MAKERbuino za samo tri dana ostvario cilj crowdfun

poruka: 9
|
čitano: 2.404
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "MAKERbuino za samo tri dana ostvario cilj crowdfun".
12 godina
odjavljen
offline
MAKERbuino za samo tri dana ostvario cilj crowdfun
Zar nije to kao MAKEdruino?
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: MAKERbuino za samo tri dana ostvario cilj crow

Mozda bi korisno bilo da BUG napise neki clanak o tome na koji nacin jedan mali rvat iz rvatistana moze prismrditi kickstarteru i pokrenuti neki projekt...

7 godina
protjeran
offline
Re: MAKERbuino za samo tri dana ostvario cilj crow
Aldo kaže...

Mozda bi korisno bilo da BUG napise neki clanak o tome na koji nacin jedan mali rvat iz rvatistana moze prismrditi kickstarteru i pokrenuti neki projekt...

 

Vjerujem da danas imate nekog u Irskoj ili gdje god vani pa samo neka oni registriraju na sebe i to je to. Tako sam ja tri kampanje odradio i bez ikakvih problema.

7 godina
neaktivan
offline
MAKERbuino za samo tri dana ostvario cilj crowdfun

naravno, nigdje drugdje ne piše o ni slova o ovom čovjeku koji je fenomen u ovoj državi ali i uzor svima nama. mislim da se sve novine i televizije moraju sramiti

Vi ste programer? Da. Amater? A mater? Ne, ona doma kuha ručak.
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
offline
MAKERbuino za samo tri dana ostvario cilj crowdfun

Sada ću ja (opet) ispati staro čangrizalo, no ne razumijem ni ovoliko pompe, ili bolje reći senzacionalizma. Ovo ne smatram novim izumom, to je klon gamebuina. Ili to ja ne kužim?

OK, svaka čast dečku, našao je zanimaciju i pogurao ju na malo veći nivo od pukog hobija, ali nije baš da je izmislio platformu kao što mi izgleda da mediji žele prikazati :/. Uređaj nije pin by pin, trace by trace kopija gamebuina, treba znati čitati sheme i napraviti novi PCB, ne može to napraviti Average Joe sa ulice nego treba elektrotehničkog znanja, to sve stoji. Sam uređaj mi se sviđa više od gamebuina, ima veće tipke, a i sam je nešto veći. Planiram i sam naručiti dva komada (multiplayer mi izgleda kao zanimljiva ideja, tj. za programirati), ali čemu toliko senzacionalizma? :/

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
MAKERbuino za samo tri dana ostvario cilj crowdfun

Ja ne bih ovo nazvao senzacionalizmom, vec vijescu koja je mene potakla da doniram za jedan MAKERbuino. ;-)

I koliko vidim GAMEbuino dolazi sastavljen a ovaj se tek treba sastaviti (zalemiti) sto je po meni velika razlika jer daje jos jedan nivo znanja/ucenja.

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.3.2017 8:09 (10alex).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: MAKERbuino za samo tri dana ostvario cilj crow
Ja sam sebi narucio vise radi lemljenja nego programiranja
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
MAKERbuino za samo tri dana ostvario cilj crowdfun

Juče malo njuškah po Youtube-u i našao sam daleko zanimljiviju stvar od Alberta, Gamebuino/Makerbuino mod za Composite TV out. Po meni je to daleko dojmljivije nego fork ovoga. Mada istina, ovo je daleko više "flashy" jer se može mahati sa nekim proizvodom pa je medijima iz tog razloga primamljiviji. Mada je meni osobno taj mod daleko dojmljiviji.

 

Diablo86 kaže...
Ja sam sebi narucio vise radi lemljenja nego programiranja

 

Ja sam juče malo pronjuškao, instalira se arduino, u njega doda gamebuino biblioteka i to je to. Ima dosta primjera da se može vidjeti kako funkcionira i napraviti jednostavnije stvari, a za kompliciranije sa vremenom. Plus ima i emulator da se ne mora flashati za svaki pokus.

Za sada imam (fiks) ideju da probam napraviti Wizard of Wor klona, ako se netko sjeća te igre :). Zato mi je zanimljiv i multiplayer preko I2C-a, kada/ako to jednom skucam bilo bi dobro da mogu i dva igrača na dvije konzole, kao u origigiju :).

 

10alex kaže...

Ja ne bih ovo nazvao senzacionalizmom, vec vijescu koja je mene potakla da doniram za jedan MAKERbuino. ;-)

I koliko vidim GAMEbuino dolazi sastavljen a ovaj se tek treba sastaviti (zalemiti) sto je po meni velika razlika jer daje jos jedan nivo znanja/ucenja.

 

Ali pogledaj medije koji pišu, kažu "mladi izumitelj" i pišu o makerbuinu, ali da ga hebeš makerbuino nije izum nego fork gamebuina :/. Zato govorim o senzacionalizmu, kao što rekoh, treba znanja i da se to napravi, ali nemojte mi prodavati muda pod bubrege (pod "oni" mislim na medije). Svaka čast Albertu, ja to u njegovim godinama nisam znao napraviti, tek puno godina kasnije sam došao do tog nivoa, tj. kada sam uz pomoć interneta mogao lako doći do informacija.

 

Gamebuino dolazi sastavljen zbog svoje izvedbe, SMD komponente su. Zato je i manji, što je meni recimo mana. Ok je kao fora, ali mi je manje upotrebljiv. Makerbuino mi je zapeo za oko baš zato što je veći, a bonus je i to što koristi klasične komopnente. Potencijalne modifikacije su lakše, a i lakše je zamjeniti MCU, ipak je to flash memorija i ako svaki put flashash novu igru može se desiti da to ode nakon nekog (istina, dužeg) vremena. Na makerbuinu samo uzmeš novu atmegu, flashneš bootloader i pikneš ga umjesto starog. Samo je šteta što nema (ili ja barem nisam našao) nokia 5110 kompatibilan ekran malo veće dijagonale :). Ali i to bi se moglo zaobići novom verzijom upravo sa onim composite TV out mod-om što je Albert napravio. Ima LCD kontrolera koji primaju composite signal pa bi se dalo složiti na većim color LCD ekranima. Mane su što takav kontroler/ekran košta kao pola trenutnog gamebuina, a i što je to full color ekran, a i dalje bi prikazivao monokromatsku sliku 84x48 rezolucije što je maaaali overkill :D.

Po meni je game/makerbuino više za učenje programiranja. Zalemiš ga i to je to, nema više puno mrdanja da bi se moglo naučiti kao sa "običnim" arduinom gdje možeš lako mijenjati module. Mislim da je ovdje više naglasak na programiranju jer je prilično jednostavno početi i odmah vidjeti rezultat.

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.3.2017 10:40 (Solo761).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: MAKERbuino za samo tri dana ostvario cilj crow
Aldo kaže...

Mozda bi korisno bilo da BUG napise neki clanak o tome na koji nacin jedan mali rvat iz rvatistana moze prismrditi kickstarteru i pokrenuti neki projekt...

 http://www.bug.hr/vijesti/korak-po-korak-do-uspjesne-crowdfunding-kampanje/159486.aspx

The Internet is so big, so powerful and pointless, that for some people it is a complete substitute for life.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice