Mercedes otpustio robote i zaposlio ljude

poruka: 15
|
čitano: 3.590
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Mercedes otpustio robote i zaposlio ljude".
15 godina
offline
Mercedes otpustio robote i zaposlio ljude

Nema do majstora koji si prije posla drmne jednu ljutu da si ruku smiri i onda kirurg, kirurg.

I thought that I heard you laughing I thought that I heard you sing I think I thought I saw you try But that was just a dream That was just a dream
Poruka je uređivana zadnji put pet 26.2.2016 22:30 (fredii).
Moj PC  
23 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Mercedes otpustio robote i zaposlio ljude

rođo mi tam radi

 

dobili prošle godine 13.plaću u iznosu 5000eura :)

14 godina
offline
Mercedes otpustio robote i zaposlio ljude

Pogledajte na YTu slaganje AMG motora, sve covjek sam sarafi i na kraju motor dobije plocicu sa potpisom toga koji je slagao isti. :)

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Mercedes otpustio robote i zaposlio ljude
Manji broj robota zadržati će na poslovima bojanja,zavarivanja...dok će višak zbog novo nastalih prilika u poslovanju tvornice i kretanjima na svijetskim tržištima,biti poslan na burzu...
Marija,daj mi jednu pivu ubi me ova gravitacija
Moj PC  
6 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Mercedes otpustio robote i zaposlio ljude
Fake_Alert kaže...

Pogledajte na YTu slaganje AMG motora, sve covjek sam sarafi i na kraju motor dobije plocicu sa potpisom toga koji je slagao isti. :)

Moze link? :-) 

Alexandar-II
15 godina
offline
Re: Mercedes otpustio robote i zaposlio ljude
Alexandar-II kaže...
Fake_Alert kaže...

Pogledajte na YTu slaganje AMG motora, sve covjek sam sarafi i na kraju motor dobije plocicu sa potpisom toga koji je slagao isti. :)

Moze link? :-) 

 

Meda
13 godina
offline
Mercedes otpustio robote i zaposlio ljude

ako žele podignuti pouzdanost i kvalitetu izrade to je logičan potez

 

jer robot NEĆE popravljat stvar ako prvi put "zafušari"

 

nisam ljubitelj tog ultimativnog imocko-hercegovačkog kulta ali od mene ovaj put imaju 

Svemirski mega car
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Mercedes otpustio robote i zaposlio ljude

U Hrvatskoj samo otpuste ljude. Roboti su nam još uvijek SF, pa ih i ne možemo otpustiti.

I am Guybrush Threepwood, Mighty Pirate!
Poruka je uređivana zadnji put sub 27.2.2016 9:04 (ROADRUNNER).
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Mercedes otpustio robote i zaposlio ljude

Nekako meni ovo dosta lici i na marketinski trik...povecanje same ekskluzivnosti vozila a time i opravdanje cijene.

Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Mercedes otpustio robote i zaposlio ljude
matkoGSi kaže...

ako žele podignuti pouzdanost i kvalitetu izrade to je logičan potez

 

jer robot NEĆE popravljat stvar ako prvi put "zafušari"

Svi proizvođači imaju neki izlazni QC pa ako je nešto sfušareno to se vraća natrag. Istina, često se škart i propušta (recimo na balkansko tržište) zbog uštede, ali ovdje pričaju o visokoj klasi vozila.

16 godina
neaktivan
offline
Mercedes otpustio robote i zaposlio ljude

evo još jedan video, gdje se vidi "velika brzina" robota 

 

*** nisam ovlašten da dajem potpis ***
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Mercedes otpustio robote i zaposlio ljude
Ha, kad su im roboti neodgojeni mamlazi. Stalno su kasnili na posao, opijali se i tražili puš pauze svakih po ure. Uz to su zahtijevali i povišicu. Naravno da su im podijelili otkaze. Nek bagra robotska zna di im je mjesto.
Ne slažem se sa tvojim mišljenjem, ali ću do kraja života braniti tvoje pravo da ga kažeš. - V. (Iz Hrvatske, s ljubavlju)
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Mercedes otpustio robote i zaposlio ljude
miller1985 kaže...

evo još jedan video, gdje se vidi "velika brzina" robota 

 

A dobro, ovo nije robot.

K
14 godina
offline
Re: Mercedes otpustio robote i zaposlio ljude
To je neki interfejs za programiranje. Zašto bi industrijski robot bio tako spor kad dobro znamo da neki rade toliko brzo da ih ne možeš pratiti okom? A rade 24/7.
13 godina
offline
Re: Mercedes otpustio robote i zaposlio ljude
jozef kaže...
matkoGSi kaže...

ako žele podignuti pouzdanost i kvalitetu izrade to je logičan potez

 

jer robot NEĆE popravljat stvar ako prvi put "zafušari"

Svi proizvođači imaju neki izlazni QC pa ako je nešto sfušareno to se vraća natrag. Istina, često se škart i propušta (recimo na balkansko tržište) zbog uštede, ali ovdje pričaju o visokoj klasi vozila.

 te fore za balkansko tržište zaboravi,zar im se isplati mijenjati proizvodni plan( i to košta) da sfušare par komada za balkan? čisto sumnjam

QC postoji,ali neke stvari se ne vide,zapravo velika većina njih,kad je danas sve automatizirano nema se vremena zaustavljat cijeli pogon da bi se svaki rad pregledavao naknadno..

 

jesi li vidio kako se sastavlja auto,iz više komponenti (motor,pogon i podvozje) se u komadu šarafi na šasiju,unutrašnjost isto sve osim volana  i sjedala ubace odjednom već složeno

a tu je velika šansa da se sakrije neki defekt,pogotovo kada ga robot NE VIDI,druga stvar je kad čovjek sa zdravim razumom vidi da neštoo ne štima,odvoji se auto s trake i prepravi što se mora i vrati se natrag na daljnje sklapanje (komplicirano,ali ako želiš da ti se kupac nakon 7-8 godina vrati u salon po novi moraš stisnut malo)

 

Još jedna stvar,tvornica kakvu vi zamišljate,gdje se sastavljaju auti NIŠTA ne proizvodi osim što preša i oblikuje lim za šasiju i karoseriju

Obično sve proizvode kooperanti,recimo farove i sve što svijetli radi Hella,elektroniku,najčešće većinu Bosch,kočnice ATE,Brembo,Luk,...stakla radi Lipik recimo,platične djelove ADplastika Solin (Ford)...i nema skladišta,sve just in time način isporuke

 

Dok se motori proizvode u drugim tvornicama,pa se složeni dovoze,i tvornice motora rade skoro pa na istom principu kao i sklapanje gotovog auta..

Svemirski mega car
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice