Microsoftov Edge u stalnom gubitku korisnika

poruka: 38
|
čitano: 6.263
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Microsoftov Edge u stalnom gubitku korisnika".
8 godina
neaktivan
offline
Microsoftov Edge u stalnom gubitku korisnika

Osim lijepog sučelja nema ništa. Ekipa izbacila polufunkcionalni preglednik. Favoriti se ne mogu sortirati abecedno, nema proširenjam, a prije svega nema proširnja za blokiranje reklama.

Što je ekipa u Microsoftu mislila i ako je uopće mislila kad su ga izbacili na tržište nije mi jasno.

 
30 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Microsoftov Edge u stalnom gubitku korisnika

Edge je novi IE - kad instaliraš nove Windowse, sinonim za "bzo kliknuti na plavo e da si skrinem FF/Chrome i onda ostale stvari"

 

Bar su mogli imidž promijeniti

Nulla dies sine linea
Moj PC  
13 4 hvala 0
10 godina
offline
Microsoftov Edge u stalnom gubitku korisnika

Ja sam se zbilja trudio priviknuti na Edge i koristio sam ga od njegovog predstavljanja još kroz Insider program ali zbilja više nisam mogao i prije mjesec dva sam se vratio na Mozilu.

Sve je to stvar navike a navike se teško mijenjaju (pogotovo kad dotični proizvod radi ka Edge).

Sami sebi smo najveci neprijatelji
Moj PC  
5 0 hvala 0
16 godina
offline
Microsoftov Edge u stalnom gubitku korisnika

Ovo je browser koji definitivno nije IE.

 

Cak im se i logo jako razlikuje. 

 

 

 

Stvarno ne znam sta su oni mislili tim browserom.

- Psiho246
Moj PC  
7 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Microsoftov Edge u stalnom gubitku korisnika

zanima me koliko je bitan zapravo edge/internet explorer za normalno funkcioniranje interneta, firewall,proxy itd?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoftov Edge u stalnom gubitku korisnika
Obećavali su brda i doline a dali su nam nedovršeni proizvod (isti slučaj kao i sa Windowsima10, pogotovo mobilna verzija)
Moj PC  
15 0 hvala 0
11 godina
offline
Microsoftov Edge u stalnom gubitku korisnika

to se zove -= raspad sistema =-

 

no more big Makrosoft but real Mikrosoft :)

 
0 2 hvala 0
11 godina
offline
Re: Microsoftov Edge u stalnom gubitku korisnika
CroIvo kaže...
Obećavali su brda i doline a dali su nam nedovršeni proizvod (isti slučaj kao i sa Windowsima10, pogotovo mobilna verzija)

 cekaj, cekaj, cekaj....

 

pa Windows 10 za desktop i mobitel su potpuno isti od, ne? nije li to najavljivano? :D :D :D :D :D

9 godina
offline
Re: Microsoftov Edge u stalnom gubitku korisnika
I ja sam ga pokušao koristit
Ali bez side bara nemogu
Pa sam se vratio staroj dobroj liji
SIVE LUBANJE SILOM
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoftov Edge u stalnom gubitku korisnika

Nije jedino, i wp je poluproizvod pri raspadu. 

 

Izgubit ce ono sto imaju od Nokie jer se ne mogu nositi sa kineskim brendovima koji ih rasturaju cijenom i kvalitetom. 

 

Ono sto kazu da bi mobitel bio kao kompjutor (projekt continuum) je za mene glupost, bez uvrede ljudi, isprva je to kul ali kasnije shvatis da ti mobitel treba za razgovore dok nesto radis na kompjutoru. Meni je draze imati normalan PC i mob odvojeno. Mob uvjek u dzepu za svaki slučaj kada moram negdje ici a komp doma da nesto skida ili nesto radi dok me nema. 

 

 

 

 

15 godina
offline
Microsoftov Edge u stalnom gubitku korisnika

još jedan žmukljošuftov uspjeh, zar ne bilal, memphis i ostali ministranti? 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
4 4 hvala 0
16 godina
offline
Re: Microsoftov Edge u stalnom gubitku korisnika
Psiho246 kaže...

Ovo je browser koji definitivno nije IE.

 

Cak im se i logo jako razlikuje. 

 

 

 

Stvarno ne znam sta su oni mislili tim browserom.

 Pa nije. Koristim IE 11 na jednoj masini i ne pada mi napamet FF ili Chrome, ali Edge na Win10 masini mi je polu-retardiran (nije mi na nivou PC iskustva), tako da i tu najcesce koristim IE11, osim za nesto brzinsko. Na Win 10 Mobile je zaista dobar, tj. za mobile experience.

Poruka je uređivana zadnji put pon 1.2.2016 16:14 (knight).
16 godina
offline
Re: Microsoftov Edge u stalnom gubitku korisnika
Markić7 kaže...

Nije jedino, i wp je poluproizvod pri raspadu. 

 

Izgubit ce ono sto imaju od Nokie jer se ne mogu nositi sa kineskim brendovima koji ih rasturaju cijenom i kvalitetom. 

 

Ono sto kazu da bi mobitel bio kao kompjutor (projekt continuum) je za mene glupost, bez uvrede ljudi, isprva je to kul ali kasnije shvatis da ti mobitel treba za razgovore dok nesto radis na kompjutoru. Meni je draze imati normalan PC i mob odvojeno. Mob uvjek u dzepu za svaki slučaj kada moram negdje ici a komp doma da nesto skida ili nesto radi dok me nema. 

 

 

 

 

 

To mora da si ti "kasnije shvatio"? Kao ti koristio Continuum, pa kasnije shvatio nesto?

Da imas pojma o temi o kojoj govoris, znao bi da za vrijeme koristenja Continuuma, imas potpuno slobodan mobitel, pa i za pozive izmedju ostalog.

12 godina
odjavljen
offline
Microsoftov Edge u stalnom gubitku korisnika

Meni Edge leti, jedino što se zna srušit u 25% slučajeva i šteta što još nema podršku za dodatke. Za blokiranje oglasa koristim AdGuard, isti posao radi. 

 
0 1 hvala 0
11 godina
offline
Microsoftov Edge u stalnom gubitku korisnika

Ma naravno kad je govno od browsera:

1. Sync problem, ja sa Chromeom imam dostupno svoje bookmarke, passworde na doslovno bilokojem uređaju od desktopa do telefona.

2. Sucelje za penzionere...mislim da dalje ne moram da govorim oko sucelja.

3. Addonse obecavaju od day-1 i jos ih nema.

 

UGL....Nista od toga.

Moj PC  
9 1 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoftov Edge u stalnom gubitku korisnika
GargamelHR kaže...

Osim lijepog sučelja nema ništa. Ekipa izbacila polufunkcionalni preglednik. Favoriti se ne mogu sortirati abecedno, nema proširenjam, a prije svega nema proširnja za blokiranje reklama.

Što je ekipa u Microsoftu mislila i ako je uopće mislila kad su ga izbacili na tržište nije mi jasno.

 

Pa upiši u tražilicu edge adblock i naći ćeš, to sam instalira prije nego sam skinuo Chrome i UC browser

 

I ja sam se pokušao priviknut, ali nije išlo....naime tražio sam alternativu Chrome-u...postao je užasan...spor..

 

Sad koristim UC browser na mobu i kompu...međusobna sinkronizacija radi (bookmarci i postavke), android i PC verzija

dolaze sa predinstaliranim adblockerom, sve ekstenzije koje rade na Chrome-u rade i na UC odnosi se na PC

 

Ova android verzije je zgodna za one koji nemaju rootan uređaj, jer je root obavezan za adaway i adfree.....

 

Jesam se raspisa

14 godina
offline
Re: Microsoftov Edge u stalnom gubitku korisnika
Wp 10 i edge = katastrofa. Imam folder phone u kojem su mi linkovi na stranice kojima pristupam s mobitelom. Svako me malo vrati u root favorita, pa opet trazi folder. I jos nema sort by name! Alternative nema.... Lumia 950
 
0 1 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Microsoftov Edge u stalnom gubitku korisnika

MS ministranti su na bunici, ne mogu vjerojavati sto se desava.

 
8 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoftov Edge u stalnom gubitku korisnika
Psiho246 kaže...

Ovo je browser koji definitivno nije IE.

 

Cak im se i logo jako razlikuje. 

 

 

 

Stvarno ne znam sta su oni mislili tim browserom.

Mogli su ga nazvati *not* Internet explorer.

dabar_solta kaže...

zanima me koliko je bitan zapravo edge/internet explorer za normalno funkcioniranje interneta, firewall,proxy itd?

 Dosta bitan. IE, zapravo nije aplikacija nego je dio IP stacka, znači kada bi netko kompletno ugasio sve u Windowsima šta ima ime Internet explorer u registriju, nebi se mogao spojit na internet.(Neki ljudi su to uspjeli izbrisati i naravno nisu se mogli spojit na internet, btw. IP stack od nekog starijeg Windowsa(mislim da je 98 ili XP, nisam siguran) je imao velike dijelove copy/pasteane od *BSD-ova IP stacka. http://www.geek.com/news/microsoft-uses-open-source-code-545437/

Androoo kaže...

...samo sam trazio pomoc

 Em što si u krivoj temi, em što si dupli post napravio. Potraži na forumu pravi podforum i tamo otvori novu temu.



Inače, valjda su ljudi napokon skužili da je Edge prefarbani IE sa nekim mogućnostima uklonjenima.

https://en.wikiquote.org/wiki/Mikhail_Bakunin
Poruka je uređivana zadnji put pon 1.2.2016 17:59 (GNU+Linux).
Moj PC  
3 0 hvala 1
8 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoftov Edge u stalnom gubitku korisnika

sve to stoji i sorry ako sam bahato uletio,ali divim ti se da imaš toliko strpljenja gnjaviti se s tak nečim banalnim..

tv ti ne podržava format koji pokušavaš pustiti.

 

bilo bi ti najbolje ako si možeš povezati komp sa telkom(hdmi kabelom) i onda pustiš što got već želiš iz playera sa kompa..

 

postoji način da si već osposobiš da možeš na telki prek usb sticka puštati kojekakve već video formate,ali ti je gnjavaža(pogotovo ako nisi najbolji u snalaženju na kompu/internetu).

 

Najjednostvnije riješenje ti je da si spojiš komp sa tv-om.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoftov Edge u stalnom gubitku korisnika

Ma sve ok..

probao sam i sa kablom al nece.....

Imam dosta iskustva sa kompom a i stariji brat mi radi u servisu za mobitele i televizije......(posvadjali se,nece da mi pomogne)

 

ZoX
9 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoftov Edge u stalnom gubitku korisnika
Androoo kaže...
stariji brat mi radi u servisu za mobitele i televizije......(posvadjali se,nece da mi pomogne)

 

 Pa pomirite se... Braća ste i brat bratu treba pomoći.

Windows 8 + DVDROM
15 godina
offline
Re: Microsoftov Edge u stalnom gubitku korisnika
Flexan22 kaže...

 

 Pa pomirite se... Braća ste i brat bratu treba pomoći.

 reče bog kainu i abelu 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
16 godina
neaktivan
offline
Microsoftov Edge u stalnom gubitku korisnika

Čemu to sve uopće? Na kraju će ga open-sourceat da im ulica popravi code

There is no job like cron job!
 
0 2 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoftov Edge u stalnom gubitku korisnika
knight kaže...

 

To mora da si ti "kasnije shvatio"? Kao ti koristio Continuum, pa kasnije shvatio nesto?

Da imas pojma o temi o kojoj govoris, znao bi da za vrijeme koristenja Continuuma, imas potpuno slobodan mobitel, pa i za pozive izmedju ostalog.

Svejedno koncept je bezvezan pogotovo ako dijelis kompjutor sa nekim, Ako ti odes na wc ili u dučan hoces li ponjeti smartphone sa sobom ili ga ostaviti doma da netko drugi nastavi tvoj rad ??? 

 

Smartphoneovi ne koštaju puno, a i pc se da nači pristojnih kofiguracija za manje novaca i bezveze se zezati sa time.   Ako si koncept zamislio kao mogučnost da mozes ponjeti svoj rad sa sobom, ali to svejedno mozes ako podatke drzis u cloudu. 

Osim toga tesko je da će microsoft omogučiti puno desktop iskustvo koje inače imamo na PC jer nije uspio niti preobratiti korisnike sa X86 na arm arhitekturu kako je planirao sa windows 8. 

 

Nisam isprobavao Continuum, pa  se ispričavam jer nisam upoznat dosta sa time. 

 

 

15 godina
offline
Microsoftov Edge u stalnom gubitku korisnika

Stjepane,

 

Postoji vrlo bitna razlika između postotka i postotnog poena.

 

Edge je izgubio 10,84 % korisnika, a ne 0,22 % kako pišeš u članku.

 
2 1 hvala 0
14 godina
offline
Microsoftov Edge u stalnom gubitku korisnika

Hm, čini se da razvojno baš i nisu još dorasli situaciji u kojoj su se našli:

http://betanews.com/2016/01/30/stop-using-microsoft-edges-inprivate-mode-if-you-value-your-privacy/

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Microsoftov Edge u stalnom gubitku korisnika

Treba znati napraviti preglednik nakon kojeg se jednostavno ŽELIŠ prebaciti na Internet Explorer.

 

 

 

 

Ni to dugo ne potraje pa se prebaciš na Firefox/Chrome, ali jasna je poanta.

Moj PC  
0 1 hvala 0
8 godina
offline
Re: Microsoftov Edge u stalnom gubitku korisnika
Dex.pwn kaže...

Meni Edge leti, jedino što se zna srušit u 25% slučajeva i šteta što još nema podršku za dodatke. Za blokiranje oglasa koristim AdGuard, isti posao radi. 

 Jbt vječnih ms optimista, ko jabukaš samo drugog dresa.
Najbolje leti kad ga ni ne upališ, čak se ni ne ruši. Ili kad frkneš mob kroz prozor. Pardon, kroz Windows.

12 godina
offline
Re: Microsoftov Edge u stalnom gubitku korisnika
Eol kaže...

Hm, čini se da razvojno baš i nisu još dorasli situaciji u kojoj su se našli:

http://betanews.com/2016/01/30/stop-using-microsoft-edges-inprivate-mode-if-you-value-your-privacy/

stop-using-microsoft-edges-inprivate-mode-if-you-value-your-privacy/

 

izbaci ovo boldano.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice