Microsoft najavio Surface Book 2 i naglavnike za m

poruka: 13
|
čitano: 2.165
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Microsoft najavio Surface Book 2 i naglavnike za m".
9 godina
protjeran
offline
Microsoft najavio Surface Book 2 i naglavnike za m

Sto su to naglavnici, da li se koriste u zrakomlatima.

Moj PC  
6 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoft najavio Surface Book 2 i naglavnike
Naglavnik je imenica koju koristimo još od stoljeća sedmog. Kažu da je još knez Trpimir koristio nalgavnik kad god je trebao da se koncentrira na nešto osobito važno. U zapisima bizantskog kroničara Uankisa iz Efesa kaže se da umni slavenski ljudi na obalama Jadrana koriste tu čudnu napravu. Franački vladari su obavješteni o čudnim običajima da ljudi dube naglavačke i da koriste posebnu napravu koju nazivaju naglavnikom. S tim u svezi sasvim je normalno koristi taj tradicionalni izraz.
Voda tece a vrijeme prolazi ...
11 godina
offline
Microsoft najavio Surface Book 2 i naglavnike za m

naglavnik ide na nakurnjak ili u dopicnjak ?

 
6 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Re: Microsoft najavio Surface Book 2 i naglavnike
ned kaže...
Naglavnik je imenica koju koristimo još od stoljeća sedmog. Kažu da je još knez Trpimir koristio nalgavnik kad god je trebao da se koncentrira na nešto osobito važno. U zapisima bizantskog kroničara Uankisa iz Efesa kaže se da umni slavenski ljudi na obalama Jadrana koriste tu čudnu napravu. Franački vladari su obavješteni o čudnim običajima da ljudi dube naglavačke i da koriste posebnu napravu koju nazivaju naglavnikom. S tim u svezi sasvim je normalno koristi taj tradicionalni izraz.

 Dobro, ne krivim ja Sandra. Kriv je taj Google translate, bas sve prevodi. S druge strane imas Petrica koji nista ne provodi. Pravi storyteller.

13 godina
offline
Microsoft najavio Surface Book 2 i naglavnike za m

Meni se sviđa što je Surface Book 2 duplo jači od najjačeg MBP-a, što će valjda već jednom osvjestiti konkurenciju da se malo uozbilji sa veličinom specifikacija i kvalitetom komponenti! 

Jedino još kada bi Surface linija gadgeta bila dobavljivija u Hrvatskoj, da se ne mora kopati okolo naokolo od nemila do nedraga ?! 

ATJ Lučko
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Microsoft najavio Surface Book 2 i naglavnike
ATJLučko kaže...

Meni se sviđa što je Surface Book 2 duplo jači od najjačeg MBP-a, što će valjda već jednom osvjestiti konkurenciju da se malo uozbilji sa veličinom specifikacija i kvalitetom komponenti! 

Jedino još kada bi Surface linija gadgeta bila dobavljivija u Hrvatskoj, da se ne mora kopati okolo naokolo od nemila do nedraga ?! 

 Duplo jači ok, al sa SB boja otpadne za 2 mjeseca pa ti vidi😂😂

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.10.2017 21:24 (Xidrus).
14 godina
offline
Re: Microsoft najavio Surface Book 2 i naglavnike
Xidrus, za tu lovu bi mi iz MS dolazili farbati svki mjesec i to Nadela osobno! 😊
8 godina
offline
Microsoft najavio Surface Book 2 i naglavnike za m

Ovo baš "ulijeva" povjerenje, za 1500$. Najgluplje potrošenih 20 minuta. I onda bi šteli biti drugi Apple:

twice as powerful as the latest MacBook Pro

That’s 70% more than the latest MacBook Pro.

45% more than the MacBook Pro

...ali ne znaju koje im aplikacije rade na Surface Book 2. 

 

You are now chatting with Vhin.
Vhin at 19:12, Oct 20:
Hi! Thank you for visiting the Microsoft Store Website. My name is Vhin, how may I help you today?
You at 19:12, Oct 20:
Hello, I'm interested at OS for Surface Book 2. Win 10 PRO: but is it for UWP apps only, or old win32 apps?
Vhin at 19:14, Oct 20:
Please give me one moment here for expanding my resources.
You at 19:14, Oct 20:
OK
Vhin at 19:18, Oct 20:
Please bear with us.
You at 19:19, Oct 20:
OK
Vhin at 19:20, Oct 20:
Can you elaborate what is UWP apps and old win32 apps?
Vhin at 19:21, Oct 20:
Would it be fine if I am going to provide our Surface Support?
You at 19:21, Oct 20:
Universal Windows Platform (UWP) is a platform-homogeneous application architecture created by Microsoft and first introduced in Windows 10.
You at 19:21, Oct 20:
(from wiki)
Vhin at 19:21, Oct 20:
I see.
Vhin at 19:22, Oct 20:
please give us a minute or two here. We really need to expand our resources about this.
You at 19:22, Oct 20:
OK
Vhin at 19:23, Oct 20:
We need to provide our Surface Support, I want to be honest with you because your question is very technical about Surface, but no worries Our Experts from Surface Department are very knowledgeable when it comes to Surface devices.
Vhin at 19:23, Oct 20:
I know it might be frustrating, but this issue is a little beyond what we are currently equipped to handle here at the Microsoft Store, and this might best be resolved by a Surface technician. Let me send you a link to their contact page so that you can request a chat:
Please click here to contact Surface support.

 

You at 19:26, Oct 20:

it said there is some error, I need to try again, and now it happened again.
Vhin at 19:27, Oct 20:
Try this chat support link:
Vhin at 19:27, Oct 20:
please click here
You at 19:29, Oct 20:
hmm... almost nothing there.
Vhin at 19:30, Oct 20:
I'm so sorry to know that.
Vhin at 19:30, Oct 20:
Let me get a phone number instead.
You at 19:30, Oct 20:
ok, enough, bye.

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.10.2017 20:08 (Zechina).
 
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Microsoft najavio Surface Book 2 i naglavnike za m

(obrisati)

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.10.2017 19:55 (Zechina).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Microsoft najavio Surface Book 2 i naglavnike
Zechina kaže...

(obrisati)

Da ne linkam cijeli gornji post, samo da provjerim ono što sam ja zaključio?! 

 

Ti si njih kontaktirao da te obavijeste o dostupnosti gadgeta, i dalje se je razvila diskusija u "tom pravcu" ???? 

ATJ Lučko
8 godina
offline
Re: Microsoft najavio Surface Book 2 i naglavnike
ATJLučko kaže...
Zechina kaže...

(obrisati)

Da ne linkam cijeli gornji post, samo da provjerim ono što sam ja zaključio?! 

 

Ti si njih kontaktirao da te obavijeste o dostupnosti gadgeta, i dalje se je razvila diskusija u "tom pravcu" ???? 

 Zanimala me samo jedna stvar: Ako pribaviš Surface Book 2, da li ga moraš downgradeati za "obične" win32 aplikacije.
Do prije mjesec-dva su najavljivali da će svi MS konvertibilci biti UWP - Windows store only. Odn., da će raditi samo UWP a ne Win32 aplikacije.

Sad mi službeni chat genius za prodaju Surfejsa kaže da ne zna što je to UWP i da je to "prekomplicirano tehničko pitanje".
I onda mi da link na "specijalni Surface chat" - koji ne radi, potom drugi link gdje toga uopće nema. I onda kaže hvala što sam mu rekao da mu je žao da to ne radi.
Da sam u USA, bez razmišljanja bih kupio MacBook nakon toga, vjerojatno.  

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.10.2017 22:59 (Zechina).
13 godina
offline
Re: Microsoft najavio Surface Book 2 i naglavnike
Zechina kaže...
ATJLučko kaže...
Zechina kaže...

(obrisati)

Da ne linkam cijeli gornji post, samo da provjerim ono što sam ja zaključio?! 

 

Ti si njih kontaktirao da te obavijeste o dostupnosti gadgeta, i dalje se je razvila diskusija u "tom pravcu" ???? 

 Zanimala me samo jedna stvar: Ako pribaviš Surface Book 2, da li ga moraš downgradeati za "obične" win32 aplikacije.
Do prije mjesec-dva su najavljivali da će svi MS konvertibilci biti UWP - Windows store only. Odn., da će raditi samo UWP a ne Win32 aplikacije.

Sad mi službeni chat genius za prodaju Surfejsa kaže da ne zna što je to UWP i da je to "prekomplicirano tehničko pitanje".
I onda mi da link na "specijalni Surface chat" - koji ne radi, potom drugi link gdje toga uopće nema. I onda kaže hvala što sam mu rekao da mu je žao da to ne radi.
Da sam u USA, bez razmišljanja bih kupio MacBook nakon toga, vjerojatno.  

Daleko od toga da mi je drago da si morao naletjeti na takav komad "budale", ali to je stvarno komad budale, kada je! 

 

Ovo su ti neki od mojih iskustava, gdje su me "oni koji su plaćeni znati objasniti" oborili s nogu prezentacijom svojeg neznanja, ili nezainteresiranosti izaći meni u susret ?! 

 

Želim u jednom informatičkom dućanu u Zagrebu uzeti IBM X laptop, onaj iz prve serije kada su tek došli na tržište, i kod samog pitanja kojeg sam postavio, prvo odgovaranje od uzimanja je bilo da je preskup i meni nepotrebit za išta, drugo odgovaranje je bilo daje preskup u nabavi a oni moraju uzeti barem nekoliko komada, a treće odgovaranje je bilo da je nedostupan za Hrvatsku! 

 

Dok je Apple još radio 17' MBP računala, negdje na području Maksimira u jednoj privatnoj radnji niže ispod KBC-a REBRO, uočim ja da čovjek prodaje Apple gadgete, i tako uđem ja unutra upitati, koliko stoji onakva najjača specifikacija kod njega, i koliki je rok dobavljanja, čovjek mi odgovara protupitanjem; "a što će te vi raditi sa tim računalom", kao da sam uzimao plinski pištolj, pa da ne bih slučajno išao pljačkati možda kakvu banku ?! 

 

Razumijem da je Hrvatska malo premalo tržište da bi se uložilo previše truda i ulaganja uopće u infrastrukturu, ali da oni koji se već bave time, da smiju, mogu biti baš toooooliko neinformirani, samo takva sramota! 

Zadnje što mi se je dogodilo prije sedam dana u Zagrebu u iStyle dućanu, pitam lika, može li mi objasniti, "gdje je nestala "Whish List" u iOS-u11", isti nema uopće pojma skorom o čemu ja pitam?! 

Pokazujem mu SS što mi je kolega forumaš stavio u jednoj temi, gdje se ta lista vidi na zaslonu pretpostavljam MBP-a, da mi "on" pokaže kako to izgleda na računalu u dućanu, ovaj mi odgovara kako je to vezano na njegov AppleID, kao da ono računalo nema nikakav AppleID?! 

 

Kuda "Svi" nabijaju manje više cijene, tuda se kao da nadmeću tko će pokazati manju zainteresiranost za stranku, a da o nekom specifičnom stručnom znanju, baš onom specifično usredotočenom na nešto konkretno, niti u tragovima! 

ATJ Lučko
8 godina
offline
Re: Microsoft najavio Surface Book 2 i naglavnike

Gle, ljudi su se sprdali sa Apple "Geniusima" u iStoreovima u US, ali ti dečkići imaju bar osnovno znanje o robi koju prodaju, zgodni su, nasmiješeni i - bar će ti znati prodati produkt koji prodaju.

Uopće me ne čudi da Apple nije davao franšizu naokolo, kod nas je to i dalje sramota.
A ovo sada...
MS po ne znam koji put gradi hate kampanju, priča o svom proizvodu prezirno citirajući precizne podatke o MacBook, i onda - njihov prodavač ne zna ali osnovno. Pa mogao je kao i ja kliknuti na wiki pa vidjeti što je UWP. A oni sad za božić nadalje misle prodavati UWP only mašine? Prednost bi bila da aplikacije rade i na Windows Phone - kojima upravo sad više ne daju podršku?
U biti, jedina sigurna stvar je da Adobe CC radi gore. "3-month free trial of the Adobe Creative Cloud Photography plan with 1TB".

I što sad kad npr. Pixelbook dobije podršku za Adobe CC? Zašto bi - ali itko - kupio Surface Book umjesto MacBook/Pixelbook/bilo što treće?
Valjda zbog Diala... stvarno ne razumijem. Čak i Office moraš naknadno kupiti.

Evo, sad sam pogledao, možeš za 75$ nadokupiti "Marimekko" - pa skoro da bi dao toliko da ne moram hodati s time naokolo.
https://www.microsoft.com/en-us/store/d/product/8T2CSK4MDT7G/9R9K

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 21.10.2017 2:08 (Zechina).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice