I Microsoft priznaje da je s Windows mobitelima go

poruka: 84
|
čitano: 10.569
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "I Microsoft priznaje da je s Windows mobitelima go".
9 godina
protjeran
offline
Re: I Microsoft priznaje da je s Windows mobitelim
ihush kaže...
Spiridon kaže...

.. Debilan potez MS-a, kupiš Nokiu, brand i onda to uništiš. ..

- ništa od navedenog.. nokia je propala prije, zato je kupljena-rentana, ograničeno vrijeme, prošlo. Tak da možda je MS kriv za uragane.. :) jednostavno, zaobiđeš.

MS je naglavačke upao u mobilni biz, sad iz tog izlazi (uz druga abandanja..), samo dokaz da uspjeh u jednom ne znači isto u drugom bizu (Musk i sl.) dok će funboya i anti uvijek biti..

 Alternativne cinjenice, MS je pokopao Nokiu. Imas dobru temu na forumu.

9 godina
protjeran
offline
Re: I Microsoft priznaje da je s Windows mobitelim
Thinker kaže...
Magnolia_fan kaže...

Nema veze, forumski Micro obozavatelji ce se i dalje kuniti na MS mobile. Evo samo sto nije postalo popularno.

 "kleti"

 

Nemoj sad tako, sam OS je odličan, korisnici plaču jer sam autor i vlasnik, Microsoft, nije prepoznato priliku da pridobije veći udio na tržištu i da opstane. Korisio sam sva tri moderna mobilna OS-a i mogu reći da mi je po kvaliteti prvi WM pa iOS pa tek onda Android. Na stranu broj aplikacija i pretumbavanje sučelja, tu je druga priča i obrnuti redoslijed.

 Definiraj kvalitetu. Ja sam probao sva tri i po kvaliteti je Android prvi, iOS drugi i WM zadnji, ha sto sad. MS se furao na kockice pa su slicni kockasti ljudi nasli u tome.

9 godina
offline
Re: I Microsoft priznaje da je s Windows mobitelim
Magnolia_fan kaže...
Thinker kaže...
Magnolia_fan kaže...

Nema veze, forumski Micro obozavatelji ce se i dalje kuniti na MS mobile. Evo samo sto nije postalo popularno.

 "kleti"

 

Nemoj sad tako, sam OS je odličan, korisnici plaču jer sam autor i vlasnik, Microsoft, nije prepoznato priliku da pridobije veći udio na tržištu i da opstane. Korisio sam sva tri moderna mobilna OS-a i mogu reći da mi je po kvaliteti prvi WM pa iOS pa tek onda Android. Na stranu broj aplikacija i pretumbavanje sučelja, tu je druga priča i obrnuti redoslijed.

 Definiraj kvalitetu. Ja sam probao sva tri i po kvaliteti je Android prvi, iOS drugi i WM zadnji, ha sto sad. MS se furao na kockice pa su slicni kockasti ljudi nasli u tome.

 Stabilnost OS-a, fluidnost OS-a, brzina izvođenja operacija samog sistema (ne sama brzina aplikacija), organiziranost sistema. Furanje na šarene ikonice ne bih mogao zvati kvalitetom pa su se šareni ljudi našli u tome.

9 godina
offline
Re: I Microsoft priznaje da je s Windows mobitelim
Thinker kaže...
Magnolia_fan kaže...
Thinker kaže...
Magnolia_fan kaže...

Nema veze, forumski Micro obozavatelji ce se i dalje kuniti na MS mobile. Evo samo sto nije postalo popularno.

 "kleti"

 

Nemoj sad tako, sam OS je odličan, korisnici plaču jer sam autor i vlasnik, Microsoft, nije prepoznato priliku da pridobije veći udio na tržištu i da opstane. Korisio sam sva tri moderna mobilna OS-a i mogu reći da mi je po kvaliteti prvi WM pa iOS pa tek onda Android. Na stranu broj aplikacija i pretumbavanje sučelja, tu je druga priča i obrnuti redoslijed.

 Definiraj kvalitetu. Ja sam probao sva tri i po kvaliteti je Android prvi, iOS drugi i WM zadnji, ha sto sad. MS se furao na kockice pa su slicni kockasti ljudi nasli u tome.

 Stabilnost OS-a, fluidnost OS-a, brzina izvođenja operacija samog sistema (ne sama brzina aplikacija), organiziranost sistema. Furanje na šarene ikonice ne bih mogao zvati kvalitetom pa su se šareni ljudi našli u tome.

 Pa zar nisu i na Windows desktopu ikone? Organiziranost sistema, lol. Treba ti doktorat da prebacis kontakte i iskrvare ti oci dok nadjes postavke.

Da, zato sto aplikacije nisu bile brze, nisu imale dovoljno opcija kao na konkurentnim platofrmama, niti su bile stabilne.

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.10.2017 22:46 (pravi_covijek).
8 godina
odjavljen
offline
Re: I Microsoft priznaje da je s Windows mobitelim
Thinker kaže...
....

 Stabilnost OS-a, fluidnost OS-a, brzina izvođenja operacija samog sistema (ne sama brzina aplikacija), organiziranost sistema. Furanje na šarene ikonice ne bih mogao zvati kvalitetom pa su se šareni ljudi našli u tome.

 Zar u 2017 jos neko prica o stabilnosti? JA nisam vidio rusenje unazad barem godinu a beta tester sam nekoliko aplikacija....

Operacije samog sistema? Sta je to? organiziranost sistema? Sta je to? 

 

Ti si kao i onaj disk of the ship kojeg proganjaju reklame na andoridu iako ih niko drugi nije vidio niakd i nigdje u OSU...Al dobro nema ga u zadnje virjeme izgleda da je nasao lijek koji mu pase za te njegove halucinacije.....

13 godina
offline
I Microsoft priznaje da je s Windows mobitelima go

Gle možemo mi trkeljati i uspoređivati do neba ali spominjati fluidnost ili ostale finese nema nikakve veze s OS-om. Uvijek, kada imaš problema s takvim stvarima u pitanju je uređaj a ne OS. Mene su zadovoljila sva tri OS-a. Windows phone mi je bio (nema više) draži jer mi je odgovaralo sučelje i sinkronizacija s računalom (koju nemam s iOS-om i Androidom). Količina aplikacija (bolje rečeno nedostatak istih) je ono što je pokopalo WP. Meni nije falila niti jedna ali ja sam manjina. Imam iste aplikacije i na Huaweiu P10 kao prije.

Stručnjak za odmaganje...
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: I Microsoft priznaje da je s Windows mobitelim
pravi_covijek kaže...
Thinker kaže...
Magnolia_fan kaže...
Thinker kaže...
Magnolia_fan kaže...

Nema veze, forumski Micro obozavatelji ce se i dalje kuniti na MS mobile. Evo samo sto nije postalo popularno.

 "kleti"

 

Nemoj sad tako, sam OS je odličan, korisnici plaču jer sam autor i vlasnik, Microsoft, nije prepoznato priliku da pridobije veći udio na tržištu i da opstane. Korisio sam sva tri moderna mobilna OS-a i mogu reći da mi je po kvaliteti prvi WM pa iOS pa tek onda Android. Na stranu broj aplikacija i pretumbavanje sučelja, tu je druga priča i obrnuti redoslijed.

 Definiraj kvalitetu. Ja sam probao sva tri i po kvaliteti je Android prvi, iOS drugi i WM zadnji, ha sto sad. MS se furao na kockice pa su slicni kockasti ljudi nasli u tome.

 Stabilnost OS-a, fluidnost OS-a, brzina izvođenja operacija samog sistema (ne sama brzina aplikacija), organiziranost sistema. Furanje na šarene ikonice ne bih mogao zvati kvalitetom pa su se šareni ljudi našli u tome.

 Pa zar nisu i na Windows desktopu ikone? Organiziranost sistema, lol. Treba ti doktorat da prebacis kontakte i iskrvare ti oci dok nadjes postavke.

Da, zato sto aplikacije nisu bile brze, nisu imale dovoljno opcija kao na konkurentnim platofrmama, niti su bile stabilne.

Uspoređujemo mobile operativne sisteme pa mi nije jasno odkle sad Windowws desktop u priči.

Svaki OS ima svoju logiku i treba pohvatati način rada, ako si od početka pristupao s negativnim stavom onda ti ne bi odgovarao WM ni nakon puno godina korištenja. Inače, u svakom mobilnom OS-u sam kontakte rješavao na desktop računalu.

9 godina
offline
Re: I Microsoft priznaje da je s Windows mobitelim
Torent kaže...
Thinker kaže...
....

 Stabilnost OS-a, fluidnost OS-a, brzina izvođenja operacija samog sistema (ne sama brzina aplikacija), organiziranost sistema. Furanje na šarene ikonice ne bih mogao zvati kvalitetom pa su se šareni ljudi našli u tome.

 Zar u 2017 jos neko prica o stabilnosti? JA nisam vidio rusenje unazad barem godinu a beta tester sam nekoliko aplikacija....

Operacije samog sistema? Sta je to? organiziranost sistema? Sta je to? 

 

Ti si kao i onaj disk of the ship kojeg proganjaju reklame na andoridu iako ih niko drugi nije vidio niakd i nigdje u OSU...Al dobro nema ga u zadnje virjeme izgleda da je nasao lijek koji mu pase za te njegove halucinacije.....

 Tolent, opet trolaš, ja sam iznio svoj stav, nabrojao pozitivne stvari i da, u pravu si, skoro svaka besplatna aplikacija pod Androidom fura reklame.

16 godina
neaktivan
offline
Re: I Microsoft priznaje da je s Windows mobitelim
mario.L_hr kaže...

Gle možemo mi trkeljati i uspoređivati do neba ali spominjati fluidnost ili ostale finese nema nikakve veze s OS-om. Uvijek, kada imaš problema s takvim stvarima u pitanju je uređaj a ne OS. Mene su zadovoljila sva tri OS-a. Windows phone mi je bio (nema više) draži jer mi je odgovaralo sučelje i sinkronizacija s računalom (koju nemam s iOS-om i Androidom). Količina aplikacija (bolje rečeno nedostatak istih) je ono što je pokopalo WP. Meni nije falila niti jedna ali ja sam manjina. Imam iste aplikacije i na Huaweiu P10 kao prije.

 Nema mi bolje sinkronizacije s telefonom od Androida i KDE Connecta na KDE-u i to po defaultu. A druga ubojita opcija Androida je kad na neki file kliknem share otvori mi se 22 načina kako ga podijeliti. To kod drugih nema. Treći killer feature je otključan bootloader i desetine ROM-ova

Nećemo dividende, hoćemo veće lopate!
9 godina
offline
Re: I Microsoft priznaje da je s Windows mobitelim
mario.L_hr kaže...

Gle možemo mi trkeljati i uspoređivati do neba ali spominjati fluidnost ili ostale finese nema nikakve veze s OS-om. Uvijek, kada imaš problema s takvim stvarima u pitanju je uređaj a ne OS. Mene su zadovoljila sva tri OS-a. Windows phone mi je bio (nema više) draži jer mi je odgovaralo sučelje i sinkronizacija s računalom (koju nemam s iOS-om i Androidom). Količina aplikacija (bolje rečeno nedostatak istih) je ono što je pokopalo WP. Meni nije falila niti jedna ali ja sam manjina. Imam iste aplikacije i na Huaweiu P10 kao prije.

 Mene nisu PODJEDNAKO zadovoljila sva tri OS-a. Napisao sam zašto. Raspravu možemo voditi tjednima bez potrebe za prepucavanjem, kao što sam već napisao u drugom threadu, sva tri OS-a su odlična, svaki ima svoje prednosti i svoje mane. Korisnik je taj koji ima mogućnost odlučiti koji će mobilni OS koristiti.

13 godina
offline
Re: I Microsoft priznaje da je s Windows mobitelim
hrvooje kaže...

 Nema mi bolje sinkronizacije s telefonom od Androida i KDE Connecta na KDE-u i to po defaultu. A druga ubojita opcija Androida je kad na neki file kliknem share otvori mi se 22 načina kako ga podijeliti. To kod drugih nema. Treći killer feature je otključan bootloader i desetine ROM-ova

KDE Connect je i meni super aplikacija. Nažalost posao mi je vezan uz Windowse. Bootloadere i ROM-ove ne isprobavam, jednostavno mi se neda.

Stručnjak za odmaganje...
16 godina
neaktivan
offline
Re: I Microsoft priznaje da je s Windows mobitelim
mario.L_hr kaže...

  Bootloadere i ROM-ove ne isprobavam, jednostavno mi se neda.

 Ne da se ni meni na mom telefonu, ali na tuđem da, uz kompezaciju za potrošeno vrijeme.

Nećemo dividende, hoćemo veće lopate!
8 godina
neaktivan
offline
I Microsoft priznaje da je s Windows mobitelima go

baš šteta. kraj jednog lijepog mobilnog iskustva. i taman se poklopi sa istekom pretplate nakon dvije godine, beterije koja je postala nikakva i sitnim bugićima koje donosi fast insider.

najteže mi bilo naći mobitel koji bar donekle može nadomjestit specifikacije Lumie 950 a da ne košta soma eura. i da nije dosadni samsung, lg ili huawei. i da nije nekakav kinez bez podrške tipa one plus.

bežično punjenje, usb-c, 21 megapixel kamera, dual sim i sd card utor ...itd. pola današnjih, nazovi, flagship androida nema sve te specifikacije.

 

tako da motorola z2 play

 

i to najviše radi battery pack moda i dvodnevnog korištenja bez punjenja. al sučelje, andoird...bljak. trebat će mi dosta za naviknit se na sve te dječije bojice, kružiče i ostala google dizajnerska smeća- 

 
5 1 hvala 0
16 godina
offline
I Microsoft priznaje da je s Windows mobitelima go

@Zaposleni server

Ja sam uzeo Xiaomi Mi Max 2 za 250 EURa, nakon Lumie 950 (isto mi je skroz oslabila baterija i nisam bukvalno mogao naci originalnu ili bar pristojnu zamjenu).

Meni je Mi Max 2 super, ali je fakat ogroman (moja omiljena Lumia bila je 1520). 

Ovaj ima nenormalno dobru bateriju, odlican displej i ono sto me odusevilo je citak otisaka prsta - radi prakticno trenutno i bez greske. 

Android - ni najmanje nisam odusevljen, ali nisam ni zgrozen kao ranije - dosta se toga popravilo i mogu reci da je OK kao OS. Ali widgeti nisu ni blizu zamjena za live tiles. I aplikacije kao mail i kalendar su bile bolje na WM kao  i sveukupno integracija s Windowsima.

U svakom slucaju, moja preporuka ti ide za Xiaomi, ozbiljni su, imaju solidnu podrsku, jako kvalitetnu izradu, a cijena je i vise nego dobra.

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: I Microsoft priznaje da je s Windows mobitelim
a tko ne bi bio presretan prelaskom sa wp-a na android pa makar to bio i kinesku čiomi, miljma ispred Lumia. - in the face Windows Phone Faneboys!
7 godina
neaktivan
offline
I Microsoft priznaje da je s Windows mobitelima go

nitko tko koristi W10M mobitel ali razumijem covjeka ako je morao zbog baterije

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: I Microsoft priznaje da je s Windows mobitelim
bik kaže...
a tko ne bi bio presretan prelaskom sa wp-a na android pa makar to bio i kinesku čiomi, miljma ispred Lumia. - in the face Windows Phone Faneboys!

Za početak ova dvojica iznad tebe, ali tko bi čitao postove, ha? 

16 godina
offline
Re: I Microsoft priznaje da je s Windows mobitelim
bik kaže...
a tko ne bi bio presretan prelaskom sa wp-a na android pa makar to bio i kinesku čiomi, miljma ispred Lumia. - in the face Windows Phone Faneboys!

Malcice ti slabo kontas, valjda spram nickom. :) Ja sam govorio o kvaliteti hardvera telefona.

A vjeruj, da sad ima ROM za 10-tku, kako bih je rado nabacio umjesto Androida na ovaj Xiaomi.

7 godina
online
Re: I Microsoft priznaje da je s Windows mobitelim

Skini si launcher koji oponaša WM.

Onaj skandinavac ima jedan koji fakat dobro radi i oponaša ti i live tilese.

Općenito sam znao taj instalirati i nekim starijim ljudima jer su tilesi ogromni, a normalni launcheri izgledaju grdo s velikim ikonicama.

Kruha i igala...
16 godina
offline
Re: I Microsoft priznaje da je s Windows mobitelim
fer-de-lance kaže...

Skini si launcher koji oponaša WM.

Onaj skandinavac ima jedan koji fakat dobro radi i oponaša ti i live tilese.

Općenito sam znao taj instalirati i nekim starijim ljudima jer su tilesi ogromni, a normalni launcheri izgledaju grdo s velikim ikonicama.

Hmm, ali sumnjam da ima prave live tilese, sa informacijama, obzirom da aplikacije nisu prilagodjene? Btw, mislim da cu staviti ovaj Microsoft Launcher kad izadje iz bete, djeluje mi OK, iako nema tiles, ali ima dobru integraciju.

15 godina
offline
Re: I Microsoft priznaje da je s Windows mobitelim
@knight:
mos ti ponovi kupiti windows phone i ponovo sam sebe uvjeravati da nece proposti . za sve ostalo tu su neke aplikacije koje potpisuje microšrot :D
7 godina
online
Re: I Microsoft priznaje da je s Windows mobitelim
knight kaže...

Hmm, ali sumnjam da ima prave live tilese, sa informacijama, obzirom da aplikacije nisu prilagodjene? 

 Koliko se sjećam bila je mogućnost da se na njima pojavi na tileu za svaku aplikaciju npr. koja ima neke obavijest (tipa messengeri) broj novih poruka i preview, tile od galerije ima isti onaj efekt s preslagivanjem slika i vremenska prognoza i sve ostalo je bilo isto kao i na WP.

Sjećam se i da je Bio jedan launcher koji je čak i dolazio s aplikacijama za sve živo u stilu wp-a, ali se meni to nije dopadalo, nekako je ipak presirov i prejednostavan dizajn, ali neki ljudi to vole.

Budem potražio, mislim da tog launchera više nema na storeu, ali imaju ovi u stilu WM 10 (koji je meni estetski neprihvatljiv ako se uključi transparentnost tileova).

 

 

Kruha i igala...
8 godina
neaktivan
offline
I Microsoft priznaje da je s Windows mobitelima go

trebalo bi otvoriti poseban topik "pomoć kod prelaska sa windowsa na adroid" :D

 

ovako, moto z2 play 4/64 gb nakon L950:

 

PRO:

 

- sveukupna brzina sustava

- brzina otvaranja i rada sa SVIM aplikacijama

- dostupnost svega živog kroz play store

- donekle i dizajn, subjektivan sam i motorole mi najbolje izgledaju od svih androida a moto mods su super fora

- baterija traje beskonačno

 

KONTRA:

 

- ne možeš postavit više od jednog microsoft accounta za one drive bez plaćanja aplikacije

- nema šanse definirat dual sim tako fino odvojeno kao na w10 - mislim na ikone za pozive i sms poruke

- kamera L950 miljama ispred..i dalje

- gomila reklama u šta god takneš

- outlook za android je užas

 

 

tako, jer naviknit se mora :D

 

 

 

 

 

 

 
0 0 hvala 0
7 godina
online
Re: I Microsoft priznaje da je s Windows mobitelim

Hehehe, znam koliki je šok i preporod, bio sam prisiljen jedno vrijeme koristiti Lumiu 630 i kad sam se vratio na Android odmah je to drugi svijet, par kopalja bolje u svim aspektima.

Uglavnom, kaj se tvojih problema tiče:

-za one drive probaj potražiti neki drugi client, možda ima, inače su microsoftove aplikacije dosta osakaćene na androidu u free verzijama

-za dual sim odi na play store i upiši dual sim i imaš hrpu aplikacija za fino štelanje dual sima, s hrpom mogućnosti

- za kameru se slažem, i općenito ni jedna motorola nema dobru kameru, a i kao brand padaju od kad su ih prodali lenovu, čini mi se da motorola uskoro nestaje

-za reklame adguard: https://adguard.com/en/welcome.html

(uključiti samo za tu aplikaciju instalaciju iz unknown sourcea, poslije isključiš)

-kaj se outlooka tiče, dodaj si outlook account pod postavke i bude ti vjerovatno sinkronizirao i kontakte i kalendar itd., a mail otvaraj preko gmaila (ili google inboxa, ili neke druge aplikacije)

Izbora ima puno, lako riješiš sve te probleme.

E da, i u developer optionsima isključi sistemske animacije, još je puno brži rad s mobitelom onda.

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put sub 21.10.2017 12:23 (fer-de-lance).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice