Mad Catz otpušta 37 posto zaposlenika

poruka: 22
|
čitano: 2.603
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Mad Catz otpušta 37 posto zaposlenika".
10 godina
offline
Mad Catz otpušta 37 posto zaposlenika

Cijeli koncept sa tim otpuštanjima je toliko glup da boli glava. Svaka firma čim su u gubitku otpusti pol zaposlenih i to je to. Koliko je bilo takvih vijesti u zadnjih par mjeseci, svaka veća firma u svijetu koja je u IT branši otpustila masu zaposlenika. Time se tržište, odnosno kupovna moć samo smanjuje. Šta  misle ako se otpusti 1 milijun ljudi diljem svijeta da će im to poboljšat budžet? Da će se time podići životni standard ljudi? Ne razumijem princpi, to je kao da me boli ruka a ja odrežem ruku i tvrdim da me sad manje boli.. I šta, kad im poraste prodaja, samo tako će nadoknadit 37% zaposlenih? Kkave su to spike. Jel nije normalno da ako sam u gubitku, da smanjim malo cijenu proizvoda ili da mijenjam dobavljača materijala ili da razmislim o smanjivanju bonusa menadžerima? Bolje otpustit skoro pol zaposlenih i problem riješen. Automatski pada kupovna moć građana a time i manje će proizvoda prodavat, pa će opet otpustit i tako dok firma ne propadne..

Moj PC  
5 1 hvala 0
8 godina
offline
Re: Mad Catz otpušta 37 posto zaposlenika
Bas se vidi da si u svakodnevnom doticaju sa businessom.
Iz tebe prste zdrave poslovne odluke, samo jos da nadjemo dovoljno glupu banku koja ce financirati to gomilanje troskova, kao i novog Linica da te predstecajnim nagodbama oslobodi svake odgovornosti za toliko inteligentne odluke.
10 godina
offline
Re: Mad Catz otpušta 37 posto zaposlenika

Pa onda mr. mag.dr. ekonomist objasni kako je otpuštanje radnika najbolje za firmu.

16 godina
offline
Re: Mad Catz otpušta 37 posto zaposlenika
Ripjaw kaže...

Pa onda mr. mag.dr. ekonomist objasni kako je otpuštanje radnika najbolje za firmu.

 Većinom je riječ o administrativnom/rukovodećem osoblju i ekipama na propalim projektima (kao što je ovo vezanje periferije uz jednu jedinu igru i to njen 4. nastavak na samo jednoj konzoli). 
Davanja i plaće za "ne raditi ništa" u privatnoj tvrtci može funkcionirati samo ako je u debelom plusu - kao npr. google, apple, mirkosoft... Mad Catz je bio originalan prije jedno 5 godina. Od tada
ne rade osobito na osvajanju novih niša, već žive na staroj slavi. A jasno, imitatori su u tih 5 godina preplavili tržište i krenuli dalje.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
14 godina
offline
Re: Mad Catz otpušta 37 posto zaposlenika
Za početak pobrkao si mikro i makroekonomske principe. NHF ali mislim da nemaš pojma o čemu pričaš već lupaš bez razumjevanja ono što si negdje čuo.
9 godina
neaktivan
offline
Re: Mad Catz otpušta 37 posto zaposlenika
Ripjaw kaže...

Jel nije normalno da ako sam u gubitku, da smanjim malo cijenu proizvoda ili da mijenjam dobavljača materijala ili da razmislim o smanjivanju bonusa menadžerima?

 Ne može! Pohlepa je jača. Bolje propasti s postojećom cijenom proizvoda nego smanjiti cijenu, pa zaraditi na količini prodanog proizvoda. Poput naših trgovaca i njihovih "popusta". Pa svakih par dana zatvore neku trgovinu jer nemaju prometa.

14 godina
offline
Re: Mad Catz otpušta 37 posto zaposlenika
Pa sta ce drugo...otpustaj radnike jer treba ostat 30 direktora kojecega... ko i kod nas nas divni HZ otpusta sve zivo imaju preko 20 direktora... vojske 15000 i 35 generala mislim... i tako sve zivo, stoka sitnog zuba nikad nema sanse kraj takvih....
VenAtoR#2231
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Mad Catz otpušta 37 posto zaposlenika
Ripjaw kaže...

Cijeli koncept sa tim otpuštanjima je toliko glup da boli glava. Svaka firma čim su u gubitku otpusti pol zaposlenih i to je to. Koliko je bilo takvih vijesti u zadnjih par mjeseci, svaka veća firma u svijetu koja je u IT branši otpustila masu zaposlenika. Time se tržište, odnosno kupovna moć samo smanjuje. Šta  misle ako se otpusti 1 milijun ljudi diljem svijeta da će im to poboljšat budžet? Da će se time podići životni standard ljudi? Ne razumijem princpi, to je kao da me boli ruka a ja odrežem ruku i tvrdim da me sad manje boli.. I šta, kad im poraste prodaja, samo tako će nadoknadit 37% zaposlenih? Kkave su to spike. Jel nije normalno da ako sam u gubitku, da smanjim malo cijenu proizvoda ili da mijenjam dobavljača materijala ili da razmislim o smanjivanju bonusa menadžerima? Bolje otpustit skoro pol zaposlenih i problem riješen. Automatski pada kupovna moć građana a time i manje će proizvoda prodavat, pa će opet otpustit i tako dok firma ne propadne..

 Kolega @jozef je dao naslutiti gdje je greška. Ako jedna tvrtka tipa Madcatz otpusti 37% ljudi kupovna moć ljude na svijetu se smanjila zanemarivo. Odnosno možda se i nije smanjila ako se zaposle u nekim drugim tvrtkama kojima fali zaposlenika. Drugo ako smanjiš cijenu proizvoda ne mora značiti da ćeš imati porast dobiti. Primjer: Proizvodiš miša koji prodaješ za 100kn. Kad pogledaš fiksne i varijabilne troškove ispadne ti da na mišu imaš 30kuna dobiti. Prema tome ako ga spustiš na 75kn, ostaje ti samo 15kn. Prema tome moraš proizvesti gotovo 2 puta više miševa da bi zaradio jednako, s time da će cijena miša pasti za manje od 15% jer su neki troškovi kao što je prijevoz fiksni. Da li misliš da je tako lako poduplati prodaju na temelju 10-15% smanjenja cijene? Plus imaš tu i onaj faktor da je više "cool" imati nešto što nitko nema. Opcija da mjenjaju dovabljača je sigurno tu konstantno i ukoliko netko ponudi jednako kvalitetnu sirovinu po nižoj cijeni sigurno bi to prihvatili. A pokoji menadžer će sigurno kući u ovih 37%. Velike tvrtke tipa Madcatz imaju više odjela kao što su npr za miševi i tipkovnice, audio oprema itd. Ukoliko jedan odjel konstantno radi s minusom a ostali u plusu logika nalaže da se te ljude pošalje kući umjesto da ih se drži i da upropaste poslovanje. Istina da je možda onaj radnik dobro rezao teflonske nožice za miša, ili pakirao slušalice u kutiju, ali jbg projekt je bio loše osmišeljen i ide i on kući iako je možda dizajner krivac jer je fulao dizajn, ili menadžer koji ga je ili nije slušao. Ali to za poslovanje tvrtke više nije bitno jer je šteta napravljena.

To otpušanje ne mora znaćit da će oni propast. Ako su drugi segmeni profitabilni upravo suprotno, ponovno će imati profit i razvijati nove projekte i možda ponovno zaposliti nekoga.

 

A da se referenciram na ruku bolja usporedba bi bila film 127 sati. Ili kidaš ruku, ili gubiš glavu.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Mad Catz otpušta 37 posto zaposlenika
axos kaže...

Prema tome ako ga spustiš na 75kn, ostaje ti samo 15kn. Prema tome moraš proizvesti gotovo 2 puta više miševa da bi zaradio jednako, s time da će cijena miša pasti za manje od 15% jer su neki troškovi kao što je prijevoz fiksni. Da li misliš da je tako lako poduplati prodaju na temelju 10-15% smanjenja cijene?

Moguće je povećati, pa i poduplati prodaju ako imaš dobar proizvod, postaviš dobru cijenu koju kupac primjećuje i pametno uložiš u reklamu.

 

 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Mad Catz otpušta 37 posto zaposlenika
BudalastoStvorenje kaže...
axos kaže...

Prema tome ako ga spustiš na 75kn, ostaje ti samo 15kn. Prema tome moraš proizvesti gotovo 2 puta više miševa da bi zaradio jednako, s time da će cijena miša pasti za manje od 15% jer su neki troškovi kao što je prijevoz fiksni. Da li misliš da je tako lako poduplati prodaju na temelju 10-15% smanjenja cijene?

Moguće je povećati, pa i poduplati prodaju ako imaš dobar proizvod, postaviš dobru cijenu koju kupac primjećuje i pametno uložiš u reklamu.

 

 

 Ovdje se govorilo o tome da sve ostaje isto, a samo se cijena snizi za 10-15%

9 godina
neaktivan
offline
Re: Mad Catz otpušta 37 posto zaposlenika
axos kaže...
BudalastoStvorenje kaže...
axos kaže...

Prema tome ako ga spustiš na 75kn, ostaje ti samo 15kn. Prema tome moraš proizvesti gotovo 2 puta više miševa da bi zaradio jednako, s time da će cijena miša pasti za manje od 15% jer su neki troškovi kao što je prijevoz fiksni. Da li misliš da je tako lako poduplati prodaju na temelju 10-15% smanjenja cijene?

Moguće je povećati, pa i poduplati prodaju ako imaš dobar proizvod, postaviš dobru cijenu koju kupac primjećuje i pametno uložiš u reklamu.

 

 

 Ovdje se govorilo o tome da sve ostaje isto, a samo se cijena snizi za 10-15%

I? Koji je tvoj prijedlog? Kako spasiti poslove tih 37% zaposlenika?

 

12 godina
offline
Re: Mad Catz otpušta 37 posto zaposlenika
Mislim da je tu ipak kriv marketing jer on odlucuje kako i po kojim uvjetima ce se prodavat taj proizvod. Kad se jos uzme da oni sami sebi nece dat okaz, onda je najlakse kresat po radnoj snazi. Mozda lupetam gluposti, al to je jos jedna od mnogih bolesti suvremenog kapitalizma.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Mad Catz otpušta 37 posto zaposlenika

krivi su oni sami jer nemaju konkurentne proizvode, jednostavno tržište ih je popapalo :)

a to šta ovaj dečko priča iz prvog posta o kupovnoj moći , to nema veze s mozgom, oprosti ali ti nemaš pojma o ekonomiji.

kupovna moč ne pada na taj  način da se otpusti cca niti 100 ljudi u zemlji sa 318 mil ljudi. 

 

Pod kupovnom moći novca podrazumijevamo količinu dobara koju se može kupiti s jednom novčanom jedinicom. Ako se umanji količina dobara koja se može kupiti s jednom novčanom jedinicom zbog povišenja cijena, onda se govori o opadajućoj (smanjenoj) kupovnoj moći i obratno.

 

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Mad Catz otpušta 37 posto zaposlenika
BudalastoStvorenje kaže...
axos kaže...
BudalastoStvorenje kaže...
axos kaže...

Prema tome ako ga spustiš na 75kn, ostaje ti samo 15kn. Prema tome moraš proizvesti gotovo 2 puta više miševa da bi zaradio jednako, s time da će cijena miša pasti za manje od 15% jer su neki troškovi kao što je prijevoz fiksni. Da li misliš da je tako lako poduplati prodaju na temelju 10-15% smanjenja cijene?

Moguće je povećati, pa i poduplati prodaju ako imaš dobar proizvod, postaviš dobru cijenu koju kupac primjećuje i pametno uložiš u reklamu.

 

 

 Ovdje se govorilo o tome da sve ostaje isto, a samo se cijena snizi za 10-15%

I? Koji je tvoj prijedlog? Kako spasiti poslove tih 37% zaposlenika?

 

 Gotovo je sad s spašavanjem tih 37% jer da nešto i promijene rezultati se nebi vidjeli instantno. Najbolje što mogu napraviti je dati pozitivne preporuke onima koji su to zaslužili pri njihovom idućem zaposlenju, i drugi put djelovati preventivno. Da su imali u rukavu rezervni plan samo bi te radnike preusmjerili na proizvodnju nekog drugog proizvoda i ugasili taj koji ne ide. Ali da se to dogodilo kao što se i događa mi ne bi imali ovaj članak, niti bi znali da je u toj proizvodnji postojao problem. Da oni i potpuno ugase proizvodnju druge tvrtke bi samo povećale svoju da popune prazninu na tržištu i to je to.

Ako se ide u , govori o makroekonomiji umjesto o mikroekonomiji (što je slučaj ovog članka) i izražava briga za zaposlenike bilo bi se dobro zapitati što nam donosi sve veća robotizacija i napredak umjetne inteligencije. Koliko će ljudi zbog toga biti otpušteno u idućih 10 godina? To su stvarni problemi s kojima će se radnici susretat i koji će biti daleko veći problem od jedne tvrtke koja je promašila poslovnu politiku u jednom segmentu. Ali to je više rasprava za notornu temu "kud ide ovaj svijet" koja je više zaključana nego otvorena i ni neznam da li još postoji.

14 godina
offline
Re: Mad Catz otpušta 37 posto zaposlenika
BudalastoStvorenje kaže...

I? Koji je tvoj prijedlog? Kako spasiti poslove tih 37% zaposlenika?

 

A kako spasiti poslove preostalih 63% zaposlenika?

9 godina
neaktivan
offline
Re: Mad Catz otpušta 37 posto zaposlenika
axos kaže...

Ako se ide u , govori o makroekonomiji umjesto o mikroekonomiji (što je slučaj ovog članka) i izražava briga za zaposlenike bilo bi se dobro zapitati što nam donosi sve veća robotizacija i napredak umjetne inteligencije. Koliko će ljudi zbog toga biti otpušteno u idućih 10 godina? To su stvarni problemi s kojima će se radnici susretat i koji će biti daleko veći problem od jedne tvrtke koja je promašila poslovnu politiku u jednom segmentu. Ali to je više rasprava za notornu temu "kud ide ovaj svijet" koja je više zaključana nego otvorena i ni neznam da li još postoji.

 Što nam donosi robotizacija i napredak umjetne inteligencije? Samo probleme. I povećanje profita šačici koja će kontrolirati tržište rada.

 

Ova firma nije sama i jedina. Par minuta nakon ove vijesti osvanula je vijest o Microsoftu i otpuštanju. Nikoga nije briga za čovjeka. U krasnom mi to vremenu živimo.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Mad Catz otpušta 37 posto zaposlenika
jozef kaže...
BudalastoStvorenje kaže...

I? Koji je tvoj prijedlog? Kako spasiti poslove tih 37% zaposlenika?

 

A kako spasiti poslove preostalih 63% zaposlenika?

Nikako. Treba im odmah dati otkaz. Ovako ih se samo muči, a ishod tog mučenja je poznat.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Mad Catz otpušta 37 posto zaposlenika
BudalastoStvorenje kaže...
jozef kaže...
BudalastoStvorenje kaže...

I? Koji je tvoj prijedlog? Kako spasiti poslove tih 37% zaposlenika?

 

A kako spasiti poslove preostalih 63% zaposlenika?

Nikako. Treba im odmah dati otkaz. Ovako ih se samo muči, a ishod tog mučenja je poznat.

 Živimo u kapitalizmu, a cilj kapitalizma je zgrtanje kapitala. Ako možeš neko izmislit i uvest neko bolje društveno uređenje bazirano na jednakosti i obilju, slobodno. Mnogi će ti biti zahvalni.

Pitaj jednog jednog od 63% da li im je to samo mučenje.

Uostalom samo sam pokušao argumentirano odgovoriti kolegi kako i zašto otkazi. Pa nije kapitalist tu zbog mira u svijetu nego da zaradi, a ni radnik tu nije zbog dobrih dijela nego da se prehrani. Svi ili gotovo svi na ovom forumu su više ili manje osjetljivi na otpuštanja i nikome nije drago što je netko ostao bez posla. Ali trenutno je takva igra i gotovo. Možda ih zaposli logitech ili netko deseti.

Btw i sam imam R.A.T 7 i super sam zadovoljan. Radi već nekoliko godina. Ali istina je da od R.A.T serije i nemaju nekih posebnih inovacija.

16 godina
offline
Mad Catz otpušta 37 posto zaposlenika

hajd sad ste se upustili u šuplje filozofiranje. 
Madcatz ima i podfirmu Saitek koju je kupio prije nekoliko godina. Moožda bi njena periferija mogla mrvicu pojeftiniti. 
Npr. Legendarni kokpit prodaju za 5000 dolara. Doduše malo ih je još ostalo pa požurite:)
http://store.madcatz.com/Saitek-Pro-Flight-Simulator-Cockpit-for-PC-and-Mac-BNDL.html?whence=
Uglavnom -  svi drugi proizvođači periferije bacili su se na ponudu barem desetak tipkovnica, miševa, pa i zvučnika, slušalica, prezentatora, opreme za tablete i smartfone, dok je
Mad catz uglavnom bahato kreditima kupovao firme i poduzimao skupe biznis planove. Tako ih je najviše u biti koštala distribucija i marketing Rockband 4 igre koju su preuzeli na sebe, a pritom
su morali platiti licence za 60 karaoke pjesmuljaka, i naravno razvoj te nesretne periferije za igru koja se na kraju ne prodaje prema planovima.
A zbog tih svojih navika da umjesto razvoja kupuju druge firme i ulaze u skupu promociju i distribuciju igara, natukli su puno kredita koji jasno treba vraćati... kad ti sjeda tranša kredita, nema
filozofije. Daj pare ili slijedi plijenidba. Kratkoročno pare mogu sklepati samo na par načina, koji su nam prilično poznati u hrvatskoj koja je poznata po lakoćemo, samo daj kredit.
https://lockerdome.com/6554136502080065/7817912710858516

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Poruka je uređivana zadnji put pet 12.2.2016 19:30 (overhaul).
Moj PC  
2 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Mad Catz otpušta 37 posto zaposlenika
axos kaže...

Pitaj jednog jednog od 63% da li im je to samo mučenje.

.

 Pa jasno da im je to mučenje kad im je kompanija nestabilna i samo je pitanje vremena kad će i ostali dobiti otkaz (za mjesec, dva, tri...).

14 godina
offline
Re: Mad Catz otpušta 37 posto zaposlenika
overhaul kaže...

hajd sad ste se upustili u šuplje filozofiranje. 
Madcatz ima i podfirmu Saitek koju je kupio prije nekoliko godina. Moožda bi njena periferija mogla mrvicu pojeftiniti. 

 Kako se radi o specifičnim komadima hardwarea koji imaju svoje ciljano tržište i vjerujem da kupci koji su se namjerili na njihove proizvode žele "baš to i ništa drugo" pitanje je koliko bi promjena cijena imala smisla. Npr ovako prodaju 1000 jokeova mjesečno uz cijenu od 300 USD i marginu od 200 USD = 200k, ako uz cijenu od 150/50 prodaju tri puta više to je opet net od 150k, dakle veći promet, više posla, manja zarada... Ne znamo koji je granični trošak niti granična cijena, ali ne vjerujem da su cijene odredili bez uvida u tržište. Spuštanje cijena je uglavnom put u propast, pogledaj Apple... umjesto da spušta cijene on stvara hype i potražnju, tako se zarađuje.
Kupci proizvoda kao što je taj cockpit uglavnom ne pitaju za cijenu i platili bi možda i 10k, a cijena vjerojatno nije veća zbog konkurencije a ne zbog kapaciteta tržišta.

Poruka je uređivana zadnji put sub 13.2.2016 10:27 (jozef).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice