Lenovo s predinstaliranim adwareom

poruka: 11
|
čitano: 1.914
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Lenovo s predinstaliranim adwareom".
12 godina
neaktivan
offline
Lenovo s predinstaliranim adwareom

Povrh toga, Superfish je imao i mogućnost pokretanja sigurnosnih certifikata, pa samim time i prikupljanja podataka o korisnicima i pod okriljem sigurnosnih protokola, što je ponašanje slično man-in-the-middle hakerskom napadu.

 

Pokretanje sigurnosnih certifikata?

Da nije prevedeno krivo od glagola "to ruin" (ruining security certificates)?

 

 

Evo link kako ukloniti malware (Ars Technica).

If you eliminate the impossible, whatever remains, however improbable, must be the truth.
Moj PC  
2 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Lenovo s predinstaliranim adwareom

Mene ne zanima hoce li Superfish vise biti dio njihovih racunala, zanima me zasto je do sada bio, bez da je to bilo jasno komunicirano krajnjim korisnicima.

Iako ne koristim Lenovo pa nije briga sto rade sa svojim PC evima, ovo je sramota za jednu kompaniju koja zeli izaci iz stereotipa zvan "kineski proizvodjac"

sa sela mozes otici ali selo iz tebe tesko (u ovom slucaju jako dobro razlikujem seljake od seljacina) :)

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Lenovo s predinstaliranim adwareom
ssoul kaže...

Mene ne zanima hoce li Superfish vise biti dio njihovih racunala, zanima me zasto je do sada bio, bez da je to bilo jasno komunicirano krajnjim korisnicima.

Iako ne koristim Lenovo pa nije briga sto rade sa svojim PC evima, ovo je sramota za jednu kompaniju koja zeli izaci iz stereotipa zvan "kineski proizvodjac"

sa sela mozes otici ali selo iz tebe tesko (u ovom slucaju jako dobro razlikujem seljake od seljacina) :)

 

Nije li Lenovo već dobro poznata firma po kvaliteti s obzirom da je to ranije bio IBM?

 

Prema statistici LaptopMag-a iz 2013. (org) i 2014. (org), Lenovo je odmah nakon Applea, na drugom mjestu po kvaliteti.

If you eliminate the impossible, whatever remains, however improbable, must be the truth.
15 godina
offline
Re: Lenovo s predinstaliranim adwareom
Trubilo4 kaže...

 

Nije li Lenovo već dobro poznata firma po kvaliteti s obzirom da je to ranije bio IBM?

 

Prema statistici LaptopMag-a iz 2013. (org) i 2014. (org), Lenovo je odmah nakon Applea, na drugom mjestu po kvaliteti.

 ovo je žešći burek. raspitaj se po našim servisima kojih uređaja tamo ima najviše i zbog čega, a američke "statistike" objesi mačku o rep. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
9 godina
neaktivan
offline
Re: Lenovo s predinstaliranim adwareom

Dobro si to rekao, bio IBM, dugo vec nije IBM, htjeli bi biti ali ne ide.

Kako bilo, tema nije kvaliteta vec se radi o tome da su svjesno prevarili svoje korisnike te ih izlozili sigurnosim rizicima.

U najmanju ruku ocekujem ispriku a ne odgovor da superfish vise nece biti dio njihovih PC-a.

 

Sto se same kvalitete tice, mogu reci da sam za ista istrazivanja vise puta vidio potpuno drugacije rezultate.

Osobno mi je kroz ruke prosao velik broj uredjaja svih vendora, nemam neke posebne primjedbe, ali ovo je nesto sasvim drugo i samo pokazuje da ne vode dovoljnu brigu o sigurnosti korisnika koji im daju svoj novac.

 

Nisam neki prognozer, ali svejedno predvidjam solidan pad prodaje Lenova na WW razini direktno povezan uz ovaj problem koji su si sami zakuhali, a ne bi me cudilo i da su dobili i lovu od oglasivaca koje su protazirali sa Superfishom.

15 godina
offline
Re: Lenovo s predinstaliranim adwareom
ssoul kaže...

Dobro si to rekao, bio IBM, dugo vec nije IBM, htjeli bi biti ali ne ide.

Kako bilo, tema nije kvaliteta vec se radi o tome da su svjesno prevarili svoje korisnike te ih izlozili sigurnosim rizicima.

U najmanju ruku ocekujem ispriku a ne odgovor da superfish vise nece biti dio njihovih PC-a.

 

Sto se same kvalitete tice, mogu reci da sam za ista istrazivanja vise puta vidio potpuno drugacije rezultate.

Osobno mi je kroz ruke prosao velik broj uredjaja svih vendora, nemam neke posebne primjedbe, ali ovo je nesto sasvim drugo i samo pokazuje da ne vode dovoljnu brigu o sigurnosti korisnika koji im daju svoj novac.

 

Nisam neki prognozer, ali svejedno predvidjam solidan pad prodaje Lenova na WW razini direktno povezan uz ovaj problem koji su si sami zakuhali, a ne bi me cudilo i da su dobili i lovu od oglasivaca koje su protazirali sa Superfishom.

 -da, to je bit stvari... pogotovo ako bi se dokazalo da nije greška/slučajnost, kazne bi morale biti drastične.

 

(statistike/kvarovi normalna posljedica je više kvarova proporcionalno zastupljenosti na tržištu, uvjek vode HP&Lenovo zapravo sve je 'jednako').

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
neaktivan
offline
Re: Lenovo s predinstaliranim adwareom
Na servisima najviše ima HP-a, znači, na npr. 100 prodanih komada, u garancijskom roku se zaprimi najviše spomenutih laptopa, mahom lowend modela.

Back2topic: superfish osim što je naporan komad softwarea, provjereno ne dozvoljava instalaciju certifikata FINA-e, ZABE-e i sl., niti dozvoljava prijavu na ePoreznu?! 7 dana smo tukli glavom u zid dok nismo skužili u čemu je riječ... I da, sama deinstalacija Superfisha ne pomaže:-(
9 godina
neaktivan
offline
Re: Lenovo s predinstaliranim adwareom

U tome i je problem statistike, treba usporedjivati jabuke sa jabukama, cini mi se da je postotak kvarova kod svakog brenda cca 4%-5%.

Volio bi vidjeti usporedbu po istim ili slicnim serijama uredjaja, sigurno je da se u % vise kvari HP 200 serija od HP Elite serije, ili Lenovo G serija od T serije.

 

Ako kupis notebook od 2k kuna onda budi barem dovoljno mudar da si dokupis jamstvo na 3 godine za par sto kuna i osiguras si popravak u slucaju kvara, a nakon 3 godine takva "kanta" i tako nista ne vrijedi osim za FB i ostale teen điđe miđe :)

15 godina
offline
Lenovo s predinstaliranim adwareom

kopao sam po domaćoj ponudi i mislim da ima smisla jedino kupiti laptop BEZ OS-a (ono, free dos, bla ili ev. linux, nikakve "predinstalacije) i svakako izbjegavati modele koji imaju isključivu podršku (čitaj: driveri) za win8. tad si instaliraš OS prema želji i nema adwarea is sličnih merifetluka. a tzv. "dodatna jamstva" su najžešći marketinški burek i žalibože novaca.  

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put pet 20.2.2015 19:31 (Ajar).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
9 godina
neaktivan
offline
Re: Lenovo s predinstaliranim adwareom
Ajar kaže...

kopao sam po domaćoj ponudi i mislim da ima smisla jedino kupiti laptop BEZ OS-a (ono, free dos, bla ili ev. linux, nikakve "predinstalacije) i svakako izbjegavati modele koji imaju isključivu podršku (čitaj: driveri) za win8. tad si instaliraš OS prema želji i nema adwarea is sličnih merifetluka. a tzv. "dodatna jamstva" su najžešći marketinški burek i žalibože novaca.  

Dodatno jamstvo je najbolja investicija koju mozes napraviti ako kupujes tehnicku robu, pogotovo sto se kod nas kupuje na bezbroj rata, tako da se i ne osjeti a osigurao si se barem na tri godine. Bezbroj puta sam naletio na slucaj da sam popravak kosta vise nego novi notebook.

Jedini je problem sto kod nas ljudi uvijek misle da se bas ono sto su oni kupili nece pokvariti, onda u servisu padaju u nesvjest kad cuju koja je cijena zamjene maicne ploce... i tad krece drama

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice