Nakon 40 godina objašnjen izvanzemaljski "Wow" sig

poruka: 48
|
čitano: 7.691
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Nakon 40 godina objašnjen izvanzemaljski "Wow" sig".
11 godina
offline
Nakon 40 godina objašnjen izvanzemaljski "Wow" sig

Eto.Jos jedan dokaz da UFO ne postoji

Moj PC  
0 32 hvala 0
Re: Nakon 40 godina objašnjen izvanzemaljski "Wow"
Endymon kaže...

Eto.Jos jedan dokaz da UFO ne postoji još nije otkriven 

 

 

FTFY

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.6.2017 19:44 (ZovemseZoranidolazimizRijeke).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Nakon 40 godina objašnjen izvanzemaljski "Wow"
Naravno da UFO (NLO) postoje. Sve što leti, a ne znamo što je, po definiciji spada pod Nepoznati Leteći Objekt.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
36 0 hvala 0
16 godina
offline
Nakon 40 godina objašnjen izvanzemaljski "Wow" sig

UFO - Unidentified flying object. Sama rijec ti govori. Neidentificiran (na hrvackom). Kada se identificira onda ce prestati UFO postojati.

 

EDIT: Pretekel me Visak.

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.6.2017 19:49 (ukay1000).
Moj PC  
7 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Re: Nakon 40 godina objašnjen izvanzemaljski "Wow"
Endymon kaže...

Eto.Jos jedan dokaz da UFO ne postoji

 Kakve veze ima ikakav UFO s ovim signalom? Molim te da se suzdržiš od komentiranja ukoliko ne znaš osnovne činjenice i definicije. 

Ukoliko si pod UFO mislio na vanzemaljska bića, onda si opet u krivu. Bez obzira što on nije poslan od strane neke inteligentne civilizacije s udaljenog egzoplaneta, još uvijek ne znači da života na nekom egzoplanetu nema.

 

9 godina
offline
Re: Nakon 40 godina objašnjen izvanzemaljski "Wow"
Ja sam.mislio da nas zovu na partiju wow-a
Kad ono kamencic
Believe Those Who Are Seeking the Truth doubt Those Who Find It!
Moj PC  
11 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Nakon 40 godina objašnjen izvanzemaljski "Wow" sig

Pa sluzbeno je dokazano da postoje.. cak ima i web stranica za Aliene http://stari.mup.hr/120410.aspx 

CPU-Z http://valid.canardpc.com/2801094
Poruka je uređivana zadnji put sri 7.6.2017 20:51 (viper).
Moj PC  
23 0 hvala 2
11 godina
offline
Nakon 40 godina objašnjen izvanzemaljski "Wow" sig

Skoro sve su to samo teorije.Nema nikakvog apsolutnog dokaza da vanzemaljci postoje.Kao sto se i evolucija vukla ne 40 god,nego 100godina da smo bili prije majmuni,pa onda evoluirali u covjeka,sada se to pobija.Takodjer za ovaj signal,se govorilo DA VANZEMALJICI su nam poslali signal ovo ono...Sada se i TO pobija.Piramide su nam sagradili vanzemaljci,sada su se nasli dokazi kako su gradili ljudi piramide.Ljudi probudite se i ne zivite u lazi ovog svijeta.Svi pokusavaju pobiti Bibliju,kada evo otkrivene su kocije gdje je Mojsije rastvorio more.Pobijao se potop,otkirvena su jezera ispod zemljine povrsine.Znam da je zanimljivo razmisljati o tome da nekakva ful inteligentna ili manje inteligentna bica postoje na drugim planetima ali nema nikakvih dokaza.To su sve same pretpostavke koje znanstvenici ili teoreticari pretvore u istinu.Da bi se lakse reklamirali.To je moje misljenje.Sad,to sto se vi ne slazete,to je vase misljenje

Moj PC  
0 44 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Nakon 40 godina objašnjen izvanzemaljski "Wow"
Dokazano nije ni da postoje ni da ne postoje vanzemaljci. Pa još uvijek postoji šansa da otkrijemo planet u našem sustavu. A gdje je tek cijeli svemir. A ako postoji otprilike 200 milijardi zvijezda u našoj galaksiji. A da svaka ima planet ili više njih. Ili čak i ako nemaju sve planete. I ako postoji stotine milijardi galaksija da ni na jednom od tih planeta nema drugog inteligentnog bića? To je za mene najveća glupost koju netko može reći. Istina je da se neće tko zna do kada stvarno znati ali reći da ne postoje izvanzemaljci za mene je nemjerljiva umišljenost.
 
12 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Nakon 40 godina objašnjen izvanzemaljski "Wow"
tihe25 kaže...
Dokazano nije ni da postoje ni da ne postoje vanzemaljci. Pa još uvijek postoji šansa da otkrijemo planet u našem sustavu. A gdje je tek cijeli svemir. A ako postoji otprilike 200 milijardi zvijezda u našoj galaksiji. A da svaka ima planet ili više njih. Ili čak i ako nemaju sve planete. I ako postoji stotine milijardi galaksija da ni na jednom od tih planeta nema drugog inteligentnog bića? To je za mene najveća glupost koju netko može reći. Istina je da se neće tko zna do kada stvarno znati ali reći da ne postoje izvanzemaljci za mene je nemjerljiva umišljenost.

 Bas si me s ovim postom ponukao na jos jednu stvar, da li je onda i neumjerljiva umisljenost reci da bog ne postoji? Cesto ljudi koji pisu takve stvari za boga govore bas suprotno.

samo nešto struže..
15 godina
online
Re: Nakon 40 godina objašnjen izvanzemaljski "Wow"
baso533 kaže...
tihe25 kaže...
Dokazano nije ni da postoje ni da ne postoje vanzemaljci. Pa još uvijek postoji šansa da otkrijemo planet u našem sustavu. A gdje je tek cijeli svemir. A ako postoji otprilike 200 milijardi zvijezda u našoj galaksiji. A da svaka ima planet ili više njih. Ili čak i ako nemaju sve planete. I ako postoji stotine milijardi galaksija da ni na jednom od tih planeta nema drugog inteligentnog bića? To je za mene najveća glupost koju netko može reći. Istina je da se neće tko zna do kada stvarno znati ali reći da ne postoje izvanzemaljci za mene je nemjerljiva umišljenost.

 Bas si me s ovim postom ponukao na jos jednu stvar, da li je onda i neumjerljiva umisljenost reci da bog ne postoji? Cesto ljudi koji pisu takve stvari za boga govore bas suprotno.

 bog postoji ali je neshvatljiv ljudskom umu i kao takav se definitivno ne može uzeti kao izvor informacija prema kojima nas religijski fanatici pokušavaju tlačiti. stoga treba zaboraviti na sve što nas ljudi uče o bogu i probati svatko sam za sebe definirati što je nama ponaosob "bog"

 

no paralela ne vrijedi sa elijenima - njihovo postojanje je itekako shvatljivo ljudskom umu i prema tome pitanje njihovog postojanja se može riješiti (iako ako su toliko daleko od nas možda nikad neće biti riješeno)

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.6.2017 22:07 (Ges).
8 godina
offline
Nakon 40 godina objašnjen izvanzemaljski "Wow" sig
Ne znam zašto izvlačite takve dalekosežne zaključke iz jednog znanstvenog rada? Autor je pokazao da dotični signal ne postječe od izvanzemaljaca, pa stoga nikakve indikacije o njima zasad nema. To ne znači da je ne može i neće biti. I što u sve to miješate dragoga Boga, ne znam. Ako izvanzemaljci postoje, i njih je Bog stvorio. I još nešto (za autora): svaki je znanstveni rad recenziran, pa ne treba uz to pisati "peer reviewed". Naime, rad se šalje na čitanje dvojici ili trojici odabranih znanstvenika ("peers"), pa ako mu oni ne nađu ozbljnu zamjeku, onda se objavljuje - inače ne.
 
9 0 hvala 5
8 godina
neaktivan
offline
Re: Nakon 40 godina objašnjen izvanzemaljski "Wow"
U Boga također vjerujem. Možda ne baš u onom tradicionalnom smislu ali sigurno da. Dogodilo mi se par stvari u životu koje ne mogu objasniti nikako drugačije nego kao neku višu silu.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Nakon 40 godina objašnjen izvanzemaljski "Wow"
danen kaže...
Autor je pokazao da dotični signal ne postječe od izvanzemaljaca, pa stoga nikakve indikacije o njima zasad nema.
Ako izvanzemaljci postoje, i njih je Bog stvorio.

 Za postojanje vanzemaljaca ćemo čekati znanstveni dokaz, ali oko dokazivanja da ih je baš bog (za kojeg isto nikakvih indicija nema) stvorio se nećemo mučiti?

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
16 godina
neaktivan
offline
Nakon 40 godina objašnjen izvanzemaljski "Wow" sig

To bi mogao biti signal prvog Iphonea sa Vikinga1. Uostalom, kakvi su to članci bez spominjanja Applea. Nema od toga kruha

Nećemo dividende, hoćemo veće lopate!
 
23 1 hvala 2
13 godina
odjavljen
offline
Re: Nakon 40 godina objašnjen izvanzemaljski "Wow"
Endymon kaže...

Skoro sve su to samo teorije.Nema nikakvog apsolutnog dokaza da vanzemaljci postoje.Kao sto se i evolucija vukla ne 40 god,nego 100godina da smo bili prije majmuni,pa onda evoluirali u covjeka,sada se to pobija.Takodjer za ovaj signal,se govorilo DA VANZEMALJICI su nam poslali signal ovo ono...Sada se i TO pobija.Piramide su nam sagradili vanzemaljci,sada su se nasli dokazi kako su gradili ljudi piramide.Ljudi probudite se i ne zivite u lazi ovog svijeta.Svi pokusavaju pobiti Bibliju,kada evo otkrivene su kocije gdje je Mojsije rastvorio more.Pobijao se potop,otkirvena su jezera ispod zemljine povrsine.Znam da je zanimljivo razmisljati o tome da nekakva ful inteligentna ili manje inteligentna bica postoje na drugim planetima ali nema nikakvih dokaza.To su sve same pretpostavke koje znanstvenici ili teoreticari pretvore u istinu.Da bi se lakse reklamirali.To je moje misljenje.Sad,to sto se vi ne slazete,to je vase misljenje

 Skoro sam ti krenuo odgovarat, al onda sam pročitao ovo o Bibliji, i bilo mi je jasno sve. Sve što si rekao je tvoje mišljenje, da. Ali to što je tvoje mišljenje ne znači da si u pravu. A nisi u pravu. Brijem da te se čak sjećam iz teme o teizmu pred par mjeseci. I tamo si isto ovo pričao, tamo su te pobili dokazima tako da neću trošit vrijeme. 

 

 

On-topic:
Iskreno, očekivao sam ovakvo objašnjenje, iako sam se malkice nadao da sam u krivu i da je riječ o radiosignalu namjerno poslanom iz nekog drugog, nama blizu, zvjezdanog sustava. To bi pobudilo puno nada u međuzvjezdana putovanja, jer bi barem došli na neki planet koji ima napredne oblike života. Nadam se tome, te se nadam civilizaciji barem dvostruko naprednijoj od nas, jer bi dobili odgovore na toliko puno pitanja o svemiru. Glad za znanjem i informacijama, jel 

13 godina
odjavljen
offline
Re: Nakon 40 godina objašnjen izvanzemaljski "Wow"
Visak kaže...

 Za postojanje vanzemaljaca ćemo čekati znanstveni dokaz, ali oko dokazivanja da ih je baš bog (za kojeg isto nikakvih indicija nema) stvorio se nećemo mučiti?

 Molim te, ne spuštaj se na taj nivo Visak, sjećaš se teme o teizmu i u što se ona pretvorila, te u ogroman gubitak vremena na pisanje postova tamo?

16 godina
neaktivan
offline
Nakon 40 godina objašnjen izvanzemaljski "Wow" sig

Koji su onda ovo ako ih treba znanstveno dokazat https://hr.wikipedia.org/wiki/Paleokontakti   Bit ce ljudi iz buducnosti dosli da pokazu malo tehnologiju.

CPU-Z http://valid.canardpc.com/2801094
Poruka je uređivana zadnji put sri 7.6.2017 23:37 (viper).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Nakon 40 godina objašnjen izvanzemaljski "Wow"
viper kaže...

Koji su onda ovo ako ih treba znanstveno dokazat https://hr.wikipedia.org/wiki/Paleokontakti   Bit ce ljudi iz buducnosti dosli da pokazu malo tehnologiju.

 Izvrstan primjer kakvo smeće je Wikipedija na hrvatskom. Sve pršti od slobodoumlja.

 

Pretpostavka o paleokontaktima, koja na temelju bogate i raznovrsne ostavštine drevnih kultura zastupa ideju da su još tijekom kamenog doba neka područja na Zemlji posjetili ili posjećivali predstavnici neke visokorazvijene civilizacije iz svemira te svojim misionarskim radom civilizirali i educirali gotovo poludivlje (pra)ljude kamenog doba stara je već nekoliko desetljeća.

Ta se heretička hipoteza isprva prilično dugo iznosila vrlo oprezno izvan znanstvenih krugova, ali su je, unatoč tome, predstavnici službene znanosti ubrzo 'ex cathedra' okvalificirali kao smiješnu, neozbiljnu i posve neodrživu pa stoga prilično dugo nije mogla biti zapažena niti uvažena. Nitko od ozbiljnih znanstvenika nije ju uopće smatrao dostojnom za bilo kakvo razmatranje, a kamoli za prihvaćanje i daljnje razvijanje.

U posljednjih tridesetak godina sve veći broj slobodoumnih i nezavisnih istraživača i znanstvenika različitog profila, počevši od samoukog švicarskog hotelijera Ericha von Dänikena pa sve do eminentnog američkog orijentalista i akademika dr. Zecharia Sitchina, pretpostavlja da su naš planet još u kameno doba barem jednom posjetili neki napredni došljaci iz svemira te da su tijekom svoje misije gotovo posve primitivnom, surovom i neukom čovječanstvu postupno podarili mnoga visoka znanja koja su ih korak po korak privela k civilizaciji i kulturi.

 

Ancient astronauts (or ancient aliens) is a pseudohistoric[1] concept based on the belief that intelligent extraterrestrial beings visited Earth and made contact with humans in antiquity and prehistoric times.[2] Proponents suggest that this contact influenced the development of modern cultures, technologies, and religions. A common claim is that deitiesfrom most, if not all, religions are extraterrestrial in origin, and that advanced technologies brought to Earth by ancient astronauts were interpreted as evidence of divine status by early humans.[3][4]

The idea that ancient astronauts existed is not taken seriously by academics, and has received no credible attention in peer reviewed studies.[5] Ancient astronauts have been widely used as a plot device in science fiction.

Well-known proponents in the latter half of the 20th century who have written numerous books or appear regularly in mass media include Erich von Däniken, Zecharia Sitchin, Robert K. G. Temple, Giorgio A. Tsoukalos and David Hatcher Childress.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
15 godina
neaktivan
offline
Re: Nakon 40 godina objašnjen izvanzemaljski "Wow"
viper kaže...

Koji su onda ovo ako ih treba znanstveno dokazat https://hr.wikipedia.org/wiki/Paleokontakti   Bit ce ljudi iz buducnosti dosli da pokazu malo tehnologiju.

Uzeo si mi riječi iz usta. Stvarno, ti drevni crteži sasvim vjerojatno prikazuju vanzemaljske astronaute. Pračovjek (prvenstveno Neandertalac) jednostavno nije imao mašte. Zašto bi nacrtao nešto ovakvo, osim ako to nije vidio.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Nakon 40 godina objašnjen izvanzemaljski "Wow"
footballer kaže...
Visak kaže...

 Za postojanje vanzemaljaca ćemo čekati znanstveni dokaz, ali oko dokazivanja da ih je baš bog (za kojeg isto nikakvih indicija nema) stvorio se nećemo mučiti?

 Molim te, ne spuštaj se na taj nivo Visak, sjećaš se teme o teizmu i u što se ona pretvorila, te u ogroman gubitak vremena na pisanje postova tamo?

 Samo ukazujem na nekonzistentnost u argumentaciji.

 

Svaka tema je jednaki gubitak vremena, odnosno nije, ako nešto naučiš.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
15 godina
neaktivan
offline
Re: Nakon 40 godina objašnjen izvanzemaljski "Wow"
Nije tebi lako?
7 godina
offline
Re: Nakon 40 godina objašnjen izvanzemaljski "Wow"
DrFriks kaže...
Nije tebi lako?

 

Ovo bi ti inače trebala biti izjavna rečenica.

 

Just sayin`...

 

Kruha i igala...
15 godina
offline
Re: Nakon 40 godina objašnjen izvanzemaljski "Wow"
NecroKnight kaže...

Pračovjek (prvenstveno Neandertalac) jednostavno nije imao mašte. Zašto bi nacrtao nešto ovakvo, osim ako to nije vidio.

Ovo jednostavno nije točno, nastranu i to da sa današnjim osnovnim znanjem lako vidiš vjerojatno skafander ili kacigu i koliko je to pogrešno;
http://www.icr.org/article/major-evolutionary-blunders-neanderthals/
ili barem ono što se tice znanja o biljkama (znanje o npr. biljkama se prenosilo usmeno, nema zapisa)
https://www.washingtonpost.com/news/speaking-of-science/wp/2017/03/08/neanderthal-microbes-reveal-surprises-about-what-they-ate-and-who-they-kissed/

○Lijepog li djeteta! Koliko je star?○ -Trideset i pet godina!
13 godina
offline
Re: Nakon 40 godina objašnjen izvanzemaljski "Wow"
NecroKnight kaže...
viper kaže...

Koji su onda ovo ako ih treba znanstveno dokazat https://hr.wikipedia.org/wiki/Paleokontakti   Bit ce ljudi iz buducnosti dosli da pokazu malo tehnologiju.

Uzeo si mi riječi iz usta. Stvarno, ti drevni crteži sasvim vjerojatno prikazuju vanzemaljske astronaute. Pračovjek (prvenstveno Neandertalac) jednostavno nije imao mašte. Zašto bi nacrtao nešto ovakvo, osim ako to nije vidio.

 imali su oni maste ali nisu imali religije.. a radi toga su zivjeli u malim obiteljskim zajednicama i zivot je bio pretezak. nije bilo resursa da netko moze mastati.. svi koji ti nisu familija, su neprijatelji pa nema trgovine niti napretka. 

 

ps.pa nema slika marije djevice di je ufo na nebu? bas onakav ko u starim filmovima, leteci tanjur.. 

 

14 godina
offline
Re: Nakon 40 godina objašnjen izvanzemaljski "Wow"
tihe25 kaže...
U Boga također vjerujem. Možda ne baš u onom tradicionalnom smislu ali sigurno da. Dogodilo mi se par stvari u životu koje ne mogu objasniti nikako drugačije nego kao neku višu silu.

 Složio bih se s tobom  (netradicionalno objašnjenje boga kao neke više sile). A ako ga stvarno ima, nije li presmiješno očekivati da će samo na Zemlji stvoriti život, dok u stotinama milijardi drugih galaksija, svaka sa stotinama milijardi zvijezda i planeta koje se okreću oko njih nema ništa. Teško. Jedini je problem kako nedvosmisleno dokazati da alieni postoje. Zato je ovaj wow signal bio toliko intrigantan, jer je nagovještavao postojanje neke inteligentne civilizacije koja šalje neki kontakt signal, kada ono šipak, signal nastaje u repu komete. Dobro, sada i to znamo, pa idemo tražiti dalje.

dolazim odmah - Godo
Poruka je uređivana zadnji put čet 8.6.2017 9:03 (učo).
15 godina
offline
Nakon 40 godina objašnjen izvanzemaljski "Wow" sig

kad se ne zna, tad nam je potreban Bog, vanzemaljci.. a kad se zna, tad je banalno. Čuditi se pri tome crtežima 'krapinjonaca' i iz toga izvoditi zaključke o astronautima.. to je ljudska (naivnost-neznanje) karakteristika. Idući dokaz će vjerojatno biti Alien (film) .. jer 'od kud autoru ideja.. ' :) LOL.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
1 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Nakon 40 godina objašnjen izvanzemaljski "Wow" sig

Vratite se na temu.

 

 

 
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Nakon 40 godina objašnjen izvanzemaljski "Wow" sig

dokaz o postojanju Aliena i njihovoj komunikaciji  je fenomen u Medjugorju ! Samo sto im holokomunikator i univerzalni prevoditelj nisu kompatabilni sa bio-mentalnim sklopom homo sapiensa,pa ima smetnji !

 

Meni je taj wow signal navukao da prije deseteak+ godina skinem aplikaciju SETI za analiziranje signala iz svemira ,nisam gasio PC a koristio i SETI opciju opciju za screen saver!

waaagh
 
4 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Nakon 40 godina objašnjen izvanzemaljski "Wow"

Biće super kad jednom naletimo na "pravi" wow, odgovorimo, i time dozovemo neki dominij,borg, ili sl...

😊

.
 
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice