MWC17: Nokia 6, 5 i 3 su jeftine verzije Googleovi

poruka: 25
|
čitano: 5.197
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "MWC17: Nokia 6, 5 i 3 su jeftine verzije Googleovi".
7 godina
protjeran
offline
MWC17: Nokia 6, 5 i 3 su jeftine verzije Googleovi

Snapdragonom 430 za 300 eura. LOL 

Ne isplati se zajebavati sa slabim kinezom koji se zove Nokia. Radije uzmite OnePlus 3 ili cak Motoloru. Ovo je dobra cijena samo za nekoga tko nije video mobitel u zivotu.

Moj PC  
9 4 hvala 0
14 godina
offline
MWC17: Nokia 6, 5 i 3 su jeftine verzije Googleovi

Tko je sad vlasnik Nokie Finci ili Kinezi?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
Re: MWC17: Nokia 6, 5 i 3 su jeftine verzije Googl

Finski Kinezi.

SkorvY
10 godina
neaktivan
offline
Re: MWC17: Nokia 6, 5 i 3 su jeftine verzije Googl

Ako dolazi sa čistim androidom onda je to super :) 

Nadogradnje budu brze a ne da se ceka po 1 godinu ili 2. Dok recimo dođe android 9 proizvođači u međuvremenu nadograđuju recimo na 7, a za 8 se nije ni sigurno jel bude dobio nadogradnju ili nebude. Sve ovisi o volji proizvođača. A ovako je bolje kada ide direktno od googlea :) 

 

 edit

možda moj idući bude Nokia :)  ali ne odma, tek kada se malo izglacaju, HMD je nov na tom području ali ne znači da nebude bolji :) 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 2.3.2017 12:38 (Markić7).
15 godina
offline
MWC17: Nokia 6, 5 i 3 su jeftine verzije Googleovi

ako ova nokia nije za podlogu vezana sigurnosnim kabelom, znači li to da ćemo je moći dobiti u nagradnoj igri nakon povratka oca sa službenog puta? 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
10 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Re: MWC17: Nokia 6, 5 i 3 su jeftine verzije Googl
O_O_O kaže...

Snapdragonom 430 za 300 eura. LOL 

Ne isplati se zajebavati sa slabim kinezom koji se zove Nokia. Radije uzmite OnePlus 3 ili cak Motoloru. Ovo je dobra cijena samo za nekoga tko nije video mobitel u zivotu.

 

Odlični mobiteli (barem na papiru). Razvikani brandovi u tom cjenovnom rangu uglavnom nude loše i bloatane uređaje.

OnePlus 3 je višestruko skuplji (barem kod nas) tako da ne spada u tu klasu uređaja.

Motorola je svakako dobra alternativa ali isto neće biti puno jefinija (G5 i G5+). ;)

 

JDM4LFE
9 godina
offline
MWC17: Nokia 6, 5 i 3 su jeftine verzije Googleovi

veliki adut sve tri Nokije pokazane u Barceloni jest softver. Uređaji doalze s potpuno čistim, dakle netaknutim Android OS-om 7.1 te su najavljene izrazito brze nadogradnje na buduće verzije, kada ih Google lansira

 

NAPOKON netko normalan !!!

Moj PC  
9 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: MWC17: Nokia 6, 5 i 3 su jeftine verzije Googl
O_O_O kaže...

Snapdragonom 430 za 300 eura. LOL 

Ne isplati se zajebavati sa slabim kinezom koji se zove Nokia. Radije uzmite OnePlus 3 ili cak Motoloru. Ovo je dobra cijena samo za nekoga tko nije video mobitel u zivotu.

 Da, jer ja najbitnije koji je procesor kod odabira mobitela :)

Cijena nije 300€ već 190, odnosno 230, za koju se dobije čisti android, ekspresne nadogradnje, kvaliteta izrade sigurno bolja od većine kineza, kamera neusporediva...

Ja bih definitivno uzeo ovo prije nego bilo koji nabrijani kinez, bez obzira što je snapdragon 430 

14 godina
offline
MWC17: Nokia 6, 5 i 3 su jeftine verzije Googleovi

Danas ionako specifikacije nemaju toliku ulogu kao prije..

HTC Hero-iPhone 3GS-Nexus S-Nexus 7-Htc 8S-iPhone 4-Galaxy S2-HTC Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-Blackberry 9900-Z1C-Lumia 630-Xperia E-OPO-HOX-Nexus 5-Nokia 6120-Nokia 5310
Moj PC  
5 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: MWC17: Nokia 6, 5 i 3 su jeftine verzije Googl
Ramo kaže...
O_O_O kaže...

Snapdragonom 430 za 300 eura. LOL 

Ne isplati se zajebavati sa slabim kinezom koji se zove Nokia. Radije uzmite OnePlus 3 ili cak Motoloru. Ovo je dobra cijena samo za nekoga tko nije video mobitel u zivotu.

 Da, jer ja najbitnije koji je procesor kod odabira mobitela :)

Cijena nije 300€ već 190, odnosno 230, za koju se dobije čisti android, ekspresne nadogradnje, kvaliteta izrade sigurno bolja od većine kineza, kamera neusporediva...

Ja bih definitivno uzeo ovo prije nego bilo koji nabrijani kinez, bez obzira što je snapdragon 430 

 To je sve futur, niti si vidio nadgradnje ni kameru ni support ni nista. Nokia je kinez.

10 godina
neaktivan
offline
Re: MWC17: Nokia 6, 5 i 3 su jeftine verzije Googl
O_O_O kaže...

 To je sve futur, niti si vidio nadgradnje ni kameru ni support ni nista. Nokia je kinez.

 Uzmi u obzir garanciju, večina kineza koju kupujemo naručujem izvana pa garanciju daje trgovac. Ali ako HMD uspije onda cemo imati garanciju i kod nas. Ja se nadadm ako nebudem kupovao kod nas, recimo u eu trgovini izvana da barem dobijem europsku garanciju koju obično daju. 

 

Poznati kinezi znaju stavljati kvalitetne dijelove naprimjer kameru od sonya, Gorila glass staklo, procesor hmm Mediatek ili Qualcolm ili neki drugi poznati. Uglanvom nisu kinezi kao što su nekad bili, pa niti ne očekujem da nokie nebudu loše. Samo se nadam da neče cijena biti preskupa. 

 

11 godina
offline
MWC17: Nokia 6, 5 i 3 su jeftine verzije Googleovi

Zar i iPhone nije kinez?

 
6 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: MWC17: Nokia 6, 5 i 3 su jeftine verzije Googl
markoBT kaže...

Zar i iPhone nije kinez?

 Jedan od najvećih kineza.

Nije sve u sarkazmu, ima nešto i u podjebavanju..
13 godina
neaktivan
offline
MWC17: Nokia 6, 5 i 3 su jeftine verzije Googleovi

HMD Global je finska kompanija sa sjedištem u gradu Espoo (čak u istoj ulici gdje je i Nokia Corporation) i koja ima glavne urede jos i u Londonu i Dubaiju. Uređaji se proizvode u Kini u Foxconnovoj tvornici. Za one koji tvrde da je danasnja Nokia kinez (istom logikom mozemo reci da je i iPhone kinez), mozda niste znali da je Nokia bila 'kinez' još i prije braka s Microsoftom... Imam staru 'originalnu' Nokiu 5800 XpressMusic ispod koje isto pise 'Made in China' :) Iskreno ni ne znam kada je i koja Nokia bila još 'Made in Finland' il gdje već ;)

Win10Mobile (Insider) @ Lumia 820
Moj PC  
5 0 hvala 2
16 godina
neaktivan
offline
MWC17: Nokia 6, 5 i 3 su jeftine verzije Googleovi

Tko ima Motorole zna o čemu se radi, cijenit će iznad svega ovu politiku Nokie.  Čist android i u roku hitno, među prvima dobijaš opet čistu nadogradnju najnovijeg androida.  Ja čak nisam ni poklikao sve vijesti iz Barcelone...kliknuo ovaj članak i članak o Moto G5 curama.

Čisto, glatko, povoljno, pouzdano...to se traži od androida.

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
 
3 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: MWC17: Nokia 6, 5 i 3 su jeftine verzije Googl
Finci, samo se proizvodi u Kineskoj tvornici.
Samsung Galaxy S7 32GB black onyx
7 godina
protjeran
offline
Re: MWC17: Nokia 6, 5 i 3 su jeftine verzije Googl
Markić7 kaže...
O_O_O kaže...

 To je sve futur, niti si vidio nadgradnje ni kameru ni support ni nista. Nokia je kinez.

 Uzmi u obzir garanciju, večina kineza koju kupujemo naručujem izvana pa garanciju daje trgovac. Ali ako HMD uspije onda cemo imati garanciju i kod nas. Ja se nadadm ako nebudem kupovao kod nas, recimo u eu trgovini izvana da barem dobijem europsku garanciju koju obično daju. 

 

Poznati kinezi znaju stavljati kvalitetne dijelove naprimjer kameru od sonya, Gorila glass staklo, procesor hmm Mediatek ili Qualcolm ili neki drugi poznati. Uglanvom nisu kinezi kao što su nekad bili, pa niti ne očekujem da nokie nebudu loše. Samo se nadam da neče cijena biti preskupa. 

 

 Pa znam imam i ja Kineza, OnePlus 3, ali to je makinja za razliku od tamo neke Nokie.

14 godina
offline
Re: MWC17: Nokia 6, 5 i 3 su jeftine verzije Googl
O_O_O kaže...
Markić7 kaže...
O_O_O kaže...

 To je sve futur, niti si vidio nadgradnje ni kameru ni support ni nista. Nokia je kinez.

 Uzmi u obzir garanciju, večina kineza koju kupujemo naručujem izvana pa garanciju daje trgovac. Ali ako HMD uspije onda cemo imati garanciju i kod nas. Ja se nadadm ako nebudem kupovao kod nas, recimo u eu trgovini izvana da barem dobijem europsku garanciju koju obično daju. 

 

Poznati kinezi znaju stavljati kvalitetne dijelove naprimjer kameru od sonya, Gorila glass staklo, procesor hmm Mediatek ili Qualcolm ili neki drugi poznati. Uglanvom nisu kinezi kao što su nekad bili, pa niti ne očekujem da nokie nebudu loše. Samo se nadam da neče cijena biti preskupa. 

 

 Pa znam imam i ja Kineza, OnePlus 3, ali to je makinja za razliku od tamo neke Nokie.

 Daj napiši neku recenziju te nokije kad je već imaš.

HTC Hero-iPhone 3GS-Nexus S-Nexus 7-Htc 8S-iPhone 4-Galaxy S2-HTC Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-Blackberry 9900-Z1C-Lumia 630-Xperia E-OPO-HOX-Nexus 5-Nokia 6120-Nokia 5310
9 godina
offline
Re: MWC17: Nokia 6, 5 i 3 su jeftine verzije Googl
EZY-E kaže...
O_O_O kaže...
Markić7 kaže...
O_O_O kaže...

 To je sve futur, niti si vidio nadgradnje ni kameru ni support ni nista. Nokia je kinez.

 Uzmi u obzir garanciju, večina kineza koju kupujemo naručujem izvana pa garanciju daje trgovac. Ali ako HMD uspije onda cemo imati garanciju i kod nas. Ja se nadadm ako nebudem kupovao kod nas, recimo u eu trgovini izvana da barem dobijem europsku garanciju koju obično daju. 

 

Poznati kinezi znaju stavljati kvalitetne dijelove naprimjer kameru od sonya, Gorila glass staklo, procesor hmm Mediatek ili Qualcolm ili neki drugi poznati. Uglanvom nisu kinezi kao što su nekad bili, pa niti ne očekujem da nokie nebudu loše. Samo se nadam da neče cijena biti preskupa. 

 

 Pa znam imam i ja Kineza, OnePlus 3, ali to je makinja za razliku od tamo neke Nokie.

 Daj napiši neku recenziju te nokije kad je već imaš.

 Ne treba recenzija ili tvrdis da je 430 brzi od 820.

Poruka je uređivana zadnji put čet 2.3.2017 23:32 (pravi_covijek).
8 godina
offline
Re: MWC17: Nokia 6, 5 i 3 su jeftine verzije Googl
Koliko kosta mob u kom je 820?
9 godina
offline
Re: MWC17: Nokia 6, 5 i 3 su jeftine verzije Googl
Umbel kaže...
Koliko kosta mob u kom je 820?

 Oko 180-200 eura. Ako ti treba link kazi. Novi naravno.

8 godina
offline
Re: MWC17: Nokia 6, 5 i 3 su jeftine verzije Googl
Ne treba, imam vec 820
8 godina
offline
MWC17: Nokia 6, 5 i 3 su jeftine verzije Googleovi

Ovo mi promaklo:

> čini se da je Nokia konačno i sama otkrila sastojak koji je nedostajao receptu za takav tip uspjeha - Android OS.

DA FAKAT, KAKO SU SAMO DOŠLI DO TOG OTKRIĆA? 2017.?

"In about two years, Android created a platform that attracts application developers, service providers and hardware manufacturers. Android came in at the high-end, they are now winning the mid-range, and quickly they are going downstream to phones under €100. Google has become a gravitational force, drawing much of the industry’s innovation to its core."

Stephen Elop, Nokia (ex)CEO, veljača 2011, "Burning Platform Memo"
http://www.businessinsider.com/stephen-elops-burning-platform-memo-2013-9
-> pa je hitno odlučio pljunuti na Android i kao riješenje okrenuti se jedino i ultimativno na - WP???
(koji tad nije bio ni any platform at all)

I to po Elopu (BP Memo) zato jer:
"Android came on the scene just over 2 years ago, and this week they took our leadership position in smartphone volumes. Unbelievable.
We have some brilliant sources of innovation inside Nokia ...However, at this rate, by the end of 2011, we might have only one MeeGo product in the market."

I onda je taj željno i dugo iščekivani proizvod odmah po predstavljanju - ugasio (2011!).
Odnosno, mogao se kupiti u Švicarskoj, Rusiji, negdje po Indiji, valjda Tasmaniji... i svugdje se bio rasprodao, ali ga dalje nisu htjeli dostavljati, kamo li proizvoditi.
I čak kao takvo Elopovo neželjeno siroče, Nokia (MeeGo) N9 se bolje prodavao od Lumije još 2012!
U četvrtom kvartalu 2012. se prodalo između 1,5-2 milijuna N9 (i samo 0,6m WP Lumia).
http://www.osnews.com/story/25569/Nokia_N9_Outselling_Lumia_
Treba li spomenuti da je MeeGo u startu bio otvoren prema kompatibilnosti s Androidom?
http://www.ibtimes.co.uk/jolla-os-running-android-apps-jussi-hurmola-375368

Evo i sa onog gornjeg linka lijepi graf koji demantira Elopa i BP Memo:

 
 
 2012. je i dalje, globalno u prvih 5, koji su prodavali najviše SMARTPHONEa. A ovo drugo je Nokijin "Elop Effect":


Ne možeš mi tvrditi da HDM Global ima više re$ursa od globalne multi-korporacije kakva je Nokia bila.
Čak i da je bilo pameti, pa da su su uz par tričavih milijardi od Microsofta (uz uvjet da prozvode WinPhone), smjeli proizvoditi i Android uređaje, to bi ih vjerojatno zadržalo iznad površine: zarađivali bi na Androidu, a gurali WP.

WINDOWS PHONE BI PREŽIVIO, DANAS A. NE BI IMAO MONOPOL.

No tu su bila tri Štefeka in charge: Ballmer, Elop i Sinofsky.

 Ajd, Nokia barem nije pristala da radi Win-skateboard tablete...

Lako je biti general poslije bitke, ali o ovome treba stalno iznova pisati, da se ne zaboravi.

Poruka je uređivana zadnji put ned 5.3.2017 19:29 (Zechina).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
MWC17: Nokia 6, 5 i 3 su jeftine verzije Googleovi

edit: sve je napisano iznad, nisam odmah pročitao 

 

 

yippee ki-yay
Poruka je uređivana zadnji put ned 5.3.2017 19:31 (Apachy).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
MWC17: Nokia 6, 5 i 3 su jeftine verzije Googleovi

 

Nokia se ipak vraća kvalitetom.

HTC Hero-iPhone 3GS-Nexus S-Nexus 7-Htc 8S-iPhone 4-Galaxy S2-HTC Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-Blackberry 9900-Z1C-Lumia 630-Xperia E-OPO-HOX-Nexus 5-Nokia 6120-Nokia 5310
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice