Nadogradnja za Raspbmc OS

poruka: 18
|
čitano: 4.457
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Nadogradnja za Raspbmc OS".
16 godina
neaktivan
offline
Nadogradnja za Raspbmc OS

Danas sam ga bad upogonio sa novim open elecom i do sad najbolje preformanse od blokojd distribucije.  1080p airplay, youtube, icefilms sve leti, odusevljen sam sa malim! 

Evasi0n Jailbreak http://www.youtube.com/watch?v=SRiWB-3_upI
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Nadogradnja za Raspbmc OS

Razmišljam da si kupim jedan Raspberry Pi, odakle ga je najbolje(čitaj: najjeftinije) naručiti? Ebay, neki službeni dućan ili možda iz nekog našeg dućana?

While some see them as the crazy ones, we see genius. Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.---R.I.P S.J.|||Minecraft: njofra|BF3: nj0fra
Poruka je uređivana zadnji put čet 28.3.2013 23:56 (power_user).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Nadogradnja za Raspbmc OS
bistri kaže...

Danas sam ga bad upogonio sa novim open elecom i do sad najbolje preformanse od blokojd distribucije.  1080p airplay, youtube, icefilms sve leti, odusevljen sam sa malim! 

Jel ima Twitch.TV app i CEC podršku za OpenElec? Razmišljam isprobati isti radi performansi, ali Raspbmc radi ko violina out of the box, iako ne puca od brzine...

16 godina
offline
Re: Nadogradnja za Raspbmc OS
power_user kaže...

Razmišljam da si kupim jedan Raspberry Pi, odakle ga je najbolje(čitaj: najjeftinije) naručiti? Ebay, neki službeni dućan ili možda iz nekog našeg dućana?

Ja sam ga nabavio sa

 

http://raspberrypi.rsdelivers.com/default.aspx?cl=1

 

 

 

 

 

No sve u svemu nije me oduševio performansama. Imam OpenElec na njemu, ne najnoviji, RC3 čini mi se, Radi to, ali daleko od fluidnog. Kada napokon krene film stvar šljaka, ali dok dođem toga prođe me volja. Imam XBMC i na HTPC-u sa E350 procesorom i tamo je to posve druga priča. Naravno, to je neusporedivo jače od rpi-a, ali za PC pojmove je relativno slabo.

Fora je što na rpi-u radi CEC, ali doživljaj upotrebe mi nije na nivou. Možeš pustiti film i to je to. Probao sam fast forward i preskakanje unaprijed i skršio se. Jednostavo mi nije upotrebljiv. Ako netko treba samo player bolje da si nabavi nešto ovako i na to stavi XBMC. Isprobao sam i to i radi sasvim solidno. Jedino što ne radi je CEC. Za koji tjedan bi mi taj stickić trebao doći pa će on preuzeti mobilnog HTPC-a, a na rpi ću vratiti raspbian i koristiti ga kao mini server za jednostavnije stvari.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Nadogradnja za Raspbmc OS
Solo761 kaže...

 

No sve u svemu nije me oduševio performansama.

lol. Kakav amater. To je uređj od 35$. Alo, to je 150 kn. Ne da si falio gol nego "ceo fudbal".

Uređaji koji obavljaju njegove funkcije (konkretno raspbmc )se ne mogu naći ispod 500 kn.

 

Noobs aside, svima topla preporuka za kupnju ovog malo uređaja. Ovo nije pnp uređaj nego se treba malo i potruditi oko njega da stvari profunkcioniraju.

16 godina
offline
Re: Nadogradnja za Raspbmc OS
masada kaže...
Solo761 kaže...

 

No sve u svemu nije me oduševio performansama.

lol. Kakav amater. To je uređj od 35$. Alo, to je 150 kn. Ne da si falio gol nego "ceo fudbal".

Uređaji koji obavljaju njegove funkcije (konkretno raspbmc )se ne mogu naći ispod 500 kn.

 

Noobs aside, svima topla preporuka za kupnju ovog malo uređaja. Ovo nije pnp uređaj nego se treba malo i potruditi oko njega da stvari profunkcioniraju.

Ne bih se slozio s tobom.

Poanta nije u tome sto sve dobijes za 35$ i sto se moze s njim nego ono za sto ga Solo761 koristi definitivno ne zadovoljava performansama, pa i da kosta 10 kn bi bilo previse ako nemas koristi od njega osim ako mu ne nadjes neku drugu primjenu.

Oni koji su nasli nacin kako ga upogoniti za osobne potrebe i zadovoljni su time, za njih bi se isplatilo i da su ga platili i vise.

 

 

16 godina
offline
Re: Nadogradnja za Raspbmc OS
masada kaže...
Solo761 kaže...

 

No sve u svemu nije me oduševio performansama.

lol. Kakav amater. To je uređj od 35$. Alo, to je 150 kn. Ne da si falio gol nego "ceo fudbal".

Uređaji koji obavljaju njegove funkcije (konkretno raspbmc )se ne mogu naći ispod 500 kn.

 

Noobs aside, svima topla preporuka za kupnju ovog malo uređaja. Ovo nije pnp uređaj nego se treba malo i potruditi oko njega da stvari profunkcioniraju.

 

Znam da je vještina čitanja nekima preteška, ali potrudi se, može se to. Da nisi iščupao rečenicu iz konteksta, tj. ostatka tog odlomka vidio bi točno na što sam mislio pod performansama.

 

Dao sam gore primjer uređaja koji upravo to može raditi, a košta 48$ (284kn) tako da toliko o tvojoj izjavi o 500kn. Dual core je i vrti xbmc bez problema, uz sve ostale mogućnosti koje idu sa android stickom za TV.

Oni koji misle koristiti XBMC na raspberry-u većinom preferiraju OpenElec koji je bolji performansama, ali ipak nije u rangu uređaja kojega bi se koristilo za to. Za igrarije i povremeni player ok, no za isključivo korištenje kao playera meni nije zadovoljavajući, fali mu performansi. Zato će meni raspberry biti web, sql i svn server. Za moje potrebe u tim namjenama je dovoljno brz.

 

Raspberry sigurno nije zamišljen kao jeftini player, tako da se možeš truditi dok ne zatrudniš, ali nećeš mu podići performanse. Tko nabavi rpi isključivo da mu bude player će biti razočaran, to mu nije svrha. To je mini računalo i kao takvo da, ima sposobnost da bude player, svaka čast ovima koji su portali xbmc i natjerali ga da radi. Izvukli su puno iz njega, ali da li je to iskustvo korištenja na razini drugih rješenja? Nije

Ili si ti svojim "truđenjem" natjerao da xbmc u raspbmc-u radi u 60 FPS-a vs 30ak u OpenElec-u sa isključenim svim background procesima koji utječu na performanse (RSS reader, web server...)? Ili da kada odabereš film on krene u 1-2 sekunde umjesto da mu treba po 15ak koliko treba na OpenElecu koji je na glasu kao najoptimiziranija distribucija sa XBMC-om?

 

Ne kužim zašto ljudi imaju potrebu za mistificiranjem, rpi je PNP uređaj. Uzmeš SD karticu, istovariš image na nju, uštekaš u rpi i to je to. Stvar radi. To nema veze sa funkcioniranjem i za takve stvari je itekako pnp. Kada kreneš instalirati stvari na raspbian, programirati ili bilo što customizirati onda se treba potruditi, ali da stvari samo rade ili, kako kažeš, profunkcioniraju, to je PNP. Da bi dobio desktop na raspbianu se ne moraš niti malo "truditi".

16 godina
neaktivan
offline
Re: Nadogradnja za Raspbmc OS
p0temk1n kaže...
bistri kaže...

Danas sam ga bad upogonio sa novim open elecom i do sad najbolje preformanse od blokojd distribucije.  1080p airplay, youtube, icefilms sve leti, odusevljen sam sa malim! 

Jel ima Twitch.TV app i CEC podršku za OpenElec? Razmišljam isprobati isti radi performansi, ali Raspbmc radi ko violina out of the box, iako ne puca od brzine...

 

budem isprobao danas pa javim, sto se tice twitcha ne vidim razlog da ne radi, a cec iskreno nisam ni znao za to :D

Evasi0n Jailbreak http://www.youtube.com/watch?v=SRiWB-3_upI
11 godina
neaktivan
offline
Nadogradnja za Raspbmc OS

Ja imam raspberrya već 2 mjeseca, i stvarno sam oduševljen. Sa njim se stvarno može napraviti "sve", od pentestera pa do media centra.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Nadogradnja za Raspbmc OS

Kakve su to gluposti o losim performansama? Ja imam stariju verziju i uredno ga koristim kao XBMC player, nema stekanja, nema niceg. Takodjer vrtim sambu i ftp server. Nema stekanja, nema niceg.

 

Ja mislim da ti samo trolas. Samo, to je glupo jer ces odbiti ljude od ovog vrhunskog komada hw-a.

Rvat katolik!
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Nadogradnja za Raspbmc OS

Znači odabereš mkv file i on ti instant kreće? Meni ne kreće, ako treba mogu snimiti filmić i staviti na youtube. I ne, nisu full HD nego samo HD filmovi. Odaberem film i "working" traje po 15-20 sekundi dok film krene. Probao sam kroz film skakati po 10ak sekundi, ili koliko je već namješteno po defaultu. Nakon dva-tri takva skoka mi se smrznuo.

Kada jednom krene stvar šljaka, ali samo navigiranje po menijima je meni sporo. Pošto i inače koristim xbmc već godinu i nešto na HTPC-u imam sa čim usporediti. Ako će sada netko reći da ne mogu usporediti HTPC i rpi reći ću samo PA NARAVNO, to i govorim. Stvar radi, ali MENI ne dovoljno dobro da bih ga koristio kao glavni player. Ionako sam ga kupio zbog drugih stvari za koje mi radi dobro. Između ostaloga po meni je idealan za učenje linuxa. Možeš raditi što god hoćeš, ako smrdaš distru samo ju ponovo pukneš na SD karticu i vozi dalje.

 

Razlog zašto sam ga pokušao koristiti kao player je upravo jer ga imam i jer je malen. Spojim ga na mali projektor, u njega stick sa filmovima i imam mali prijenosni media center. Za tako nešto je ok. No MENI nije ok da bi mi bio glavni media center. O tome ja pričam. To nema veze sa odbijanjem ljudi od rpi-a. Samo da nemaju iluziju da će kupiti maleni rpi i imati super duper ultra media center. Imati će simpatičnu malenu stvar koja može biti usputni media center, player.  No prava snaga mu je u drugim namjenama. A uostalom i inventivnost što bi sve mogli raditi sa njim.

Poruka je uređivana zadnji put pet 29.3.2013 13:15 (Solo761).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Nadogradnja za Raspbmc OS
tnakir kaže...

Kakve su to gluposti o losim performansama? Ja imam stariju verziju i uredno ga koristim kao XBMC player, nema stekanja, nema niceg. Takodjer vrtim sambu i ftp server. Nema stekanja, nema niceg.

 

Ja mislim da ti samo trolas. Samo, to je glupo jer ces odbiti ljude od ovog vrhunskog komada hw-a.

 

razlika izmedju xbmc-a na raspi i na pcu je oko 30% u brzini, stvarno sam ostao iznenadjen, a s obzirom na cijenu i mogucnosti nema nikakve alternative, spor hardware je jedno, nesposobnost je drugo, raspberry nije spor.

Evasi0n Jailbreak http://www.youtube.com/watch?v=SRiWB-3_upI
15 godina
offline
Nadogradnja za Raspbmc OS

Ja playam HD filmove sa diska spojenog preko USB powered huba. Filmovi mi se prikazuju bez trzanja, navigacija kroz meni mi radi ugodno, setnja kroz library mi je takodjer ok. Jedino sto malo trza je premotavanje (ali to pripisujem sporom kanalu Rpi <-> disk) i treba mu sekunda dvije kad pritisnem play da on pocme playat film. Ako je to toliko strasno, onda ne znam sto da ti kazem. 


Da ne spomenem da mi je USB disk naslo i mountalo bez problema, da mi daljinski radi out of the box (Panasonic TXP42S30E), da mi mreza radi bez problema, da mi automatski povlaci titlove itd itd... Dakle, lako prezivim cekat 2 sekunde da mi film pocme vrtit kako bi ga gleda iducih sat i pol, a premotavanje rijetko kada koristim.

 

Ja sam zbilja odusevljen ovom igrackom i mislim kupit jos par komada za razne servere po kuci jer su mali, mocni i trose nista struje, mozes ih gurnit di oces da se ne vide. Divota.

Rvat katolik!
Poruka je uređivana zadnji put pet 29.3.2013 13:33 (tnakir).
 
1 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Nadogradnja za Raspbmc OS

a da ne spominjemo mogućnost da se može overclockirat na 1 ghz, onda i premotava bez problema,još je super na openelecu što možeš spojiti usb dvb-t stick i onda streama preko wifi mreže sve tv kanale po kući pa možeš gledati televiziju na bilo kojem računalu ili smartfonu koje ima instaliran xbmc...usudim se čak i reči da je podcijenjen, kolko stvari se da s njime napraviti to je nevjerojatno

svakako preporučam {#}

Kad ne radi,udri po njemu pa će proradit!
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Nadogradnja za Raspbmc OS
LGA775 kaže...

a da ne spominjemo mogućnost da se može overclockirat na 1 ghz, onda i premotava bez problema,još je super na openelecu što možeš spojiti usb dvb-t stick i onda streama preko wifi mreže sve tv kanale po kući pa možeš gledati televiziju na bilo kojem računalu ili smartfonu koje ima instaliran xbmc...usudim se čak i reči da je podcijenjen, kolko stvari se da s njime napraviti to je nevjerojatno

svakako preporučam {#}

Nove verzije RASPBMC-a imaju ukljuceno automatsko klokanje. Nisam ni probao premotavat, prekjucer sam instalirao novu verziju RASPBMC-a

Rvat katolik!
15 godina
offline
Nadogradnja za Raspbmc OS

Ako je netko isprobao ovu nadogradnju, da li su NAPOKON popravili last.fm ? Kupio sam si R-Pi samo kao media centar (najviše za glazbu; spotify, tune in, last fm i te stvarčice) ali skuplja prašinu dok se ne udostoje popraviti last.fm scrobblanje. Slao sam već nekoliko mailova developerima Raspbmca ali me ignoriraju. Jednom riječju, pokazuje kao now playing pjesmu ali ne ostaje nakon što završi pjesma. Sprema ih u neki cache i tek nekad, ako imam sreće, ih scrobbla kad restartam Pi preko terminala (ako isčupam iz struje, ne).

 

Skupljat će prašinu dok to ne riješe.

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Nadogradnja za Raspbmc OS

Mislim da toga nema u changelogu. Otkrio sam jedan mali bug. Izgleda da ova nadogradnja brise sve usere Sambe pa ih je potrebno ponovno kreirati (cak i defaultni pi user).

 

EDIT: zar nije last.fm samo addon za XBMC? Mislim da raspbmc sa tim nema nikakve veze.

Rvat katolik!
Poruka je uređivana zadnji put sub 30.3.2013 19:14 (tnakir).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Nadogradnja za Raspbmc OS

XMBC ima ugraden last.fm za scrobblanje. U postavkama uneses podatke i to je to. Na windowsima isto imam XBMC i to scrobblanje odlicno radi, medutim na Raspbmc ne radi. Nasao sam po stranim forumima jos prijava od ostalih usera i konstantirano je da ne radi kako spada ali nikako pa nikako da to riiese. Nije od smrtne vaznosti al postoje neki poput mene koji nece slusat muziku ako im ne scrobbla i zato mi Pi skuplja prasinu.

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice