LibreOffice dogodine i kao online aplikacija

poruka: 23
|
čitano: 3.417
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "LibreOffice dogodine i kao online aplikacija".
16 godina
odjavljen
offline
LibreOffice dogodine i kao online aplikacija

Kolika je trenutna kompatibilnost ovih alternativnih office paketa sa izvornim MS dokumentima? Dakle golemi i komplicirani docx i xlsx dokumenti...

Freak Show Inc.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: LibreOffice dogodine i kao online aplikacija
Friday kaže...

Kolika je trenutna kompatibilnost ovih alternativnih office paketa sa izvornim MS dokumentima? Dakle golemi i komplicirani docx i xlsx dokumenti...

Ne znam što ti smatraš golemim dokumentom ali iz mog iskustva je to izuzetno visoko. Dokumenti koji su spremljeni u docx formatu se uredno otvaraju u LO i obratno (ista stvar je i kod xlsx i ods formata). Razlike su stvarno minorne (najčešće su one u header-i i footer-u). Ovdje govorim o uredno pisanim dokumentima koji koriste stilove, ne forsiraju dijelove dokumenta ručno, pišu paragrafe po PS-u i u osnovi drže se nekih pravila u svom radu.

Stručnjak za odmaganje...
16 godina
odjavljen
offline
Re: LibreOffice dogodine i kao online aplikacija
mario.L_hr kaže...
Friday kaže...

Kolika je trenutna kompatibilnost ovih alternativnih office paketa sa izvornim MS dokumentima? Dakle golemi i komplicirani docx i xlsx dokumenti...

Ne znam što ti smatraš golemim dokumentom ali iz mog iskustva je to izuzetno visoko. Dokumenti koji su spremljeni u docx formatu se uredno otvaraju u LO i obratno (ista stvar je i kod xlsx i ods formata). Razlike su stvarno minorne (najčešće su one u header-i i footer-u). Ovdje govorim o uredno pisanim dokumentima koji koriste stilove, ne forsiraju dijelove dokumenta ručno, pišu paragrafe po PS-u i u osnovi drže se nekih pravila u svom radu.

 

A vidi, ja ne znam šta je drugima golem dokument ali na poslu mi kroz "ruke" znaju prolaziti excel fajlovi sa 70-ak sheetova, stotinama kolona i hrpetinom lookupa... Meni je to dosta veliko pa me zanima kako bi se to ponašalo na alternativnom paketu

Freak Show Inc.
16 godina
offline
LibreOffice dogodine i kao online aplikacija

Ova ideja o vlastitom serveru mi je zanimljiva... ne dam da mi itko dira/čita/sprema moje dokumente :P

http://www.zvonimirbuzanic.com/ - http://www.doom.com.hr/ - http://www.weboteka.net/
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: LibreOffice dogodine i kao online aplikacija
Friday kaže...

A vidi, ja ne znam šta je drugima golem dokument ali na poslu mi kroz "ruke" znaju prolaziti excel fajlovi sa 70-ak sheetova, stotinama kolona i hrpetinom lookupa... Meni je to dosta veliko pa me zanima kako bi se to ponašalo na alternativnom paketu

Nema ti druge nego isprobati. Novi LO 4.4.1 radi jako dobro i imam samo pohvale za njega (kako na Linuxu tako i na Windowsima). Nakon instalacije obavezno promijenim izgled ikona u Sifr

Stručnjak za odmaganje...
16 godina
odjavljen
offline
Re: LibreOffice dogodine i kao online aplikacija
mario.L_hr kaže...

Nema ti druge nego isprobati. Novi LO 4.4.1 radi jako dobro i imam samo pohvale za njega (kako na Linuxu tako i na Windowsima). Nakon instalacije obavezno promijenim izgled ikona u Sifr

 

Propagiraš te linukse gdje god i kako god stigneš...

Freak Show Inc.
15 godina
offline
Re: LibreOffice dogodine i kao online aplikacija
Friday kaže...

 

Propagiraš te linukse gdje god i kako god stigneš...

 Petkovi snovi

Friday i Linux Friday i Linux
Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
Poruka je uređivana zadnji put čet 26.3.2015 11:44 (syncmaster245b).
13 godina
offline
Re: LibreOffice dogodine i kao online aplikacija
Friday kaže...

 

Propagiraš te linukse gdje god i kako god stigneš...

Ja ih samo navlačim da bi pobrali kartone.

Stručnjak za odmaganje...
13 godina
neaktivan
offline
Re: LibreOffice dogodine i kao online aplikacija
Uglavnom jedini problemi su tamo gdje se tablice u .doc dokumentima ne koriste kao tablice,nego za gafički dizajn ili format dokumenta.
Vječni izazivač na gostujućem terenu.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/ Svi smo mi jedna velika obitelj sa prezimenom Čovječanstvo
13 godina
neaktivan
offline
Re: LibreOffice dogodine i kao online aplikacija
Znači dokumenti koji su napravljeni istom glupom idejom kao web stranice kojima je dizajn rađen sa tablicama ili još gorje iframeovima.
Vječni izazivač na gostujućem terenu.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/ Svi smo mi jedna velika obitelj sa prezimenom Čovječanstvo
11 godina
neaktivan
offline
LibreOffice dogodine i kao online aplikacija

Može li mi netko objsaniti (ili dati link) koja je prednost Office-a u oblaku?

 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: LibreOffice dogodine i kao online aplikacija
bubimir5 kaže...

Može li mi netko objsaniti (ili dati link) koja je prednost Office-a u oblaku?

 Radis na racunalu na linuxu gdje ne mozes instalirat nista, a LibreOffice ti ne prikazuje ispravno Microsoft office datoteku. Otvoris ga u Online officeu (preko onedrive ili slicno) i sve radi ko podmazano.

13 godina
offline
Re: LibreOffice dogodine i kao online aplikacija
Renesis kaže...

 Radis na racunalu na linuxu gdje ne mozes instalirat nista, a LibreOffice ti ne prikazuje ispravno Microsoft office datoteku. Otvoris ga u Online officeu (preko onedrive ili slicno) i sve radi ko podmazano.

Djelomično točno. Ja na Linuxu imam MS Office 2010 koji radi.

 

Office 365 i Google Docs.

 

Stručnjak za odmaganje...
11 godina
offline
Re: LibreOffice dogodine i kao online aplikacija
Friday kaže...
mario.L_hr kaže...

Nema ti druge nego isprobati. Novi LO 4.4.1 radi jako dobro i imam samo pohvale za njega (kako na Linuxu tako i na Windowsima). Nakon instalacije obavezno promijenim izgled ikona u Sifr

 

Propagiraš te linukse gdje god i kako god stigneš...

a ti, ne gubis priliku, takve gluposti napominjati ljudima, bilo bi lijepo kadkada cuti neku konkretnu stvar s tvoje strane a ne samo gluposti :D

al jbga, svijet je pun raznolikosti, i takvima treba dati prostora :D :D :D tako nas je drug Tito ucio :P

11 godina
offline
Re: LibreOffice dogodine i kao online aplikacija
Renesis kaže...
bubimir5 kaže...

Može li mi netko objsaniti (ili dati link) koja je prednost Office-a u oblaku?

 Radis na racunalu na linuxu gdje ne mozes instalirat nista, a LibreOffice ti ne prikazuje ispravno Microsoft office datoteku. Otvoris ga u Online officeu (preko onedrive ili slicno) i sve radi ko podmazano.

ti ne mozes instlairati nista, jbga :D ja npr. mogu :P

 

U takvome bi slucaju trebalo ignorirati dokument i traziti da ti se posalje verzija dokumenta kompatibilna sa open document standardom, kojeg MS podrzava, ne defaultno ali podrzava. Na taj se nacin tjera publishere dokumenata na mjenjanje politike sto bi dugorocno omogucilo da se koristi bilo koji alat a ne neki nametnuti.

 

Zamislite da za sliku radjenu u paintu ne mozete otvoriti u photoshopu i suprotno :D Ili da export iz BMP u TIFF totalno poremeti sliku :D Ne ide to tako.... samo u slucaju dokumenata pisanih u ms šrot officeu :D

13 godina
neaktivan
offline
Re: LibreOffice dogodine i kao online aplikacija
bubimir5 kaže...

Može li mi netko objsaniti (ili dati link) koja je prednost Office-a u oblaku?

 Urediš dokument.Staviš na oblak.Odeš susjedu na računalo nešto radit,otvoriš dokument dok je još na oblaku.

Ili imaš dokument napisan izvorno u LibreOfficeu ali si ga odlučio spremit u docx.Staviš dokument na drugo računalo koje nema LO a znaš da MS office ne čita dobro čak ni docx dokumente ako nisu napravljeni u MS officeu,učitaš ga preko web verzije LO-a.

Ili imaš dokument napisan izvorno u LibreOfficeu ali si ga odlučio spremit u odt.Staviš dokument na drugo računalo koje nema LO a znaš da MS office iako ima dobru podršku za odt ona nije 100% savršena,odlučiš ga učitati u web sučelju LO-a.

A tu su još i tableti i mobiteli.

Vječni izazivač na gostujućem terenu.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/ Svi smo mi jedna velika obitelj sa prezimenom Čovječanstvo
16 godina
neaktivan
offline
LibreOffice dogodine i kao online aplikacija

 

@bubimir5

svi dokumenti su ti u cloudu. navečer dok ne radiš zove te kolega iz druge smjene. ruka u džep, pristup Google disku, otvoriš tablicu na mobitelu i problem riješen. na lokalnom disku jedino pr0n 

 

ili održavaš 100 računala. za koje god sjedneš, tvoji dokumenti su tu 

There is no job like cron job!
Poruka je uređivana zadnji put čet 26.3.2015 19:44 (hrvooje).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: LibreOffice dogodine i kao online aplikacija
LudaRajcica kaže...
..

Zamislite da za sliku radjenu u paintu ne mozete otvoriti u photoshopu i suprotno :D Ili da export iz BMP u TIFF totalno poremeti sliku :D Ne ide to tako.... samo u slucaju dokumenata pisanih u ms šrot officeu :D

-interesantno, a krivac je MSO? Zašto? Moguća su dva 'krivca'. MSO i LO, LO se sad popravio, dakle prethodni je bio lošiji, dakle problem je u LO. Dali je posao MSa da im pomaže u tome, neki drugi Office paketi rade uredno itd. Tko može biti krivac ili je to rezervirano za onu drugu stranu..

 

-posljednji LO je po tvrdnjama onih koji ga kriste/testiraju vrlo dobar, čekam idući mjesec.. 15.04. možda pingvinaš Drago prije toga odradi test

za očekivati je probleme s kompliciranijim excelicama, ppt, dok je doc već vrlo dobar.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
online
Re: LibreOffice dogodine i kao online aplikacija
mario.L_hr kaže...
Renesis kaže...

 Radis na racunalu na linuxu gdje ne mozes instalirat nista, a LibreOffice ti ne prikazuje ispravno Microsoft office datoteku. Otvoris ga u Online officeu (preko onedrive ili slicno) i sve radi ko podmazano.

Djelomično točno. Ja na Linuxu imam MS Office 2010 koji radi.

 

Office 365 i Google Docs.

 

 

LudaRajcica kaže...
Renesis kaže...
bubimir5 kaže...

Može li mi netko objsaniti (ili dati link) koja je prednost Office-a u oblaku?

 Radis na racunalu na linuxu gdje ne mozes instalirat nista, a LibreOffice ti ne prikazuje ispravno Microsoft office datoteku. Otvoris ga u Online officeu (preko onedrive ili slicno) i sve radi ko podmazano.

ti ne mozes instlairati nista, jbga :D ja npr. mogu :P

 

U takvome bi slucaju trebalo ignorirati dokument i traziti da ti se posalje verzija dokumenta kompatibilna sa open document standardom, kojeg MS podrzava, ne defaultno ali podrzava. Na taj se nacin tjera publishere dokumenata na mjenjanje politike sto bi dugorocno omogucilo da se koristi bilo koji alat a ne neki nametnuti.

 

Zamislite da za sliku radjenu u paintu ne mozete otvoriti u photoshopu i suprotno :D Ili da export iz BMP u TIFF totalno poremeti sliku :D Ne ide to tako.... samo u slucaju dokumenata pisanih u ms šrot officeu :D

 

 

Nisam mislio na takav nacin da ne mozes instalirat nista, tj. da nema programa, nego je problem bio npr. kad sam radio kao student i onda nisam dobio administratorske ovlasti na racunalu, a ne mogu legalno takoder doc do officea, a ni do virtualne masine s windowsima jer su IT administratori ocajno spori, a dobivas dokumente izvana od raznih klijenata, neki salju kompatibilne dokumente, a neki ne.

 

Tako da mi je jedini izbor u tom periodu bio online MS Office koji je ispravno formatirao MS dokumente.

9 godina
protjeran
offline
LibreOffice dogodine i kao online aplikacija

Odlicno si zakljucio da na linux ne mozes instalirati nista iz razloga sto su admini spori.

Iz slicnog razloga ja mislim da su Plodine s*anje, jer su mi daleko.

 

Iz mog iskustva LO sa doc barata "solidno", dok 10/10 excel tablica ima neki problem.

Tri puta sam pokusao pokrenuti kampanju prelaska na LO, da bi svaka trajala pokoji dan i zavrsavala sa "ajd ipak vrati office".

Inace, svaka cast LOu na trudu, privatno ih rado preporucim, dok u poslovnom okruzenju ne bi niti najvecem neprijatelju.

Također mislim da je MS za to kriv, al to je pre duga prica.

 
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: LibreOffice dogodine i kao online aplikacija
g12356 kaže...

 Urediš dokument.Staviš na oblak.Odeš susjedu na računalo nešto radit,otvoriš dokument dok je još na oblaku.

Ili imaš dokument napisan izvorno u LibreOfficeu ali si ga odlučio spremit u docx.Staviš dokument na drugo računalo koje nema LO a znaš da MS office ne čita dobro čak ni docx dokumente ako nisu napravljeni u MS officeu,učitaš ga preko web verzije LO-a.

Ili imaš dokument napisan izvorno u LibreOfficeu ali si ga odlučio spremit u odt.Staviš dokument na drugo računalo koje nema LO a znaš da MS office iako ima dobru podršku za odt ona nije 100% savršena,odlučiš ga učitati u web sučelju LO-a.

A tu su još i tableti i mobiteli.

 bilo bi dobro da taj LO radi s USB-a?

9 godina
protjeran
offline
Re: LibreOffice dogodine i kao online aplikacija
Pa i radi
12 godina
neaktivan
offline
LibreOffice dogodine i kao online aplikacija
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice