotni vijek, veca iskoristivost ali nemaju tako cisto svijetlo kao CFL. Prije dosta godina, mislim jedno 5, Samsung je izbacio LCDe koji su imali LED osvjetljenje koje se je dodatno moduliralo kako bi se dobio sto veci kontrast. I danas skuplje telke imaju hrpetinu LEDica iza ekrana kojima mjenjaju jacinu svijetla i tako poboljsavaju kontrast. Sve druge LCD (LED) telke jednostavno imaju LEDice sa strane koje refleksijom proizvode jednolicnu bijelu povrsinu.

Velik nedostatak LCDa je upravo u tome sto nije u stanju 100% prigusiti svijetlo iza sebe, a bome nije ni previse brz jer se radi o vrlo velikim, a time i tromim, lancima molekula (LCD - liquid crystal).

CRT, plazma i OLED s druge strana sami proizvode svijetlo, svaka tocka je izvor svijetla. Ima tu nesto i neistine jer CRT i plazma svijetlo proizvode indirektno. Kod CRTa snop elektrona udara u fosfor i tako proizvodi svijetlo. Slicno radi i plazma samo sto se ne koristi mlaz elektrona. Tu upravo lezi i nedostatak jer fosfor s vremenom izgubi svojstva - burn out. Radi toga su na PCima uvedeni screen saveri kako bi se slika neprestalno mijenjala i tako jednolicno trosila fosfor. To se perfektno vidi na onim zelenim monitorima gdje se moze uredno citati sto je bilo najcesce na ekranu.

 

Ona druga podijela (analogno/digitalno) je vezana na nacin pretvaranja signala u sliku. Kod CRTa video signal je modulirao jacinu elektronskog snopa i tako se je regulirala jacina svake pojedine boje (RGB). Radi takva nacina rada CRTi su proizvodili "glatku" sliku neovisnu o rezoluciji. Sve ostale tehnologije su "digitalne" gdje svaka tocka predstavlja jedinku pa se video signal prvo mora digitalizirati, spremiti u memoriju i tek onda prikazati na ekranu. Digitalizacija signala uzrokuje kockice ili suzavanje slike. Jednostavno, ti ekrani odlicno prikazuju samo svoju nativnu rezoluciju tj rezoluciju ekrana. Lako se moze vidjeti na notebooku kada se rezolucija promijeni sa nativne - Windowsi tada daju poruku da rezolucija nije optimalna sto se i vidi. Telke za razliku od monitora imaju hrpu algoritama kojima pokusavaju prilagodit ulazni signal na nativnu rezolucijiu. Svaka firma u vrhunske telke ubacuje i dodatno procesiranja cime se postize ljepsa slika.

 

Zadnjih godina u LCDu ima velikih napredaka zato jer se svi oni svode na "software" dok plazma i OLED zahtijevaju napredak na "hardwareu", tj kemiji ekrana sto je puno skuplje i kompliciranije. Za proizvodjace je daleko jeftinije razvit LCD nego plazmu sto je i prevagnulo. OLED je prevagnuo kao nova tehnologija jer se puno lakse mogu postici puno vece rezolucije nego kod plazme. I tako je plazma izumrla. Kao i CRT.

A potrosnja struje? Da, kod plazme ovisi o tome koliko tocaka svijetli i kako jako. Potpuno bijeli ekran trosi struje ko blesav. Kod LCDa cijelokupna potrosnja je u backlightu, tj pozadinskom osvjetljenju. Nove telke njegovom modulacijom povecavaju kontrast i smanjuju (nesto malo) potrosnju.

 

Kako je napredak na LCDu "zavrsio? sada vidimo kako proizvodjaci manipuliraju ovcama.Zadnje je to "Smart TV", napravili su ljepse menije i dodali browser na telku. Kako su u stanju postici finiju litografiju i kako su cijene procesorima opale (prvenstveno radi mobilnog segmenta) guraju se 4k. I tako ce biti dok ne iskoriste sve mogucnosti na LCDu, a onda krecu sa OLEDom. Mislim da je Microsoft dobar primjer sto nas ceka. Win8 hrpu toga nije imao pa se je polako dodavalo i uzimalo lovu. Tako ce i OLED u pocetku biti samo telka, pa ce onda postati "Smart".

Money makes the world go round!

 
5 1 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Kraj za Samsungove plazma televizore

Kako predvidljivo :), potrošnja el. energije, tanki dizajn, "LED", kad sam kupio plazmu prije jedno 4 godine kolega na poslu mi je rekao: pa kaj si to kupil, to ti troši 2 kW...

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Kraj za Samsungove plazma televizore

Jedan vrlo dobar članak i odgovor na pitanje zašto se gasi daljnje razvijanje plazmi, zbog nadolazeće 4K rezolucije koja je preskupa investicija za plazme

 

13 godina
offline
Re: Kraj za Samsungove plazma televizore
roby27 kaže...

Jedan vrlo dobar članak i odgovor na pitanje zašto se gasi daljnje razvijanje plazmi, zbog nadolazeće 4K rezolucije koja je preskupa investicija za plazme

 

To je poanta, 4K je budućnost a plazme se nažalost nemogu jeftino proizvoditii u toj rezoluciji pa su ih otpisali.

Možda LG kupi od Panasonica ili Samsunga "secret sauce" za proizvodnju dobrih plazmi pa ćemo još par godina kupovati dobre plazme od LG-a.

11 godina
neaktivan
offline
Kraj za Samsungove plazma televizore

na ovoj temi im više panjeva neg  u  našoj repki!!!! {#}

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.7.2014 11:21 (zlatkor).
 
2 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice