Linux laptop orkestar u Zagrebu

poruka: 15
|
čitano: 3.716
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Linux laptop orkestar u Zagrebu".
16 godina
moderator
offline
Linux laptop orkestar u Zagrebu

Mala nadopuna ovog izvrsnog izvješća (ni Pofuk ga ne bi napisao bolje!) - sve priložene fotografije djelo su majstora Olega von Maštrukijusa!

{#}

...
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Linux laptop orkestar u Zagrebu

Visoka delegacija Buga i Mreže...{#}...šta bi to bilo??Jel to neka posebna delegacija ili obicno saljete cistacice na dogadjaje...

He who dares, wins
Moj PC  
6 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Linux laptop orkestar u Zagrebu

Za čitanja cijelog članka imao sam dojam da se Oleg bori sa samim sobom da ne napiše kako je čitav projekt zapravo bezveze  {#}

Yeah, well, you know, that's just, like, your opinion, man.
13 godina
offline
Linux laptop orkestar u Zagrebu

Mislim da će u sljedećoj kolumni BUG-a ili Mreže (pitanje je samo da li je rok predaje materijala prošao), Oleg napokon priznati da je Linux pr(a)vi izbor. Jer da je napravljen za prosječnog korisnika zauzimao bi veći tržišni udio.{#}

Freedom is just another word for nothing left to loose ...
 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Linux laptop orkestar u Zagrebu

Bio tamo! {#} Nažalost ne do kraja, ali kolko sam vidio, bilo mi je odlično.

Some people say that if you play a Windows install CD backwards you will hear demon voices commanding you to worship Satan. But that's nothing. If you play it forward it will install Windows.
 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Linux laptop orkestar u Zagrebu

pjesnici su čuđenje u svijetu. tim više ako su na linuxu.

Većinu novca sam prokartao, prokurvao i propio. Ostatak sam potrošio bezveze - George Best
 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Linux laptop orkestar u Zagrebu

Zanimljivo i pohvalno. Samo mi nije jasno tko su ljudi koji nastupaju, hrvati ili?

Skužio sam samo da je zacetnik projekta hrvat pa mi nije jasno zašto je u to uvucen tai chi ,

a ne nešto tradicionalno hrvatsko što bi nam ujedno bila i reklama.

Nismo kinezi da promoviramo njihove vještine i religije.

 

Ne dozvolite da vas obeshrabre oni koji su razočarani životom i koji su postali gluhi za najdublje i iskonske želje svoga srca - IVAN PAVAO II
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Linux laptop orkestar u Zagrebu

To su studenti s Virginia Tech Department of Music koje vodi dr. Ivica Ico Bukvić. Evo ovdje imaš sve kaj bi te moglo zanimati.

Some people say that if you play a Windows install CD backwards you will hear demon voices commanding you to worship Satan. But that's nothing. If you play it forward it will install Windows.
 
0 0 hvala 3
16 godina
neaktivan
offline
Re: Linux laptop orkestar u Zagrebu
alen-c kaže...

Zanimljivo i pohvalno. Samo mi nije jasno tko su ljudi koji nastupaju, hrvati ili?

Skužio sam samo da je zacetnik projekta hrvat pa mi nije jasno zašto je u to uvucen tai chi ,

a ne nešto tradicionalno hrvatsko što bi nam ujedno bila i reklama.

Nismo kinezi da promoviramo njihove vještine i religije.

 

  Koji bi to bio hrvatski pandan tai chiju?  {#} Možda da su ugurali nekako pašku čipku u sve ovo? Ili da nose zagorske narodne nošnje na pozornici?  {#}

Yeah, well, you know, that's just, like, your opinion, man.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Linux laptop orkestar u Zagrebu
1domagoj1 kaže...

To su studenti s Virginia Tech Department of Music koje vodi dr. Ivica Ico Bukvić. Evo ovdje imaš sve kaj bi te moglo zanimati.

  Hvala na informaciji!

paintb0x kaže...

Koji bi to bio hrvatski pandan tai chiju?   {#} Možda da su ugurali nekako pašku čipku u sve ovo? Ili da nose zagorske narodne nošnje na pozornici?  {#}

  Kako god bilo, mislim da treba promovirati vlasitu zemlju gdje god je to moguce a ne raditi drugima reklamu.

A hvala Bogu, naše tradicije i obicaja ima na pretek i našlo bi se nešto zanimljivo i autohtono.

Imaš koliko god oceš narodnih plesova ili borbenih scenografija slicnih navedenom koje bi bilo zanimljivije

vidjeti. Tai chi definitivno nema veze sa HR, nego s Kinom.

To inace pokazuje naš mentalitet da je uvijek tuđe i alternativno bolje, a interes za vlastito i originalnost se

ne cijeni.

Ne dozvolite da vas obeshrabre oni koji su razočarani životom i koji su postali gluhi za najdublje i iskonske želje svoga srca - IVAN PAVAO II
16 godina
moderator
offline
Linux laptop orkestar u Zagrebu

Članovi orkestra su Amerikanci, studenti na Virginia Techu, svi osim vođe koji je Hrvat, ali isto radi (predaje) na VT.

 

Repertoar ima hrvatskih detalja - npr jedna skladba uključuje dionicu za sopran u kojoj se pjevaju riječi Gundulićeve Slobode (to pjeva Amerikanka na hrvatskom)

Heroj a ne zločinac
 
3 0 hvala 2
14 godina
neaktivan
offline
Re: Linux laptop orkestar u Zagrebu
Zli Luđak kaže...

Članovi orkestra su Amerikanci, studenti na Virginia Techu, svi osim vođe koji je Hrvat, ali isto radi (predaje)  na VT.

 

Repertoar ima hrvatskih detalja - npr jedna skladba uključuje dionicu za sopran u kojoj se pjevaju riječi Gundulićeve Slobode (to pjeva  Amerikanka na hrvatskom)

  Dobro je da ima znaci i naših dijelova. Inace, kao što sam na pocetku spomenuo, nisam znao tko su

i od kuda osim za tog voditelja. Pošto su ostali Ameri, nije ni cudo da traže inspiraciju i raznim kulturama

i povijesti   jer je njihova ionako prilicno oskudna i kratka.

Ne dozvolite da vas obeshrabre oni koji su razočarani životom i koji su postali gluhi za najdublje i iskonske želje svoga srca - IVAN PAVAO II
15 godina
offline
Re: Linux laptop orkestar u Zagrebu
alen-c kaže...

Zanimljivo i pohvalno. Samo mi nije jasno tko su ljudi koji nastupaju, hrvati ili?

Skužio sam samo da je zacetnik projekta hrvat pa mi nije jasno zašto je u to uvucen tai chi ,

a ne nešto tradicionalno hrvatsko što bi nam ujedno bila i reklama.

 

Vjerojatno zbog takvih ko ti. Ne mora sve kaj se radi biti da se "reklamira" vlastitio porijeklo. A vjerojatno bi se iznenadio se nesto napravi i zato kaj se ljudima tako svidja, a ne zato jer zele promovirati nesto. Ja se nadam da ti ne promoviras svoju naciju kad putujes po svijetu.

 

alen-c kaže...

Nismo kinezi da promoviramo njihove vještine i religije.

 

Ali ti vjerojatno pase kad npr Japanci (znam, ovdje spominjes Kineze al mi ne pada na pamet nista s njima) pjevaju "U boj, u boj", jelda? Odi pa se buni kaj se ne drze vlastite kulture

 

alen-c kaže...

Pošto su ostali Ameri, nije ni cudo da traže inspiraciju i raznim kulturama i povijesti   jer je njihova ionako prilicno oskudna i kratka.

 

A niti tolerancija i postovanje prema drugim kulturama ti nije bas mila, je li?

 

Probaj malo pogledati koncert takvim kakav je i probaj malo ne razmisljati od kud je autor, glazbenici i koja im je lokalizacija na linuxu, mozda ti se i svidi.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Linux laptop orkestar u Zagrebu
Igor101 kaže...

 

Vjerojatno zbog takvih ko ti. Ne mora sve kaj se radi biti da se "reklamira" vlastitio porijeklo. A vjerojatno bi se iznenadio se nesto napravi i zato kaj se ljudima tako svidja, a ne zato jer zele promovirati nesto. Ja se nadam da ti ne promoviras svoju naciju kad putujes po svijetu.

 

alen-c kaže...

Nismo kinezi da promoviramo njihove vještine i religije.

 

Ali ti vjerojatno pase kad npr Japanci (znam, ovdje spominjes Kineze al mi ne pada na pamet nista s njima) pjevaju "U boj, u boj", jelda? Odi pa se buni kaj se ne drze vlastite kulture

 

alen-c kaže...

Pošto su ostali Ameri, nije ni cudo da traže inspiraciju i raznim kulturama i povijesti   jer je njihova ionako prilicno oskudna i kratka.

 

A niti tolerancija i postovanje prema drugim kulturama ti nije bas mila, je li?

 

Probaj malo pogledati koncert takvim kakav je i probaj malo ne razmisljati od kud je autor, glazbenici i koja im je lokalizacija na linuxu, mozda ti se i svidi.

  Ovako, poštujem druge narode i nije mi to problem, ali znaš kako kažu, da bi znao voljeti druge, trebaš prvo i voljeti sebe. Ovo što sam za Amere rekao da i nemaju neznam kakvu povijest je živa istina. Em je kratkog vijeka, em su je i u to malo vremena uspjeli ocrniti robovlasništvom, indirektnim imperijalizmom, atomskim bombama, izazivanjem ratova, masonerijom istrebljenjem Indijanaca i mnogo slicnih stvari, a danas ostatak svijeta idu uciti o toleranciji, demokraciji i kojecemu. Opcenito sam protiv pomodarstva za drugim kulturama "jer je to in", a ne zato što ih ne poštujem. Htio sam samo malo naglasiti naše uobicajeno mišljenje da mi nemamo što ponuditi. I neznam zašto nebi promovirao svoju naciju po svijetu. Tko ce ako ne mi? I nisam osporava koncert. Vec i u 1.recenici sam rekao da je tako nešto pohvalno. I pitao sam jesu li to "naši". I ne znaci nužno da bi netko trebao držati samo do svoje kulture, ali to bi mu ipak trebalo biti prioritet. Nisam bio tamo da bi govorio kako mi se svidlo, mogu samo iz navedenih cinjenica koje su spomenute u clanku komentirati neke stvari.

U svakom slucaju, mislim da smo sad otišli previše u{#}

Ne dozvolite da vas obeshrabre oni koji su razočarani životom i koji su postali gluhi za najdublje i iskonske želje svoga srca - IVAN PAVAO II
13 godina
neaktivan
offline
Linux laptop orkestar u Zagrebu

Da sam barem mogao biti tamo.

 

Vječni izazivač na gostujućem terenu.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/ Svi smo mi jedna velika obitelj sa prezimenom Čovječanstvo
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice