Modulos, još jedna uspješna domaća crowdfunding ka

poruka: 48
|
čitano: 7.104
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Modulos, još jedna uspješna domaća crowdfunding ka".
6 godina
neaktivan
offline
Re: Modulos, još jedna uspješna domaća crowdfundin

Hvala na konstruktivnoj kritici! :) Već radimo intenzivno na rješavanju nekih od problema koje si naveo. Neke stvari će uskoro biti i vani, neke nažalist ne mogu ići baš tako brzo. Za otvore na rubovima trenutno i tražimo rješenje, odnosno razvijamo par smjerova pa da vidimo koji će najbolje funkcionirati. Jedan su čepovi, a drugi modularne lajsne koje mogu zatvoriti cijeli bok. Još nismo na 100% ni s jednim rješenjem, ali definitivno će nešto biti. Noge isto, kao što sam već gore naveo, razvijamo dalje. Jedna od ideja su i noge koje imaju struju ugrađenu tako da je dovode gore pod samu površinu stola. Razlog zašto s tim još ne možemo van je činjenica da kad razvijaš custom elektroniku/elektriku moraš osiguravati i CE (i ostale) certifikate. To traje i košta, pa jednostavno dok ne stanemo jače na noge shiftamo energiju i lovu koju imamo na raspolaganju na stvari koje su brže, a jednako tražene. VESA nosači su isto zanimljiva stvar, i već imamo neko rješenje kako ih napraviti da se montiraju na trenutno postojeće dosjede na modulima. Što se tiče boje - biti će svega ;)

13 godina
offline
Re: Modulos, još jedna uspješna domaća crowdfundin
grozdanowski kaže...

Hvala na konstruktivnoj kritici! :) Već radimo intenzivno na rješavanju nekih od problema koje si naveo. Neke stvari će uskoro biti i vani, neke nažalist ne mogu ići baš tako brzo. Za otvore na rubovima trenutno i tražimo rješenje, odnosno razvijamo par smjerova pa da vidimo koji će najbolje funkcionirati. Jedan su čepovi, a drugi modularne lajsne koje mogu zatvoriti cijeli bok. Još nismo na 100% ni s jednim rješenjem, ali definitivno će nešto biti. Noge isto, kao što sam već gore naveo, razvijamo dalje. Jedna od ideja su i noge koje imaju struju ugrađenu tako da je dovode gore pod samu površinu stola. Razlog zašto s tim još ne možemo van je činjenica da kad razvijaš custom elektroniku/elektriku moraš osiguravati i CE (i ostale) certifikate. To traje i košta, pa jednostavno dok ne stanemo jače na noge shiftamo energiju i lovu koju imamo na raspolaganju na stvari koje su brže, a jednako tražene. VESA nosači su isto zanimljiva stvar, i već imamo neko rješenje kako ih napraviti da se montiraju na trenutno postojeće dosjede na modulima. Što se tiče boje - biti će svega ;)

 onda jednostavno za sad ukradi ideju

 

http://www.ikea.com/de/de/catalog/products/30200253/?cid=ps%7Cde%7Cno_cc_topic%7C4MLRrWwPr0gHjIOUyfOOktEtkrhBQM

 

i za produzni do stola odnosno poda

 

https://www.google.de/search?q=cable+management&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiYwcGu0uPWAhWhJcAKHeCoD18Q_AUICigB&biw=1920&bih=1069#imgdii=IFjtJogP5QChcM:&imgrc=g-1vUTgfNofjJM:

 

i samo naprijed svaka vam cast

 

za noge je mozda dovoljno da se moze kabel proturit kroz njih... no ona suko uticnica je dosta debela i nezgrapna....

 

il recimo neka vodilica u nozi kao udebljenje... 

Alienware m17x R4
Poruka je uređivana zadnji put pon 9.10.2017 15:27 (Robert_84).
6 godina
neaktivan
offline
Re: Modulos, još jedna uspješna domaća crowdfundin

Ovo doslovno imamo naručeno i čekamo da dođe :) Samo u top izvedbi renomiranog proizvođača :)

10 godina
offline
Re: Modulos, još jedna uspješna domaća crowdfundin
grozdanowski kaže...

Hvala na konstruktivnoj kritici! :) Već radimo intenzivno na rješavanju nekih od problema koje si naveo. Neke stvari će uskoro biti i vani, neke nažalist ne mogu ići baš tako brzo. Za otvore na rubovima trenutno i tražimo rješenje, odnosno razvijamo par smjerova pa da vidimo koji će najbolje funkcionirati. Jedan su čepovi, a drugi modularne lajsne koje mogu zatvoriti cijeli bok. Još nismo na 100% ni s jednim rješenjem, ali definitivno će nešto biti. Noge isto, kao što sam već gore naveo, razvijamo dalje. Jedna od ideja su i noge koje imaju struju ugrađenu tako da je dovode gore pod samu površinu stola. Razlog zašto s tim još ne možemo van je činjenica da kad razvijaš custom elektroniku/elektriku moraš osiguravati i CE (i ostale) certifikate. To traje i košta, pa jednostavno dok ne stanemo jače na noge shiftamo energiju i lovu koju imamo na raspolaganju na stvari koje su brže, a jednako tražene. VESA nosači su isto zanimljiva stvar, i već imamo neko rješenje kako ih napraviti da se montiraju na trenutno postojeće dosjede na modulima. Što se tiče boje - biti će svega ;)

 Možda neke od ovih ideja mogu biti korisne:

 

https://creapills.com/designers-creatifs-maison-meubles-20171002

Samomrzeći hrvat
13 godina
offline
Re: Modulos, još jedna uspješna domaća crowdfundin

ma da nesto malo negdje vidit i gurat dalje.... ionako 80% "ideja" gdje ljudi rade i napreduju... prodaju zaraduju su prekopirane tude ideje...

 

samo vi dalje i gurajte svoju ideju i viziju.... i morate bit svjesni koliko ste postigli jer u HR nesto napravit je velik korak sam posebi... nit novca... razumijevanja... i dosta toga drugog... o poticajima da ne govorim...

 

a imaju i ovo stol koji je 800€

 

https://www.bluelounge.com/products/cablebox

 

 

Alienware m17x R4
12 godina
offline
Re: Modulos, još jedna uspješna domaća crowdfundin
grozdanowski kaže...

Bok svima, evo ja sam Matej - osoba koja stoji iza ideje Modulosa. Pa ajmo redom.

  

Što se tiče komentara tipa "ja si napravim stol za 72 kune" ili "hrastovina je džabe, što ovi nama tu prodaju" - već bi trebao oguglati na takve, ali takav sam kakav jesam i volim objasniti. Kvalitetna hrastovina (a pogotovo A-A razina proizvoda kakav mi koristimo) je pakleno skupa i sve ju je teže nabaviti. Nakon toga tu je CNC machining, inženjering i još brdo toga što naravno treba platiti. Sve to ima svoju cijenu. Mi s razlogom nismo išli na nekakav low-budget mass market proizvod, naprosto iz razloga što bi to bila suluda megalomanija. Ne možemo se na globalnom tržištu boriti s takvim proizvodom, posebice dok nemamo ime i dokazanu kvalitetu. Stoga smo odlučili koristiti premium materijale, premium izvedbu i slijedom toga imati premium cijenu.

 

...

 

Nadalje, kao što je i netko već komentirao (i hvala mu), to je proizvod koji nije šrot koji se baci nakon 2 godine. Radi se o dugotrajnom proizvodu, kako po kvaliteti materijala tako i po samoj osnovnoj ideji - ne bacati nego iterirati, nadograđivati, mijenjati *samo* ono što ne valja. To ima svoju cijenu. Zamislite si jednu IT firmu koja si je opremila superkul open space kakvi su danas moderni i kupila lijepe i kvalitetne stolove da ga opremi. Za 2-3 godine broj ljudi se mijenja, potrebe prostora se mijenjaju, nešto je možda moglo biti bolje. Obični stolovi se bacaju ili slažu u nekakve konfiguracije za koje nisu bili namijenjeni i to nije to. Modulos se rastavi, presloži i sve pet. Ako treba nadograditi za još ljudi, samo se nadogradi.

 

 

Svakako mi je drago da se javio netko iz razvojnog tima, iako nisam promijenio mišljenje ni nakon ovog pojašnjenja. Ja sam u potpunosti svjestan razlike između iverice i punog hrastovog drveta, ali da komadić drveta od 35 cm2 može koštati 179 dolara teško ćeš me uvjeriti uz sav machining i inženjering. Nakon cijelog machininga i inženjeringa opet je to komad drveta na koji stane teglica cvijeća i košta 1100 kuna. Da ponovim podatak iz svog prvog posta: za bilo kakav stol koji će biti upotrebljiv nekom prosječnom geeku s hrpom uređaja, developeru, dizajneru, potrebno je minimalno osam modula koji imaju paprenu cijenu. Sve ispod toga je coffee table, a firme koje navodiš ne kupuju coffee tableove nego nešto na čemu će raditi, držati par monitora, tablet, laptop. Evo firma u kojoj radim ima 20-ak zaposlenih i nedavno smo opremali novi prostor. Trošak za stolove za nas bio bi 20-ak tisuća dolara.

 

Istina, radi se o dugotrajnom, kvalitetnom proizvodu, ali tu sad treba imati vjere u projekt i da je i ekipa iza modulosa dugoročno ovdje. U doba kad 90 posto startupa nestaje kao da ih nije bilo, baš me zanima hoće li za 10 godina biti modulosa da svoj dugotrajni stol proširim s dva-tri modula ako mi zatrebaju. Da moduli imaju pristupačniju cijenu i ljudima bi bilo u interesu već sad kupiti ih više, da se mogu igrati i složiti nešto baš po volji. Mislim da ste si cijenom pucali u nogu, ali to je moje mišljenje i nije nemoguće da budem u krivu. 

15 godina
offline
Re: Modulos, još jedna uspješna domaća crowdfundin
Q-Tip kaže...

 

 Ja sam u potpunosti svjestan razlike između iverice i punog hrastovog drveta, ali da komadić drveta od 35 cm2 može koštati 179 dolara teško ćeš me uvjeriti uz sav machining i inženjering. Nakon cijelog machininga i inženjeringa opet je to komad drveta na koji stane teglica cvijeća i košta 1100 kuna.

 Za pocetak probaj se uvjeriti koliko je 35cmX35cm kvadratnih centimetara.

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
15 godina
offline
Re: Modulos, još jedna uspješna domaća crowdfundin
Q-Tip kaže...
..

Istina, radi se o dugotrajnom, kvalitetnom proizvodu, ali tu sad treba imati vjere u projekt i da je i ekipa iza modulosa dugoročno ovdje. U doba kad 90 posto startupa nestaje kao da ih nije bilo, baš me zanima hoće li za 10 godina biti modulosa da svoj dugotrajni stol proširim s dva-tri modula ako mi zatrebaju. Da moduli imaju pristupačniju cijenu i ljudima bi bilo u interesu već sad kupiti ih više, da se mogu igrati i složiti nešto baš po volji. Mislim da ste si cijenom pucali u nogu, ali to je moje mišljenje i nije nemoguće da budem u krivu. 

 projekt koji je već jednom startao startupom.. treća sreća.. (bez smješka, jer treba raditi) -sretno.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
6 godina
neaktivan
offline
Modulos, još jedna uspješna domaća crowdfunding ka
@Q-Tip - naravno da nisam tu ti mijenjam mišljenje, ti na njega imaš pravo. Ono što sam ti rekao definitivno stoji i utemeljeno je na činjenicama (nisu trošak drveta i CNC machininga jedini troškovi - govorimo o tvrtci a ne o DIY majstoru). Kao što sam već rekao, postoje i jeftinije alternative no idemo s premium proizvodom iz navedenih razloga (proizvodni kapaciteti, polagani rast umjesto "eksplozija i isporuke tisuća jedinica pa što bude bude"). Usto, fokusiraš se na cijenu pojedinačnog modula. Na Kickstarteru možeš kupiti stol dimenzija o kojima pričaš (8 modula) za 5100kn. Mislim da je to krajnje konkurentna cijena za ovakav proizvod.

@ihush - Modulos kreće po prvi (i jedini) put :) Ovaj drugi projekt na koji vjerojatno misliš nema apsolutno nikakve veze s nama. Modulos i ekipa iza njega postoje već 3 godine (od čega su 2 godine i poznati javnosti kroz web, social media i klasične medije). Polako ali promišljeno smo radili, iterirali dizajn, dugotrajno testirali proizvod prije nego smo bili apsolutno sigurni da imamo nešto što zadovoljava našu razinu kvalitete za isporuku kupcu. Usto smo i pažljivo razvijali poslovni plan, baš kako bi i nakon 10 godina i dalje isporučivali nove module :)
 
4 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Modulos, još jedna uspješna domaća crowdfundin

sretno.. i drugi put :)) neovisno jel ovo prvi.

požurite s ponudom na stranici, bar za usb modul (ovako direktori nervozno cupkaju i onda odu u ikeju ..)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Modulos, još jedna uspješna domaća crowdfunding ka

Prvo, svima kojima je ovaj stol za 800$ preskup, očito nikad niste kupovali proizvode od punog drveta jer to toliko obično i košta. I usporedba s IKEAom je promašena sroz jer ikea ima užas kvalitetu namještaja (iverica), npr. odljepljivanje selotejpa s površine lako oguli furnir s njihove iverice!!! To se na punom drvetu naravno ne može dogoditi.

 

smatram da je ideja odlična i da jednostavno nije za rvacko tržište i da će vani ovakvi stolovi ići ko vruće kifle naravno uz dobro oglašavanje

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.10.2017 9:49 (Ges).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Modulos, još jedna uspješna domaća crowdfundin

NHF ali mislim da sad pomalo izmišljaš. Selotejp odljepi furnir?! Kakav je to selotejp? Neki nosivosti 500kg/cm2? Na stranu to što nisam vidio ništa u IKEA-i obloženo furnirom (sve je melamin), rekao bih da je to što pričaš nemoguće.
Puno drvo vs MDF vs chip/melamin vs razne plastike vs čelik itd je više-manje samo stvar ukusa, svaki ima prednosti i mane. Favoriziranje punog drva je u neku ruku potvrda zaostalosti i neznanja domaćih stolara koji nemaju pojma što se u tehnološkom smislu događalo s namještajem zadnjih 30 godina. Galotti, Ofifran ili Knoll (i gotovo svi ostali vrhunski brandovi) uglavnom koriste te "jeftine materijale" a mislim da nema njihovih radnih stolova ispod 3-4000 €.
Osobno preferiram jeftiniji namještaj koji ću češće reciklirati. Novo je novo.

Nego, za ljude iz modulusa: hoće li biti nogu s aktuatorima?

12 godina
offline
Re: Modulos, još jedna uspješna domaća crowdfundin
Bravo !
Puno drvo je odlična stvar, danas možeš samo kupiti namještaj od mljevenog smeća na koji je zaljepljena plastična folija, o toksičnosti i hladnoći toga neću ni govoriti.
Osobno bi izabrao Orah ili neku voćku, hrast mi je preobičan .
Kao bivši stolar želim ti puno uspijeha i svih 10 prstiju na ruci :)
 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Modulos, još jedna uspješna domaća crowdfundin

Upravo tako - stvar je ukusa. Danas postoje ultrakvalitetni laminati koji se lijepe na ultrakvalitetne podloge i tu uistinu nema pitanja oko kvalitete i izdržljivosti. Dovoljno govori činjenica da takav materijal može doći približno kao i pravo drvo. Evo, čisti sneak peek - već razmišljamo (i prototipiramo) s takvim materijalima, gdje bi se onda moglo kombinirati takve module s nekoliko strateški postavljenih modula od pravog drveta (poradi dizajna). Naravno, biti će nešto povoljniji ali zapravo i ne drastično - opet idemo na max kvalitetu (bakelit laminat, antibakterijski, lako održavanje, ne ostaju "cape"). Dakle, razmišljamo i u tom smjeru. Mislim da drvo može biti moderno, jednako kao što nekakav laminat može izgledati kao 20 godina staro smeće. Sve ovisi o kvaliteti i dizajnu. Problem naših stolara i dobrog dijela industrije nisu materijali, nego što ih ne znaju koristiti. Drvo ne mora biti "rustikalno", MDF ne treba izgledati identično kao 10000 kuhinja prije napravljenih.

Noge s aktuatorima - hoće, definitivno. Imamo već jedne (koje koristim na svom stolu) i razmišljali smo da ih ponudimo, ali smo odlučili da zasad nećemo. Iako su megakvalitetne, ne sviđa mi se osobno dizajn. Radi se o klasičnom "postolje" tipu podiznog sustava, što meni jednostavno ne ide uz Modulos. Vrlo vjerojatno da ćemo uskoro krenuti s razvojem vlastitog rješenja (u suradnji s još nekim firmama) koje će biti puno prilagođenije, elegantnije i povoljnije od sličnih rješenja na tržištu (i imati điđe-miđe tipa API pa si radite office natjecanja u stajanju itd.).

BTW - USB hub je skoro pa gotov, samo još dorađujemo stvari. Imali smo prototip s Sabrentovim, ali to nam nije neko rješenje. Trebalo nam je nešto stabilnije (za dugoročnu mogućnost nabave) i kvalitetnije - sad se igramo s novim modelom koji je predviđen baš za ugradnju, ima četiri USB 3.0 porta i odvojeno napajanje da može "pošteno" puniti.

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.10.2017 12:14 (grozdanowski).
6 godina
neaktivan
offline
Re: Modulos, još jedna uspješna domaća crowdfundin
@mGT - u idućoj iteraciji ide i orah i bukva :)
15 godina
offline
Re: Modulos, još jedna uspješna domaća crowdfundin
jozef kaže...

NHF ali mislim da sad pomalo izmišljaš. Selotejp odljepi furnir?! Kakav je to selotejp? Neki nosivosti 500kg/cm2? Na stranu to što nisam vidio ništa u IKEA-i obloženo furnirom (sve je melamin), rekao bih da je to što pričaš nemoguće.

da, mrvicu sam pretjerao: skinuta je folija sa uzorkom furnira a ne cijeli furnir iako razlika ne znači mnogo jer je rezultat katastrofalan!!! A selotejp je ljepljiva površina s kojim je ikea lijepila cijenu na namještaj. Kupio sam police prije par mjeseci kada je bila akcija za 50% rasprodaja namještaja za dnevni i pri skidanju naljepnica je skinuta folija sa uzorkom na furniru. S obzirom da su me police izašle 125kn, zažmirio sam na oštećenje no nakon iskustva definitivno ne mislim kupovati furnirani namještaj u ikeji ili dati više od nekog kikirikija za njega

12 godina
offline
Re: Modulos, još jedna uspješna domaća crowdfundin
grozdanowski kaže...
@mGT - u idućoj iteraciji ide i orah i bukva :)

 Nadam se domaći ne ono "crno" čudo :)

 

7 godina
protjeran
offline
Re: Modulos, još jedna uspješna domaća crowdfundin

Ne pratim toliko trendove, ali ime

"Modulos" me podsjetilo na "Modul8"

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice