Mozilla protiv Microsofta

poruka: 35
|
čitano: 4.695
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Mozilla protiv Microsofta".
15 godina
neaktivan
offline
Mozilla protiv Microsofta

Ovim postupkom MS želi dignuti popularnost IE. 

početnici ili napredni posjetite wiki.open.hr ili www.linuxzasve.com i naučit čete više o linuxu
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Mozilla protiv Microsofta
Proljev zvani IE.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Mozilla protiv Microsofta
linuxuser kaže...

Ovim postupkom MS želi dignuti popularnost IE. 

 samo žele izbjeć da firefox zauzme 90% memorije

kod mene normalno radi.....
14 godina
offline
Re: Mozilla protiv Microsofta
cekpi kaže...
linuxuser kaže...

Ovim postupkom MS želi dignuti popularnost IE. 

 samo žele izbjeć da firefox zauzme 90% memorije

Znači, prema tvom komentaru, i Chrome i Safari i ini drugi browseri također neće moći biti korišteni u desktop načinu rada jer žderu memoriju. Čitaj članak s razumijevanjem, a ne polovično.

 

On topic:

Ovo je deifinitivno pokušaj dizanja postotka korištenja IE - a. Svaka čast, u zadnjoj verziji je jako dobar, ali ipak, zašto onemogućavati konkurenciji jednake uvjete. Ionako već imaju dovoljno velik monopol. Ili je i njih cijena goriva malo opalila po džepu, pa si žele priskrbiti koji milijun $ više.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Mozilla protiv Microsofta

Windowsi drže85% tržišta, i ako na windowsu 8 omoguči da samo IE ima prednost, dakle IE će dobiti nazad tih 80% . Idući korak je da Bing bude jedina tražilica koju bude IE koristio. I to je MS-ov plan da pobjedi google na području tražilice. 

 

Pohlepno ali ostvarivo. 

 

 

 

početnici ili napredni posjetite wiki.open.hr ili www.linuxzasve.com i naučit čete više o linuxu
16 godina
neaktivan
offline
Mozilla protiv Microsofta

Zanimljivo kako ne prijete tužbama Apple-u zbog povlaštenog položaja safarija na ipadu.

 

Nemojte napravit FF za win8 arm ediciju. Tako jednostavno

Možeš ti iščupati čovjeka s balkana, ali nikad balkan iz čovjeka.
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.5.2012 12:44 (Paolo2612).
 
6 1 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Mozilla protiv Microsofta

Kako to je Safari na iPadu privilegiran? Imam iPad 1, iOS 5.1 i uredno koristim Operu. Postoji nesto sto ne znam?

http://www.bug.hr/forum/topic/administriranje-it-sustava/administriranje-ms-2008r2--iis--mssql--pomoc/134484.aspx?page=0&jumpto=2839810&sort=asc&view=flat
 
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Mozilla protiv Microsofta
Paolo2612 kaže...

Zanimljivo kako ne prijete tužbama Apple-u zbog povlaštenog položaja safarija na ipadu.

 

Nemojte napravit FF za win8 arm ediciju. Tako jednostavno

Da ,vrlo interesantno ,s obzirom da drži 95% tržišta! Dvostruka mjerila?! Ma ne ,nikako!! {#}{#}

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.5.2012 12:52 (kizo2703).
15 godina
offline
Mozilla protiv Microsofta

Opera se naravno moze instalirat na iOS kao i svaka druga app, nisam siguran al mislim da se nemoze postavit kao defaultni browser. Ne vidim tu problem niti neki veci oblik monopola kod apple-a(osim to s defaultnim browserom).

A ovaj text mi nije jasan, mislim firefox je aplikacija, zasto se ona nebi mogla pokrenit na ARM verziji windowsa 8? Ili je i ovdje samo pitanje defaultnog browsera...

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Mozilla protiv Microsofta

naravno da san za da i FF bude na Win8,

al isto tako mi ide na qurac ove stalne tužbe i sranja

šta jednostavno sami ne naprave svoj i Os i nek drže FF...

 

FJAKA =psihofizicko stanje prilikom teznje ni za cime. Ucestala je greska zamijeniti fjaku s lijenoscu. Za razliku od ove potonje, fjaka je uzviseno stanje uma i tijela kojem tezi cijelo covjecanstvo
Moj PC  
0 3 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Mozilla protiv Microsofta
jumboY kaže...

Kako to je Safari na iPadu privilegiran? Imam iPad 1, iOS 5.1 i uredno koristim Operu. Postoji nesto sto ne znam?

Mislim da se ne može postaviti kao default browser, a prije se na iOS sustavima nisu mogli koristiti browseri bazirani na drugim web browser engine-ima.

 

 

Ako sam u krivu slobodno me ispravi. Ali winsi drže 90%+ velikog tržišta računala odmah plakanje za browser ballot screen za biranje default browsera, ipad drži 90+% tržišta tableta onda šute.

 

 

Nemam problema s privilegijama na os-u. Ako je tvoj proizvod ubaci unutra što želiš i radi s njime što želiš. Na meni je da li ću ga kupit/koristit. Ali imam problema gdje jednoga tuže a drugog ne diraju (a oba kriva)

Možeš ti iščupati čovjeka s balkana, ali nikad balkan iz čovjeka.
14 godina
neaktivan
offline
Mozilla protiv Microsofta

Ja ne shvacam sto se cudite - Apple radi takve stvari od kad je osnovan /karikirano   
To je samo jedan od nacina da se osigura stabilnost i fluidnost OSa bez da se ide i nedogled sa pumpanjem hardwarea!

Pravi programeri programiraju binarno!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Mozilla protiv Microsofta
Paolo2612 kaže...
jumboY kaže...

Kako to je Safari na iPadu privilegiran? Imam iPad 1, iOS 5.1 i uredno koristim Operu. Postoji nesto sto ne znam?

Mislim da se ne može postaviti kao default browser, a prije se na iOS sustavima nisu mogli koristiti browseri bazirani na drugim web browser engine-ima.

 

 

Ako sam u krivu slobodno me ispravi. Ali winsi drže 90%+ velikog tržišta računala odmah plakanje za browser ballot screen za biranje default browsera, ipad drži 90+% tržišta tableta onda šute.

 

 

Nemam problema s privilegijama na os-u. Ako je tvoj proizvod ubaci unutra što želiš i radi s njime što želiš. Na meni je da li ću ga kupit/koristit. Ali imam problema gdje jednoga tuže a drugog ne diraju (a oba kriva)

 

Ne znam iskreno, iPad jako rijetko koristim, tablete opcenito ne cijenim ni malo. iPad imam jer je dobiven na dar, odlicno mi dodje za citanje pdf knjiga, zena isti koristi za surfanje pa ajde, ne dira mi laptop barem i sretan sam.

Oper sam instalirao cisto da kad ja surfam imam vlastite bookmarkse, history, itd. Nisam ni razmisljao o default browseru, jer iskreno, nema ni potrebe.

 

No za apple valjda ne cudi. Kako je vec netko napisao, oni odavno imaju ovakvu filozofiju. Valjda vec 30 godina.

No mene recimo kod Microsofta to smeta. Imam iMac, na istome osim MacOS-a imam podesenu Suse i naravno win7. .NET programer sam, obozavam VStudio i rad u istome. Microsoft je navikao populaciju da ima totalno drugaciju politiku od Applea. Kod Applea je pozitivna stvar ta zatvorenost, pa sami MacOS radi fludnije, brze i bolje nego windowsi. No jednako tako, to im je i velika mana. Kod Microsofta ista stvar, samo obrnuto. Meni je spoj ta dva svijeta fenomenalan, dobijem apsolutno sve. Ako ce Microsoft krenuti Appleovim stopama, e onda imamo problem. Prvo radi 90%+ trzista koje Microsoft drzi a navikli ljudi na jedno, sad Microsoft naglo mijenja politiku. Drugo iz meni sebicnih razloga, volim windowse7 onakvima kakvi jesu. Najbolji win do sada, tocnije meni osobno (osim win2k+sp4) jedini windowsi koji su odlicni.

 

No da je smijesno da se jedne tuzi a druge ne za istu stvar - da, smijesno je.

Ali to valjda proizlazi iz one da je ekipa na zatvorenost navikla u slucaju Applea, ali ne i kod Microsofta.

http://www.bug.hr/forum/topic/administriranje-it-sustava/administriranje-ms-2008r2--iis--mssql--pomoc/134484.aspx?page=0&jumpto=2839810&sort=asc&view=flat
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.5.2012 14:04 (jumboY).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Mozilla protiv Microsofta
Makić kaže...

naravno da san za da i FF bude na Win8,

al isto tako mi ide na qurac ove stalne tužbe i sranja

šta jednostavno sami ne naprave svoj i Os i nek drže FF...

 

i meni idu na k*rac neke tužbe, recimo da mozila napravi svoj OS onda bi MS ispalio razne tužbe da mozila krsi nesto microsftovo bla bla. Osim svega toga ms nebi igrao pošteno, ima puno veću vezu sa proizvođačima računala, zapovjedio bi im da nek prestanu koristiti Mozilla OS ako zele povlastice koje nudi MS itd. Svi ti dogovri se sklapaju potajno, tako da ti ova izjava bas ne lezi. 

 

 

početnici ili napredni posjetite wiki.open.hr ili www.linuxzasve.com i naučit čete više o linuxu
15 godina
odjavljen
offline
Re: Mozilla protiv Microsofta

jumboY, OSX (Lion) ne radi ni brže ni stabilnije ni bolje od Windowsa (7).

15 godina
neaktivan
offline
Re: Mozilla protiv Microsofta
Tonči kaže...

jumboY, OSX (Lion) ne radi ni brže ni stabilnije ni bolje od Windowsa (7).

A ti još uvijek obraćaš pažnju na takve izjave?! {#}

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
15 godina
offline
Re: Mozilla protiv Microsofta
linuxuser kaže...
Makić kaže...

naravno da san za da i FF bude na Win8,

al isto tako mi ide na qurac ove stalne tužbe i sranja

šta jednostavno sami ne naprave svoj i Os i nek drže FF...

 

i meni idu na k*rac neke tužbe, recimo da mozila napravi svoj OS onda bi MS ispalio razne tužbe da mozila krsi nesto microsftovo bla bla. Osim svega toga ms nebi igrao pošteno, ima puno veću vezu sa proizvođačima računala, zapovjedio bi im da nek prestanu koristiti Mozilla OS ako zele povlastice koje nudi MS itd. Svi ti dogovri se sklapaju potajno, tako da ti ova izjava bas ne lezi. 

 

 

ne govorim to nego, ako nećeš Ie ne koristi ga, uopće nisam iša na to da tužbe i te sheme,

uostalom da naprave dobar OS i da nema preveliku cijenu, ne vidim zašto nebi i drugi proizvađači

koristili taj os, nije danas problem standarzijacije kao prije 20 god...

FJAKA =psihofizicko stanje prilikom teznje ni za cime. Ucestala je greska zamijeniti fjaku s lijenoscu. Za razliku od ove potonje, fjaka je uzviseno stanje uma i tijela kojem tezi cijelo covjecanstvo
12 godina
protjeran
offline
Re: Mozilla protiv Microsofta
Tonči kaže...

jumboY, OSX (Lion) ne radi ni brže ni stabilnije ni bolje od Windowsa (7).

 

Radi. 42 dana bez gasenja iMac-a trenutacno. Dakle ni jedan jedini restart. Windowse 7 ipak restartam svaka 2-3 tjedna. 

http://www.bug.hr/forum/topic/administriranje-it-sustava/administriranje-ms-2008r2--iis--mssql--pomoc/134484.aspx?page=0&jumpto=2839810&sort=asc&view=flat
15 godina
offline
Re: Mozilla protiv Microsofta
jumboY kaže...
Tonči kaže...

jumboY, OSX (Lion) ne radi ni brže ni stabilnije ni bolje od Windowsa (7).

 

Radi. 42 dana bez gasenja iMac-a trenutacno. Dakle ni jedan jedini restart. Windowse 7 ipak restartam svaka 2-3 tjedna. 

meni je zbog seedanja u sred lita radia preko misec dana i sve je bilo super, tako da ovaj argument baš i nije nešto...

FJAKA =psihofizicko stanje prilikom teznje ni za cime. Ucestala je greska zamijeniti fjaku s lijenoscu. Za razliku od ove potonje, fjaka je uzviseno stanje uma i tijela kojem tezi cijelo covjecanstvo
16 godina
neaktivan
offline
Re: Mozilla protiv Microsofta
Makić kaže...
jumboY kaže...
Tonči kaže...

jumboY, OSX (Lion) ne radi ni brže ni stabilnije ni bolje od Windowsa (7).

 

Radi. 42 dana bez gasenja iMac-a trenutacno. Dakle ni jedan jedini restart. Windowse 7 ipak restartam svaka 2-3 tjedna. 

meni je zbog seedanja u sred lita radia preko misec dana i sve je bilo super, tako da ovaj argument baš i nije nešto...

Meni PC radi 0-24 i restarta se možda jednom u par mjeseci tako da i ja ne vidim gore neki argument...

Možeš ti iščupati čovjeka s balkana, ali nikad balkan iz čovjeka.
12 godina
protjeran
offline
Mozilla protiv Microsofta

Ostavis da seeda i to je to? Radi i meni tako ako je potrebno i vise nego preko cijelog ljeta :)

 

Da me ne bi odmah deuzrna djecurlija proglasila fanboyem (ne mislim na nikog striktno u ovom topicu), ne pisem ovo samo tako, niti obozavam Apple ili pak Microsoft. Meni su i jedni i drugi isti. Samo koristim ono sto meni vise odgovara, kao i vecina ovdje.

No sa intenzivnim radom, win7 moram tu i tamo restartati. MacOS bas i ne. No najbolji primjer je na ljudima koji nisu pretjerano informaticki obrazovani. Imam brata od 22 godine, student. Gleda filmove, surfa, Microsoft Office. To je sve sto njemu treba od kompa. Pod win7 prosjek svakih pola godine sam njegov laptop sredjivao. Istina, njegova krivica, pokupi razno razne gluparije itd. No vec godinu dana brat mi je na macos-u, ni jedna reinstalacija i/ili najmanji problem. Nije MacOS sigurniji, ne pricam o tome. Vec samo govorim da u slucaju istog, neukog korisnika MacOS ocito radi stabilnije. I radi mu jednako brzo kao i prvog dana.

 

Sad da mene smeta sto moram restartati komp i strpjeti se minutu-dvije, ne bas. Dapace. Win7 je jos jednom da ponovim odlican OS. No ako meni osobno MacOS djeluje stabilnije, jbg, djeluje mi. Posto koristim obe platforme, vjerujem takodjer da vrlo dobro znam o cemu pricam.

http://www.bug.hr/forum/topic/administriranje-it-sustava/administriranje-ms-2008r2--iis--mssql--pomoc/134484.aspx?page=0&jumpto=2839810&sort=asc&view=flat
 
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Mozilla protiv Microsofta

I kakve veze tvoji postovi imaju veze s MS-om i Mozillom?! Osim flameanja?!

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.5.2012 14:47 (kizo2703).
14 godina
neaktivan
offline
Mozilla protiv Microsofta

Ja koristim Mozillu i Operu, znaci ne koristim IE ali mislim da Microsoft ima pravo da stavi i napravi bilo kaj sa svojim OS kao i Apple. Njihov OS njihova pravila a ostali neka se prilagodjavaju kome se ne svidja neka pravi svoj OS ne?

 

Zamislite da Merceses mora koristiti  XY transmisiju umjesto svoju?

 

 

 
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Mozilla protiv Microsofta
kizo2703 kaže...

I kakve veze tvoji postovi imaju veze s MS-om i Mozillom?! Osim flameanja?!

 

Flejmanja? Koga to sam flejmao? Istina je da su neki postovi ovdje otisli u offtopic, moji posebice. Samim time se povlacim sa teme. Ali flejmanje? 2-3 covjeka imaju suprotno misljenje, normalno se dopisuju i tebi je to flejmanje? Sta uopce radis na forumu onda?

No kako rekoh, offtopic totalni. Srdacan pozdrav, valjda neces i ovo shvatiti kao flejm ;)

15 godina
neaktivan
offline
Re: Mozilla protiv Microsofta
Quilombo23 kaže...

Ja koristim Mozillu i Operu, znaci ne koristim IE ali mislim da Microsoft ima pravo da stavi i napravi bilo kaj sa svojim OS kao i Apple. Njihov OS njihova pravila a ostali neka se prilagodjavaju kome se ne svidja neka pravi svoj OS ne?

 

Zamislite da Merceses mora koristiti  XY transmisiju umjesto svoju?

 

 

ajmo da nesto pojasnimo, ovdi ser ne radi o tome da bi se windowsi prodavali sa firefoxom ili operom ili chromeom nego da se omoguči da i drugi mogu uči unutra. 

 

Sad ti zamisli mercedes koji ima sve dijelove koji se nedaju skinuti, niti gume se nedaju skinuti i staviti od drugog proizvođača.

Ja na svojem autu mogu uredno staviti radio koji si zasebno kupim i to je super kad postoji ta mogučnost zar ne :D 

 

 

početnici ili napredni posjetite wiki.open.hr ili www.linuxzasve.com i naučit čete više o linuxu
16 godina
neaktivan
offline
Re: Mozilla protiv Microsofta
linuxuser kaže...
Sad ti zamisli mercedes koji ima sve dijelove koji se nedaju skinuti, niti gume se nedaju skinuti i staviti od drugog proizvođača.

Ja na svojem autu mogu uredno staviti radio koji si zasebno kupim i to je super kad postoji ta mogučnost zar ne :D 

Ali opet ne možeš mijenjati prstenove zupčanike i spojke u mjenjaču, jer postoji onaj dio koji se ne mijenja i ne može pristupiti. (Možeš ako kopaš i rastaviš sve na sastavne djelove)

 

 

Uostalom sramota je da mozilla ucjenama i prijetnjama antitrustovskom tužbom to traži

 

 

Google-ova izjava za  nemogućnost rada Chrome-a

We share the concerns Mozilla has raised regarding the Windows 8 environment restricting user choice and innovation. We’ve always welcomed innovation in the browser space across all platforms and strongly believe that having great competitors makes us all work harder. In the end, consumers and developers benefit the most from robust competition.

 

A onda od budala u mozilli

 

We encourage Microsoft to remain firm on its user choice principles. Excluding 3rd party browsers contradicts Microsoft’s own published Principles that users and developers have relied upon for years. These principles represented a Microsoft market approach that was both notable and went above and beyond their DOJ antitrust settlement obligations.

Because Windows on ARM relies upon so many traditional Windows assets, including brand, code, footprint, and experience, the decision to exclude other browsers may also have antitrust implications. If Windows on ARM is simply another version of Windows on new hardware, it also runs afoul of the EC browser choice commitments and seems to represent the very behavior theDOJ-Microsoft settlement sought to prohibit.

Možeš ti iščupati čovjeka s balkana, ali nikad balkan iz čovjeka.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Mozilla protiv Microsofta
jumboY kaže...
Flejmanja? Koga to sam flejmao? Istina je da su neki postovi ovdje otisli u offtopic, moji posebice. Samim time se povlacim sa teme. Ali flejmanje? 2-3 covjeka imaju suprotno misljenje, normalno se dopisuju i tebi je to flejmanje? Sta uopce radis na forumu onda?

No kako rekoh, offtopic totalni. Srdacan pozdrav, valjda neces i ovo shvatiti kao flejm ;)

Dobro ,da ti onda nacrtam: kakve veze ima tvoj iMac i OS X na njemu sa Firefoxom na Windowsima 8 na Arm verziji?! Jel ti sad jasnije?

 

Ako je neko spomenuo Apple ,ajde dobro ,usporedbe se ne mogu izbjeći ,ali sa iPadom! A kakve veze ima desktop OS (bilo koji) s tim?!

 

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.5.2012 16:50 (kizo2703).
15 godina
offline
Re: Mozilla protiv Microsofta
kizo2703 kaže...
jumboY kaže...
Flejmanja? Koga to sam flejmao? Istina je da su neki postovi ovdje otisli u offtopic, moji posebice. Samim time se povlacim sa teme. Ali flejmanje? 2-3 covjeka imaju suprotno misljenje, normalno se dopisuju i tebi je to flejmanje? Sta uopce radis na forumu onda?

No kako rekoh, offtopic totalni. Srdacan pozdrav, valjda neces i ovo shvatiti kao flejm ;)

Dobro ,da ti onda nacrtam: kakve veze ima tvoj iMac i OS X na njemu sa Firefoxom na Windowsima 8 na Arm verziji?! Jel ti sad jasnije?

 

Ako je neko spomenuo Apple ,ajde dobro ,usporedbe se ne mogu izbjeći ,ali sa iPadom! A kakve veze ima desktop OS s (bilo koji) s tim?!

 

 

 

Čitaj ispočetka s razumijevanjem pa ćeš vidjeti gdje je zapelo i da čovjek nije ništa kriv a ti brzoplet!

12 godina
protjeran
offline
Mozilla protiv Microsofta

Ma pusti momka, ocito mu je dosadno pa ide malo na trollanje i flejm :)

 
1 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Mozilla protiv Microsofta
movie kaže...

 

Čitaj ispočetka s razumijevanjem pa ćeš vidjeti gdje je zapelo i da čovjek nije ništa kriv a ti brzoplet!

Dobro advokat ,da i tebe riješim: počinje ovdje ,ovim riječima

 

''No mene recimo kod Microsofta to smeta. Imam iMac, na istome osim MacOS-a imam podesenu Suse i naravno win7. .NET programer sam, obozavam VStudio i rad u istome. Microsoft je navikao populaciju da ima totalno drugaciju politiku od Applea. Kod Applea je pozitivna stvar ta zatvorenost, pa sami MacOS radi fludnije, brze i bolje nego windowsi. No jednako tako, to im je i velika mana. Kod Microsofta ista stvar, samo obrnuto. Meni je spoj ta dva svijeta fenomenalan, dobijem apsolutno sve.''

I da ,čitam s razumijevanjem ,ali ne priznajem boldano ,pogotovo jel STALNO radim i na OS X-u i na Windowsima (i na Linuxima)!!

 

End of story! Dosta više OT-a!

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice