Nema nadogradnji za Windowse 7 na računalima s Ryz

poruka: 75
|
čitano: 10.594
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Nema nadogradnji za Windowse 7 na računalima s Ryz".
12 godina
offline
Nema nadogradnji za Windowse 7 na računalima s Ryz

A što drugo reć' nego CIGANI američki.

Imaju svjetski monopol (ili kvazi monopol) i diskriminiraju.

Kolektivna tužba protiv Microsofta za diskriminaciju.

Za kaznu neću više upotrebljavati Win10 osim za igrice,

a za ostalo tu (nije Mastercard), nego Suse linux enteprise desktop,

kojeg sam kupio kad je pala funta.

Microsoft back off!!!

Moj PC  
6 7 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Nema nadogradnji za Windowse 7 na računalima s Ryz

Barnacules Nerdgasm :)

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Nema nadogradnji za Windowse 7 na računalima s Ryz

Jedini lijek za ovo je ostanak na starijim modelima Intelovih i AMD-ovih procesora. U slučaju da želite računalo isključivo s novijim hardverom, s Kaby Lake ili Ryzen procesorima, tada vam jedino preostaje prelazak na Windowse 10.

ako pređete na windows 10, desit će se nešto loše i morat ćete s tim živjeti cijeli život, xD

 

nemam za potpis
 
5 2 hvala 0
11 godina
offline
Nema nadogradnji za Windowse 7 na računalima s Ryz

Oko ovog će, na forumu, najviše kukati kućni korisnici koji u većini slučajeva koriste nelegalne winse , 8.1 je puno bolja od sedmice, a o 10ki ne treba trošiti riječi.

 

Moj PC  
11 5 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Nema nadogradnji za Windowse 7 na računalima s Ryz

 Windows 10 temi kukaju sto ne mogu ugasit nadogradnje, a sad ti MS ugasi nadogradnje i opet kukate hahahhaha 

 
16 1 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Re: Nema nadogradnji za Windowse 7 na računalima s
nathan.fake kaže...

 Windows 10 temi kukaju sto ne mogu ugasit nadogradnje, a sad ti MS ugasi nadogradnje i opet kukate hahahhaha 

 Pa nisu sve nadogradnje iste. Sigurnosne nadogradnje su poželjne. I poželjno je da sam odlučuješ kako, kada i koje nadogradnje želiš instalirat. Ako ovo nije zdrav razum, onda je možda do mene ...

Nećemo dividende, hoćemo veće lopate!
Poruka je uređivana zadnji put pon 20.3.2017 9:35 (hrvooje).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Nema nadogradnji za Windowse 7 na računalima s
hrvooje kaže...
nathan.fake kaže...

 Windows 10 temi kukaju sto ne mogu ugasit nadogradnje, a sad ti MS ugasi nadogradnje i opet kukate hahahhaha 

 Pa nisu sve nadogradnje iste. Sigurnosne nadogradnje su poželjne. I poželjno je da sam odlučuješ kako, kada i koje nadogradnje želiš instalirat. Ako ovo nije zdrav razum, onda je možda do mene ...

Nope, nadogradnje trebaju za sve bit iste... tj Windows 10 model, kumulativne nadogradnje, svi dobiju sve i svi imaju najnovije, nema fragmetacije...

 

S ovim "nepodrzanim procesorima" na Windows 7 jednostavno teraju ljude na Windows 10... plain and simple 

 

Gornji komentarj je sarkasticni osvrt na dio korisnika koji kuka jel ih forsaju na nadogradnje (Win10), dok drugi dio kuka jel ne mogu dobit nadogradnje (Win7+KabyLake/Zen).

 

Drug kaže...

Barnacules Nerdgasm :)

 

Pogledo video... ne mogu rec da se slazem u potpunosti  Lik ima hard on na MS, razumljivo - ipak su ga naguzili.

 

Mislim da "telemetrija", "reklamiranje" i "prodaja korisnickih podataka" nema direktno veze sa forsiranjem korisnika na Win10... to im nije primarna bransa, oni zaradjuju od prodaje/rentanja SW licenci - a ne reklama (kao recimo Google ili Facebook ).

 

Microsoft jednostavno ne zeli jos jedan XP pa traze sve moguce nacine da maknu ljude sa Win7... prljavo - da, neophodno - opet da 

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.3.2017 10:02 (nathan.fake).
15 godina
offline
Re: Nema nadogradnji za Windowse 7 na računalima s
absolon kaže...

* * * nego Suse linux enteprise desktop,

kojeg sam kupio kad je pala funta.

* * *

Kupio si Linux i to.. pazi sad Enterprise Desktop kako kažeš, vjerojatno sa Service Packom 2 (dakle za laike zadnji OS) ... i porediš to što si platio sa Windows Desktopima (?!?!), izvini nemoj se naći uvrijeđena ali jesi li ti moron ili šta već?!

 

Ovdje samo "nehljebovići" kukaju koji naravno nemaju Kaby Lake (a o Ryzen-Shitzen) da i ne govorim i ako isti imaju baš me živo zanima tko na CPU iz 2017-te stavlja 9 ili koliko godina već star OS.

 

Srećom ima nas svakakvih.

15 godina
neaktivan
offline
Nema nadogradnji za Windowse 7 na računalima s Ryz

Ma zamisli problema... tlak mi ode na 300 kad čitam ovakve gluposti.

Pa što ako se neće moći nadograđivati?

Ako sve radi stabilno zašto popravljati što je ispravno?

JDM4LFE
 
5 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Nema nadogradnji za Windowse 7 na računalima s
Envy kaže...

Ovdje samo "nehljebovići" kukaju koji naravno nemaju Kaby Lake (a o Ryzen-Shitzen) da i ne govorim i ako isti imaju baš me živo zanima tko na CPU iz 2017-te stavlja 9 ili koliko godina već star OS.

 

Srećom ima nas svakakvih.

Još su mi bolji ovi koji na SSD stavljaju Windows 7.

nemam za potpis
8 godina
offline
Re: Nema nadogradnji za Windowse 7 na računalima s
tenac kaže...
Envy kaže...

Ovdje samo "nehljebovići" kukaju koji naravno nemaju Kaby Lake (a o Ryzen-Shitzen) da i ne govorim i ako isti imaju baš me živo zanima tko na CPU iz 2017-te stavlja 9 ili koliko godina već star OS.

 

Srećom ima nas svakakvih.

Još su mi bolji ovi koji na SSD stavljaju Windows 7.

 Obrazloži?  
Sad i za SSD moraš koristiti W10? Uskoro nećemo smjeti na internet ako nemamo bar WinPhone?

14 godina
offline
Nema nadogradnji za Windowse 7 na računalima s Ryz

Sa svakim (nametnutim) upgrejdom postoji opasnost da su nesto sjeßali.

 

I na starom PCu imam iskljuceno upgrejdanje, pa mi niti na novom ne treba. Sve radi normalno.

 

Imam i SSD u novoj makini. I 2 graficke kartice sa pasivnim coolerima (ako nekog bas zanima).  

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.3.2017 10:36 (NenadX).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Nema nadogradnji za Windowse 7 na računalima s
Zechina kaže...
tenac kaže...
Envy kaže...

Ovdje samo "nehljebovići" kukaju koji naravno nemaju Kaby Lake (a o Ryzen-Shitzen) da i ne govorim i ako isti imaju baš me živo zanima tko na CPU iz 2017-te stavlja 9 ili koliko godina već star OS.

 

Srećom ima nas svakakvih.

Još su mi bolji ovi koji na SSD stavljaju Windows 7.

 Obrazloži?  
Sad i za SSD moraš koristiti W10? Uskoro nećemo smjeti na internet ako nemamo bar WinPhone?

nigdje ne piše da moraš, al prema mojem iskustvu windows 10 radi puno bolje na novim računalima od 7. na neka nova računala ni neda instalirati stariji windows od 8

nemam za potpis
Poruka je uređivana zadnji put pon 20.3.2017 10:52 (tenac).
14 godina
offline
Re: Nema nadogradnji za Windowse 7 na računalima s
NenadX kaže...

Sa svakim (nametnutim) upgrejdom postoji opasnost da su nesto sjeßali.

 

I na starom PCu imam iskljuceno upgrejdanje, pa mi niti na novom ne treba. Sve radi normalno.

 

Imam i SSD u novoj makini. I 2 graficke kartice sa pasivnim coolerima (ako nekog bas zanima).  

a što misliš zašto postoji insider verzija? tamo se testiraju nadogradnje

nemam za potpis
16 godina
neaktivan
offline
Re: Nema nadogradnji za Windowse 7 na računalima s
Najbolje da su nakon Win 3.11 odustali od daljnih razvoja. Kako se samo usude izdavati nove proizvode i prestati davati podrsku za prastare ?! To nitko drugi ne ra..oh wait! Ne valja dok izdaju nove windowse, ne valja dok dok ne rade na novome..cak ne valja dok daje free upgrade sa prastare verzije (Win7) na novu. Majko moja...
pr0n lesbians Y U NO EXIST IRL?! ლ(ಠ益ಠლ)
Moj PC  
5 1 hvala 2
8 godina
offline
Re: Nema nadogradnji za Windowse 7 na računalima s
tenac kaže...
Zechina kaže...
tenac kaže...
Envy kaže...

Ovdje samo "nehljebovići" kukaju koji naravno nemaju Kaby Lake (a o Ryzen-Shitzen) da i ne govorim i ako isti imaju baš me živo zanima tko na CPU iz 2017-te stavlja 9 ili koliko godina već star OS.

 

Srećom ima nas svakakvih.

Još su mi bolji ovi koji na SSD stavljaju Windows 7.

 Obrazloži?  
Sad i za SSD moraš koristiti W10? Uskoro nećemo smjeti na internet ako nemamo bar WinPhone?

nigdje ne piše da moraš, al prema mojem iskustvu windows 10 radi puno bolje na novim računalima od 7. na neka nova računala ni neda instalirati stariji windows od 8

 Ček, daj malo razmisli. Ako imaš 2-3g star laptop sa Win7 koji radi ali je mrvu prespor (a već si mu dodao RAM), kako ćeš ga ubrzati? Tako da kupiš W10??? Ili je ipak jeftinije i jednostavnije staviti SSD? Pa HDD je usko grlo - najsporija komponenta danas.

14 godina
offline
Re: Nema nadogradnji za Windowse 7 na računalima s
Zechina kaže...
Ček, daj malo razmisli. Ako imaš 2-3g star laptop sa Win7 koji radi ali je mrvu prespor (a već si mu dodao RAM), kako ćeš ga ubrzati? Tako da kupiš W10??? Ili je ipak jeftinije i jednostavnije staviti SSD? Pa HDD je usko grlo - najsporija komponenta danas.

 kupiti ssd i staviti windows10? xD

nemam za potpis
Poruka je uređivana zadnji put pon 20.3.2017 11:11 (tenac).
7 godina
protjeran
offline
Nema nadogradnji za Windowse 7 na računalima s Ryz

Negdje na forumu se spominjalo da postoji službena MS verzija Windowsa 10 koji automatski ažurira samo sigurnosne propuste?

My pleasure darlin
 
2 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Nema nadogradnji za Windowse 7 na računalima s
tenac kaže...
Zechina kaže...
Ček, daj malo razmisli. Ako imaš 2-3g star laptop sa Win7 koji radi ali je mrvu prespor (a već si mu dodao RAM), kako ćeš ga ubrzati? Tako da kupiš W10??? Ili je ipak jeftinije i jednostavnije staviti SSD? Pa HDD je usko grlo - najsporija komponenta danas.

 kupiti ssd i staviti windows10? xD

 SSD <500kn, Windows10  >1000kn (zajedno >1500kn). 8-0

7 godina
protjeran
offline
Re: Nema nadogradnji za Windowse 7 na računalima s
Jim Raynor kaže...

Negdje na forumu se spominjalo da postoji službena MS verzija Windowsa 10 koji automatski ažurira samo sigurnosne propuste?

 Evo ga, samo securty fixevi, nema Storea ni appova (bloatwarea), nema Edge ni Cortanu

https://www.howtogeek.com/273824/windows-10-without-the-cruft-windows-10-ltsb-explained/

Nju stavljam idući put.

My pleasure darlin
Poruka je uređivana zadnji put pon 20.3.2017 11:33 (Jim Raynor).
8 godina
offline
Re: Nema nadogradnji za Windowse 7 na računalima s
Jim Raynor kaže...
Jim Raynor kaže...

Negdje na forumu se spominjalo da postoji službena MS verzija Windowsa 10 koji automatski ažurira samo sigurnosne propuste?

 Evo ga, samo securty fixevi, nema Storea ni appova (bloatwarea), nema Edge ni Cortanu

https://www.howtogeek.com/273824/windows-10-without-the-cruft-windows-10-ltsb-explained/

Nju stavljam idući put.

 Ajd da su nešto pametno sa Linuxa ukrali (Win LTSB == Ubuntu LTS).
E sad, ja nisam "insider", a pronašao sam samo trial verzije iste... ima torenata ali to je mačak u vreći (malware na hdd-u točnije).

Pride, legalno imam samo Professional Win10, a ove su čini mi se Enterprise samo... <confused>

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.3.2017 13:40 (Zechina).
7 godina
protjeran
offline
Nema nadogradnji za Windowse 7 na računalima s Ryz

Nisam još gledao gdje se može skinuti ali vjerujem da se da naći netaknuti originalni MS ISO. PS, vrati zečinu i belog za avatara

My pleasure darlin
 
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Nema nadogradnji za Windowse 7 na računalima s Ryz

hahaha, ovo je već crni humor, Monty Python:
Unofficially, any Windows user can get Windows 10 LTSB if they want. Microsoft offers ISO images with Windows 10 Enterprise LTSB as part of its 90-day Enterprise evaluation program. You can download the ISO file–be sure to select “Windows 10 LTSB” instead of “Windows 10” when downloading–and install it on your own PC. It’ll function normally for 90 days, after which it’ll begin nagging you to activate Windows. But Windows 10 is perfectly functional even without activation, so you should be able to use it as long as you like without entering a product key.

You’ll just have to put up with nag screens.

 

OK, morat ću se nositi s njihovim povremenim pokušajima da regam Windowse, umjesto da se nosim sa milijun drugih pop-upova, reklama itd? Fakat teško za odabrati...

 

 

 
6 0 hvala 1
8 godina
offline
Re: Nema nadogradnji za Windowse 7 na računalima s
Jim Raynor kaže...

PS, vrati zečinu i belog za avatara

 As you command, my lord ;-)

14 godina
offline
Re: Nema nadogradnji za Windowse 7 na računalima s
Zechina kaže...
tenac kaže...
Zechina kaže...
Ček, daj malo razmisli. Ako imaš 2-3g star laptop sa Win7 koji radi ali je mrvu prespor (a već si mu dodao RAM), kako ćeš ga ubrzati? Tako da kupiš W10??? Ili je ipak jeftinije i jednostavnije staviti SSD? Pa HDD je usko grlo - najsporija komponenta danas.

 kupiti ssd i staviti windows10? xD

 SSD <500kn, Windows10  >1000kn (zajedno >1500kn). 8-0

 tko ti je kriv što nisi iskoristio mogućnost besplatne nadogradnje

nemam za potpis
15 godina
offline
Re: Nema nadogradnji za Windowse 7 na računalima s
tenac kaže...
* * *

Još su mi bolji ovi koji na SSD stavljaju Windows 7.

Windows 7 bez problema (ili bilo koji OS) može na SSD jednako dobro (u najgorem slučaju bolje od HDD-a) ali trebaš u BIOS-u umjesto 30 godišnjeg starog IDE kontrolera uključiti AHCI kontroler. Isti taj mora i u OS-u biti uključen. Mislim čak da ima zakrpa koja AHCI može uključiti čak i u Windowsima XP.

 

Ja sam u Insider programu od prvog dana od tamo pred kraj 2014-te i viđao sam 10-tke koje mi jednostavno isključe AHCI (iako je u BIOS-u uključen) nakon novog Builda (jednom se desilo slučajnom provjerom).

 

Pohrana (bilo HDD ili SSD) u najgorem slučaju baš i nema veze sa OS-om, izuzetak su PCIe diskovi, M.2 ili čak NVMe diskovi gdje baš moraš imati sreće da ti takav disk (ili pohrana nema tu nikakvoh diska ali eto disk kao stari termin i dalje stoji) iz prve proradi, da ne kažem da su višestruko veće šanse da nećeš OS niti instalirati na Windows 7 nego na Windows 10, stoga je imati zadnji OS ne samo poželjno nego i potrebno u današnje vrijeme.

 

A da ne govorim kada Intel u Cannon Lake ili kojoj već budućoj arhitekturi spoji RAM i SSD, biće lambade.

11 godina
offline
Re: Nema nadogradnji za Windowse 7 na računalima s
A realno ko bi kupio novi hardware pa stavio par godina star sustav na njega, iskreno ne volim windows 10 jer sam imao toliko problema od DHCP clienta, power managmenta do usage diska ili cpu, uvijek se nađe neki sistemski proces koji mi uspori računalo ajme majko, jučer stavim friške windowse ne mogu chrome otvorit, cpu usage 99%, neki proces microsoft bg worker, odem na ms stranicu pise da disable proces? Pa što ima taj proces ako ga moram disableat, a takvih problema je čudo, isto tako neki dan sam probao stavit 7 iz zezancije na laptop, ne da nije išlo nego je to nemoguća misija tako da bez obzira koliko mrzio windows 10 rekao bih da je jedina opcija.
 
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Nema nadogradnji za Windowse 7 na računalima s
Zechina kaže...
tenac kaže...
Zechina kaže...
tenac kaže...
Envy kaže...

Ovdje samo "nehljebovići" kukaju koji naravno nemaju Kaby Lake (a o Ryzen-Shitzen) da i ne govorim i ako isti imaju baš me živo zanima tko na CPU iz 2017-te stavlja 9 ili koliko godina već star OS.

 

Srećom ima nas svakakvih.

Još su mi bolji ovi koji na SSD stavljaju Windows 7.

 Obrazloži?  
Sad i za SSD moraš koristiti W10? Uskoro nećemo smjeti na internet ako nemamo bar WinPhone?

nigdje ne piše da moraš, al prema mojem iskustvu windows 10 radi puno bolje na novim računalima od 7. na neka nova računala ni neda instalirati stariji windows od 8

 Ček, daj malo razmisli. Ako imaš 2-3g star laptop sa Win7 koji radi ali je mrvu prespor (a već si mu dodao RAM), kako ćeš ga ubrzati? Tako da kupiš W10??? Ili je ipak jeftinije i jednostavnije staviti SSD? Pa HDD je usko grlo - najsporija komponenta danas.

Teško je reći da li će se Laptop više ubrzati nadogradnjom 7-ce na 10-ku, ili na 7-ci nadograditi HDD na SSD. Na preko 100-tinjak Laptopa koje sam nadogradio ubrzanje je bilo bolje kada sam 7-cu nadogradio na tada 8.x (vijek bateriej se i do trećinu produljio). Naravno riječ je o budžet laptopima, dok moćnije mašine definitivno profitiraju zamjenom diska SSD-om.

 

Naravno najbolje je obje stvari uraditi i Windows 10 i SSD, a tko nema Windows 10 ima... (*)...

 

Jim Raynor kaže...

Nisam još gledao gdje se može skinuti ali vjerujem da se da naći netaknuti originalni MS ISO. * * *

Na Microsoftovoj stranici možeš skinuti bilo koji orginalni netaknuti MS ISO. I nema boljeg mjesta za downloadovanje Windowsa od samih MS stranica, eh sada tko nema ključ za Windows 10 ima ... (*) ...

 

Zechina kaže...

* * *“Windows 10 LTSB” instead of “Windows 10” when downloading–and install it on your own PC. It’ll function normally for 90 days, * * *

 

 

... (*)... upravo ovu 90 dana Trial verziju Windowsa koja se nakon 90 dana može re-armat na još + 90 dana. Tako imate pola godine besplatne Windowse.  Čak sam na jednom PC-u 3 godine ima ove Windowse samo što sam jednom godišnje morao dan vremena odvojiti na ponovno instaliranje svega i vraćanje backupa, jer ovi Windowsi ako koga zanima, ne mogu se nikakvim piratskim alatima (KMS serverima i sl.) ilegalno aktivirati.

 

Osim toga razumijem da na ovom forumu je gro juzera i dječurlije koja jednostavno žele da im računari rade kao podmazani, ali nema razloga da jedan napredni Informatičar nije u Insider programu pod uslovom da nije Linux orjentiran.

13 godina
offline
Re: Nema nadogradnji za Windowse 7 na računalima s

Hvala za ovo. Baš idem skinut i instalirat na stari laptop da vidim kako se ponaša. 

8 godina
offline
Re: Nema nadogradnji za Windowse 7 na računalima s
Envy kaže...
tenac kaže...
* * *

Još su mi bolji ovi koji na SSD stavljaju Windows 7.

Windows 7 bez problema (ili bilo koji OS) može na SSD jednako dobro (u najgorem slučaju bolje od HDD-a) ali trebaš u BIOS-u umjesto 30 godišnjeg starog IDE kontrolera uključiti AHCI kontroler. Isti taj mora i u OS-u biti uključen. Mislim čak da ima zakrpa koja AHCI može uključiti čak i u Windowsima XP.

 

Ja sam u Insider programu od prvog dana od tamo pred kraj 2014-te i viđao sam 10-tke koje mi jednostavno isključe AHCI (iako je u BIOS-u uključen) nakon novog Builda (jednom se desilo slučajnom provjerom).

 

Pohrana (bilo HDD ili SSD) u najgorem slučaju baš i nema veze sa OS-om, izuzetak su PCIe diskovi, M.2 ili čak NVMe diskovi gdje baš moraš imati sreće da ti takav disk (ili pohrana nema tu nikakvoh diska ali eto disk kao stari termin i dalje stoji) iz prve proradi, da ne kažem da su višestruko veće šanse da nećeš OS niti instalirati na Windows 7 nego na Windows 10, stoga je imati zadnji OS ne samo poželjno nego i potrebno u današnje vrijeme.

 

A da ne govorim kada Intel u Cannon Lake ili kojoj već budućoj arhitekturi spoji RAM i SSD, biće lambade.

 Imao sam Windows 7 sa SSD, sve je glatko radilo (trim itd). Komp se ubrzao 10-30%. Snimanje se nekad znalo usporiti (točnije Chrome cache ako se dobro sjećam), kad je disk bio jače popunjen.
AHCI naravno (za sve SATA). Sve ti stoji osim ovog podebljanog - izvukao si generalni zaključak iz izuzetka kojeg si naveo. A ovo sa RAM i SSD... dobro da nisi rekao "gorit ćete u paklu ako se ne obratite" :-D
Jedino što mogu na takvu "prijetnju" reći je - AMD. A onda... Linux do ibera ako će Wintel kartel baš maltretirati.

EDIT: da citiram sa linka gore: "Windows 10 LTSB sounds exactly like what many Windows 10 users are asking for. Unfortunately, there’s no legitimate way for the average Windows user to get it. That’s no surprise–Microsoft doesn’t even want businesses using Windows 10 LTSB for most of their PCs. But feel free to try it out if you’re curious how Windows 10 would look without these features."
Features.... hmm

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.3.2017 12:44 (Zechina).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice