Microsoftova tehnologija prepoznaje govor na ljuds

poruka: 8
|
čitano: 1.800
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Microsoftova tehnologija prepoznaje govor na ljuds".
16 godina
offline
Microsoftova tehnologija prepoznaje govor na ljuds

Nek daju to Hrvatima na testiranje :)

Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
offline
Microsoftova tehnologija prepoznaje govor na ljuds

i moja bivša je izvrsno prepoznavala moj govor (ER 1%) ali ništa nije razumjela. 

 

now she's just a kokoš that I used to know (ko-ko-dakdak, kokokoko-dak-dak) 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put pon 24.10.2016 18:50 (Ajar).
Moj PC  
9 2 hvala 0
14 godina
offline
Re: Microsoftova tehnologija prepoznaje govor na l
Je al' na engleskom, nek probaju na hrvatskom sa 7 padeza, feklinacijama u kojem se zna ko je "ti", a ko "Vi".... Već dugo imam wp10 koji ima predictive text na hr. Smijeh....
 
4 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Microsoftova tehnologija prepoznaje govor na l
Deklinacijama.... 😐
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Microsoftova tehnologija prepoznaje govor na l
Brk kaže...
Deklinacijama.... 😐

 feklinacije su ok . nego, nek probaju s nekim jezicima u međimurju i po otocima. ili s dalmošima općenito. ili zagorcima. er bu im cca 97%. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
13 godina
offline
Microsoftova tehnologija prepoznaje govor na ljuds

meni na mobu googlova voice search app super prepoznaje hrvatski, maltane sve što kažem, a ako je ovo još bolje onda je to AWESOME (mrska mi poštapalica što je ameri obožavaju)

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoftova tehnologija prepoznaje govor na l
Meni izgleda da je ona razumijela sve..na vrijeme...i dala petama vjetra dok nije bilo prekasno... nhf.. 😘
16 godina
offline
Microsoftova tehnologija prepoznaje govor na ljuds

Pomalo je komično to što se softver za prepoznavanje govora, točnije akustički modeli moraju trenirati da bi bili dobri, a veliki igrači ga treniraju na korisnicima koji svakodnevno koriste njihove usluge snimajući njihov glas (Google, Microsoft, Apple i sl.). Međutim, to za posljedicu ima da je samo najkorišteniji način izražavanja dobro treniran, a kad čovjek počne koristiti malo širi spektar riječi, sve to brzo padne u vodu i više nije ni približno uspješno. Probao baš to i s Googleovim softverom koji se drži kao najbolji i rezultat je zbilja poražavajuć s obzirom na to koliko dobro radi na "defaultu". Takav mehanizam ima i jednu negativnu povratnu posljedicu na korisnike: time će se dodatno stimulirati osiromašivanje vokabulara u općoj populaciji, a uz kombinaciju toga da ljudi sve manje čitaju knjige, konačan je rezultat idiocracy - siromaštvo jezika ujedno dovodi i do siromaštva ideja.

A neutron walks into a bar; he asks the bartender, 'How much for a beer?' The bartender looks at him, and says 'For you, no charge.'
Poruka je uređivana zadnji put uto 25.10.2016 13:16 (4ndY).
 
2 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice