Lažnim profilom do zatvorske ćelije

poruka: 34
|
čitano: 7.029
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Lažnim profilom do zatvorske ćelije".
13 godina
neaktivan
offline
Lažnim profilom do zatvorske ćelije

Nemojte se uloviti u "klopku" senzacionalističkih medija,taj "gospodin" nije osuđen zbog otvaranja lažnog profila kao takvog,nego jer se koristio TUĐIM osobnim podatcima na nedozvoljen način (čl 133 Kaznenog zakona)

 

Da se nebi ekipa koja ima "lažni" FB profil (za zafrkanciju,komentiranje na raznim portalima itd...) bezrazložno uzbuđivala,mirni ste,sve dok ne koristite tuđe osobne podatke bez privole te osobe.

 

Bears, Beets, Battlestar galactica!
Moj PC  
15 0 hvala 6
14 godina
protjeran
offline
Re: Lažnim profilom do zatvorske ćelije

Iskreno imam 10ak profila, ali sve u svrhu promocija i sl., ne koristim tuđe podatke, niti njihove adrese, telefone i sl. pa mislim čak ni slike, nego bzvz neke anime i sl. slike pa ako imate isto nemozete odgovarati, pa cak i tude slike da koristite u sl svrhe nece odgovarati osim ako koristite maloljetne osobe te njihove privatne podatke. Jer neka mi netko pomogne naci da je donešen neki zakon prije godinu/dvije sve što se nađe na internetu (slika mislim) može se iskoristiti. 

powered by sashab
15 godina
offline
Re: Lažnim profilom do zatvorske ćelije
DwightSchrute kaže...

 

Da se nebi ekipa koja ima "lažni" FB profil (za zafrkanciju,komentiranje na raznim portalima itd...) bezrazložno uzbuđivala,mirni ste,sve dok ne koristite tuđe osobne podatke bez privole te osobe.

 

  Ja bih sve to pohapsio, čak i one što imaju više profila sa svojim podacima pa trollaju i spammaju.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P 16.10.2011 R.I.P mind_challenge 18.5.2012
16 godina
neaktivan
offline
Lažnim profilom do zatvorske ćelije

"razmislite dvaput. Poigravanje tuđim identitetom nije nimalo zabavan štos"

 

takvi nisu svijesni kako im netko moze napraviti dramu od zivota, prvo redovnim putem preko drzavnog odvjetnistva,a zatim privatnom parnicom. rastezat ga ko zvakacu gumu sa sasvim prosjecno losim  odvjetnikom.


expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na bol-u.
 
15 0 hvala 0
16 godina
offline
Lažnim profilom do zatvorske ćelije

... a da država ograniči korištenje Interneta ili po novome Facebooka svima onima koji su skloni delikventnom ponasanju ili imaju karton u Mupu ?! Kako Internet prelazi lagano u ruke korporacija !! Nevjerovatno kako olako ili bolje reci nesvjesno podupirete one koji Vas nevole i nezele Vam dobro !!

 

Pa kako neko može otvoriti facebook profil a da ga neko ne pita kod otvaranja profila domovnicu i rodni list ne stariji od 6mjeseci :)

 

.... a i Vi iz Bug-a ste pukli skroz naskroz, niste mi više jasni niti razumni kao da imate neki blog a ne ozbiljni informaticki časopis, Bog Vam pomogao :)

 

 

Uvijek Vaš nikad svoj.
Poruka je uređivana zadnji put pon 14.5.2012 22:12 (Mentor).
 
8 10 hvala 0
12 godina
offline
Lažnim profilom do zatvorske ćelije

Hm, a sto je s profilima koje u ime svoje djece otvaraju roditelji (uglavnom su to slucajevi tek rođenih beba). Ima masa takvih idiota. Tu je isto koristenje tuđih osobnih podataka, za koje ne mogu dobiti odobrenje. Prema zakonu su to isto tako ilegalne radnje, zar ne?

Moj PC  
4 1 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Lažnim profilom do zatvorske ćelije
kerum kaže...

Hm, a sto je s profilima koje u ime svoje djece otvaraju roditelji (uglavnom su to slucajevi tek rođenih beba). Ima masa takvih idiota. Tu je isto koristenje tuđih osobnih podataka, za koje ne mogu dobiti odobrenje. Prema zakonu su to isto tako ilegalne radnje, zar ne?

Ne,roditelji su zakonski zastupnici djeteta do njegove 18 godine.

Bears, Beets, Battlestar galactica!
13 godina
neaktivan
offline
Re: Lažnim profilom do zatvorske ćelije
torrente kaže...

"razmislite dvaput. Poigravanje tuđim identitetom nije nimalo zabavan štos"

 

takvi nisu svijesni kako im netko moze napraviti dramu od zivota, prvo redovnim putem preko drzavnog odvjetnistva,a zatim privatnom parnicom. rastezat ga ko zvakacu gumu sa sasvim prosjecno losim  odvjetnikom. 


 

Znam ja ovo upravo iz iskustva. (nemojte me sad osuđivati)

 

kerum kaže...

Hm, a sto je s profilima koje u ime svoje djece otvaraju roditelji (uglavnom su to slucajevi tek rođenih beba). Ima masa takvih idiota. Tu je isto koristenje tuđih osobnih podataka, za koje ne mogu dobiti odobrenje. Prema zakonu su to isto tako ilegalne radnje, zar ne?

 

Roditelji su,prema nekom zakonu koliko ja znam,odgovorni za sve što njihova djeca rade (do 18 godine) tako da su odgovorni i za tvoj facebook profil (ukoliko radiš stvari koje ne bi trebao raditi) pa čak i za e-mail poštu.

~The only thing in life achieved without effort is failure.~
16 godina
offline
Lažnim profilom do zatvorske ćelije

Mislim da bi veći efekt bio da je lik dobio barem 2 mjeseca bezuvjetne, nego tih 6 mjeseci uvjetne. Ležanje u ćeliji te više opameti od nekakvog ukora.

The written word is the only way to present yourself on the forum. So if you type like an idiot, people will assume you are one.
Moj PC  
13 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Lažnim profilom do zatvorske ćelije
kerum kaže...

Hm, a sto je s profilima koje u ime svoje djece otvaraju roditelji (uglavnom su to slucajevi tek rođenih beba). Ima masa takvih idiota. Tu je isto koristenje tuđih osobnih podataka, za koje ne mogu dobiti odobrenje. Prema zakonu su to isto tako ilegalne radnje, zar ne?

Roditelj ima pravo donositi odluke u ime djeteta, ali opet s druge strane, ako socijalna služba procijeni da bi dijete zbog toga moglo biti ugroženo ima pravo reagirati.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
16 godina
offline
Re: Lažnim profilom do zatvorske ćelije

jedino kaj takvima ide u prilog je to da američke kompanije   hrvatskim vlastima ne daju apsolutno nikakve informacije, pristupe log fajlovima niti ikakvom historyu.. naravno, mi njima dajemo sve.. sa europom je već drukčije.. mi njima <-> oni nama.. ovi u MUP-u na računalnom kriminalu su bespomoćni kaj se tiče podataka od američkih kompanija.. nedavno sam imao jedan neugodan slučaj sa zlorabom osobnih podataka pa sam se na teži način uvjerio da nema neke pomoći kod takvih situacija..

da se ovaj konj nije igrao sa iskricom vjerojatno ga ne bi ni uhvatili..

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put pon 14.5.2012 22:25 (nixass).
12 godina
odjavljen
offline
Lažnim profilom do zatvorske ćelije

Drago mi je pročitati takvu vijest jer sam neki dan doznao da netko moje privatne podatke stavio na facebook bez moje dozvole i znanja, te sam se baš krenuo informirati da li je moguće podnesti prijavu protiv tako nečega.

 

Da se razumijemo,ti podaci su služili ( i još vjerojatno služe) kako bi se mene uznemiravalo.

Case and PC modder. Sponsored by: CoolerMaster,Inter-tech,ASBIS, LD Cooling, MG Vrbanus , iShop
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Lažnim profilom do zatvorske ćelije

Cura iz razreda je otvorila profil za svoje pse. Jel može očekivat tužbu od društva za zaštitu životinja? {#}

 

. .
Nisam se popeo na vrh hranidbenog lanca da bi bio vegetarijanac
 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Lažnim profilom do zatvorske ćelije
Pupi kaže...

Mislim da bi veći efekt bio da je lik dobio barem 2 mjeseca bezuvjetne, nego tih 6 mjeseci uvjetne. Ležanje u ćeliji te više opameti od nekakvog ukora.

...sutkinja Općinskog suda u Zadru izrekla uvjetnu kaznu od 6 mjeseci zatvora s rokom kušnje od dvije godine...

 

Napravi li ponovno pisdariju u roku kušnje valja mu na 6 mjeseci u ćuzu bez fejsa.

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
15 godina
neaktivan
offline
Lažnim profilom do zatvorske ćelije

Pljujem na idiota koji je ovo uradio.

Da ga je barem strpati u zatvor pa da vidi kako je 'nuditi seksualne usluge' (ali ne svojom voljom).

Zbog ovakvih stvari mi se internet ponekad gadi. I onda se cude kad vlada hoce da nadgleda vasu TCP konekciju. Nije ni cudo kad ovakvi manijaci i pedofili imaju pristup internetu.

Poruka je uređivana zadnji put pon 14.5.2012 23:05 (Arxi).
 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Lažnim profilom do zatvorske ćelije

A sta da je taj otvarao profile u nekom random internet klubu preko americkog/ruskog/kineskog proxya.Kako bi ga onda nasli.

Poruka je uređivana zadnji put pon 14.5.2012 23:12 (Oerlikon).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Lažnim profilom do zatvorske ćelije
Oerlikon kaže...

A sta da je taj otvarao profile u nekom random internet klubu preko americkog/ruskog/kineskog proxya.Kako bi ga onda nasli.

Ma cak ti ni to ne treba, dosta ti je TOR od doma.

11 godina
protjeran
offline
Re: Lažnim profilom do zatvorske ćelije
cuspajz kaže...

Cura iz razreda je otvorila profil za svoje pse. Jel može očekivat tužbu od društva za zaštitu životinja? {#}

 

 Ti si sad objavio javno njezinu sliku, a maloljetna je. Jel možeš očekivati tužbu?

12 godina
odjavljen
offline
Lažnim profilom do zatvorske ćelije

facebook niti ne koristim,i ne vidim zasto bih ga koristio i otkrivao informacije o sebi drugima,sa tim mogu sebi samo stvoriti probleme...Šta se tiče poznanika imam broj mobitela i email te sam uvijek u kontaktu sa njima.Uostalom vezano za svoju branšu sam upozna dosta ljudi iz udruge i na forumu iz moje struke, te se sprijateljio sa njima i tako došao do mnogobrojnih sočnih informacija di koja firma nudi kakve uvjete i plaće i preporuke za upasti tamo,što me i u biti i zanima-posao.A to koje koga povalio,kojoj se babi otelila krava u desetom selu, u koga je zaljubljen miro i jel se oženio marko,jel Ante završio faks niti me briga niti me zanima niti vidim korist od toga.Eto jedan mi čovjek sta radi u naftnoj industriji pričao kako je potrošio gotovo ukupno godinu dana na telefonske pozive sa raznim kontaktima da bi uspio i došao tamo di je sada a početak mu je bio u jadu i čemeru.Jedino od tih mreža mogu preporučiti LinkedIn.

A taj gad nek je dobio sta je zasluzio!Ima njih još...

Poruka je uređivana zadnji put uto 15.5.2012 0:36 (Nitro233).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Lažnim profilom do zatvorske ćelije
MrBlc kaže...
kerum kaže...

Hm, a sto je s profilima koje u ime svoje djece otvaraju roditelji (uglavnom su to slucajevi tek rođenih beba). Ima masa takvih idiota. Tu je isto koristenje tuđih osobnih podataka, za koje ne mogu dobiti odobrenje. Prema zakonu su to isto tako ilegalne radnje, zar ne?

Roditelj ima pravo donositi odluke u ime djeteta, ali opet s druge strane, ako socijalna služba procijeni da bi dijete zbog toga moglo biti ugroženo ima pravo reagirati.

U Facebookovim uvjetima korištenja navedeno je da korisnik mora biti stariji od 13 godina; ukoliko nije, profil se briše (navodi se da svakodnevno brišu 20 000 profila) nakon otkrivanja od strane Facebooka ili nakon prijave drugih korisnika. Uz to, u jedan ravnatelj škole u Britaniji poziva na prijavljivanje roditelja maloljetnih Facebookovaca socijalnim službama.

The laws of nature are constructed in such a way as to make the universe as interesting as possible. - Freeman Dyson, Imagined Worlds
15 godina
neaktivan
offline
Lažnim profilom do zatvorske ćelije

Konačno da vidim i nešto pozitivno u hrvatskom pravosuđu.

So this is how liberty dies...with thunderous applause
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Lažnim profilom do zatvorske ćelije
Drom1 kaže...
cuspajz kaže...

Cura iz razreda je otvorila profil za svoje pse. Jel može očekivat tužbu od društva za zaštitu životinja? {#}

 

 Ti si sad objavio javno njezinu sliku, a maloljetna je. Jel možeš očekivati tužbu?

Pa jel ti nisi nikad vidio da novinari stavljaju slike djece poznatih osoba i samo oči zacrne {#}

 

Uotalom kak ti znas jeli maloljetna ili ne

Nisam se popeo na vrh hranidbenog lanca da bi bio vegetarijanac
Poruka je uređivana zadnji put pon 14.5.2012 23:39 (cuspajz).
11 godina
protjeran
offline
Re: Lažnim profilom do zatvorske ćelije
cuspajz kaže...
Drom1 kaže...
cuspajz kaže...

Cura iz razreda je otvorila profil za svoje pse. Jel može očekivat tužbu od društva za zaštitu životinja? {#}

 

 Ti si sad objavio javno njezinu sliku, a maloljetna je. Jel možeš očekivati tužbu?

Pa jel ti nisi nikad vidio da novinari stavljaju slike djece poznatih osoba i samo oči zacrne {#}

 

Uotalom kak ti znas jeli maloljetna ili ne

 Nisam mentalno zaostao i nemam nikakav drugi oblik retardacije pa razlikujem dijete od odrasle osobe. btw moj post je bio više kao šala neka. xD

12 godina
odjavljen
offline
Re: Lažnim profilom do zatvorske ćelije
nixass kaže...

jedino kaj takvima ide u prilog je to da američke kompanije   hrvatskim vlastima ne daju apsolutno nikakve informacije, pristupe log fajlovima niti ikakvom historyu.. naravno, mi njima dajemo sve.. sa europom je već drukčije.. mi njima <-> oni nama.. ovi u MUP-u na računalnom kriminalu su bespomoćni kaj se tiče podataka od američkih kompanija.. nedavno sam imao jedan neugodan slučaj sa zlorabom osobnih podataka pa sam se na teži način uvjerio da nema neke pomoći kod takvih situacija..

da se ovaj konj nije igrao sa iskricom vjerojatno ga ne bi ni uhvatili..

pao je zbog iskrice ovi nasi plavci nisu mogli cak niti stupiti u kontakt sa facebook administratorima u americi

Renesis kaže...
Oerlikon kaže...

A sta da je taj otvarao profile u nekom random internet klubu preko americkog/ruskog/kineskog proxya.Kako bi ga onda nasli.

Ma cak ti ni to ne treba, dosta ti je TOR od doma.

FBI je prije tri godine naredio španjolskoj policiji da uhite jednog člana anonymousa,pronašli su ga prateći tor node,tako da on bas nije siguran

14 godina
neaktivan
offline
Lažnim profilom do zatvorske ćelije

Ma j**eš Facebook

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Re: Lažnim profilom do zatvorske ćelije
DwightSchrute kaže...
kerum kaže...

Hm, a sto je s profilima koje u ime svoje djece otvaraju roditelji (uglavnom su to slucajevi tek rođenih beba). Ima masa takvih idiota. Tu je isto koristenje tuđih osobnih podataka, za koje ne mogu dobiti odobrenje. Prema zakonu su to isto tako ilegalne radnje, zar ne?

Ne,roditelji su zakonski zastupnici djeteta do njegove 18 godine.

 Ne roditelji su zakonski zastupnici dijeteta do 16 te godine.Nakon toga maloljetnik prelazi u starijeg maloljetnika a kao starijem maloljetniku mu se moze suditi, kao sto je primjer kod nas da su dvoica jedan ubica, drugi saucesnik osudjeni na kazne od po 10 g zatvora iako nemaju 18.

http://game.desert-operations.ba/?recruiter=36e8&amp;amp;world=d29ybGQx
13 godina
neaktivan
offline
Lažnim profilom do zatvorske ćelije

Mene vise zanima sto se to Petricu dogodilo da je s toliko strasti napisao članak {#}

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Lažnim profilom do zatvorske ćelije

Petricu, pobogu, jesi li tekst pisao za BUG ili Novu TeVe, tj. 24sata? :(

 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Lažnim profilom do zatvorske ćelije

Čini se da su ipak i sudstvo i policija, tradicionalno suzdržani prema tehnološkim novotarijama, osobitu u našem podneblju, ipak pronašli način da zakrpaju tu "rupu u Facebookovom zakonu".

 

 

Od ove rupe pati ama baš svaki sajt na netu. S obzirom da Fejsbuk i društvo nemaju ama baš nikakav mehanizam da "prisile" korisnika da se prijavi pod svojim pravim imenom i slikom sem da računaju na savjesnost korisnika, koja je u modernom društvu odavno zastranila ili da nas žigošu ko stoku sviju sa bar kodom pa se prijavljuj...:D

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Lažnim profilom do zatvorske ćelije

da nije Petric jedna od tih djevojaka?

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice