LG, Samsung i Sony reduciraju proizvodnju 3D telev

poruka: 26
|
čitano: 4.391
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "LG, Samsung i Sony reduciraju proizvodnju 3D telev".
12 godina
offline
LG, Samsung i Sony reduciraju proizvodnju 3D telev

Odlicno. Jos samo da i iz kina to pomodarsko smece izbace i svi sretni i zadovoljni.

 
5 3 hvala 0
15 godina
offline
LG, Samsung i Sony reduciraju proizvodnju 3D telev

a netko ih je kupovao? zbog čega točno? 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
7 1 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: LG, Samsung i Sony reduciraju proizvodnju 3D t
Ajar kaže...

a netko ih je kupovao? zbog čega točno? 

 zbog neznanja i kurčenja...lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
15 godina
offline
LG, Samsung i Sony reduciraju proizvodnju 3D telev

3D televizori i zakrivljeni telefoni su tehnologije koje se otpisuju...

Meda
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
LG, Samsung i Sony reduciraju proizvodnju 3D telev

ja pogledam tu i tam doma 3d iso fajl lol na pdwd-u

 

iskreno to mi je bila shpica 2k8 i doba avatara dns vise i ne

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: LG, Samsung i Sony reduciraju proizvodnju 3D t
Ajar kaže...

a netko ih je kupovao? zbog čega točno? 

 ja sam kupio, ali samo zbog jednog jedinog razloga; nisam mogao kupiti tv bez te gluposti (u rangu 6000-7000 kn)

i naravno da nikad nisam pogledao nista u 3d niti cu ikad pogledati

12 godina
offline
Re: LG, Samsung i Sony reduciraju proizvodnju 3D t
digitall kaže...
Ajar kaže...

a netko ih je kupovao? zbog čega točno? 

 ja sam kupio, ali samo zbog jednog jedinog razloga; nisam mogao kupiti tv bez te gluposti (u rangu 6000-7000 kn)

i naravno da nikad nisam pogledao nista u 3d niti cu ikad pogledati

 Isti razlog,pogledao par puta i to je to!!!

AUDIOFIL
12 godina
protjeran
offline
LG, Samsung i Sony reduciraju proizvodnju 3D telev

Meni su jedino crtići bili odlicni!

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
LG, Samsung i Sony reduciraju proizvodnju 3D telev

Bas sam u nabavci tv-a i ova mi tema sjela ko budali samar, otpisem 3d, otpisem smart (imam htpc i android box) i na kraju jedini uvjet ostaju dijagonala i uhd ili fhd

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: LG, Samsung i Sony reduciraju proizvodnju 3D t
Checola kaže...

Bas sam u nabavci tv-a i ova mi tema sjela ko budali samar, otpisem 3d, otpisem smart (imam htpc i android box) i na kraju jedini uvjet ostaju dijagonala i uhd ili fhd

Pitanje je možeš li nabaviti više televizor s kvalitetnom slikom bez 3D-a i smart funkcija.

Deckard
16 godina
offline
Re: LG, Samsung i Sony reduciraju proizvodnju 3D t
deckard kaže...
Checola kaže...

Bas sam u nabavci tv-a i ova mi tema sjela ko budali samar, otpisem 3d, otpisem smart (imam htpc i android box) i na kraju jedini uvjet ostaju dijagonala i uhd ili fhd

Pitanje je možeš li nabaviti više televizor s kvalitetnom slikom bez 3D-a i smart funkcija.

 uhd sigurno nemože (glede smart funkcija) a hd... neznam, možda od nekog no nejmera tipa vivax. 
3d može optisati. 

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
14 godina
offline
LG, Samsung i Sony reduciraju proizvodnju 3D telev

Nije da se pravim pametan, ali još sam kod njihovog lansiranja pisao da ta "tehnologija" nema budućnost.

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: LG, Samsung i Sony reduciraju proizvodnju 3D t
ojpi kaže...

Nije da se pravim pametan, ali još sam kod njihovog lansiranja pisao da ta "tehnologija" nema budućnost.

 Odjeb je lansiran.

12 godina
offline
Re: LG, Samsung i Sony reduciraju proizvodnju 3D t
ojpi kaže...

Nije da se pravim pametan, ali još sam kod njihovog lansiranja pisao da ta "tehnologija" nema budućnost.

 ali se pravis pametan :)

 

 

Ja uzeo panasonic 4k 3d tv, mislim 3d nije bio tolko bas bitan, al ajd, i reko aj idem isprobat taj 3d kad dok gledajuci 3d materijal, počne mi oko suziti, pa se nemrem naviknut na refresh rate, sve u svemu dosta čudno i iritantno za oči nakon par 5-10 minuta, al 3d ko 3d nije loš :)

13 godina
offline
Re: LG, Samsung i Sony reduciraju proizvodnju 3D t

Osobno imam 3D tv i stvarno sam bio zadovoljan i jos jesam sto se tice same televizije koja je odlicna, al nazalost moram se slozit s clankom i to odmah s prvom recenicom "Sve je slabija zainteresiranost korisnika za 3D televizore, ponajprije zbog nedostatka 3D sadržaja".

Stvarno jako malo ima zadovoljavajucih sadrzaja i osobno mi je zao zbog toga. Nesto sitno na pocetku je bilo i to tko je probao nevjerujem mu kad bi mi rekao da nije bio zadovoljan. Ali kao sto rekoh, s ovakvim sadrzajem odnosno nesadrzajem jednostavo nemoze ici to sve skupa naprijed tako da sasvim ocekivan potez glavnih proizvodaca.

I`m not Jesus, but He`s my son..
16 godina
offline
Re: LG, Samsung i Sony reduciraju proizvodnju 3D t
Stjepanj kaže...

Meni su jedino crtići bili odlicni!

 Da, na crtićima se taj efekt najbolje vidi. Ima i par zanimljivih dokumentaraca u 3D-u, ali im je mana da su mali pretjerali sa kompresijom pa...

15 godina
offline
Re: LG, Samsung i Sony reduciraju proizvodnju 3D t
Skidy kaže...

Osobno imam 3D tv i stvarno sam bio zadovoljan i jos jesam sto se tice same televizije koja je odlicna, al nazalost moram se slozit s clankom i to odmah s prvom recenicom "Sve je slabija zainteresiranost korisnika za 3D televizore, ponajprije zbog nedostatka 3D sadržaja".

Stvarno jako malo ima zadovoljavajucih sadrzaja i osobno mi je zao zbog toga. Nesto sitno na pocetku je bilo i to tko je probao nevjerujem mu kad bi mi rekao da nije bio zadovoljan. Ali kao sto rekoh, s ovakvim sadrzajem odnosno nesadrzajem jednostavo nemoze ici to sve skupa naprijed tako da sasvim ocekivan potez glavnih proizvodaca.

Ja si pogledam crtiće, dokumentarce i blockbustere u 3D-u (pasivni 55" LG, materijal blu-ray), i to je zabavno. Recimo da mi 3D padne šaka jednom u mjesec-dva. Dosta rijetko. Ali mi je fora i nakon par godina. U kinu se ne sjećam kad sam gledao zadnji film a da nije bio u 3D-u. No opet, idem rijetko u kino. Razumijem da ljudi nisu zainteresirani za 3D jer u prvom redu većina nezna kako do sadržaja a da ne plati , komplicirano je sve to skupa nekome za složiti, nabijati pretežno aktivne svike na glavu od kojih uglavnom boli glava, blockbustere ionako gotovo svi pogledaju u kinu (pasivni 3D), a i sadržaja koji bi opravdao 3D zapravo ima malo.

Deckard
16 godina
neaktivan
offline
Re: LG, Samsung i Sony reduciraju proizvodnju 3D t
3D se ne mora koristiti, pa i nije neki problem ako ga televizor ima. Bilo bi bolje da odustanu od zakrivljenih ekrana, to tek nema smisla, osim za one koji gledaju sami uvijek iz točno jedne pozicije.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: LG, Samsung i Sony reduciraju proizvodnju 3D t

sljedeci na listi za otpis - VR

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
16 godina
offline
LG, Samsung i Sony reduciraju proizvodnju 3D telev

e sad si izvalio notornu glupost 

Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: LG, Samsung i Sony reduciraju proizvodnju 3D t
4mal kaže...

e sad si izvalio notornu glupost 

 vrijeme ce pokazati.

meni zasad izgleda kao "bandwagon" u koji su uskocili apsolutno svi.

da, konkretan napredak u hardverskom smislu je i vise nego ocit i pozitivan no "hardver" u glavi tesko mozes unaprijedit - virtual reality sickness.

no eto, kolko god sam mozda izvalio "notornu glupost", ne bi se zacudio da zavrsi kao i 3D - kojeg su svi forsirali a uspjeh je izostao.

 

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
12 godina
neaktivan
offline
Re: LG, Samsung i Sony reduciraju proizvodnju 3D t
nixass kaže...

no eto, kolko god sam mozda izvalio "notornu glupost", ne bi se zacudio da zavrsi kao i 3D - kojeg su svi forsirali a uspjeh je izostao.

 

 Na poćetku ćlanka je naveden pravi razlog. Forsirali su proizvođaći hardwera dok su producenti to vidjeli sam kao cool fiture. Baš neki dan me frend podsjetio da mu je naj bolje iskustvo gledanja 3D filma bilo kad sam njega i ekipu tlaćio da gledaju Avatara. Spajanje kompa na sposoban televizor te isti natjerat da ga prepozna kao uređaj sposoban reproducirat 3D i nužnost imanja sadržaja u BD formatu od 50GB nije egzibicija koju većina prakticira, a i ćisto sumnjam da su vlasnici 3d televizora automatski kupili BD player.
CGI je naj bolji sadržaj za gledanje u 3d-u, dok je sadržaj snimljen kamerom izuzentno loš.
VR to još jaće istiće tako da se tek sad razmišlja o drugom pristupu snimanja. LYTRO IMMERGE mi je za sad naj bolje rješenje za koje sam ćuo.
Kritiziranje 3d prikaza plus mogućnost slobodnog kretanja i interakcija u tom prikazu, mi dođe kao kritiziranje prelaska sa crno bijelog na color odnosno ovo zadnje navedeno mi djeluje kao još veći bezvezni fiture.

16 godina
neaktivan
offline
Re: LG, Samsung i Sony reduciraju proizvodnju 3D t
Odgledao sam Avatar na televizoru koji nema 3D, uz pomoć Kodija i plavo-crvenih naočala. Iskustvo je bilo slično Alexovom iz Paklene naranče, no vjerujem da je s pravim televizorom to daleko ugodnije i da imam 3D televizor vjerojatno bih tu i tamo pogledao nešto ako bi se moglo pronaći.

VR će biti 3D, pa tko želi takvo iskustvo uzet će pravu stvar, zato to na televizoru gubi smisao.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: LG, Samsung i Sony reduciraju proizvodnju 3D t
deckard kaže...

Ja si pogledam crtiće, dokumentarce i blockbustere u 3D-u (pasivni 55" LG, materijal blu-ray), i to je zabavno. Recimo da mi 3D padne šaka jednom u mjesec-dva. Dosta rijetko. Ali mi je fora i nakon par godina. U kinu se ne sjećam kad sam gledao zadnji film a da nije bio u 3D-u. No opet, idem rijetko u kino. Razumijem da ljudi nisu zainteresirani za 3D jer u prvom redu većina nezna kako do sadržaja a da ne plati , komplicirano je sve to skupa nekome za složiti, nabijati pretežno aktivne svike na glavu od kojih uglavnom boli glava, blockbustere ionako gotovo svi pogledaju u kinu (pasivni 3D), a i sadržaja koji bi opravdao 3D zapravo ima malo.

 Slazem se.. a sto se tice kina kod mene je ista situacija.. rijetko idem al kad idem onda stvarno uvijek uzivam..

 

al ima istine u tome i da ljudi neznaju naci sadrzaj za 3D televizije.. meni osobno nije to problem, nego mi je problem sto za to sve treba previse vremena pogotovo neki sadrzaj od 50+GB.. jednostavno previse muke za sloziti kako si i rekao, makar eto znam to sve namjestit al opet ponavljam jednostavno previse vremena tako da odma u startu odustanem i pogledam neki normalan sadrzaj u HD kvaliteti bez 3D.. u svakom slucaju nikakvo cudo sto se smanjiva potraznja za tim..

I`m not Jesus, but He`s my son..
15 godina
neaktivan
offline
Re: LG, Samsung i Sony reduciraju proizvodnju 3D t
Ocito sam ja jedini koji uziva u dubini 3D videa i uvjek prvo trazi 3D verziju filma.

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
LG, Samsung i Sony reduciraju proizvodnju 3D telev

Crtici i SF je jedino sto je ok gledat u 3d iako zna bit naprono za oci ali ono naviknes se

i za pravi 3D efekt je najbolje ima aktive shutter djozle a ne one pasivne iz LG-a tj iz kina

 

Za film se preporuca sto je rijetkost da bude u 16:9 formatu ne letter box-...

 

svako malo izadje neki dobar naslov za pogledat pa i koncerti...

 

p.s preporuka je skidat avchd od 30-40 giga pa ga pustat na pdwdu ili slicno

 

sbs jesu ok ali ni blizu real 3D BD-u tako i telka od 50 incha pa na gore

 

tako da treba puno djidja midja da 3D izgeda dobro u kucnoj atmosferi

 

p.s 3D gaming je potpuno sranje i totlano ga ne podrzavam em se mora smanjit reza em

jebada nekada sa hertzima ... teraj to dalje od mene ...

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.2.2016 21:51 (4mal).
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice