MAXtv svim svojim korisnicima mijenja set-top boxo

poruka: 132
|
čitano: 55.766
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "MAXtv svim svojim korisnicima mijenja set-top boxo".
15 godina
online
MAXtv svim svojim korisnicima mijenja set-top boxo

Puno marketinga, a malo konkretnih tehničkih podataka.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga
Moj PC  
21 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: MAXtv svim svojim korisnicima mijenja set-top
Izgleda dobro, al i Mercedes izgleda dobro pa ne mogu u brdo sa njim...

Ljestvica je podignuta...moram priznati
Moj PC  
1 4 hvala 0
9 godina
offline
MAXtv svim svojim korisnicima mijenja set-top boxo

Jel to baš za sve ili samo za one koji produžuju ugovor?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: MAXtv svim svojim korisnicima mijenja set-top
Alen_NA kaže...

Jel to baš za sve ili samo za one koji produžuju ugovor?

 Za sve će promijeniti s vremenom, ali možeš se javiti podršci pa vidjeti dal možeš dobiti preko reda.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
15 godina
offline
MAXtv svim svojim korisnicima mijenja set-top boxo

Uglavnom ne budemo dobili ništa. Novi reciver i to je to. Cijena je ostala ista, dodatni paketi se i dalje masno plaćaju. HD kanali se i dalje posebno plaćaju. Internet je i dalje jedan od najgorih u EU.

Moj PC  
18 0 hvala 0
13 godina
offline
MAXtv svim svojim korisnicima mijenja set-top boxo

Još kad bi sredili da se nova MaxTV aplikacije ne odlogirava (iako je zakvačen zapamti me) svakih par dana, to bi bilo nešto.

Stručnjak za odmaganje...
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
MAXtv svim svojim korisnicima mijenja set-top boxo

niti mogu na ovu tel. liniju makstv(5megabita propusnost), niti na mobilni internet(2g) , kad shvate da ne mogu forsirat vdsl svima pa ćak i onima preko 1km udaljenosti od centrale onda nek se jave,ili kad se sjete provuć šta novo,dotad, ovo su samo marketinške gluposti.

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: MAXtv svim svojim korisnicima mijenja set-top
Ma mogu staviti ultra mega turbo stb kad im je u 90% hrvatske bakar Adsl osnovna platforma. Ponuda i cijena nisu u skladu. Niti im je ponuda HD kanala neka nit je cijena prihvatljiva.Bio derali me nadam se nikad više u HT.
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
MAXtv svim svojim korisnicima mijenja set-top boxo

Džaba većini ljudi kad nemaju internet da valja, dok tele2 nudi 4G flat internet (bez ograničenja za razliku od tcoma od 100 gb) za samo 180 kn, ekipa iz sela ili oni udaljeniji od centrale mogu imat što su prije samo sanjali.

Give a man a fish; you have fed him for today. Teach a man how to fish; and you have fed him for a lifetime
Moj PC  
7 0 hvala 0
15 godina
offline
MAXtv svim svojim korisnicima mijenja set-top boxo

Receiver mora bit jako poznat kad ga uopće nema pod Google tražilicom....

 
6 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
MAXtv svim svojim korisnicima mijenja set-top boxo

Možda malo glupo pitanje. Ali zašto jednostavno ne ubace taj set top box u televizore. Svi televoziri su sad SMART i nebi bio problem to softverski riješit da IPTV radi bez tog box nego da se samo ušteka lan kabel u televizor.

 
4 2 hvala 0
12 godina
offline
Re: MAXtv svim svojim korisnicima mijenja set-top
zeroname kaže...

Možda malo glupo pitanje. Ali zašto jednostavno ne ubace taj set top box u televizore. Svi televoziri su sad SMART i nebi bio problem to softverski riješit da IPTV radi bez tog box nego da se samo ušteka lan kabel u televizor.

 Zar nije jednostavnije, brže, jeftinije... isporučiti kutiju nego dolaziti kod korisnika i programirati mu TV? Zaboravljaš da 7-8 najvećih proizvođača Smart TV-a koristi 5-6 različitih Smart TV OS-ova? Koji bi to kaos nastao kada bi po kućanstvima poslali svoje "stručnjake" :) 

Mene zanima samo da li je daljinski ok. Ako ću imati zajebanciju s programiranjem daljinskog na tri uređaja ili ako je slabije kvalitete od trenutnog ja ne dam stari. Ako baš budu inzistirali dobiti će starog a novog ću uzeti od nekoga drugoga.

7 godina
offline
MAXtv svim svojim korisnicima mijenja set-top boxo

Možda mi napokon prestane trzat maxtv ( i to na optici 200/250)

Treba se nadat,a nada je .....

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
MAXtv svim svojim korisnicima mijenja set-top boxo

Ih, još da Vip/Bnet riješi svoje sučelje koje izgleda kao da ga je moje dijete radilo lijevom nogom, that would be grand... :) nek se ugledaju malo na konkurenciju i plate nekog hipster dizajnera, a ne da daju Vladeku koji povlači kablove da to na brzinu nažvrlja u svoje slobodno vrijeme...

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: MAXtv svim svojim korisnicima mijenja set-top
zeroname kaže...

Možda malo glupo pitanje. Ali zašto jednostavno ne ubace taj set top box u televizore. Svi televoziri su sad SMART i nebi bio problem to softverski riješit da IPTV radi bez tog box nego da se samo ušteka lan kabel u televizor.

 Ma nemoj...evo, na primjer, moj TV nije smart jer je iz 2008.

 

STB je puno manji, ima slika na stranicama Tscuma. Sve ovo je prelijevanje iz šupljeg u prazno, jer TV na mobitelu mi ne treba, niti imam u planu hodati i gledati TV kao "Kišni čovjek". Pogodnosti nisu dali nikakve i dalje bezobrazno skup svaki dodatni paket, a vrhunac idiotizma je naplaćivanje HD paketa dodatnih 45kn. i to danas u vrijeme kad se sve više barata s 4K rezolucijama. Tragedija. Ako je i od T-coma, previše je...Vidim da novi STB nema optički audio izlaz, već samo HDMI. Imam audio receiver iz 2000 godine i nema HDMI, pa ne želim s konja na magarca. Teško će oni meni promijeniti STB! Branim Albisa po cijenu života!

Sinoć sam lega jutros...
Poruka je uređivana zadnji put sri 24.5.2017 3:16 (BlackMoon).
15 godina
odjavljen
offline
Re: MAXtv svim svojim korisnicima mijenja set-top
Nije jer bi morao promijeniti čitavu logiku iza usluge. Za implementirati ono što sad stb radi, trebao bi modificirati firmware na korisnikovom TV-u što je pravno neizvedivo, a onda taj smart TV ne bi baš bio toliko smart. Na MAXtv priključku na routeru nemaš net, pa ga ne bi imao ni na TV-u.

Alternativa bi bila pustiti MAXtv to to aplikaciju za smart TV, ali takav stream je tehnički lošiji od iptv-a. Dijeli bandwidth s netom i ne možeš osigurati kvalitetu usluge.

To jedino može funkcionirati za satelit i za kabelsku, ako TV ima odgovarajući tuner, podršku za codec i utor za karticu.
Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
15 godina
odjavljen
offline
Re: MAXtv svim svojim korisnicima mijenja set-top
Ako su prešli na HEVC, za SD kanale su smanjili potreban bandwidth, što znači da bi korisnicima kojima je loša parica MAXtv sad mogao biti dostupan.
Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
14 godina
neaktivan
offline
Re: MAXtv svim svojim korisnicima mijenja set-top
Fabijan kaže...

Receiver mora bit jako poznat kad ga uopće nema pod Google tražilicom....

Nisam ti na prvu povjerovao, ali nekim je čudom stvarno tako...

 

Genijalno mi je kako se hvale da isporučuju HDMI kabel hahaha... Pa prije 10 godina sam kačio maxTV HDMI kablom na TV.

 

edit: A majke im rođene, pa ponuda HD kanala potpuno ista, izuzev Arene, kao kad sam ja imao maxTV, tamo od 2008. do 2010. cca. Nisu se maknuli s mrtve točke, a dao bih se kladiti da je tad cijena bila nekih 30 kn, a ne 60 kao sad.

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.5.2017 8:02 (Mirko935).
8 godina
neaktivan
offline
MAXtv svim svojim korisnicima mijenja set-top boxo

STB je Samsung GX-HT500EL.

Ja sam stari korisnik koji je na VDSL-u, ali svejedno imam 4mbit vezu (prebacili su me na VDSL jer mi je tako stabilnija veza).

Nakon isteka ugovora sam rekao da cu sve otkazati i nazvala me neka zena iz T-Coma i ponudila sve za 230 kn (Max prosireni paker, Arenasport za 5kn, flat internet i kucni telefon sa 1000 minuta prema mobilnim mrezama bez uspostave poziva kao i neograniceno telefoniranje unutar HR). Samo se treba zalit i to je to.

Za novi STB dovoljno je nazvati i reci da ga zelite jer tako pise na njihovoj stranici. Nikakvih problema i HP ga donese u roku manjem od 24 sata.

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: MAXtv svim svojim korisnicima mijenja set-top
Tehnicki ovakav makstv radi kako treba 50% ljudi, a i svejedno dijeli bandwidth s netom jer ide preko iste zice, kolega dobro govori makstv aplikacija za smart tv i makstv priko obicnog interneta bi bilo bolje rjesenje(a i vec postoji jer je to maxtv to go), samo ne mogu naplatit aplikaciju ko kineski uredjaj pa je vjerovatno u tome problem.
14 godina
neaktivan
offline
Re: MAXtv svim svojim korisnicima mijenja set-top
dabar_solta_V2 kaže...
Tehnicki ovakav makstv radi kako treba 50% ljudi, a i svejedno dijeli bandwidth s netom jer ide preko iste zice, kolega dobro govori makstv aplikacija za smart tv i makstv priko obicnog interneta bi bilo bolje rjesenje(a i vec postoji jer je to maxtv to go), samo ne mogu naplatit aplikaciju ko kineski uredjaj pa je vjerovatno u tome problem.

Oni da nešto ne mogu naplatiti? hahahha, ne budi smiješan...

Ako su uspjeli odjednom izbaciti roditeljsku zaštitu s maxTV-a protivno svim pravilima zdravog razuma, morala, čega god, i napraviti da se to plaća kao dodatna opcija 15 kn mjesečno, mislim da njihove mogućnosti pljačkanja naroda stvarno nemaju granice.

 

edit: zanimljivo, ne vidim više to kao opciju. Šta su ipak vratili? Ajd', svaka im čast na tome, od srca...

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.5.2017 9:15 (Mirko935).
8 godina
offline
MAXtv svim svojim korisnicima mijenja set-top boxo

Relativno sam novi korisnik MaxTV (od 2017). Do sad sam bio na Optimi. Meni je UI ovog dosadašnjeg katastrofa, rađen je za najsporije pripadnike dvonožaca. Priično je spor i nestabilan, a i blokira se. Imam stabilnu vezu (optika 100/20) pa nije do pucanja veze. Daljinski fora izgleda ali je u stvari poprilično neergonomičan. Ideja s daljinskim je da ne moraš gledati tipke, već da po opipu (rasporedu) možeš odabrati funkcije. Međutim, na ovom je prelako pogriješiti i resetirati npr traženje putem snimalice ili isključiti gledanje on demand.

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: MAXtv svim svojim korisnicima mijenja set-top
Jedva sam ih se rijesio i istjerao gamad iz kuce. Zadnja prijevara - 430kn placam 20mbos net, MaxTV sa extra paketom i snimalicom i halo uslugu (najmanji paket) . Kada sam rekao da sve gase, ponude mi sve to, sa dodatnim paketom HBO za 230 kn...i gle cuda, sve od paketa, snimalica, CLIPa i ostalih dodatnih opcija su mi pogasili ...je da je to 230kn ali to nije ono sto govore. Dakle, lazi i prijevare kao i do sada. Sve sam pogasio i uzeo Tele2 pokucni. Download mi ide do 121mbpsa, upload do 55mbpsa i super sam zadovoljan. TV uzmimam Evo ili nesto sl i kraj price.. dakle za 3 puta manje para do 10 puta bolje stvari. A sto se tiče zamjene STBa...haha, 74 puta sam ga trazio u nazad dva mjeseca, jedino sto su dali je novi daljinski... Kod mene su prekriženi za sva vremena.
 
4 1 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: MAXtv svim svojim korisnicima mijenja set-top
Jedva sam ih se rijesio i istjerao gamad iz kuce. Zadnja prijevara - 430kn placam 20mbos net, MaxTV sa extra paketom i snimalicom i halo uslugu (najmanji paket) . Kada sam rekao da sve gase, ponude mi sve to, sa dodatnim paketom HBO za 230 kn...i gle cuda, sve od paketa, snimalica, CLIPa i ostalih dodatnih opcija su mi pogasili ...je da je to 230kn ali to nije ono sto govore. Dakle, lazi i prijevare kao i do sada. Sve sam pogasio i uzeo Tele2 pokucni. Download mi ide do 121mbpsa, upload do 55mbpsa i super sam zadovoljan. TV uzmimam Evo ili nesto sl i kraj price.. dakle za 3 puta manje para do 10 puta bolje stvari. A sto se tiče zamjene STBa...haha, 74 puta sam ga trazio u nazad dva mjeseca, jedino sto su dali je novi daljinski... Kod mene su prekriženi za sva vremena.
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
MAXtv svim svojim korisnicima mijenja set-top boxo

Ja sam dobio neki ludi promo, optika 100/20 flat, fix telefon free i 500 min prema mob. free, maxtv 100 kanala.
Sve za 130 kn/mj! (prvu godinu, drugo duplo).
ALI:
Moraš nadoplati snimalicu, inače ti ni timeshift ne radi (da si premotaš vijesti npr), oko 20kn+.
Programi u osn. paketu su za k., 60% arena, fight chanela i sl. sranja za "sportaše" sa pivom i daljinskim. Ono malo što valja nema timeshift, samo RTL, AXN i điberija.

Onda mi nakon 3 mj. na laptopu izletio ekran: istekao vam je promo period, plati xx ako hoćeš dalje... ili ti spušta na 50/20.
Pa ih nazvao, pa me uvjerava žemska da je to bio samo promo 3 mj, pa onda ipak joj sorry došlo je do greške, evo sad je sve ok - ja provjerim, spustili mi brzinu. Pa protestiram, pa teh. podrška će mi se javiti.
Onda me "stručnjak" nazove i da resetiram uređaj. Pitam kako, veli iglicom. Velim ja, nema na routeru toga, samo na ovom konverteru sa optike, jel misli na to, a lik se zasere, počne mucati i kaže da ništa ne diram, nije znao da je to optika (a kako bi inače bilo 100mb/s???), da MORA izaći teh. ekipa na teren??? I da će to uraditi u roku od 5 DANA???
Ja ipak sam resetirao, sve proradilo, zove me popodne lik iz prave teh. podrške, ispričava se, veli da sam ok uradio, izvrijeđa ove od prije i... žica me da na automat kažem da je sve riješeno i da su sve super obavili. E sad ga j... Da nije optika pa je stabilna veza, već bih ih otkantao. Support im je na nivou Ruande.

 
5 0 hvala 0
8 godina
offline
MAXtv svim svojim korisnicima mijenja set-top boxo

Naručio ovaj novi stb preko chata na sl. stranicama, veli da dolazi dostava odma, max 5 dana. Zvuči ok.

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: MAXtv svim svojim korisnicima mijenja set-top
Zechina kaže...

Naručio ovaj novi stb preko chata na sl. stranicama, veli da dolazi dostava odma, max 5 dana. Zvuči ok.

 Evo nakon što sam jučer naručio, danas ujutro mi došla poruka od dostave da će tokom današnjeg dana biti isporučeno. Šta je da je, u ovom slučaju su stvarno brzi. Isto kad sam i potpisao ugovor za MaxTV prije 2 mjeseca, odmah drugi dan došao uređaj.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
14 godina
offline
Re: MAXtv svim svojim korisnicima mijenja set-top

Jel netko zna što sa starim prijemnikom? Jel im se vraća ili ostaje?

15 godina
odjavljen
offline
Re: MAXtv svim svojim korisnicima mijenja set-top
Da, ali na ovaj način je taj bandwidth rezerviran za MAXtv i samo za MAXtv (ok, moguće ga je pustiti za net kad je Maxtv ugašen, ali dok je upaljen, bandwidth je rezerviran), dok kod aplikacije router određuje pomoću QoS-a koja komunikacija dobija koliki bandwidth, a to T-Com routeru nisu u stanju odraditi kako treba kad je konekcija opterećena.
Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
11 godina
neaktivan
offline
Re: MAXtv svim svojim korisnicima mijenja set-top
Ma smijurija su od firme. Ekioa skuplja opremu i tako lijepo prica o svojim kolegama da ja sekunde vise ostao ne bih kod njih. Jedino, moras biti jbni Houdini da se oslobodis njihovih okova...strava. Nikada vise.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice