Lumia 650 ima dijagonalu 5 inča ali samo HD720 rez

poruka: 34
|
čitano: 4.627
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Lumia 650 ima dijagonalu 5 inča ali samo HD720 rez".
11 godina
odjavljen
offline
Lumia 650 ima dijagonalu 5 inča ali samo HD720 rez

Jedina prednost je već predinstalirani windows 10, a kojeg i onako već ostali modeli dobivaju uskoro, tako da neznam pored lumie 550 čemu služi ovaj model.

skOOrvy http://www.speedtest.net/result/4656104677.png
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Lumia 650 ima dijagonalu 5 inča ali samo HD720 rez

premium kućište

ona nokia, kakva god da je bila pred kraj - bog i batina za ms.

Look! That turbo has an engine!
 
8 2 hvala 0
11 godina
offline
Lumia 650 ima dijagonalu 5 inča ali samo HD720 rez

Moram priznati da, ako je vijest istinita kako me ovo rastužilo.

 

Vrebam ovaj mob i htio sam ga kao logičan izbor u mid-rangeu, ali ne, morali su zas..ti.

 

Čekam službenu potvrdu, pa vjerojatno ide lUMIA 640 zbog bolje baterije, ako ništa drugo...

coffe,coffe,coffe.....
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Lumia 650 ima dijagonalu 5 inča ali samo HD720 rez

Previše koraka unatrag da bi imali premium kućište... lud je ovaj MS :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Lumia 650 ima dijagonalu 5 inča ali samo HD720
metallic kaže...

Moram priznati da, ako je vijest istinita kako me ovo rastužilo.

 

Vrebam ovaj mob i htio sam ga kao logičan izbor u mid-rangeu, ali ne, morali su zas..ti.

 

Čekam službenu potvrdu, pa vjerojatno ide lUMIA 640 zbog bolje baterije, ako ništa drugo...

Sa čime su te gadno razočarali, ne valjda i sa ovim samo 720p rezolucija na 5 zaslonu?

 

Ti bokca pa prosječan ili jeftin 15 laptop, on ima tu negdje trunku malo veću rezoluciju.

 

Ne kužim čemu ovakav naslov, pa to je samo 5 zaslon i takva rezolucija je i više nego dovoljna.Ta famozna DPI jurnjava je skroz bezveze, dakle ako zaslon nije 300dpi onda je jojsiga žbrkljuž i ništ koristi fučkaj ga sad.

 

 

https://www.malwarebytes.org/antiexploit/index.html
10 godina
offline
Lumia 650 ima dijagonalu 5 inča ali samo HD720 rez

Htio sam uzet tu L650 ali ako je ovo istina NEMA ŠANSE da ću moju 640-ku minjat za ovo.

Sami sebi smo najveci neprijatelji
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Lumia 650 ima dijagonalu 5 inča ali samo HD720 rez

Ovo uopće nije upgrade u odnosu na 550, a da ne spominjem 640.

Kineski mobiteli, tableti i gadgeti - TeleKineza.com
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.1.2016 21:29 (nkdz).
Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Lumia 650 ima dijagonalu 5 inča ali samo HD720 rez

Dakle, u odnosu na 640, 650 će imati

bolje:

  • kućište (? možda, navodno)
  • prednju kameru

isto:

  • dijagonalu i rezoluciju ekrana
  • glavnu kameru
  • RAM
  • internu memoriju

manje/lošije:

  • procesor
  • bateriju.

 

Meni ovo ne zvuči kao upgrade. 

Moj PC  
20 0 hvala 2
14 godina
offline
Lumia 650 ima dijagonalu 5 inča ali samo HD720 rez

Bilo koji jeftini kinez (xiaomi, cubot, zopo, itd... ima ih) će raditi bolje, imati bolje performanse u svakom pogledu te "premium" kućište za jednaku cijenu.

Swedish latin super funk.
Moj PC  
2 7 hvala 0
11 godina
offline
Re: Lumia 650 ima dijagonalu 5 inča ali samo HD720
rambox kaže...
metallic kaže...

Moram priznati da, ako je vijest istinita kako me ovo rastužilo.

 

Vrebam ovaj mob i htio sam ga kao logičan izbor u mid-rangeu, ali ne, morali su zas..ti.

 

Čekam službenu potvrdu, pa vjerojatno ide lUMIA 640 zbog bolje baterije, ako ništa drugo...

Sa čime su te gadno razočarali, ne valjda i sa ovim samo 720p rezolucija na 5 zaslonu?

 

Ivan(4) kaže...

Dakle, u odnosu na 640, 650 će imati

bolje:

  • kućište (? možda, navodno)
  • prednju kameru

isto:

  • dijagonalu i rezoluciju ekrana
  • glavnu kameru
  • RAM
  • internu memoriju

manje/lošije:

  • procesor
  • bateriju.

 

Meni ovo ne zvuči kao upgrade. 

Evo, kolega Ivan(4) je to lijepo srocio. Ekran me ne brine ako je dobar prikaz na suncu, naime, smeta mi ista kolicina interne memorije, ne prihavcam nikako slabiju bateriju, a slabiji proc/ otom-potom.

 

Dojam mi je sada losiji jer premium kuciste jednostavno trazi bolje specifikacije.

 

Dobro, sve jos zavisi o cijeni, da sad ne lupam napamet...

coffe,coffe,coffe.....
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.1.2016 22:05 (metallic).
15 godina
offline
Lumia 650 ima dijagonalu 5 inča ali samo HD720 rez

MS bi trebao stat na loptu, prestat s izbacivanjem uređaja i dobro razmislit kuda ovo vodi tj promjenit ljude na vrhu. "Premum kuciste" zamisli, to kao da se korisnike najmjerno podj...

Moj PC  
3 1 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Lumia 650 ima dijagonalu 5 inča ali samo HD720
Ne želim wp ali 'samo' 720p?
Ma dajte... Ako na 15" mid-low end laptopima imaju manji ppi, onda to nije samo 720p, nego čak 720p.

Trebali bi proizvođači se na tren sjetiti da se i laptopi i dalje dobro prodaju, a i nisu tako sitni dijelovi za izradu.
https://en.wikiquote.org/wiki/Mikhail_Bakunin
12 godina
offline
Lumia 650 ima dijagonalu 5 inča ali samo HD720 rez

~294, LABAVO JEL'da? Ništa ispod 800ppi .

 

 

Moj PC  
5 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Lumia 650 ima dijagonalu 5 inča ali samo HD720
Koliko ljudsko oko uopce vidi tih dpi?
 
3 0 hvala 0
10 godina
offline
Lumia 650 ima dijagonalu 5 inča ali samo HD720 rez

Ma šta ste se uhvatili rezolucije ona je najmanji problem ovdje je problem slabiji cpu i baterija (i ova na 640 mi jedva izdrži jedan dan a s tom nebi izdržala ni po dana.

Sami sebi smo najveci neprijatelji
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Lumia 650 ima dijagonalu 5 inča ali samo HD720 rez

Imam Lumiu 640 u dual sim varijanti i prezadovoljan sam mobitelm, Lumia 650 izgleda cak losiji mobitel na papiru od svog prethodnika...

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Lumia 650 ima dijagonalu 5 inča ali samo HD720
insomniac_cro kaže...

Imam Lumiu 640 u dual sim varijanti i prezadovoljan sam mobitelm, Lumia 650 izgleda cak losiji mobitel na papiru od svog prethodnika...

 Ako ovako i ostane ne da izgleda lošiji nego i je lošiji i to za klasu

Sami sebi smo najveci neprijatelji
11 godina
offline
Re: Lumia 650 ima dijagonalu 5 inča ali samo HD720
Gdje je Nokia koja je svojim nenadmašnim , ergonomskim kučištima bila bog i batina.
Imam 640 i mob je super. Imao mobove sa ful hd i nema tu bas vidljive razlike. Malo u detaljima (po meni)
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Lumia 650 ima dijagonalu 5 inča ali samo HD720 rez

Nebuloza u naslovu oko rezolucije. Još ima vremena da ga isprave.   Pogledajte stotine recenzija na netu... postoje dva uređaja od 1300-1400kn koja dominiraju kvalitetom izvrsnog 720p ekrana...Moto G i Lumia 640.  Čak vam recenzenti prilikom testiranja ostalih uređaja unutar te cijene paralelu povlače na Moto G i Lumiu 640 (malu,ne XL).   I vjerojatno će na ovoj 650 ostavit identičan HW ekrana...a ostalo je sramota...dva koraka u nazad.

 

 

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na bol-u.
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Lumia 650 ima dijagonalu 5 inča ali samo HD720 rez

640 sluzi mi vise nego dobro, kamera super za fotke, youtube super dok kakim, muzika, radio dok sam na poslu, hotmail super sve isto.

Ovo je samo reklama za win10 nista drugo.

Moj PC  
2 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Lumia 650 ima dijagonalu 5 inča ali samo HD720
nicky.sl kaže...

Ma šta ste se uhvatili rezolucije ona je najmanji problem ovdje je problem slabiji cpu i baterija (i ova na 640 mi jedva izdrži jedan dan a s tom nebi izdržala ni po dana.

   EEEE Nickyslave tu te čekam! Kj misliš,, zke je 720p rez. zaslona?Eeee da, da se CPU i bateriaj e muče i da imaju više Mah (mili amper sati)...

Znaš kako kažu za internet – muškarci su muškarci, žene su također muškarci, a klinci su tajni agenti. – Lastan, travanj 2010.
9 godina
neaktivan
offline
Re: Lumia 650 ima dijagonalu 5 inča ali samo HD720
Ma taman za T-Com... Da ih dijele za produživanje ugovora ;)
Moj PC  
2 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Lumia 650 ima dijagonalu 5 inča ali samo HD720
bik kaže...

MS bi trebao stat na loptu, prestat s izbacivanjem uređaja i dobro razmislit kuda ovo vodi tj promjenit ljude na vrhu. "Premum kuciste" zamisli, to kao da se korisnike najmjerno podj...

To su menadžerske igrice. Jedno je što bi ti ili ja sastavili od mobitela, a drugo je što kažu razni menadžeri.

 

Luka123 kaže...

 youtube super dok kakim,.


 Hajde, nisam jedini. Sad mi je lakše.

16 godina
offline
Re: Lumia 650 ima dijagonalu 5 inča ali samo HD720
BudalastoStvorenje kaže...
bik kaže...

MS bi trebao stat na loptu, prestat s izbacivanjem uređaja i dobro razmislit kuda ovo vodi tj promjenit ljude na vrhu. "Premum kuciste" zamisli, to kao da se korisnike najmjerno podj...

To su menadžerske igrice. Jedno je što bi ti ili ja sastavili od mobitela, a drugo je što kažu razni menadžeri.

 Menadžeri HTC-a su zapravo došli do istog zaključka kao bik, nakon čega su konsolidovali svoju ponudu na manji broj dobro osmišljenih modela i uspeli su da poprave prodaju. Ali tek nakon što su srozali vrednost kompanije na iznos manji od količine gotovine koju su imali u banci.

 

Mislim da nikome van MS-a (a možda ni u njemu) nije jasno koja je MS-ova vizija za WP/WM. U više navrata su dali signale da bi mogli da napuste celu stvar, čak je i Nadella nedavno rekao da je njihov trenutni udeo na tržištu smartphoneova neodrživ (!) i da MS ionako više interesuje koje usluge ljudi koriste nego na kojoj platformi to rade. S obzirom na to, kakvog smisla ima dizajniranje i štancovanje gomile sličnih modela?!

 

Tako da zapravo nije problem u tome da li MS sastavlja ono što bismo ti i ja, nego što se čini da sam MS ne zna:

  • da li se sa tržišta treba lagano povući, ili napraviti opštu ofanzivu gomilom modela
  • šta tačno sam MS želi da stavi u svoje uređaje?! I pošto ne mogu da se odluče, onda reše da ih naprave sve varijante, pa imamo L550, pa zatim 650 sa gotovo identičnim karakteristikama, samo kvalitetnijim kućištem i bežičnim punjenjem, a i 640 je odavno u istoj klasi i on nema to i ima lošiju selfi kameru, ali zato ima jači procesor i izdržljiviju bateriju, pri čemu i on ima više podvarijanti od kojih neke imaju NFC, a neke ne... i onda završimo sa gomilom uređaja koji, posmatrani za sebe, nisu loši, ali svakom fali nešto što neki drugi uređaj u istoj klasi ima, i za sve je morao da se odradi nekakav R&D i da postoji odvojena proizvodna traka, a svi će se prodati u relativno malom broju primeraka jer će jedni drugima biti konkurencija, a ionako MS-ov tržišni udeo nije neki, i onda opet dođemo do toga zašto 90% profita na tržištu smartphoneova uzme Apple, dok Samsung uspe da uhvati oko 10%, a svi ostali su sitna boranija i u proseku na nuli.
Poruka je uređivana zadnji put pet 8.1.2016 3:08 (Ivan(4)).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Lumia 650 ima dijagonalu 5 inča ali samo HD720
nkdz kaže...

Ovo uopće nije upgrade u odnosu na 550, a da ne spominjem 640.

 Zašto bi uopšte bio upgrade u odnosu na 550? Pa oba su iz iste generacije.

Meni se sviđa izgled, i da nemam Lumiju 640, kupio bih ovu. Ali nema smisla mjenjati 640 za 650, ni da ima za nijansu jači hardver.

 

A ovaj naslov je sramota. Čuj samo 720. Pa nije flagship jbt.

I ne znam zašto su se svi uhvatili ovog procesora. Znamo da ni na ovom S200 ni na S400 Win10 ne štopa. A grafika je mislim ista. Možda je ovaj štedljiviji, pa zato ga stavili. Kao da će neko u radu primjetiti razliku između ova dva. A ako je štedljiviji onda još bolje. Ponavljam, ovo svakako nije zamjena za L640. Da nemam L640, ne bih imao nikakvih problema da uzmem ovaj.

10 godina
offline
Re: Lumia 650 ima dijagonalu 5 inča ali samo HD720
Arendelle kaže...
nicky.sl kaže...

Ma šta ste se uhvatili rezolucije ona je najmanji problem ovdje je problem slabiji cpu i baterija (i ova na 640 mi jedva izdrži jedan dan a s tom nebi izdržala ni po dana.

   EEEE Nickyslave tu te čekam! Kj misliš,, zke je 720p rez. zaslona?Eeee da, da se CPU i bateriaj e muče i da imaju više Mah (mili amper sati)...

 EEEEE a koliko bi tek trajala kad bi bila ka ona na 640

Sami sebi smo najveci neprijatelji
16 godina
offline
Re: Lumia 650 ima dijagonalu 5 inča ali samo HD720
Ostajem na 640 XL ;)
Xbox: Muskarcina
Moj PC  
4 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Lumia 650 ima dijagonalu 5 inča ali samo HD720 rez

Mićosoft je postal ko Samsung: samo štancaj brale, bez razmišljanja kaj tržište stvarno treba. Zato L 650 bude sad, ako fakat bude metalni okvir, izgledala bolje od socijalnog dizajna L 950.
Realno, trebaju im 3 + 1 modela smartfona, L 550 kao entry level, L 750 (da je oko 5', 1GB RAM-a, bar 16 GB storage-a, glavna kamera 8 Mpix sa Carl Zeiss optikom, baterija oko 2500 mAh) kao mid range, L 950 kao flagship te  L 1050 kao premium "point and shoot killer" sa 40+ Mpix PureView kamerom, al da zgleda kao pravi premium (vrhunski dizajn i kvaliteta (Pagani Huayra interior level :-) ), metalni okvir, top of the line zaslon, water sealing i ostale điđe), naravno uz paprenu cijenu koja bude za "odabrane". I to je to, za svakog ponešto.

Srećom, ako je vjerovati napisima, Nokia se vraća Nokia N2, nek naprave 5' model i nek bude ko "prava" Nokia napravljen, neću razmišljat ni sekunde.

Trust me, I'm a Jedi!
Poruka je uređivana zadnji put pet 8.1.2016 8:23 (ITman).
Moj PC  
3 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Lumia 650 ima dijagonalu 5 inča ali samo HD720
Ivan(4) kaže...

Tako da zapravo nije problem u tome da li MS sastavlja ono što bismo ti i ja, nego što se čini da sam MS ne zna:

 Mislim da problem jest u tome što sam napisao jer ako mobitel nije složen prema mojim očekivanjima, neću ga kupiti.

 

Ako Microsoft ne zna što želi, konačni rezultat takvog poslovanja kompanije je jasan. Samo što zarađuju na drugim poljima, pa time kompenziraju slabu prodaju lumia (trebalo bi ipak vidjeti rezultate prodaje u Indiji i slični velikim tržištima). Sony posluje na sličan način, njegovi mobiteli se slabo prodaju i imaju jako mali udio u svjetskoj prodaji mobitela, a taj nedostatak u prodaji Sony kompenzira prodajom drugih proizvoda (Npr. PS4).

 

15 godina
neaktivan
offline
Lumia 650 ima dijagonalu 5 inča ali samo HD720 rez

Oooook....ostajem na 640. Stvarno su se proslavili sa ovim "upgrade-om".

 
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice