Ne nasjedajte na lažnu ponudu Konzuma poslanu pute

poruka: 26
|
čitano: 6.754
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Ne nasjedajte na lažnu ponudu Konzuma poslanu pute".
12 godina
offline
Ne nasjedajte na lažnu ponudu Konzuma poslanu pute
Najbolje je što sam danas na mail primio od pravog konzuma kod za 60kn popusta. Izgled je vrlo sličan samo fali jedna 0 u iznosu. Hmm...
http://www.youtube.com/radiopulsfm
Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Ne nasjedajte na lažnu ponudu Konzuma poslanu

polomit noge

16 godina
neaktivan
offline
Ne nasjedajte na lažnu ponudu Konzuma poslanu pute

60 kuna sam iskoristio, a poruku na WhatsApp sam dobio 5 min pošto sam pročitao vijest.

Moj PC  
5 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Ne nasjedajte na lažnu ponudu Konzuma poslanu pute

Kad sam dobio ovu poruku od nekog od clanova rodbine danas tacno sam obolio.

LoL acc THCJoshi
Moj PC  
9 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Ne nasjedajte na lažnu ponudu Konzuma poslanu pute

Čekaj, zar ti na tom Whatsappu bilo tko može poslati poruku?!

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
 
3 0 hvala 0
14 godina
online
Ne nasjedajte na lažnu ponudu Konzuma poslanu pute

I šta oni sad imaju od tog? Krađa informacija, reklame?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Ne nasjedajte na lažnu ponudu Konzuma poslanu pute

Ne nasjedajte ni na stvarne ponude Konzuma, a kamoli lažne.

 
41 2 hvala 3
14 godina
offline
Ne nasjedajte na lažnu ponudu Konzuma poslanu pute

Jedina prevara ovdje je od strane Bugove redakciije koja želi sve kupone iskoristiti za sebe... ne nasjedajte i otvorite poruku kada stigne na WhatsApp.

 
23 0 hvala 1
12 godina
odjavljen
offline
Re: Ne nasjedajte na lažnu ponudu Konzuma poslanu

Izgleda da svatko može.

Sam me zanima odakle im broj. 

14 godina
offline
Ne nasjedajte na lažnu ponudu Konzuma poslanu pute

I Viber isto

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Ne nasjedajte na lažnu ponudu Konzuma poslanu
MatkoBB kaže...

Jedina prevara ovdje je od strane Bugove redakciije koja želi sve kupone iskoristiti za sebe... ne nasjedajte i otvorite poruku kada stigne na WhatsApp.

 HEheh bravo! :)))) Prejako!!

 

Evo ti 600 kn! (samo klikni na ovo: _____ )

 

11 godina
neaktivan
offline
Re: Ne nasjedajte na lažnu ponudu Konzuma poslanu
Sl stvar sam neki dan dobio na PS4. Poruka sl sadrzaja ali u ovon sl Sony dijeli bespla kupone za PSN. Nema poklon bonova od 50-100€ na takve fore, to dobro treba objasniti klincima, oni ve prvi nasjesti na ovakve gluposti. Vidim da neki pitaju u cemu je fora. Razmislite malo koliko vam je usluga povezano kroz Google account samo. E sada zamislite da nekome date sve info i password...svasta se moze kroz to napraviti..
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Ne nasjedajte na lažnu ponudu Konzuma poslanu
Dex.pwn kaže...

Izgleda da svatko može.

Sam me zanima odakle im broj. 

 

Zanimljiva slučajnost dok sam bio na burzi, odjednom mi počele dolaziti lažne ponude za posao na mob.

Hmm...

15 godina
offline
Ne nasjedajte na lažnu ponudu Konzuma poslanu pute

letimičnim čitanjem letka... prosjećno upućena osoba, svjesna, ne bi smjela nasjesti .. no čudi me cert-bug tj umjesto savijeta nitko ne postavi podpitanje, umjesto upozorenja korisnicima, što rade oni koji nepto raditi moraju? .. i cert i bug .. umjesto upozorenja, nešto 'oni' moraju napraviti. Što su napravili?

karikiram, požar.. i upozorenje vatrogasnog društva, građanima, da ne diraju vatru jer je pec-pec.. :) a bug je ipak IT časopis, koji ako ništa drugo, može čačkati-pitati.. ili samo C/Pjati?

 

edit: ok, pošto 'prosječnom juzeru' .. pa kad je požar, što tad rade nadležne službe? npr ugase plinovod, logično? ... što radi cert-carnet.. ili ISPovi? Zašto ne blokiraju adresu-pošiljatelja? Gdje su institucije, prijava konzuma za zlouporabu (ukoliko to konzum ne napravi, tad automatizmom konzumova odgovornost..) itd.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pet 26.5.2017 12:17 (ihush).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Ne nasjedajte na lažnu ponudu Konzuma poslanu pute

"ne nasjedajte" općenito je najkorisniji (zbirni) savjet koji vam itko ikad igdje uopće može dati, jer u sebi sadrži svu mudrost otkad je svijeta i vijeka. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
4 0 hvala 0
14 godina
offline
Ne nasjedajte na lažnu ponudu Konzuma poslanu pute

ma ja dam svakoj da nasjedne...

 

ali se ne trgaju nešto da bi nasjele...

 

ne znam što mi fali u naumu, one zgodne, ja nezgodan, zar se suprotnosti ne privlače ?!?

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
8 0 hvala 0
14 godina
offline
Ne nasjedajte na lažnu ponudu Konzuma poslanu pute

Sve je to Gazdino maslo da se osveti zbog toga sto su ga najurili iz firme.

veni vidi didici
Moj PC  
5 0 hvala 0
7 godina
offline
Ne nasjedajte na lažnu ponudu Konzuma poslanu pute

UPDATE (26.5.2017.)

Prema dosadašnjim saznanjima, URL koji se širio WhatApp servisom nije maliciozan te se na mobile uređaje ne instalira zlonamjerni sadržaj. 

Poruke se dalje šire isključivo ljudskom interakcijom, odnosno korisnik sam bira kontakte kojima će proslijediti poruku.

Gorden
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Ne nasjedajte na lažnu ponudu Konzuma poslanu pute

Dobio poruku od više naivaca.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Ne nasjedajte na lažnu ponudu Konzuma poslanu
neznam samo kako web stranica može pripremiti text i pokrenuti WhatsApp da se samo odaberu primatelji? (vele da se ne učitava maliciozan kod samim dolaskom na stranicu) Ako niste probali, klikom na Whatsapp gumb pokrene se program, odaberete 15 primatelja i WhatsApp im šalje. Niš drugo nije potrebno
[URL="http://goo.gl/KpG4TT"]ANKETA[/URL] o kineskim mobitelima i [URL="http://goo.gl/xLCF5F"]REZULTATI[/URL] ankete
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Ne nasjedajte na lažnu ponudu Konzuma poslanu
Moram reći da nisam dobio takvu poruku.
Nikada,također niti sms za izbore.
Čini se da nisam nikome zanimljiv.
Bilo je par e- mail zgoda,donosim jednu frišku pa ko voli...

PROČITAJ I PROSLEDI DALJE - OBEVEZNO!!!!!!!!!!!z­ ,AJDE DA SE OBOGATIMO!!!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!!!! "Normalno, ne šaljem obavijesti ove vrste, ali ova vijest dolazi od jedne jako dobre prijateljice, moje prijateljice, koja je pravnica i čini se kao interesantna mogućnost. Ako ona tvrdi da funkcionira, onda i funkcionira. U svakom slučaju, ne može se ništa izgubiti. Ispričala mi je slijedeće: Vv Ja sam pravnica i poznajem zakon. To je činjenica. Nemojte se zavaravati, AOL i Intel drže svoja obećanja iz straha da budu dovedeni pred sud i konfrontirani s milionima, kako je Pepsi Cola nedavno učinila sa General Electric-om. Dragi prijatelji, ne smatrajte ovo za neku glupu šalu. Bill Gates upravo brani svoje bogatstvo. Ako na to ne reagirate, može vam kasnije biti žao. Windows je još uvijek najčešće korišten program. Microsoft i AOL upravo eksperimentiraju njime pomoću e-mailom poslanog teksta (e-mail beta test). Ako ovu poštu pošaljete prijateljima, Microsoft ce moći slijediti njezin trag dva tjedna. Svakoj osobi koja ovu obavijest pošalje, Microsoft plaća 245 eura. Za svaku osobu kojoj ste ovo poslali ali i koja to dalje proslijedi, plaća Vam 243 eura. Za treću osobu u nizu, Microsoft Vam plaća 241 euro. Nakon dva tjedna će Vam se Microsoft obratiti s molbom o potvrdi poštanske adrese da bi Vam poslao ček. Ja sam ovo smatrala prevarom, ali dva tjedna nakon što sam ovu poruku primila i poslala je dalje, zamolio me Microsoft za moju poštansku adresu i dobila sam ček na 24 800.- eura. Vi morate odgovoriti prije nego što se ovaj test zavrsi. Ako netko od vas ima tu mogućnost, treba je iskoristiti. Za Billa Gatesa su ovi troškovi za jednu natjecateljsku kampanju. Molim, pošaljite ovu poruku na onoliko ljudi koliko je to moguće. Trebalo bi da dobijete najmanje 10 000 eura. Ja ne bih prosljeđivala ovu poruku dalje, ako od toga ne bih imala korist. Jedna poznanica moga oca koja se prije nekoliko mjeseci ovdje doselila, pokazala mi je, kad sam je posljednji put posjetila, njezin ček. Suma je iznosila 4 324,44 eura. Tetka jednog dobrog prijatelja, teta-P atricija koja radi za Intel, je upravo za dalje slanje ove poruke dobila ček u iznosu od 4.543,23 eura. Kao što sam kazala, ja poznajem zakon i točno je da Intel i AOL upravo pregovaraju o jednoj fuziji koja bi ih učinila najvećim ponuđivačem usluga na svijetu. Da bi potvrdili da je njihov program od svih najkorišteniji, provode ovaj test. Posto sam ovim završila njemački prijevod i poslala Vam ovu poruku, ostaje mi da vjerujem da ćete je i Vi dalje proslijediti i da nije neslana šala. Ja sam probala, probajte i Vi! Sa Vaše strane nije potrebno na tekstu nista mijenjati niti dodavati. Jednostavno pritisnuti "Forward" i poslati što većem broju primaoca.
O Matijeviću jesi li pri piću?!Kud će boca nego da se joca.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Ne nasjedajte na lažnu ponudu Konzuma poslanu pute
Cura je jucer kliknula na tu poruku koju je dobila od kolegice s posla putem Whatsappa.

Od tad joj dolaze poruke na mobitel sa stranih brojeva .

Radi se o iPhone 6 uređaju, instaliran zadnji iOS10 update. Da odradim format preko iTunesa ili kontaktiram operatera da blokira te brojeve ?
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Ne nasjedajte na lažnu ponudu Konzuma poslanu
Ne znam dali iphone ima opciju ili neku app za blokiranje sms-a ili poziva.Ovo ima smisla ako sve stiže sa 1-2 broja.
O Matijeviću jesi li pri piću?!Kud će boca nego da se joca.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Ne nasjedajte na lažnu ponudu Konzuma poslanu
ZdravkoZ kaže...
Ne znam dali iphone ima opciju ili neku app za blokiranje sms-a ili poziva.Ovo ima smisla ako sve stiže sa 1-2 broja.

 Jucer je blokiran broj s kojeg su prvo zvali, medjutim zvali su opet sa drugog broja . Jedino blokirati po pozivnom broju drzave.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Ne nasjedajte na lažnu ponudu Konzuma poslanu
mstaglicic kaže...
Cura je jucer kliknula na tu poruku koju je dobila od kolegice s posla putem Whatsappa.

Od tad joj dolaze poruke na mobitel sa stranih brojeva .

Radi se o iPhone 6 uređaju, instaliran zadnji iOS10 update. Da odradim format preko iTunesa ili kontaktiram operatera da blokira te brojeve ?

Nema smisla raditi format posto nije nikakav "virus" vec je jednostavno "dala" svoj broj mobitela. Rucno nek blokira svaki broj i gotovo, nemaju 150 brojeva sa kojih zovu. 

7 godina
neaktivan
offline
Ne nasjedajte na lažnu ponudu Konzuma poslanu pute

inače sve poruke koje se dijele na takav način da je potrebno podijeliti prijateljima i jesu nekakvi spamovi ili poruke koje ugrožavaju 

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice