Musk ne odustaje od Marsa

poruka: 68
|
čitano: 8.657
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Musk ne odustaje od Marsa".
16 godina
online
Musk ne odustaje od Marsa

Normalno da ne odustaje jer oce zaradit lovu na glupanima koji su spremni ici na planet pustinju.

 

Moj PC  
12 4 hvala 0
16 godina
offline
Musk ne odustaje od Marsa

Tehnologija Trećeg rajha i Mars u istoj rečenici 

 

 

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
2 4 hvala 0
15 godina
offline
Re: Musk ne odustaje od Marsa
ludizao kaže...

S oduševljenjem čekam prvi needitirani videomaterijal s Marsa, a može i s Mjeseca. Zbog nečega imam dojam da takvo što vjerojatno neću doživjeti. 

 

 

http://bfy.tw/CRYg

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
 
6 4 hvala 0
14 godina
offline
Musk ne odustaje od Marsa

Musk je najbolji dokaz kako genijalnost graniči s demagogijom. Govoriti o troškovima slanja čovjeka na Mars, a da pritom čovjek nije sletio tamo, ozbiljna je primjedba. Osobito što tehnologija još nije ni razvijena da se taj isti čovjek i vrati.

A ono što ponajviše budi sumnju o njegovoj misiji ili "misiji" jest što njegova tvrtka razvija tehnologiju koju cijela NASA dosad nije bila u stanju razviti. Vjerojatno mu je cilj da prvo zaradi na rentanju orbitalnih lansiranja, pa onda će tek vidjeti što će napraviti njegov nasljednik. Ono što mene osobno najviše brine kod Muska jest što planira Mars iz vlastitih financijskih razloga, ni traga o znanosti. Mogu misliti kojim bi se kriterijima povodio kad bi prvi sletio i stavio svoju zastavu na Mars i čiji li bi taj planet bio (prema pravilima starog dobrog Divljeg zapada koji još uvijek vrijede u kapitalizmu).

 
2 9 hvala 0
16 godina
online
Re: Musk ne odustaje od Marsa
BarbaVeli kaže...

Musk je najbolji dokaz kako genijalnost graniči s demagogijom. Govoriti o troškovima slanja čovjeka na Mars, a da pritom čovjek nije sletio tamo, ozbiljna je primjedba. Osobito što tehnologija još nije ni razvijena da se taj isti čovjek i vrati.

A ono što ponajviše budi sumnju o njegovoj misiji ili "misiji" jest što njegova tvrtka razvija tehnologiju koju cijela NASA dosad nije bila u stanju razviti. Vjerojatno mu je cilj da prvo zaradi na rentanju orbitalnih lansiranja, pa onda će tek vidjeti što će napraviti njegov nasljednik. Ono što mene osobno najviše brine kod Muska jest što planira Mars iz vlastitih financijskih razloga, ni traga o znanosti. Mogu misliti kojim bi se kriterijima povodio kad bi prvi sletio i stavio svoju zastavu na Mars i čiji li bi taj planet bio (prema pravilima starog dobrog Divljeg zapada koji još uvijek vrijede u kapitalizmu).

 

Možda si se trebao malo bolje upoznati s čovjekom i njegovim radom prije nego počneš s pljuvanjem, za početak pročitati plan na koji se članak referira jer očito nemaš pojma o stvarima o kojima govoriš.

 

1. Da postoji politička volja danas bi se mogao poslati čovjek na Mars i vratiti nazad, problem je u novcu

1. Tehnologija koju on razvija nije neki SF, a NASA bi već imala ljude na Marsu da je politika drugačija, ne radi se uopće o tome da nisu u stanju razviti tehnologiju

2. Ne planira Mars iz vlastitih financijskih razloga, da si pročitao plan znao bi to

9 godina
neaktivan
offline
Musk ne odustaje od Marsa

Netko se prije njega sjetio

 

 

 
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Musk ne odustaje od Marsa
PaleRider kaže...
BarbaVeli kaže... 

Možda si se trebao malo bolje upoznati s čovjekom i njegovim radom prije nego počneš s pljuvanjem, za početak pročitati plan na koji se članak referira jer očito nemaš pojma o stvarima o kojima govoriš.

 

1. Da postoji politička volja danas bi se mogao poslati čovjek na Mars i vratiti nazad, problem je u novcu

1. Tehnologija koju on razvija nije neki SF, a NASA bi već imala ljude na Marsu da je politika drugačija, ne radi se uopće o tome da nisu u stanju razviti tehnologiju

2. Ne planira Mars iz vlastitih financijskih razloga, da si pročitao plan znao bi to

 

Iz sažetka Muskova izlaganja iščitavam da želi zaraditi na slanju kolonizatora (čitaj: turista) na njemu prihvatljivoj cijeni od 200k dolara. Stil teksta je tipični politički pamflet kojim žica pozornost i novac ulagača. 

 

Naravno da trenutačna politika ne planira slanje ljudi na Mars pored tolikih gospodarskih problema na Zemlji. Neka se te milijarde radije ulože u rješavanje onečišćenja ili u razvoj solarne energije.

 

Mislim da olako koristiš sintagmu "nemaš pojma" u cilju denuncijacije sugovornika kada se ne slažeš s njime. To me podsjeća na neke iz uredništva BOL-a.

8 godina
offline
Musk ne odustaje od Marsa

To čime se on bavi je ono što Amerikanci zovu "pipe dream". Ne kažem da je neostavarivo, no daleko je teže ostvarivo nego si gospodin to zamišlja. Uzmimo samo problem održavanja života (dobivanja hrane i sl.) za dugog putovanja svemirom i na Marsu. Istina je da bismo vjerojatno već bili na Marsu da je bilo političke volje, no i uz najbolju volju i brdo novca treba ipak mnogo učiniti - a za mnogo učiniti treba mnogo vremena. Na kraju ne mislim da je riječ o svjesnom varalci, nego samo o čovjeku izgubljenog u svojim snovima (takvih u USA ima mnogo).  

 
8 1 hvala 2
12 godina
offline
Musk ne odustaje od Marsa

Bez umjetne gravitacije i ozbiljne zaštite od radijacije lifspan bi bio par mjeseci, lijepi san ali mislim da u dogledno vrijeme neostvariv .

 

 
2 3 hvala 0
15 godina
offline
Musk ne odustaje od Marsa

smatram kako držim da mislim kako nalazim da je milijun ljudi malo za riješit ih se zauvijek. parazita (političara, popova itd.) ima daleko više i najsigurnije bi bilo primijeniti načelo tzv. "autobusa u utar pradešu" koji se, usprkos kapacitetu od 40 putnika, s 400 putnika survao u provaliju (postoji i varijanta s čamce za 10 ljudi koji je potnuo s 200 putnika). 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put pon 19.6.2017 12:42 (Ajar).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Musk ne odustaje od Marsa
Ajar kaže...

smatram kako držim da mislim kako nalazim da je milijun ljudi malo za riješit ih se zauvijek. parazita (političara, popova itd.) ima daleko više i najsigurnije bi bilo primijeniti načelo tzv. "autobusa u utar pradešu" koji se, usprkos kapacitetu od 40 putnika, s 400 putnika survao u provaliju postoji i varijanta s čamce za 10 ljudi koji je potnuo s 200 putnika). 

 prva opomena...

 

kao primjer si uzeo bogce iz Utar Pradesha koji se pretrpavaju dok idu na posao, koji rade najbolje što mogu s mizernom plaćom...

 

nepristojno ih je stavljati u istu ravan s rvackijem političarima...

Ju je je? Je ju je!
12 godina
offline
Re: Musk ne odustaje od Marsa
danen kaže...

To čime se on bavi je ono što Amerikanci zovu "pipe dream". Ne kažem da je neostavarivo, no daleko je teže ostvarivo nego si gospodin to zamišlja. Uzmimo samo problem održavanja života (dobivanja hrane i sl.) za dugog putovanja svemirom i na Marsu. Istina je da bismo vjerojatno već bili na Marsu da je bilo političke volje, no i uz najbolju volju i brdo novca treba ipak mnogo učiniti - a za mnogo učiniti treba mnogo vremena. Na kraju ne mislim da je riječ o svjesnom varalci, nego samo o čovjeku izgubljenog u svojim snovima (takvih u USA ima mnogo).  

 Ima ih i na Balkanu, samo što ima ciljevi nisu tako visoki.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Musk ne odustaje od Marsa

Projekt slanja ljudi na Mjesec nije donio koristi sam po sebi, osim naravno razvoja tehnologije jer ljudi na Mjesecu nisu mogli obaviti ništa više nego automatske sonde onog vremena. Projekt je bio propagandno politički i nije se žalilo novaca.

 

ISS već dugo trpi kritike zbog financijske neisplativosti, ljudi u postaji ne rade odavno eksperimente u uvjetima koji se ne mogu simulirati na Zemlji. Ostaje problem bestežinskog stanja koji se na Zemlji ne može simulirati duže od par minuta čini mi se ali kritičari tvrde da to ne vrijedi tih para.

 

Slanje ljudi na Mars kao ekspediciju je besmislica. Stvaranje kolonije na Marsu je utopija na sadašnjoj i dogledno budućoj tehnologiji.

8 godina
offline
Musk ne odustaje od Marsa

lijepo pamflet zvuči "kroz 20 godina će ljudi imati nastambu a Marsu". onda čovjek malo razmisli. a što će ti ljudi zapravo raditi tamo?

koji je smisao u ovom trenutku slati ljude na Mars?

turizam? put do tamo i natrag traje dvije-tri godine i nije za svakoga s viškom para, a takvih nema puno.

znanost? sva istraživanja se mogu obaviti na Zemlji ili ISS-u.

preseljenje ljudi sa Zemlje? Mars izvan nastambe neće nikad biti naseljiv, nikad se neće moći izaći van i udahnuti marsovski zrak. kome je to privlačno, a da ima milijarde na računu?

rudarenje? rudarenje je skupo na Zemlji, kamoli na Marsu. osim toga, slat bilošta na Zemlju je van svake financijske logike. i da tam hodaš po čistom zlatu, preskupo ga je poslati na Zemlju.

 

da je ovaj pamflet pisan za Mjesec, imalo bi smisla. turizam bi itekako funkcionirao, tehnologija praktično već postoji, a cijena je zapravo prihvatljiva. uz to, rudarit nešto po Mjesecu bi možda bilo isplativo. zapravo se meni postavlja pitanje, iz kojeg razloga svi svršavaju na kolonizaciju Marsa kad još, u nazad 50g, nisamo napravili niti jedan korak u smjeru kolonizacije Mjeseca koji u susjedstvu, nemjerljivo bliži, praktičniji i jeftiniji?

 
6 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Musk ne odustaje od Marsa
I meni je prva misao bila tko je blesav da ide tamo, a onda se sjetim onih debila koji se penju po neboderima da snime selfi i svih onih 'jackass' klipova, kojih je youtube prepun, pa me prođe.
Bile su neke prijave za jednosmjerno putovanje na Mars i kandidata nije manjkalo.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
5 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Musk ne odustaje od Marsa

Za milijarde ljudi nema baš nikakve pozitivne perspektive na ovoj planeti, pa kandidata zasigurno nikad nebi manjkalo za neku soluciju koja bar nadu nudi.... Sjeti se koja grupacija pučanstva je masovno migrirala kroz ljudsku povijest ( nezaposleni, potlačeni, kriminalci, pustolovi , poduzetnici, plus oni kaj su morali po sluzbenoj duznosti tipa mornari, vojska i sl... )

.
15 godina
offline
Musk ne odustaje od Marsa

voli čovjek čokoladice određene robne marke. nije za zamjeriti. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
4 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Musk ne odustaje od Marsa
Nek Mars pusti za buduce generacije ovako prebrzo napredujemo
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Musk ne odustaje od Marsa

Svaka mu čast na Tesla autima i tvornici baterija, ali meni bi bilo logično da se prvo napravi baza na Mjesecu, a onda ide dalje. Uz put se riješi gomila problema u praksi (a uvijek se pojave), a onda tek na Mars. Malim koracima se ide naprijed. Možda Musk zna nešto što ja ne znam.

 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Musk ne odustaje od Marsa

Nisu mi jasni ovi kriticari Muska, kao da lik trosi njihove novce? Sta vas boli sta covjek radi sa svojim novcima i novcem onih koji zele u njega uloziti? Otkud vam uopce pravo kritizirati nekoga kako on trosi pare? Gledajte u svoj novcanik i posvetite se sebi, naravno, ako vam novcanik nije prazan (a nekako mi se cini da je i da zato gledate u tudji).

 
5 4 hvala 0
16 godina
offline
Musk ne odustaje od Marsa

ma sve je to hrvatski jal 

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Musk ne odustaje od Marsa

Na stranu svi ovozemaljski belaji al da pored ovakve zemaljske ljepote da idem u Saharu na kvadrat,još platim za to i putujem 2-3 godine u zatvorskoj čelij bez gravitacije,a pritom svaki dan glava u torbi,pa stvarno treba bit glup.Evo ja čestitam prvom retardu koji ode tamo

The Wicker Man
 
2 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Musk ne odustaje od Marsa

A cuj meni je retardirano i objavljivati privatne fotke na face pa to ljudi masovno rade......

16 godina
online
Re: Musk ne odustaje od Marsa

Na letu do tam budu ljudi izgubili svu misicnu masu a kosti im budu totalno u banani. Nek bude suncevog zracenja onda budu svi poumirali i ako nekim cudom stignu do tam onda ih bude mucila zagadenost zraka prekloratom koji je smrtonosan. Znaci ako prezivis put i ne umres od otrovanja mozes se veseliti jednoj velikoj pustinji. Nema interneta, nema, televizije, nema kupanja na bazenu, nema tvojeg bicikla, nema tvojeg auta, nema tvojih prijatelja i familije. Jedno veliko nista i smrt. Musk bi rado zaradio na ljudima koji idu u smrt ali ko smo mi da kritiziramo :)

Poruka je uređivana zadnji put uto 20.6.2017 7:39 (NEW_MAN).
16 godina
online
Re: Musk ne odustaje od Marsa
Jedino kak vidim ljude na Marsu je da posalju terminatore koji su botanicari da sljedecih deset stoljeca sade drvece, recimo hemp i kopaju bunare. Kad i ako uspije terraforming mozemo pricat o putu na Mars koji je i dalje smrtonosan ako bude suncevih flairova koji ubijaju u svemiru.
14 godina
offline
Musk ne odustaje od Marsa

a čuj, ja bih u prvoj desantnoj postrojbi na Mars stavil Zagorce, em tradicionalno imaju više djece, em svakom u BK staviš brentaču s 10-20 sadnica "tuduma" i za par godina teraformiranje gotovo, pače ima i i pučanstva...

 

a među njima i bar par njih s predsjedničkim ambicijama 

 

a možda Musk misli poslat gore komade i par sretnika da se s njima jel'te prokreiraju...

 

Ju je je? Je ju je!
Poruka je uređivana zadnji put uto 20.6.2017 8:33 (Stric_Jura).
Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
offline
Musk ne odustaje od Marsa

Da ponovimo što nam treba za početak ozbiljnog istraživanja i naseljavanja Sunčeva sistema:

 

1. Nemaju robote sa VR ili AR orbitalnim upravljanjem u stvarnom vremenu. 

2. Nemaju AI aka Umjetnu Inteligenciju ni u jednom dijelu opreme.

3. Nemaju nove motore, koji nisu iz prošlog stoljeća.

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
2 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Musk ne odustaje od Marsa

@new-man

Da su se svi dosada toliko bojali, vjerojatno bismo jos zivjeli u spiljama, a za bicikle, avione, internet i sl nebi niti znao niti bi to postojalo. Siguran sam da je starodnevnom moreplovcu ocean izgledao podjednako zastrašujuće baš kako i nama svemir izgleda. No, imamo odlicnu prirodnu sposobnost razmisljanja, analiziranja, iskustva, osmisljavanja i implementacije rjesenja. Strašno smo fleksibilni i prilagodljivi... Za sve prepreke na koje naidjemo, relativno brzo nadjemo rjesenje.

No, daleko udaljeniji i vazniji cilj je opstanak i prezivljavanje nase vrste. Nase sunce je ugrubo u zadnjoj trećini svog zivota. Kada to sunce zavrsi karijeru, to je vjerojatni kraj zivota ovdje. Jedina sansa je da smo dotada već raštrkani diljem galaktike i svemira, pa će vrsta opstati bez obzira kaj se tu i tam dio svemira uruši i uništi sve u blizini...
16 godina
online
Re: Musk ne odustaje od Marsa
BarbaVeli kaže...

Iz sažetka Muskova izlaganja iščitavam da želi zaraditi na slanju kolonizatora (čitaj: turista) na njemu prihvatljivoj cijeni od 200k dolara. Stil teksta je tipični politički pamflet kojim žica pozornost i novac ulagača. 

 

Naravno da trenutačna politika ne planira slanje ljudi na Mars pored tolikih gospodarskih problema na Zemlji. Neka se te milijarde radije ulože u rješavanje onečišćenja ili u razvoj solarne energije.

Ah tu smo.. daljnja rasprava s tobom bila bi uzaludna pa odustajem.

 

danen kaže...

To čime se on bavi je ono što Amerikanci zovu "pipe dream". Ne kažem da je neostavarivo, no daleko je teže ostvarivo nego si gospodin to zamišlja. Uzmimo samo problem održavanja života (dobivanja hrane i sl.) za dugog putovanja svemirom i na Marsu. Istina je da bismo vjerojatno već bili na Marsu da je bilo političke volje, no i uz najbolju volju i brdo novca treba ipak mnogo učiniti - a za mnogo učiniti treba mnogo vremena. Na kraju ne mislim da je riječ o svjesnom varalci, nego samo o čovjeku izgubljenog u svojim snovima (takvih u USA ima mnogo).  

 Vjerojatno je teže ostvarivo nego on misli ali hvala nebesima da postoje takvi ljudi jer on je ipak nešto pokrenuo i nešto radi u tom smjeru. Smatram da je bolje sanjati nego ne raditi ništa jer je preteško.

Baby steps..

 

bruno1026 kaže...
koji je smisao u ovom trenutku slati ljude na Mars?

turizam? put do tamo i natrag traje dvije-tri godine i nije za svakoga s viškom para, a takvih nema puno.

znanost? sva istraživanja se mogu obaviti na Zemlji ili ISS-u.

preseljenje ljudi sa Zemlje? Mars izvan nastambe neće nikad biti naseljiv, nikad se neće moći izaći van i udahnuti marsovski zrak. kome je to privlačno, a da ima milijarde na računu?

rudarenje? rudarenje je skupo na Zemlji, kamoli na Marsu. osim toga, slat bilošta na Zemlju je van svake financijske logike. i da tam hodaš po čistom zlatu, preskupo ga je poslati na Zemlju.

 

da je ovaj pamflet pisan za Mjesec, imalo bi smisla. turizam bi itekako funkcionirao, tehnologija praktično već postoji, a cijena je zapravo prihvatljiva. uz to, rudarit nešto po Mjesecu bi možda bilo isplativo. zapravo se meni postavlja pitanje, iz kojeg razloga svi svršavaju na kolonizaciju Marsa kad još, u nazad 50g, nisamo napravili niti jedan korak u smjeru kolonizacije Mjeseca koji u susjedstvu, nemjerljivo bliži, praktičniji i jeftiniji?

 

Ne da ima smisla nego mislim da već kasnimo sa slanjem ljudi na Mars.

Naravno da turizam nema smisla sada, o tome je prerano razgovarati. Put ne traje dvije-tri godine, to je u najgorem slučaju, može i puno manje.

Znanost? Argument protiv ti je katastrofa, ali nije ovdje u prvom planu znanost nego opstanak vrste.

Ne budi siguran da nikad nećeš moći udahnuti marsovski zrak, to je zapravo u planu, u daljoj budućnosti.

 

Što se tiče Mjeseca, veliki problem je nedostatak atmosfere, stvarno bi trebao pročitati plan jer lupaš bezveze i napamet kao većina ostalih ovdje.

 

pet kaže...

Svaka mu čast na Tesla autima i tvornici baterija, ali meni bi bilo logično da se prvo napravi baza na Mjesecu, a onda ide dalje. Uz put se riješi gomila problema u praksi (a uvijek se pojave), a onda tek na Mars. Malim koracima se ide naprijed. Možda Musk zna nešto što ja ne znam.

 

Zna.

 

The Wicker Man kaže...

Na stranu svi ovozemaljski belaji al da pored ovakve zemaljske ljepote da idem u Saharu na kvadrat,još platim za to i putujem 2-3 godine u zatvorskoj čelij bez gravitacije,a pritom svaki dan glava u torbi,pa stvarno treba bit glup.Evo ja čestitam prvom retardu koji ode tamo

 

Retard je onaj koji misli da će Zemaljska ljepota trajati zauvijek.

 

NEW_MAN kaže...

Na letu do tam budu ljudi izgubili svu misicnu masu a kosti im budu totalno u banani. Nek bude suncevog zracenja onda budu svi poumirali i ako nekim cudom stignu do tam onda ih bude mucila zagadenost zraka prekloratom koji je smrtonosan. Znaci ako prezivis put i ne umres od otrovanja mozes se veseliti jednoj velikoj pustinji. Nema interneta, nema, televizije, nema kupanja na bazenu, nema tvojeg bicikla, nema tvojeg auta, nema tvojih prijatelja i familije. Jedno veliko nista i smrt. Musk bi rado zaradio na ljudima koji idu u smrt ali ko smo mi da kritiziramo :)

 

Kako jadno, zbog ovakvog razmišljanja dođe mi da se sad spakiram i odem na Mars.

Ne kužiš poantu putovanja na Mars. Put je dug i jako težak, ali krajnji cilj je od Marsa napraviti novu Zemlju.

Možemo ostati na Zemlji i uživati dok traje pa nestati, ili otići na Mars i živjeti dalje.

 

Komentari su na razini nevjernika u globalno zatopljenje, sa filozofijom ajmo grabiti i iskorištavati sve što možemo i koliko možemo, koga je briga za budućnost pa i za našu vlastitu djecu, nek se snađu ako mogu ili ne ako ne mogu, ko ih je*e, ja uživam.

16 godina
online
Re: Musk ne odustaje od Marsa
bunker kaže...

@new-man

Da su se svi dosada toliko bojali, vjerojatno bismo jos zivjeli u spiljama, a za bicikle, avione, internet i sl nebi niti znao niti bi to postojalo. Siguran sam da je starodnevnom moreplovcu ocean izgledao podjednako zastrašujuće baš kako i nama svemir izgleda. No, imamo odlicnu prirodnu sposobnost razmisljanja, analiziranja, iskustva, osmisljavanja i implementacije rjesenja. Strašno smo fleksibilni i prilagodljivi... Za sve prepreke na koje naidjemo, relativno brzo nadjemo rjesenje.

No, daleko udaljeniji i vazniji cilj je opstanak i prezivljavanje nase vrste. Nase sunce je ugrubo u zadnjoj trećini svog zivota. Kada to sunce zavrsi karijeru, to je vjerojatni kraj zivota ovdje. Jedina sansa je da smo dotada već raštrkani diljem galaktike i svemira, pa će vrsta opstati bez obzira kaj se tu i tam dio svemira uruši i uništi sve u blizini...

 Usporedujes kruske i jabuke. Nije isto preplovit ocean i iskrcat se u ameriku gdi imas sve kaj ti treba a po putu te moze potopit. Let do Marsa garantira gubitak misica i stradanje kostiju. Dojdes na planet nema vode i zrak je pun otrova a jel budes pjesak. Temperature idu debelo u minus. Gravitacija je 38% ili tak nekaj.

 

Odlazak na mrtav planet gdi te ceka smrt koju ne budes dozivio ako umres po putu od sunceva zracenja nije isto ko i izlazak iz pecine. Nase sunce bude tu jos milijarde godina nakon izumiranja nase vrste.

Covjecanstvo mora prvo savladati energetsku obnovljivost i biti neovisno o svim energentima osim obnovljivim. Kad se oslobodimo ratova i slicnih sranja onda moze poceti kolonizacija. Kad bi USA jednu godinu vojnog proracuna ulozila u kolonizaciju svemira mi bi preksutra bili na drugom kraju svemira.

Poruka je uređivana zadnji put uto 20.6.2017 11:48 (NEW_MAN).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice