Micro SIM u Tele2

poruka: 32
|
čitano: 15.821
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Micro SIM u Tele2".
14 godina
offline
Micro SIM u Tele2

Ja sam isto jedno vrijeme mislio prijeći na tele2 jer imaju stvarno dosta dobre cijene... ali što se tiče mobilnog interneta, na stranicama imaju malu napomenu:

 

*Cijena od 0.10 kn za 100kb se odnosi na prijenos podataka u Tele2 mreži na Tele2 signalu. Cijena u Tele2 mreži na T-Mobile signalu iznosi 2,00 kn. Kako bi provjerili na kojem se signalu nalazite, ukucajte na svom mobitelu *107# i pritisnite tipku za pozivanje.

 

 

Ovo mi stvarno ne drži vodu i to je jedan od glavnih razloga što nisam prešao... Čak je jednom u potrošačkom kodu bila žena koja je zbog ove zvjezdice nabila dosta računa.

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.8.2010 22:37 (MatkoBB).
 
2 1 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Micro SIM u Tele2

A šta ti nije jasno, sve piše, ako si na netu i pritom koristiš t-mobile signal onda je cijena za 100kB 2 kune.

 

Mislim da ako uzmeš paket onda nema veze preko koje mreže ideš na net.

I don't need sex, T-com fucks me every day
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Micro SIM u Tele2
Stvarno ne kuzim svrhu ovih micro sim-ova, osim sto su manje nista nije drukcije. A i normalne sim kartice se mogu izrezati i evo ti micro sim. :S
How yes no.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Micro SIM u Tele2
MatkoBB kaže...

Ja sam isto jedno vrijeme mislio prijeći na tele2 jer imaju stvarno dosta dobre cijene... ali što se tiče mobilnog interneta, na stranicama imaju malu napomenu:

 

*Cijena od 0.10 kn za 100kb se odnosi na prijenos podataka u Tele2 mreži na Tele2 signalu. Cijena u Tele2 mreži na T-Mobile signalu iznosi 2,00 kn. Kako bi provjerili na kojem se signalu nalazite, ukucajte na svom mobitelu *107# i pritisnite tipku za pozivanje.

 

 

Ovo mi stvarno ne drži vodu i to je jedan od glavnih razloga što nisam prešao... Čak je jednom u potrošačkom kodu bila žena koja je zbog ove zvjezdice nabila dosta računa.

Pa imaju ljudi i pravo,što bi ti sad na t-mobile signalu surfao za bagatelu

Za zahvaliti postoji gumb HVALA!
14 godina
offline
RE: Micro SIM u Tele2
pinkskin kaže...

A šta ti nije jasno, sve piše, ako si na netu i pritom koristiš t-mobile signal onda je cijena za 100kB 2 kune.

 

Mislim da ako uzmeš paket onda nema veze preko koje mreže ideš na net.

Pa meni je sve jasno, zato i nisam uzeo tele2.

 

Zar ću prije svakog povezivanja provjeravati na kojem sam odašiljaču? Imam iPhone i često on sam bez neke posebne najave povuče malo prometa, a posebno kad uđeš u aplikacije koje vrte reklame s interneta.

 

Za telefoniranje je tele2 super, ali čisto sumljam da će netko s iPhonom ili iPadom prijeći kod njih, jer ti mobilni paketi i zvjezdica na kraju nisu pogodni za takav tip uređaja.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Micro SIM u Tele2
EZY-E kaže...
Stvarno ne kuzim svrhu ovih micro sim-ova, osim sto su manje nista nije drukcije. A i normalne sim kartice se mogu izrezati i evo ti micro sim. :S

Nije ovdje bitna kartica već reklama za te** 1+1 da ih sad i ja ne reklamiram

Za zahvaliti postoji gumb HVALA!
14 godina
offline
RE: Micro SIM u Tele2
MatkoBB kaže...

Zar ću prije svakog povezivanja provjeravati na kojem sam odašiljaču? Imam iPhone i često on sam bez neke posebne najave povuče malo prometa, a posebno kad uđeš u aplikacije koje vrte reklame s interneta.

 

Staviš na manualni odabir operatera i onda si stalno na teletu. Neš ti problema :)

14 godina
protjeran
offline
Micro SIM u Tele2

Opa, el to onda znači da ce tele2 ponuditi punu podršku za iphone, koliko sam cuo od korisnika iphona na tele2 da muku muce sa MMS porukama, vecina ih ne može slati... doduše jedva i ja šaljem sa svojeg sony eriksona k550i kojeg sam kupio u tele2 paketu prije 3 godine i nebrojno puta podešavao postavke....

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Micro SIM u Tele2

Napokon! Ajde da vidim kak to funkcionira na ipadu...

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Micro SIM u Tele2
sober kaže...
MatkoBB kaže...

Zar ću prije svakog povezivanja provjeravati na kojem sam odašiljaču? Imam iPhone i često on sam bez neke posebne najave povuče malo prometa, a posebno kad uđeš u aplikacije koje vrte reklame s interneta.

 

Staviš na manualni odabir operatera i onda si stalno na teletu. Neš ti problema :)

fail...

 

Radi se o odašiljači preko kojeg ide promet, a to ne možeš ručno birati.

14 godina
offline
RE: Micro SIM u Tele2
MatkoBB kaže...

fail...

 

Radi se o odašiljači preko kojeg ide promet, a to ne možeš ručno birati.

Hoćeš reći da mi može na mobitelu pisat da sam na tele2 mreži, a da će biti na t-mobile odašiljaču i ići preko njega promet? Nikad nisam ukucavao to čudo već normalno stavio na manual da mi bira mrežu i spajao se po cijeloj hrvatskoj i gdje je tele2 signal bio jako slab i uvijek mi je skinulo po tele2 cijeni ako sam bio na toj mreži.

 

Ako nisi na to mislio onda te ne kužim jer ako ručno biraš mrežu i nema tele2 signala onda se automatski ni ne može surfat tj. ne može skinut ništa i trošit promet.

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.8.2010 0:20 (Iggx).
16 godina
offline
RE: Micro SIM u Tele2
MatkoBB kaže...
sober kaže...
MatkoBB kaže...

Zar ću prije svakog povezivanja provjeravati na kojem sam odašiljaču? Imam iPhone i često on sam bez neke posebne najave povuče malo prometa, a posebno kad uđeš u aplikacije koje vrte reklame s interneta.

 

Staviš na manualni odabir operatera i onda si stalno na teletu. Neš ti problema :)

fail...

 

Radi se o odašiljači preko kojeg ide promet, a to ne možeš ručno birati.

RE: fail

čim ide na drugu mrežu, bila ona sa istog ili drugog odašiljača, dobiješ "upit" o promjeni mreže.

ovdje se ne radi o tmobajlovom odašiljaču nego signalu preko kojega cuclaš internet..

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
16 godina
neaktivan
offline
Micro SIM u Tele2

isuse... ne radi se o "odašiljaču" nego se radi o tome da tele2 in nacionalni roaming sa t-mobileom te tamo gdje NEMA tele2 signala prebacuje se na t-mobile. ako staviš RUČNO biranje mreže onda ti je stalno na tele2 i nema šanse da platiš 100 kB to 2 kn. đizs, odma neke teorije zavjere...

Moj PC  
3 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Micro SIM u Tele2
a napokon netko pametan. tak je, ja imam tele2 i da, samo u vecim gradovima ima signala, ali zato stavis da ti mob ne dopusta preuzimanje podataka preko roaminga i to je to.
Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% kopiraj ovo u potpis.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Micro SIM u Tele2
Imam htc i tele2 i nerazumijem ovaj problem oko t-com signala na iphonu jer meni sve ljepo uredno pise na kojem sam signalu trenutno i nemoram nikakve dodatne provjere raditi.zar svemoguci iphon nema tak nes???
16 godina
neaktivan
offline
RE: Micro SIM u Tele2
kach kaže...
Imam htc i tele2 i nerazumijem ovaj problem oko t-com signala na iphonu jer meni sve ljepo uredno pise na kojem sam signalu trenutno i nemoram nikakve dodatne provjere raditi.zar svemoguci iphon nema tak nes???

Naravno da piše koja je mreža ali ima jedna glupa šema na tom uređaju (ustvari to smeće je puno šema i degenerizama o kojima možeš napisati knjigu). Stvar je u tome da te uopće ne pita želiš li se spojit na internet nego ako slučajno nešto pokreneš automatski se spoji. Po meni to je teško cuclanje love i debilnost samo takva. Čak te niti nepita želiš li se spojiti na wlan ako je u dometu. Uređaj pretpostavlja da si teška naivčina (ipak kupio si šminkerski mob koji nema pola standardnih funkcija) i da imaš love/megabajta ka blata pa se odma spaja da to pocucla.

To me podsjetilo na ono kad su radili mobitele sa onom retardiranom tipkom sa kojom bi se odma spojilo na internet. Naravno svako malo bi je slučajno pritisnuo i otvorio browser. Nakon toga slijedi čupanje kose i hebavanje matere svima odreda.

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.8.2010 1:01 (Tony).
15 godina
offline
RE: Micro SIM u Tele2
Tony kaže...
kach kaže...
Imam htc i tele2 i nerazumijem ovaj problem oko t-com signala na iphonu jer meni sve ljepo uredno pise na kojem sam signalu trenutno i nemoram nikakve dodatne provjere raditi.zar svemoguci iphon nema tak nes???

Naravno da piše koja je mreža ali ima jedna glupa šema na tom uređaju (ustvari to smeće je puno šema i degenerizama o kojima možeš napisati knjigu). Stvar je u tome da te uopće ne pita želiš li se spojit na internet nego ako slučajno nešto pokreneš automatski se spoji. Po meni to je teško cuclanje love i debilnost samo takva. Čak te niti nepita želiš li se spojiti na wlan ako je u dometu. Uređaj pretpostavlja da si teška naivčina (ipak kupio si šminkerski mob koji nema pola standardnih funkcija) i da imaš love/megabajta ka blata pa se odma spaja da to pocucla.

To me podsjetilo na ono kad su radili mobitele sa onom retardiranom tipkom sa kojom bi se odma spojilo na internet. Naravno svako malo bi je slučajno pritisnuo i otvorio browser. Nakon toga slijedi čupanje kose i hebavanje matere svima odreda.

 

 

noobovski post da ne može bit veći... -.-

 

1. Na iPhone-u se lako može isključit internet. pod settings > general > network >cellular data > off

2. I uvijek te pita dali se želiš spojit na Wlan ako je u dometu. Naravno ta se opcija može isključit jer koji k bi wlan trebao bit stalno upaljen.

 

Prije nego šta počneš pisat gluposti razmisli dali znaš točne informacije ili samo nabijaš postove.

Ko drugom jamu kopa trećom šlajdra!
15 godina
protjeran
offline
Micro SIM u Tele2

Zato je android zakon a iphone malo cudan :)))

 

ja sam na svom desireu ukljucio opciju koja onemogucuje data prijenos (2g, 3g...) u roamingu, bio nacionalni ili internacionalni :)

i ne postoji app koji ce dobiti internet vezu ako je ona preko widgeta iskljucena :)

 

neznam kako je moguce da to apple nema, nadam se da samo gore spomenuti korisnik jabuke to slucajno nije vidio u opcijama :) jer inace...!!! :)))

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Micro SIM u Tele2

Na Apple iPhone 3Gs (iOS 4.01)  uređaju možeš isključiti data transfer kada si u roamingu. Postavke -> Općenito -> Mreža -> Data roaming prekidač.

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.8.2010 8:57 (ivugrinec).
16 godina
protjeran
offline
RE: Micro SIM u Tele2
Blue_Fatal1ty kaže...

 

1. Na iPhone-u se lako može isključit internet. pod settings > general > network >cellular data > off

2. I uvijek te pita dali se želiš spojit na Wlan ako je u dometu. Naravno ta se opcija može isključit jer koji k bi wlan trebao bit stalno upaljen.

 

Prije nego šta počneš pisat gluposti razmisli dali znaš točne informacije ili samo nabijaš postove.

Jedno je što se može, ali koji je smisao iPhona s isključenim internetom i bežičnom?

14 godina
neaktivan
offline
RE: Micro SIM u Tele2
Blue_Fatal1ty kaže...
Tony kaže...
kach kaže...
Imam htc i tele2 i nerazumijem ovaj problem oko t-com signala na iphonu jer meni sve ljepo uredno pise na kojem sam signalu trenutno i nemoram nikakve dodatne provjere raditi.zar svemoguci iphon nema tak nes???

Naravno da piše koja je mreža ali ima jedna glupa šema na tom uređaju (ustvari to smeće je puno šema i degenerizama o kojima možeš napisati knjigu). Stvar je u tome da te uopće ne pita želiš li se spojit na internet nego ako slučajno nešto pokreneš automatski se spoji. Po meni to je teško cuclanje love i debilnost samo takva. Čak te niti nepita želiš li se spojiti na wlan ako je u dometu. Uređaj pretpostavlja da si teška naivčina (ipak kupio si šminkerski mob koji nema pola standardnih funkcija) i da imaš love/megabajta ka blata pa se odma spaja da to pocucla.

To me podsjetilo na ono kad su radili mobitele sa onom retardiranom tipkom sa kojom bi se odma spojilo na internet. Naravno svako malo bi je slučajno pritisnuo i otvorio browser. Nakon toga slijedi čupanje kose i hebavanje matere svima odreda.

 

 

noobovski post da ne može bit veći... -.-

 

1. Na iPhone-u se lako može isključit internet. pod settings > general > network >cellular data > off

2. I uvijek te pita dali se želiš spojit na Wlan ako je u dometu. Naravno ta se opcija može isključit jer koji k bi wlan trebao bit stalno upaljen.

 

Prije nego šta počneš pisat gluposti razmisli dali znaš točne informacije ili samo nabijaš postove.

Isuse koje komplikacije da iskljucis 3g mrezu hahahah moras 5 puta kliknut nes da bi iskljucio!Na htcu je to 3 puta jednostavnije drzis crvenu tipku i otvori ti se meni i tam odaberes connect ili disconnect.:)

16 godina
neaktivan
offline
Micro SIM u Tele2

Da ti ja kažem šta je prava komplikacija, probaj staviti neku svoju pismu da ti zvoni na iphone. ono lolčina na kub koji degenerizmi. Ovaj iphone šta sam se igrao sa njim nikada nije pitao za wlan kada bi išao na internet. Uređaj nije moj nego sam ga koristio jedno vrijeme i ostao sam šokiran totalnim manjkom funkcionalnosti i nekih standarda koji postoje već miljun godina.

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
RE: Micro SIM u Tele2

otisli ste duboko u offtopic!!

EZY-E kaže...
Stvarno ne kuzim svrhu ovih micro sim-ova, osim sto su manje nista nije drukcije. A i normalne sim kartice se mogu izrezati i evo ti micro sim. :S

pa da, bez problema se moze isjeci sim kartica da se dobije micro sim, bitno da je cip citav a onu plastiku okolo mozes cijelu isjec!!

 

Tko se zadnji smije, nije skužio!
15 godina
neaktivan
offline
RE: Micro SIM u Tele2
Da, je, offtopic je, ali je dokaz koliko svi vole raspravljat o svemu, a poznato je da nitko sve ne zna iliti ne moze znati. Pa tako citam da iOS-u (ne govorim nuzno o najnovijoj inacici) manjkaju "te neke" osnovne stvari. Ne znam kako netko moze koristiti mob "neko vrijeme" (jedino ako se to ne odnosi i na 5min pa i manje :p ) pa ne dokucit te "te neke" osnovne stvari, a da pritom nije debelo informaticki nepismen. Svak iPhone od prve verzije pita dal se zelis spojiti na wi-fi ako ga ukljucis i ako je u dometu signala. Na poznate wi-fi vec konfigurirane veze se automatski spaja ako je wi-fi on. Sto je normalno jer neki imaju w-lan na poslu, doma, kod prijatelja...pa bi muka bila da stalno trazi potvrdu. Ovako pronađe poznatu mrezu i sam se spoji. I 3g i sam data, i data roming se daju zasebno iskljuciti. Nije u 50 poteza vec iz setingsa u par sekundi. Isto tako postoji masa wi-fi utility applikacija koje su free pa ih bubnes na home koje jednim potezom gase/pale, traze wi-fi i sl. Kazu ti koliko metara do poznate mreze, do free mreze, do hot-spota i sl. Debilna rasprava! I da se osvrnem na fanboye i sl. Uz nekolicinu high-end mobova u to doba, recimo najpopularnije nokie n96/97 kada je prvi iPhone izasao, iPhone je gotovo bio preteca smartphonea opcenito iako je tesko definirat sto je smartphone, a sto samo skup i dobar mobitel. U to doba su te nokie i sl. poslovni mobovi koje su high-end useri ili poslovnjaci koristili ne samo za razgovore vec i za mailing, pregledavanje weba i sl. izgledali presmijesno. Da o os-u, pa i hardveru (multi senzori, upravljanje touchom, multitouch geste i xy. stvari) da ne govorim. I dok su drugi fanboyi i sminkeri kojih je ipak bilo kukali kak nema mms-a, kak je sms aplikacija nepotpuna (forwarding i sl. sranja, a vec tada je bila puno naprednija zbog pregleda kao dijalog, ma zbog opet xy stvari) mi ostali smo preko installera, a kasnije cyndie i sl. dolazili do masu alata i app-ova koji su nam sluzili i da od pocetka saljemo i primamo mms, imamo naprednije sms alate/preglednike, mail aplikacije pa cak i snimali video iako nativno video nije bio podrzan. A da o famoznim wallpaperima, ringtonovima, mijenjanje cijelih tema os-a, izgledu docka, ikona i sl. ne govorim. Dakle, zbilja ne znam o cemu se tu raspravlja!? I da, sad sam na visu, nisam fanboy vec od pocetka kupujem iPhone pa je tako nekako ostalo, al ne pljujem po ostalim gadgetima jer isto moraju bit dobri za tu lovu, jos uvijek 4-tvorka sljaka ko luda i na visu zacudo signal odlican. 3g veza u mjestu gotovo posvuda i ne, ne razbijam fon o zid, ne puca mi veza, ne padaju crtice, a drzim ga i koristim kao i uvijek do sada. Super za tele2 jer sad i oni konacno mogu i u fanboyeva :)
15 godina
odjavljen
offline
RE: Micro SIM u Tele2
2008 kaže...
Da, je, offtopic je, ali je dokaz koliko svi vole raspravljat o svemu, a poznato je da nitko sve ne zna iliti ne moze znati. Pa tako citam da iOS-u (ne govorim nuzno o najnovijoj inacici) manjkaju "te neke" osnovne stvari. Ne znam kako netko moze koristiti mob "neko vrijeme" (jedino ako se to ne odnosi i na 5min pa i manje :p ) pa ne dokucit te "te neke" osnovne stvari, a da pritom nije debelo informaticki nepismen. 

Generalno se slažem, ali ipak se tu govori o uređaju uz kojeg se vežu pojmovi: intuitivnost korištenja, most user friendly phone ever i sl. Meni se ćini da je ipak most service provider friendly ever kad vidim koliko se ljudi ispočetka žalilo na račune nabijene slučajnim spajanjem na net!

 

2008 kaže...
Uz nekolicinu high-end mobova u to doba, recimo najpopularnije nokie n96/97 kada je prvi iPhone izasao, iPhone je gotovo bio preteca smartphonea opcenito iako je tesko definirat sto je smartphone, a sto samo skup i dobar mobitel. U to doba su te nokie i sl. poslovni mobovi koje su high-end useri ili poslovnjaci koristili ne samo za razgovore vec i za mailing, pregledavanje weba i sl. izgledali presmijesno. Da o os-u, pa i hardveru (multi senzori, upravljanje touchom, multitouch geste i xy. stvari) da ne govorim.

Smartphone je postojao daleko prije iPhone-a, a na žalost zbog iPhone se morala mijenjati definicija smartphone-a. Prije je bilo nezamislivo da se nešto prodaje kao smartphone, a nema multitasking. Ono što se stvarno mora priznati iPhone-u je implementacija touch sučelja, međutim to ne znaći da je smartphone bez toucha nešto lošiji, on je samo namijenjen drugoj ciljanoj skupini.

Heart: _/\_/\_/\_/\_/\_/\_/\_/\_ Brain: __________________________
16 godina
neaktivan
offline
RE: Micro SIM u Tele2
2008 kaže...
Uz nekolicinu high-end mobova u to doba, recimo najpopularnije nokie n96/97 kada je prvi iPhone izasao, iPhone je gotovo bio preteca smartphonea opcenito iako je tesko definirat sto je smartphone, a sto samo skup i dobar mobitel.

Oprosti ali ovo je lolčina na kub :)

 

Mobitel nisam koristio samo 5 minuta. Dobio sam ga mukte i toliko sam drkeljao po njemu i probava razna sranja da sam ga reinstalirao milijun puta. Mogao sam slobodno napisati recenziju o njemu i navest do u detalje neke stvari koje apple ekipa na forumu nikada nije ni spomenila, a tvrde da je to mobitelčina samo takva. Uglavnom, zaključak recenzije bi bio da je mobitel teška šminka (odličan ekran i kučište, paše uz žensku torbicu), a sve ostalo je šit.

15 godina
protjeran
offline
RE: Micro SIM u Tele2
2008 kaže...
Uz nekolicinu high-end mobova u to doba, recimo najpopularnije nokie n96/97 kada je prvi iPhone izasao, iPhone je gotovo bio preteca smartphonea opcenito iako je tesko definirat sto je smartphone, a sto samo skup i dobar mobitel. U to doba su te nokie i sl. poslovni mobovi koje su high-end useri ili poslovnjaci koristili ne samo za razgovore vec i za mailing, pregledavanje weba i sl. izgledali presmijesno. Da o os-u, pa i hardveru (multi senzori, upravljanje touchom, multitouch geste i xy. stvari) da ne govorim

alo covjece kakva preteca smartphonea??? jesi ti normalan? smartphoneovi su postojali 10 godina prije iphonea, a sranja tipa senzora, touchscreena, multitouch gesti, kompasa itd nemaju veze sa smartphoneom...

http://www.erepublik.com/en/referrer/GrimyHR
15 godina
neaktivan
offline
RE: Micro SIM u Tele2
grimyHR kaže...

alo covjece kakva preteca smartphonea??? jesi ti normalan? smartphoneovi su postojali 10 godina prije iphonea, a sranja tipa senzora, touchscreena, multitouch gesti, kompasa itd nemaju veze sa smartphoneom...

  Zbog takvih ljudi je i svijet u ovom... stanju :) mislim ne tebe, nego ovog 2008 :)

In Control
15 godina
neaktivan
offline
RE: Micro SIM u Tele2

Tony, ja sam se samo nadovezao na tvoje komentare o tome da te mob nikada nije potao dal da se spojis na wlan. A ja znam da kada je wifi on, da mob uvijek pita zelis li se spojiti na mrezu koja je u dometu, ali ne za one koje su mu vec odprije poznate. Tj. Ako je wifi ukljucen i uđes u svoj dom tada se automatski spaja sto mi je prihvatljivije nego da uvijek nanovo upisujem kljuc za wlan i sl. Sto ne iskljucuje da se pjesice ne mogu birat dostupni i poznati wlan-ovi ako ih je vise. Cak ima i opcija join networks ako ih je vise pa koristi koja je veza bolja i brza. Samo to. O ringtonovima bi se također ode dale pisat, od toga da ima free appova sa po tisucama efekata za xy raznih ringtonova, do toga da ima appova koje iz ipoda (i to jos od prvog iphonea) mogu pridruzit kontaktima razne pjesme. Ubi me ako to nije istina. A o appleovoj filozofiji ringtonova preko itunesa necu previse jer je i to moguce, ali nama pa tako i meni manje interesantnim zbog tih 15centi. Slicna je to filozofija kupovini preko sms kodova raznih slikica, pozadina i pjesama koje klinci i dan danas uzimaju od raznih firmica koje zakupljuju cijele strane po raznim casopisima. Nit i to koristim, nit me briga. A iphone za mene nije nikakva sveta voda vec samo proizvod koji mi za sada odgovara i kojeg sam uzeo jer mi je tada najvise odgovarao. Nikakva fama. Do pojave iPhone-a vecinom sam uzimao razne nokie koje su mi do tada zbog vecine, ali opet ne svih razloga odgovarale. Pa tako sam i tada koristio mob za surfanje preko instalirane opere, preko kompa ili wap-a sam si instaliravao bolje aplikacije za mail ili preglednike dokumenata i sl. I da, i Nokie 6270, 6280 su vec imale 2 kamere pa se kakti moglo videokonfat. Ali gle vraga, nitko ziv to nihe koristio, a samo rijetki su na mob primali mailove i odgovarali na njih, nekolicina nas je islo na net. A zasto, pa zato jer nije bas bila neka ludnica koristiti to. I onda je dosao iPhone sa posve drugacijim os-om koje je priznali mi ili ne ipak bio moderniji, intuitivniji i user friendly od sveg do tada vidljivog. Usto je bio i iPod sa cover-flowom i xy điđa koji je vrlo-vrlo dobar i za video i za glazbu. Pa taj touchscreen koji je do nedavna vecini bio nedostizan i zbog multitiucha, ali i zbog kvakitete i preciznosti odaziva. Web browser je bio ono sto je i na kompu (izostavimo sada flash rasprave), dakle 1:1 al na manjem ekranu, pa mailing i integracija s popularnim online mail servisima, pa youtube, pa google karte...ma da ne nabrajam bezveze. U to doba su najpopularniji i top mobovi bile nokije n96/97 te komunikator za poslovnjake. To su bili nebo i zemlja uređaji. I postojao je j multitasking u mobova i 2 kamere i surfanje netom, ali to nisu bile iste stvari. Do tada je na mobovima surfalo i koristilo net samo 15% usera, a zbog filozofije i nacina koristenja kod pojave iPhonea 85% usera je koristilo net. I da, bio je tada provider friendly jer je bit cijelog uređaja uz mailing, surfanje netom, youtube, appstore, itunes i svega ostalo bio net. Pa cak i za sano pokretanje to je bio prvi mob koji je odmah koristio net. A do tada su svi mob koristili za razgovore, a podatkovni promet je bio samo za one kojima je bas trebao. I do tada je malo nas znalo za web'n'walk ili sl., a beznanje se svuda skupo placalo. Nihe iphone kriv sto je bio prvi takav uređaj pa su neki gadno popusili prije nego sto su shvatili uopce koliko su prometa nspravili, sto je to uopce gprs, gdje se pali ili gasi i sl. I danas gotovo svak smartphone kopira gorovo istu filozofiju sa velikim ekranom, touch suceljem, jednom glavnom tipkom
Ispod ekrana za navigaciju te ikonama na vise ekrana. Evo vec su svi manje ili vise uspjesno upogonili svoje verzije apostoreova, sutra ce doc e-knjige, reklame i sve vezano. A nisu se nakon pojave iPhonea slucajno svi slicni nazicaki iPhone killerima jer je to bio uređaj koji se smatrao nekakvom referencom za pojam smartphonea. Sto ne znaci da danas nema jednako dobrih uređaja ili pak u necemu boljih ili losijih. Ne kuzim u kakvom stanju je to svijet zbog ljudi poput mene. Najbolje bi bilo da ratujem sa ljudima zbog glupih mobitela. Svijet i tehnologija imaju svoj smijer evolucije, a danas mi se neki smiju sto na wcu pronalazim vrijeme i nacin da si pogledam postu, odem na meni bitne stranice na internetu i sl., a za 10 god ce to bit najnormalnija stvar. Pogotovo kada bezicni internet bude dostupan kao i gsm signal i postane jeftin, a net pak postane za sve zivo i mrtvo nuzno "zlo". :)
15 godina
neaktivan
offline
Micro SIM u Tele2

Ja koristim ajfon i Tele2 već godinu dana. Imam paket od 500 MB. Kad sam zvao operatera lijepo mi je objasnio da cijena paketa vrijedi samo kada sam na Tele2 signalu. Izabrao sam u postavkama manualno traženje mreže i Tele2. To je cijela mudrost, surfam sasvim normalno, brzine u Zg su fenomenalne, u Vž od kod jesam malo variraju, al sve OK. Znači samo prebacite na manual i sve bude OK.

Commodore 64 OC ~ 67, TV RIZ 15 cm upgrade to 15,5 cm - color
Moj PC  
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice