Nema nadogradnji za Windowse 7 na računalima s Ryz

poruka: 75
|
čitano: 10.622
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Nema nadogradnji za Windowse 7 na računalima s Ryz".
14 godina
offline
Re: Nema nadogradnji za Windowse 7 na računalima s
Da je obrnuto, tj. win7 neće, jos kako tako, ali ovako mi je totalno čudno. Volio bih vidjeti BIOS. Ima li opciju Win8 features? Al' radi pa... ☺
15 godina
offline
Re: Nema nadogradnji za Windowse 7 na računalima s
Zechina kaže...
Envy kaže...
Zechina kaže...

* * *“Windows 10 LTSB” instead of “Windows 10” when downloading–and install it on your own PC. It’ll function normally for 90 days, * * *

 

 

... (*)... upravo ovu 90 dana Trial verziju Windowsa koja se nakon 90 dana može re-armat na još + 90 dana. Tako imate pola godine besplatne Windowse.  Čak sam na jednom PC-u 3 godine ima ove Windowse samo što sam jednom godišnje morao dan vremena odvojiti na ponovno instaliranje svega i vraćanje backupa, jer ovi Windowsi ako koga zanima, ne mogu se nikakvim piratskim alatima (KMS serverima i sl.) ilegalno aktivirati.

 
OK, nisam se baš bavio ilegalnim (a ni legalnim) aktiviranjem trial Windowsa pa ne razumijem dobro tematiku, no pretpostavljam da su ovo ključevi za + 90 dana, ili...? Jer čini mi se da je dolje podebljana upravo ova verzija koju sam skinuo. I ovo je 100% legalno,  MS official keys iz linka na početku threada:
https://social.technet.microsoft.com/Forums/windows/en-US/88e151b7-19ee-459a-aab7-ba9e93a3d388/windows-10-version-1607-product-keys-and-kms-keys?forum=win10itprosetup

Ili je to procedura kad se "upgradea" na (legalni) server od neke tvrtke, pa je onda i potrebno konfigurirati ehm lokalni KSM host? Ne razumijem baš tu military terminologiju ("Deploy KMS Activation").
Ono što Google nudi na temu rearm je naprosto u prompt upisati slmgr.vbs /rearm zadnjeg dana probnog perioda za + 120 dana (odn. /dlv za details, /dli dates left odn. /xpr za expiration date). Odn + 90 dana ako nije zadnji dan.

Ne znam za ovu LTSB verziju osim što znam da je za firme koje žele Winse sa produljenom podrškom.

Što se tiče Enterprise Trial, ona je posebno komplajlirana tako da se ilegalno nikakvim metodom (probao sve) ne može aktivirati, osim odgovarajućim ključem koju takvu desetku pretvara u Enterpise, Pro, Home ili Education zavisno od ključa. A Trial kao što naziv i govori jeste da probate, ako vam se svidi - kupite. Dok se koriste ovi Windowsi u periodu od 90+90 dana ne treba nikakav ključ niti aktivacija. Na MS stranici dostupne su 8, 8.1 i 10 koliko ja znam.

 

To što ti je Google ponudi je tačno i sam MS nema ništa protiv produljena na još 90 dana, naravno rearmat je najbolje na zadnji ili predzadnji dan da se dobije max 180 dana. Inače kod Server inačice je 180 + 180 dana.

 

I inače ovakva vrsta korištenja Windowsa je jedini legalan način da se besplatno koriste Windowsi samo što je kvaka što nakon tih 90+90 dana mora se reinstalirati OS a cijeli postupak olakšava Microsoft  ID, koji vrati sve početne postavke i sl. Problem je sa mamutskim softverom tipa Autodesk ili Adobe, ali to ionako tko ima legalno Widowsi su mu najjeftinija stavka.

 

O licenciranju Server inačice per core, je posebna priča gdje se treba u školu iću za poseban MSCA ili koji već certifikat. Vozio sam Windows Server 2012 R2 par godina i sve 5 je bilo dok sam na AMD 5000+ ga imao, ali kada je stigao Lenovo Server sa xx jezgri počela je prava lambada za firmu koja je platila 6.129,00 USD.

 

Dosta više.. evo piva:  

13 godina
offline
Re: Nema nadogradnji za Windowse 7 na računalima s

Ne, nema. Radi se o starom Asus Eee PC 1001ha. U ovom videu je cijeli BIOS kakav moj laptop ima, baš isti.

 

15 godina
neaktivan
offline
Nema nadogradnji za Windowse 7 na računalima s Ryz

Mozda je glupo pitanje,ali: Jel moguce aktivirati Windows 10 Enterprise LTSB,sa key-em za "obični" Windows 10 Enterprise? Jel bi to proslo?  

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Nema nadogradnji za Windowse 7 na računalima s
pc ovisnik kaže...

Mozda je glupo pitanje,ali: Jel moguce aktivirati Windows 10 Enterprise LTSB,sa key-em za "obični" Windows 10 Enterprise? Jel bi to proslo?  

Već sam gore objasnio. LTSB Windowsi su Windowsi za branše koji zahtjevaju produženu Podršku (Eto sada ističe podrška za 7-cu ali tko ima LTSB 7-cu njemu je produžena podrška)

 

"LTSB is a licensing option for Windows 10 Enterprise and is available only for customers with a Volume License agreement. Each LTSB release receives standard monthly security and reliability updates for an extended 10-year support period."

 

A ako si mislio na ovu Enterprise Trial od 90 dana (ne znam ni tačno kako se zove) odgovor je DA. Instaliraš Trial koji imaš 90 dana i onda samo upišeš ključ od Windowsa koji si kupio (primjerice Windows 10 Home) i on Enterprise Trial aktivira u 10 Home. To je i sama svrha Triala, da probaš i ako ti odgovara ili ti se svidi da kupiš ključ (bilo koji ključ od 10-tke) i on taj Windows aktivira vrlo jednostavno bez reinstalacije sistema.

Note: Sam Windows 10 Enterpise Trial ne treba niti traži bilo kakav ključ ili oblik aktivacije (sve se samo odradi). Evo našao sam i link i naziv. Tačan naziv je: Windows 10 Enterprise Evaluations i može se skinuti ovdje:

 

https://www.microsoft.com/en-us/windowsforbusiness/try

 

 

11 godina
offline
Re: Nema nadogradnji za Windowse 7 na računalima s
ruzcheHR kaže...
A realno ko bi kupio novi hardware pa stavio par godina star sustav na njega, iskreno ne volim windows 10 jer sam imao toliko problema od DHCP clienta, power managmenta do usage diska ili cpu, uvijek se nađe neki sistemski proces koji mi uspori računalo ajme majko, jučer stavim friške windowse ne mogu chrome otvorit, cpu usage 99%, neki proces microsoft bg worker, odem na ms stranicu pise da disable proces? Pa što ima taj proces ako ga moram disableat, a takvih problema je čudo, isto tako neki dan sam probao stavit 7 iz zezancije na laptop, ne da nije išlo nego je to nemoguća misija tako da bez obzira koliko mrzio windows 10 rekao bih da je jedina opcija.

 

Ne koriste svi računala da imaju nešto za gledanje dok kopaju nos.

 

Problem koji za sada vidim su VirtualBox i VMware virtualke.

Nekada jednostavno nije moguće upogoniti tvrdoglave i loše napisane aplikacije na novijem hardveru.

Pa ako softver zahtijeva 32-bitne Win 7, to je jedno od razumnijih rješenja.

Čak i ako imaš validnu licencu za OS u virtualci, nadogradnje će ovisiti o metodi koju će ovi koristiti za detekciju CPU-a.

VMware i VirtualBox operativnom sustavu ponude procesor bez previše emuliranja. Pa za sada najave ne obećavaju.

Microsoft je zatukao svoj Virtual PC (on je emulirao hardver i ne bi bilo problema), a ova nova "Hyper" virtualka em ne radi na "Home" licenci, em mi je imala problema s virtualnim diskovima kreiranim Microsoftovima alatima.

QEMU alati pak nisu imali takvih problema, pa sam konvertirao disk u drugi format, eno dan danas uredno radi iz VMwarea.

Ako bih radi genijalaca morao kemijati oko CPUID-a i izmišljati bijesne gliste, tada mi je bolje otpisati Windowse na "host" mašini i virtualke preseliti u QEMU.

To će dakle držati OS na aparatima do 19.siječnja 2020, a srećom ne moram raditi s krševima od aplikacija na Win 8.

9 godina
protjeran
offline
Re: Nema nadogradnji za Windowse 7 na računalima s
Envy kaže...
pc ovisnik kaže...

Mozda je glupo pitanje,ali: Jel moguce aktivirati Windows 10 Enterprise LTSB,sa key-em za "obični" Windows 10 Enterprise? Jel bi to proslo?  

Već sam gore objasnio. LTSB Windowsi su Windowsi za branše koji zahtjevaju produženu Podršku (Eto sada ističe podrška za 7-cu ali tko ima LTSB 7-cu njemu je produžena podrška)

 

"LTSB is a licensing option for Windows 10 Enterprise and is available only for customers with a Volume License agreement. Each LTSB release receives standard monthly security and reliability updates for an extended 10-year support period."

 

A ako si mislio na ovu Enterprise Trial od 90 dana (ne znam ni tačno kako se zove) odgovor je DA. Instaliraš Trial koji imaš 90 dana i onda samo upišeš ključ od Windowsa koji si kupio (primjerice Windows 10 Home) i on Enterprise Trial aktivira u 10 Home. To je i sama svrha Triala, da probaš i ako ti odgovara ili ti se svidi da kupiš ključ (bilo koji ključ od 10-tke) i on taj Windows aktivira vrlo jednostavno bez reinstalacije sistema.

Note: Sam Windows 10 Enterpise Trial ne treba niti traži bilo kakav ključ ili oblik aktivacije (sve se samo odradi). Evo našao sam i link i naziv. Tačan naziv je: Windows 10 Enterprise Evaluations i može se skinuti ovdje:

 

https://www.microsoft.com/en-us/windowsforbusiness/try

 

 

 Dakle obicni vulgaris korisnik ne moze kupiti Windows 10 LTSB licencu, niti istu moze aktivirati raznim KMS alatima. Ne znam sto bi uopce isprobavao.

15 godina
offline
Re: Nema nadogradnji za Windowse 7 na računalima s
Ivo Robić kaže...
Envy kaže...
pc ovisnik kaže...

Mozda je glupo pitanje,ali: Jel moguce aktivirati Windows 10 Enterprise LTSB,sa key-em za "obični" Windows 10 Enterprise? Jel bi to proslo?  

Već sam gore objasnio. LTSB Windowsi su Windowsi za branše koji zahtjevaju produženu Podršku (Eto sada ističe podrška za 7-cu ali tko ima LTSB 7-cu njemu je produžena podrška)

 

"LTSB is a licensing option for Windows 10 Enterprise and is available only for customers with a Volume License agreement. Each LTSB release receives standard monthly security and reliability updates for an extended 10-year support period."

 

A ako si mislio na ovu Enterprise Trial od 90 dana (ne znam ni tačno kako se zove) odgovor je DA. Instaliraš Trial koji imaš 90 dana i onda samo upišeš ključ od Windowsa koji si kupio (primjerice Windows 10 Home) i on Enterprise Trial aktivira u 10 Home. To je i sama svrha Triala, da probaš i ako ti odgovara ili ti se svidi da kupiš ključ (bilo koji ključ od 10-tke) i on taj Windows aktivira vrlo jednostavno bez reinstalacije sistema.

Note: Sam Windows 10 Enterpise Trial ne treba niti traži bilo kakav ključ ili oblik aktivacije (sve se samo odradi). Evo našao sam i link i naziv. Tačan naziv je: Windows 10 Enterprise Evaluations i može se skinuti ovdje:

 

https://www.microsoft.com/en-us/windowsforbusiness/try

 

 

 Dakle obicni vulgaris korisnik ne moze kupiti Windows 10 LTSB licencu, niti istu moze aktivirati raznim KMS alatima. Ne znam sto bi uopce isprobavao.

Gle, predpostavljam da si me razumio da govorimo o dvjema različitim vrstama Windowsa: 1) Windows 10 LTSB i 2) Windows 10 Enterprise Evaluations.

 

1) Windows 10 LTSB (Windowsi sa preoduženom podrškom) možeš kupiti i aktivirati KMS Emulatorom, ali dok god nemaš legalne ključeve gubiš produženu podršku, što je sama svrha LTSB Windowsa. Možda to sada nije bitno jer Windowsi izašli 2015.g. (ne i Redstone 1 nadogradnja) regularnu podršku gube 13. oktobra 2020, a ako imaš LTSB licencu imaš produženu podršku do 14. Oktobra 2025.

Kakvi su to Windowsi? Sasvim normalni Windows Enterprise ali LTSB licenca znači da imaš produženu podršku. Evo gore je kolega spomenuo probleme sa starijim softverom, hoće to kod primjerice starih CNC mašina ali tome su krivi a) proizvođači uređaja i najviše pod b) gospoda programeri koji su pod b.1) napustili firmu ili b.2) nasljedili legacy SW.

 

2) Windows 10 Enterprise Evaluations su tako reći "demo" Windowsi. Kao i Demo igrice gdje imaš jednu fazu pa ako ti se svidi ta faza - kupiš Igricu. Ovi tkzv. Demo Windowsi su sasvim normalni Windowsi Enterprise ali za razlike od igrica nemaju apsolutno ništa uklonjeno osim što imaju "vremensku bombu" od 90+90 dana. Ako ti se Windowsi 10 svide, kupiš odgovarajući ključ ključ i nastaviš koristiti svoje Windowse kao one koje si kupio (primjerice Win 10 Pro) bez reinstalacije sistema. Stoga je ova "probna" verzija Windowsa (probna jer ima rok trajanja) posebno kompajlirana i jedina verzija Windowsa koju ne možeš nikako ilegalno koristiti niti bilo kojim ilegalnim alatima aktivirati ili zaobići aktivaciju kada istekne period od 90+90 dana.
Jedina "siva zona" ili zloupotreba ako bi se mogla tako zvati jeste što ih možeš svakih 6 mjeseci bez problema instalirati i to je jedini način da imaš besplatne legalne Windowse...

 

... a to je i citat iz Buga bio sjećam se 90-te i neke: "Windowsi su besplatni, ako se snađeš".

14 godina
online
Re: Nema nadogradnji za Windowse 7 na računalima s
Marko :D kaže...

Ne, nema. Radi se o starom Asus Eee PC 1001ha. U ovom videu je cijeli BIOS kakav moj laptop ima, baš isti.

 

 to ti je ovaj "boot boster". imam ja iskustva s asusom samo novijim. nema šanse da instaliraš s rufusom. samo media creation tool pomaže

nemam za potpis
13 godina
offline
Re: Nema nadogradnji za Windowse 7 na računalima s

Od cijelog BIOS-a koji je cijeli isti, samo taj Boot booster nemam. 

14 godina
online
Re: Nema nadogradnji za Windowse 7 na računalima s
Marko :D kaže...

Od cijelog BIOS-a koji je cijeli isti, samo taj Boot booster nemam. 

 to ti se još zove fast boot ili quick boot. mislim da noviji modeli ni nemaju tu opciju jer se podrazumijeva. kad instaliraš windows 10 imaš asus logo (kod bootanja) umjesto windowsa?

nemam za potpis
13 godina
offline
Re: Nema nadogradnji za Windowse 7 na računalima s

Laptop je star 7 godina. Umjesto POST-a se pojavi Asus logo, a prilikom bootanja Windowsa je Windows logo.

14 godina
online
Re: Nema nadogradnji za Windowse 7 na računalima s
Marko :D kaže...

Laptop je star 7 godina. Umjesto POST-a se pojavi Asus logo, a prilikom bootanja Windowsa je Windows logo.

onda asus već godinama ima probleme s ovim, xD

nemam za potpis
13 godina
offline
Re: Nema nadogradnji za Windowse 7 na računalima s

I driveri za Wireless zezaju. Ovi generički od Windowsa su namješteni da ne skenira 13. kanal, a meni Wireless mreža baš na 13. kanalu. U postavkama mrežne opcija za promijenu toga, kao što je to bilo kod XP-a, nema. Probao sam skinuti drivere za Windows 7, ali ne rade. Morao sam mijenjati kanal i tak skinut Windows Update. Driveri od grafe za Windows 7 rade bez problema, ali na početku obavijštavaju kako su instalirani noviji, ali ti noviji ne rade pa kaže da se radi downgrade. 

9 godina
protjeran
offline
Re: Nema nadogradnji za Windowse 7 na računalima s
Envy kaže...
Ivo Robić kaže...
Envy kaže...
pc ovisnik kaže...

Mozda je glupo pitanje,ali: Jel moguce aktivirati Windows 10 Enterprise LTSB,sa key-em za "obični" Windows 10 Enterprise? Jel bi to proslo?  

Već sam gore objasnio. LTSB Windowsi su Windowsi za branše koji zahtjevaju produženu Podršku (Eto sada ističe podrška za 7-cu ali tko ima LTSB 7-cu njemu je produžena podrška)

 

"LTSB is a licensing option for Windows 10 Enterprise and is available only for customers with a Volume License agreement. Each LTSB release receives standard monthly security and reliability updates for an extended 10-year support period."

 

A ako si mislio na ovu Enterprise Trial od 90 dana (ne znam ni tačno kako se zove) odgovor je DA. Instaliraš Trial koji imaš 90 dana i onda samo upišeš ključ od Windowsa koji si kupio (primjerice Windows 10 Home) i on Enterprise Trial aktivira u 10 Home. To je i sama svrha Triala, da probaš i ako ti odgovara ili ti se svidi da kupiš ključ (bilo koji ključ od 10-tke) i on taj Windows aktivira vrlo jednostavno bez reinstalacije sistema.

Note: Sam Windows 10 Enterpise Trial ne treba niti traži bilo kakav ključ ili oblik aktivacije (sve se samo odradi). Evo našao sam i link i naziv. Tačan naziv je: Windows 10 Enterprise Evaluations i može se skinuti ovdje:

 

https://www.microsoft.com/en-us/windowsforbusiness/try

 

 

 Dakle obicni vulgaris korisnik ne moze kupiti Windows 10 LTSB licencu, niti istu moze aktivirati raznim KMS alatima. Ne znam sto bi uopce isprobavao.

Gle, predpostavljam da si me razumio da govorimo o dvjema različitim vrstama Windowsa: 1) Windows 10 LTSB i 2) Windows 10 Enterprise Evaluations.

 

1) Windows 10 LTSB (Windowsi sa preoduženom podrškom) možeš kupiti i aktivirati KMS Emulatorom, ali dok god nemaš legalne ključeve gubiš produženu podršku, što je sama svrha LTSB Windowsa. Možda to sada nije bitno jer Windowsi izašli 2015.g. (ne i Redstone 1 nadogradnja) regularnu podršku gube 13. oktobra 2020, a ako imaš LTSB licencu imaš produženu podršku do 14. Oktobra 2025.

Kakvi su to Windowsi? Sasvim normalni Windows Enterprise ali LTSB licenca znači da imaš produženu podršku. Evo gore je kolega spomenuo probleme sa starijim softverom, hoće to kod primjerice starih CNC mašina ali tome su krivi a) proizvođači uređaja i najviše pod b) gospoda programeri koji su pod b.1) napustili firmu ili b.2) nasljedili legacy SW.

 

2) Windows 10 Enterprise Evaluations su tako reći "demo" Windowsi. Kao i Demo igrice gdje imaš jednu fazu pa ako ti se svidi ta faza - kupiš Igricu. Ovi tkzv. Demo Windowsi su sasvim normalni Windowsi Enterprise ali za razlike od igrica nemaju apsolutno ništa uklonjeno osim što imaju "vremensku bombu" od 90+90 dana. Ako ti se Windowsi 10 svide, kupiš odgovarajući ključ ključ i nastaviš koristiti svoje Windowse kao one koje si kupio (primjerice Win 10 Pro) bez reinstalacije sistema. Stoga je ova "probna" verzija Windowsa (probna jer ima rok trajanja) posebno kompajlirana i jedina verzija Windowsa koju ne možeš nikako ilegalno koristiti niti bilo kojim ilegalnim alatima aktivirati ili zaobići aktivaciju kada istekne period od 90+90 dana.
Jedina "siva zona" ili zloupotreba ako bi se mogla tako zvati jeste što ih možeš svakih 6 mjeseci bez problema instalirati i to je jedini način da imaš besplatne legalne Windowse...

 

... a to je i citat iz Buga bio sjećam se 90-te i neke: "Windowsi su besplatni, ako se snađeš".

Zanima me Windows 10 LTSB verzija jer su izbacili windows store, cortanu, appse i imas vecu kontrolu updata i telemetrije. Za Windows 10 LTSB trebam Enterprise licencu koja se moze dobiti samo preko Volume Licensing agreementa. Tako da vjerojatno ja kao privatno lice ne mogu to kupiti, osim ako netko zna vise?

Ako bi aktivirao Windows 10 Pro key na Windows 10 LTSB verziji sto bi se desilo? vjerojatno bi dobio nazad store, cortanu, appse i ostale stvari koje ne trebam.

Nakon malo guglanje izgleda da se enterprise licence moze kupiti od MS partnera, ali kao mjesecna/godisnja pretplata ili kao upgrade na postojecu verziju windowsa od OEMa, npr Dell. Ali ne moze se kupiti jedna licenca, izgleda da je minimum 5.
https://www.cdw.com/shop/products/Windows-10-Enterprise-E3-from-CDW/4378017.aspx

 

Jos malo vise o licencama:

https://community.spiceworks.com/how_to/122674-what-are-my-options-to-license-windows-10

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice