Modularni telefon nije mrtav, smatraju u Facebooku

poruka: 5
|
čitano: 1.265
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Modularni telefon nije mrtav, smatraju u Facebooku".
12 godina
neaktivan
offline
Modularni telefon nije mrtav, smatraju u Facebooku

Ne znam u čemu je problem napraviti modularni telefon. Samo nek se vrate sastavljanju dijelova šarafima umjesto ljepljenjem. I nek narave standardizirane priključke za kameru, CPU, RAM, i td... I moći ćeš ga nadograđivati isto ko i PC. Otvoriš kućište i ubaciš novu komponentu.

 
0 2 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Modularni telefon nije mrtav, smatraju u Faceb
Bilal kaže...

Ne znam u čemu je problem napraviti modularni telefon. Samo nek se vrate sastavljanju dijelova šarafima umjesto ljepljenjem. I nek narave standardizirane priključke za kameru, CPU, RAM, i td... I moći ćeš ga nadograđivati isto ko i PC. Otvoriš kućište i ubaciš novu komponentu.

 neisplativo za proizvoadace mobitela... A i ne znam koliko bi to bilo zanimljivo gradanima.

potpis :D
13 godina
neaktivan
offline
Modularni telefon nije mrtav, smatraju u Facebooku

Zamjenjive "pločice" donose sa sobom previše negativnih stvari u ovom slučaju. Potrebno je više materijala za izradu, što će povečati cijenu. Zatim veći će biti volumen i težina uređaja. Komponente opet trebaju biti razmještene tako da su sa jedne strane i da se mogu zamjeniti. To je veliki trošak vremena za izradu pločica, i vjerojatno će i donjeti pločice s više slojeva koje će opet povećati cijenu izrade.

 

E sad koliko ljudi će radije uzeti skuplji, teži i deblji mobitel iz razloga jer ga mogu nadograditi? Koliko će radije za iste novce uzeti obićni mobitel s boljim hardwerom? Koliko to ima smisla kad se mobiteli ionako mjenjaju svake 2 god. ??

ಠ_ಠ Rolling on the floor laughing until someone jump on me a makes me stop rolling on the floor laughing but then I do it again cuz it's awesome
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Modularni telefon nije mrtav, smatraju u Faceb

Neče i ne može zaživjeti na mobitelu

 

Nitko ne želi za 2 god imati istrošeni mob koji izgleda kao da su ga držali tamo i onda ga pobolšavati sa modulima. A modulanost se ne isplati na kraći rok, to je više zamišljeno da traje duže barem minimalno 4 godine. 

 

Tehnologija se mjenja, procesor, memorija, kamera, ekran, i hrpa drugih strvari, i teško je zadržati kompatibilnost kada stigne nešto novo. Teško je novi mali modul učiniti da radi  na starom nepodržavajučem modulu. 

 

Tu je estetitka, mnogi bi rađe kupili svake 2 godine ljepši mob koji je tanak, manje mesa evo primjer Huawei Honor 9 premium, Xiaomi mi mix 2 itd.  Zar vas nebi bilo sram staviti na stol modularni mob koji izgleda kao borgova kocka ?? 

 

 

Meni se više svidjela modularnost koju su napravili izraelci " Modu" to dok još smartphone nije bio aktualan. Imali su jedan mali dio koji je maleni telefon i njega ubacivati u veče  koji imaju veči ekran. A ti veči su imali i svoju bateriju pa si mogao s vremenom lakočom zamjenit mjesta bez da ga ugasis i bez da vadis sim karticu samo zamjenis taj sitni modul koji još radi. 

 

 

14 godina
offline
Re: Modularni telefon nije mrtav, smatraju u Faceb
Ja bih bio zadovoljan sa izmjenjivom baterijom.
Lack of money is the root of all evil. George Bernard Shaw
 
2 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice