Nakon ACTA-e – TPP

poruka: 20
|
čitano: 4.221
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Nakon ACTA-e – TPP".
14 godina
neaktivan
offline
Nakon ACTA-e – TPP

Korporacije nikada ne spavaju i svakodnevno nas nastoje {#}. Ma sve mi se više čini da će budućnost biti kao u seriju Continuum gdje korporacije posjeduju svu vlast i kontroliraju stanovništvo. 

Moj PC  
19 0 hvala 0
12 godina
online
Nakon ACTA-e – TPP

kasnis jedno 50 godina sa kontrolom stanovništva {#}

Moj PC  
15 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Nakon ACTA-e – TPP

Nije pitanje hoće li jedan od ovakvih zakona proći nego kada će proći.

14 godina
neaktivan
offline
Nakon ACTA-e – TPP

zadnji odlomak je jedna surova istina, toliko o demokraciji 

~21 god, ETFOS, Slavonac, linux and open source fan, net addict, želim znati više, interesi: web dev, svemir, glazba...
 
14 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Nakon ACTA-e – TPP

Nema nikakve demokracije, pogotovo ne u USA. Sjeverna Koreja je daleko demokratskija zemlja nego USA.

Politicari su korumpirane i sluge poslusne koje slusaju novac, tj banke i korporacije. Mislim da je to donasanje zakona samo formalnost i pljuvanje javnosti u lice.

 
19 0 hvala 3
16 godina
offline
Nakon ACTA-e – TPP

TTP su zamislili kao sporazum,{#} između Sjeverne Amerike i Azijskih zemalja hm a kojih to zemalja s tog područja.Pa Kina neče nikad potpisat ništa slično, a ona je u Aziji isto je i sa Rusima sve kaj Ameri zamisle Kinezi ili Rusi ne šljive niti pet posto.Bolji njih đon za ovakve Američke splačine ko ACTA, i slično a bez Kine i Rusije tj ogromnog tržišta zapravo ovak neki sporazum nema previše smisla pa to je jasno valjda.{#}{#}

http://www.vhnd.com/a-different-kind-of-truth/
Moj PC  
7 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Nakon ACTA-e – TPP

A majku mu, pa nek se više odluče.

 

 

bor4c - human geek, level 32, technosexual, neutral good
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Nakon ACTA-e – TPP

Nabijem ih. 

 
10 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Nakon ACTA-e – TPP

Masoni opet napadaju. Ovaj put možda i uspiju.

 
2 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Nakon ACTA-e – TPP

Ono što su isplanirali oni će i uraditi prije ili kasnije. Nakon ACTE i njoj sličnih pokušaja nešto drugo će ugledati svjetlo dana.

Para vrti gdje burgija neće, uvijek bilo i ostalo.

It's very dangerous, putting them together. I don't think the boy can handle it. I don't trust him.
15 godina
neaktivan
offline
Nakon ACTA-e – TPP

Ameriko. Dokle cemo mi ovako?

 
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Nakon ACTA-e – TPP
rambox kaže...

TTP su zamislili kao sporazum,{#} između Sjeverne Amerike i Azijskih zemalja hm a kojih to zemalja s tog područja.Pa Kina neče nikad potpisat ništa slično, a ona je u Aziji isto je i sa Rusima sve kaj Ameri zamisle Kinezi ili Rusi ne šljive niti pet posto.Bolji njih đon za ovakve Američke splačine ko ACTA, i slično a bez Kine i Rusije tj ogromnog tržišta zapravo ovak neki sporazum nema previše smisla pa to je jasno valjda.{#}{#}

To oni za svijet tak pričaju, a iza kamera se zajedno smiješe i uživaju u najskupljim vinima i najskupljim delikatesama, a pri tom dogovaraju kako i kome će se raspodijeliti koji dio svijeta. Rusi, USA i Kinezi su zapravo največi prijatelji, tajno naravno.

15 godina
neaktivan
offline
Nakon ACTA-e – TPP

Ma gluposti. To da bogati hoće upravljat svijetom, se događa otkad je svijeta i vijeka. Jači želi upravljat slabijim, to je tako oduvijek. A ti zakoni, akte, sope, pipe i kajtigajaznam, to već i vrapci na grani znaju da neće proći. ACTA nije prošla. PIPA nije prošla. SOPA nije prošla. To sve nikad neće stupit na snagu, ljudi bezveze pričaju. Pa normalno da neće bit smak Interneta i dijeljenja, umrežavanja itd. čisto zato što su ljudi društvena bića, a Internet im je najveće mjesto za druženje dosad, kao recimo u srednjem vijeku gradski trg. I nikakvi bedasti zakoni neće cenzurirat Internet i radit gluposti, ljudi to neće dozvolit. I bezveze je uopće naklapat o tome, jel.  {#}

 

Uživajte u druženju, a ne se živcirat oko nekih gluposti koje će navodno uništit Internet. Pa naravno da neće.

 
1 4 hvala 0
14 godina
offline
Nakon ACTA-e – TPP

Ajme tresem se

MIKROBLOG: ungrateful madafakas
Poruka je uređivana zadnji put pon 3.9.2012 22:14 (KIKI3ooo).
 
1 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Nakon ACTA-e – TPP
kikicacool kaže...

Ma gluposti. To da bogati hoće upravljat svijetom, se događa otkad je svijeta i vijeka. Jači želi upravljat slabijim, to je tako oduvijek. A ti zakoni, akte, sope, pipe i kajtigajaznam, to već i vrapci na grani znaju da neće proći. ACTA nije prošla. PIPA nije prošla. SOPA nije prošla. To sve nikad neće stupit na snagu, ljudi bezveze pričaju. Pa normalno da neće bit smak Interneta i dijeljenja, umrežavanja itd. čisto zato što su ljudi društvena bića, a Internet im je najveće mjesto za druženje dosad, kao recimo u srednjem vijeku gradski trg. I nikakvi bedasti zakoni neće cenzurirat Internet i radit gluposti, ljudi to neće dozvolit. I bezveze je uopće naklapat o tome, jel. {#}

 

Uživajte u druženju, a ne se živcirat oko nekih gluposti koje će navodno uništit Internet. Pa naravno da neće.

Sudeći po opadanju znanja i informiranosti današnjih ljudi imam se razloga bojati da ovi zakoni ne samo da će stupiti na snagu, nego će uvelike biti podržani od ljudi.

13 godina
offline
Re: Nakon ACTA-e – TPP
kikicacool kaže...

Ma gluposti. To da bogati hoće upravljat svijetom, se događa otkad je svijeta i vijeka. Jači želi upravljat slabijim, to je tako oduvijek. A ti zakoni, akte, sope, pipe i kajtigajaznam, to već i vrapci na grani znaju da neće proći. ACTA nije prošla. PIPA nije prošla. SOPA nije prošla. To sve nikad neće stupit na snagu, ljudi bezveze pričaju. Pa normalno da neće bit smak Interneta i dijeljenja, umrežavanja itd. čisto zato što su ljudi društvena bića, a Internet im je najveće mjesto za druženje dosad, kao recimo u srednjem vijeku gradski trg. I nikakvi bedasti zakoni neće cenzurirat Internet i radit gluposti, ljudi to neće dozvolit. I bezveze je uopće naklapat o tome, jel. {#}

 

Uživajte u druženju, a ne se živcirat oko nekih gluposti koje će navodno uništit Internet. Pa naravno da neće.

Prosli pokusaji nisu prosli jer smo "mi" imali par velikih igraca na nasoj strani (google, facebook ) koji su svojim novcem lobirali kod stoke ( politicara ).

Ovaj put nece bit velikih igraca na nasoj strani i onda ce politicari kao i uvijek ko da vise para taj kolo vodi.

Amerika je takva zemlja di lobisti vode zemlju, ne politicari ili Obama.

Kompanije daju masu love politicarima da im rade rupe di mogu zaobilazit zakon i neplacat poreze ili u najnormalnijem slucaju rade zakone kontra populacije.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Nakon ACTA-e – TPP

Mogu oni predložiti hrpu zakona, a uvijek se bar neki dio osvoji i tako će se na kraju sve izmjeniti. tako su ostvarili naknade kao zamp...

16 godina
neaktivan
offline
Re: Nakon ACTA-e – TPP
Drago Galić kaže...

Usprkos bezrezervnoj podršci ACTA-i od strane hrvatskog predsjednika, ovaj međunarodni sporazum ipak nije prošao.

 

LOL, kakav predivno suptilni sarkazam, odmah mi se u mislima stvori slika Josipovića sa kiselom facom kao da je zagrizao limun a negdje sa strane Drago mu plazi jezik... {#}

Odličan članak kao i uvijek !

 

 

Drago Galić kaže...

Nova potencijalna opasnost se zove TPP

 

Hmmm, jel se meni čini il sam ja pretekao s ovom vijesti Bug za jedno pola godine ?

http://www.bug.hr/forum/post/vijesti-by-forumasi/acta-pobijedila-/2648124.aspx

http://www.bug.hr/forum/post/vijesti-by-forumasi/acta-pobijedila-/2648182.aspx

Vata me deja vu...

 

 

Enkidu kaže...

Evo progugla sam malo o toj TPPA na brzinu i zaključio sljedeće :

1. taj sporazum je sličan ACTA-i u utoliko što je tajni međunarodni sporazum koji gura Amerika a potpisuju druge zemlje i tobože je trgovinski ali se ustvari bavi zakonima tih zemalja isto kao i ACTA

2. različit je utoliko što primarno cilja na zemlje oko Pacifičkog oceana, i utoliko što se više bavi raznim biznisima koje američke korporacije imaju u tim zemljama (rudarstvo, hrana, voda, duhan, bankarstvo, lijekovi, zabavna industrija...), a poanta mu je da spriječi zemlje koje potpišu taj sporazum da donesu bilo kakve zakone koji na bilo koji način ograničavaju ili štete interesima tih kompanija, čak ako to učine moraju odgovarati na tajnom suđenju pred tajnom komisijom i platiti odštetu, dakle u biti američke korporacije mogu suditi Novom Zelandu što se usuđuje biti suveren (vidili ste odi negdi na BUG-u govor Obame di kaže da američke kompanije moraju imati prednost u drugim zemljama, o ovome je govorio), i to nazivaju "slobodnom trgovinom" !

3. zasad ne bi trebao direktno utjecati na nas ali je još jedan simptom poplave globalnog "grabanja moći" od strane korporacija i krupnih kapitalista, čini se da takvih potajnih ugovora ima sve više i više, prava plima, stvarno smo grdno shebani i čini se na nezaustavljivom putu prema svijetu korporacijske distopije.

Evo par linkova :

http://tppwatch.org/what-is-tppa/

http://www.bwb.co.nz/store/viewPrd.asp?idcategory=10&idproduct=254

http://tales-of-the-sausage-factory.wetmachine.com/what-the-sotu-piracy-reference-means-back-in-the-ustr-with-special-301-and-the-trans-pacific-partnership-agreement/

 

 

11 godina
neaktivan
offline
Re: Nakon ACTA-e – TPP
KIKI3ooo kaže...

Ajme tresem se

 Tresti ćemo se svi kad nam počnu slati opomene i blokirati vezu. Skidao sam samo sa RapidShare-a i to sve što pokriva ZAMP i ostali zakoni pa nebi trebao biti nekih problema. Za torrente pak

imaju problema na Carnetu koliko sam čuo. Carnet je besplatan pa kad prime opomenu za skidanje oni pošalju istu korisniku. U T.comu isto primaju te prijave, ali još nisu dužni slati korisniku opomene i dok god oni plačaju svoje visoke račune oni te opomene neće slati.

12 godina
neaktivan
offline
Nakon ACTA-e – TPP

Veoma me briga za to.Uvijek su tirani pokušavali nešto nametnuti i uvijek im se šačica iznimnih ljudi suprotstavila i pomrsila planove.Ako i naprave tako nešto bit će VPN-ova i intraneta,imamo sad i hvala bogu magnetne linkove.Najbolje je što ne da će ovaj zakon masovno tankirat u pod od strane korisnika već od strane ISP-ova.Kojeg će mi vraga crnoga Flat ako bum na internetu čitao recepte.Ne bih rekao ni da su ISP-ovi sretni oko te odluke.A Josipovića i sličnu mavru nab*jem što podržavaju takav zakon,vidjet ćemo kad uđemo u tu krvavu EU pa kad se i Josipoviću i cijeloj vladi to obije u glavu.Vidjet će tek onda kako je njihovo ulizivanje besmisleno kad nas EU straga.

Čak i da to zaživi u nekom "paralelnom" svemiru imaš em VPN(ponekad free) em peerblock(absolutely free).Em hrpu sigurnih Elite,Anonymus High +KA al nipošto Transparent proxy-a.Imao sam neki dan jedan jako dobar iz Njemačke koji sam testao vodio kroz svakakve mjere al nitko ga nije trace-ao u Hrvatsku,al eto nažalost istekao.

Al stvarno ima brdo dobrih proxy-a na raznim blackhat forumima.Samo treba ih nać što nije lako jer dosta njih valjda namjerno nisu SE optimizirana.

Iako ima i dosta Black Hat SEO koji su namjerno iznad prosječno optimizirani.

A true man is not how much liquor he can drink,nor how much asses he can whip,a true man is how he takes care of his family and handles himself in crisis.
Poruka je uređivana zadnji put sub 8.9.2012 21:20 (Ikarus01).
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice