Microsoft Paint će ove jeseni otići u povijest

poruka: 42
|
čitano: 6.847
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Microsoft Paint će ove jeseni otići u povijest".
16 godina
offline
Re: Microsoft Paint će ove jeseni otići u povijest
Smece od programa koji 2017. ne treba za bas nista. Imate snipping tool i imate gimp koji je besplatan. Paint mi ne bude falio niti jednu milisekundu.
Paint je u danasnje doba koristan isto kao i 14400 modem.
14 godina
protjeran
offline
Re: Microsoft Paint će ove jeseni otići u povijest
BlackMoon kaže...
Kamikaza1600vti kaže...

mrš microsoft 

 A na svim mašinama vrtiš windowse? Tko je napravio windowse? General Motors?

 

Drago mi je da se MS konačno rješava onoga šta nikad nije radilo kako treba ili je bilo beskorisno. Čujem da najesen odlazi i MS-ov alat za izradu slike sustava. Napokon!!

Slazem se! Sad samo nek se rijese i operativnog sustava i  ja zadovoljan!

13 godina
offline
Re: Microsoft Paint će ove jeseni otići u povijest

Ja čekam da maknu Notepad i WordPad, te ponude korisnicima ako će željeti otvoriti neku datoteku, da kupe Office. 

8 godina
offline
Re: Microsoft Paint će ove jeseni otići u povijest
southy kaže...
win10pro kaže...

Novi kalkulator je ok, pa nemaš valjda 128mb rama da te brine tih 20mb više?

 

Jedino mi smeta delay kod desnog klika za copy/paste, ali ok naviknuo sam se sa ctr-c, ctrl-v.

Glup mi je argument da ako ima RAM-a da ga treba rasipati. To bi posebno bio glup argument da si programer pa da to kažeš. 

 

Sigurno imaš HDD od 1-2TB, da li paziš stalno na disk usage ili kopiraš fajlove bez razmišljanja? I sigurno ti ne smeta 5GB film a mogao si skunuti 700mb lošije kvalitete.

16 godina
offline
Re: Microsoft Paint će ove jeseni otići u povijest
win10pro kaže...

Novi kalkulator je ok, pa nemaš valjda 128mb rama da te brine tih 20mb više?

 

Jedino mi smeta delay kod desnog klika za copy/paste, ali ok naviknuo sam se sa ctr-c, ctrl-v.

Naravno da mi smeta... Jer ako sam ja napravio u Pythonu isti takav kalkulator (scientific) i on troši 3.2MB rama, (što je 10x previše samo po sebi), u win32 to bi trebalo biti minimalo.
To je kalkulator ništa više, ima 200 jednostavnih metoda za računjanje... Što ima 20mb u memoriju stavljati. Na windowsima 3.1 si imao kalkulator identičan, računao je baš sve isto ko i ovaj, i to na 250kb RAM.a!!!!

Drugo to je smeće sporo jer je wrapper na wrapperu na wrapperu...

Žalostno je da ljudi ne kuže da je to 3 koraka nazad a ne 1 unaprijed... Uvaljuju ljudima smeće i još ih uvjeravaju da je to super i ljudi vjeruju.
Nije bitno da li imam 1TB Ram-a da se on može samo tako rasipati, bez ikakvog opravdanja. Ništa nisu poboljšali, ništa nisu uljepšali, nisu sredili neke grafičke templatove, ništa...

Još će za godinu dana napraviti UWP Notepad koji će jest 1GB Rama i ljudi će reć wooowww... "To je baš super..."

Poruka je uređivana zadnji put ned 30.7.2017 22:13 (gkelekov).
15 godina
offline
Microsoft Paint će ove jeseni otići u povijest

Valjda bi bio bar malo ljepšeg sučelja!

Sinoć sam lega jutros...
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Microsoft Paint će ove jeseni otići u povijest
gkelekov kaže...
win10pro kaže...

Novi kalkulator je ok, pa nemaš valjda 128mb rama da te brine tih 20mb više?

 

Jedino mi smeta delay kod desnog klika za copy/paste, ali ok naviknuo sam se sa ctr-c, ctrl-v.

Naravno da mi smeta... Jer ako sam ja napravio u Pythonu isti takav kalkulator (scientific) i on troši 3.2MB rama, (što je 10x previše samo po sebi), u win32 to bi trebalo biti minimalo.
To je kalkulator ništa više, ima 200 jednostavnih metoda za računjanje... Što ima 20mb u memoriju stavljati. Na windowsima 3.1 si imao kalkulator identičan, računao je baš sve isto ko i ovaj, i to na 250kb RAM.a!!!!

Drugo to je smeće sporo jer je wrapper na wrapperu na wrapperu...

Žalostno je da ljudi ne kuže da je to 3 koraka nazad a ne 1 unaprijed... Uvaljuju ljudima smeće i još ih uvjeravaju da je to super i ljudi vjeruju.
Nije bitno da li imam 1TB Ram-a da se on može samo tako rasipati, bez ikakvog opravdanja. Ništa nisu poboljšali, ništa nisu uljepšali, nisu sredili neke grafičke templatove, ništa...

Još će za godinu dana napraviti UWP Notepad koji će jest 1GB Rama i ljudi će reć wooowww... "To je baš super..."

Jel ti kužiš zašto je po Microsoftu Windows 10 najbolji OS ikad? Zato što s njime zarađuju više nego što je to bio slučaj s prijašnjim verzijama Windowsa. Prije si kupio Windowse i to je to, a sada Microsoft ima konstantan profit zbog sponzoriranih aplikacija (Candy Crush i sl. koje dolaze s OS-om). Osim toga, tu je i telemetrija koja konstantno prikuplja podatke koje Microsoft najvjerovatnije prodaje trećim stranama. Dakle, za Microsoft je najbolji OS no ne i za korisnike. Za korisnike je najbolja LTSB verzija i ista je za Microsoft najgora jer od nje gotovo da ni nema zarade (aplikacija i telemetrije nema). Zato je ni ne možeš nabaviti i Microsoft je skriva. Što misliš, zašto Microsoft blokira Windows 7 ažuriranja na najnovijim procesorima iako su u potpunosti podržani?

 

A zašto su Windowse dijelili besplatno bez da su ikome rekli da imaju telemetriju, sponzorirane aplikacije i oglase, zaključit možeš i sam.

Poruka je uređivana zadnji put pon 31.7.2017 11:45 (Marko :D).
15 godina
offline
Re: Microsoft Paint će ove jeseni otići u povijest

Sve nepotrebne aplikacije možeš ukloniti. Što se tiče telemetrije, zašto ti misliš da smo ja  ili ti nekome bitni?

Sinoć sam lega jutros...
8 godina
offline
Re: Microsoft Paint će ove jeseni otići u povijest
gkelekov kaže...
win10pro kaže...

Novi kalkulator je ok, pa nemaš valjda 128mb rama da te brine tih 20mb više?

 

Jedino mi smeta delay kod desnog klika za copy/paste, ali ok naviknuo sam se sa ctr-c, ctrl-v.

Naravno da mi smeta... Jer ako sam ja napravio u Pythonu isti takav kalkulator (scientific) i on troši 3.2MB rama, (što je 10x previše samo po sebi), u win32 to bi trebalo biti minimalo.
To je kalkulator ništa više, ima 200 jednostavnih metoda za računjanje... Što ima 20mb u memoriju stavljati. Na windowsima 3.1 si imao kalkulator identičan, računao je baš sve isto ko i ovaj, i to na 250kb RAM.a!!!!

Drugo to je smeće sporo jer je wrapper na wrapperu na wrapperu...

Žalostno je da ljudi ne kuže da je to 3 koraka nazad a ne 1 unaprijed... Uvaljuju ljudima smeće i još ih uvjeravaju da je to super i ljudi vjeruju.
Nije bitno da li imam 1TB Ram-a da se on može samo tako rasipati, bez ikakvog opravdanja. Ništa nisu poboljšali, ništa nisu uljepšali, nisu sredili neke grafičke templatove, ništa...

Još će za godinu dana napraviti UWP Notepad koji će jest 1GB Rama i ljudi će reć wooowww... "To je baš super..."

 

Može screenshot? Ima animacije i prozirno sučelje? I zašto python, nije li to skriptni jezik.

 

 

 

 

13 godina
offline
Re: Microsoft Paint će ove jeseni otići u povijest
BlackMoon kaže...

Sve nepotrebne aplikacije možeš ukloniti. Što se tiče telemetrije, zašto ti misliš da smo ja  ili ti nekome bitni?

"If you think privacy is unimportant for you because you have nothing to hide, you might as well say free speech is unimportant for you because you have nothing useful to say." - Edward Snowden

 

16 godina
offline
Re: Microsoft Paint će ove jeseni otići u povijest
win10pro kaže...

 

Može screenshot? Ima animacije i prozirno sučelje? I zašto python, nije li to skriptni jezik.

 

 

 

 

Kad se vratim s poslovnog puta stavim screenshot. Naravno da nema animacija niti neko prozirno sučelje, u Tkinteru napravljeno.
No prozirno sučenje na win32 je još jednostavnije napraviti i troši ekstremo malo resursa.

Python nije samo skriptni jezik već odavno. Radi se sve i svašta u njemu.

8 godina
offline
Microsoft Paint će ove jeseni otići u povijest

Sa ovim? Pokušavao sam još na Visti i samo pozivanje ovog apija nije dalo baš dobre rezultate, bilo je prozirno ali je sve unutar prozora "izbljedilo".

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice