Nenad Bakić savjetnik predsjednice za digitalnu tr

poruka: 19
|
čitano: 3.397
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Nenad Bakić savjetnik predsjednice za digitalnu tr".
16 godina
offline
Nenad Bakić savjetnik predsjednice za digitalnu tr

Nenad Bakić je poručio kako je savjetničko mjesto nova platforma i pozicija s koje može nastaviti svoje višegodišnje djelovanje, koje je prvenstveno usmjereno popularizaciji i razvijanju STEM područja i digitalnoj transformaciji u školama.

 

Nije baš da godinama to radi. 

www.petvolta.com
Moj PC  
4 3 hvala 0
8 godina
offline
Re: Nenad Bakić savjetnik predsjednice za digitaln
Darmarko kaže...

Nenad Bakić je poručio kako je savjetničko mjesto nova platforma i pozicija s koje može nastaviti svoje višegodišnje djelovanje, koje je prvenstveno usmjereno popularizaciji i razvijanju STEM područja i digitalnoj transformaciji u školama.

 

Nije baš da godinama to radi. 

 
IRIM je formalno osnovan 2014. Kompleksnost projekata (Cro Makers Liga, STEM revo. & crowdfunding itd) i njihova uspješnost dokazuju da su, prethodno, dugo i temeljito planirani. Naime, ne dobiva se službena podrška UK veleposlanstva, uprave Microsofta itd preko noći.
Kako god - DA, riječ je o višegodišnjem djelovanju.
Jedinu mrlju koju možeš naći ovdje je da će to gđa posvuduša kapitalizirati kao svoj projekt... no mislim da da bi g. Bakić oportuno pristao i da su roboti male barbike, samo da cilj opravda sredstva.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Nenad Bakić savjetnik predsjednice za digitaln
Kad već nije odselila s Pantovčaka, može si bar povećati broj savjetnika.
https://www.tportal.hr/vijesti/clanak/smanjit-cu-broj-savjetnika-i-odseliti-ured-s-pantovcaka-20140921
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
9 0 hvala 0
15 godina
offline
Nenad Bakić savjetnik predsjednice za digitalnu tr

uhljebi meeeeee

jer love nikad dosta.

 

 

(za one koji imaju c/b monitore, coco g.k. nosi ukusno kombiniran crveni [R=192, G=23, B=26] poslovni kompletić od materijala za presvlake kauča i pripadajuće crvene cipelice, ako odleti iz kanzasa do oza, na knzultacije s wicked witch of the west)

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put čet 20.4.2017 14:36 (Ajar).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Nenad Bakić savjetnik predsjednice za digitalnu tr

A jebote pozicije.... kak da muzemo ekstra para... evo, mogu joj ja bit savjetnik za dizajn!

Hvaljen isus i marija vesela je šokadija
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Nenad Bakić savjetnik predsjednice za digitaln
Ne znam sto ce instituciji predsjednika savjetnici za ista s obzirom na ovlasti...eventualno da savjetuju kako ce javno istupiti i pritom ne govoriti besmislice. A ne treba nikome nikakav savjetnik da bi shvatio kako treba krenuti od uvodjenja informatike u obrazovni sustav kao obaveznog predmeta. To je bazicna stvar. Ali dok Crkva drzi izbornu prevagu i dok vjeronauk ima ovakav polozaj od toga nista. A nitko nema muda to promijeniti jednako kao ni izborno pravo dijaspori iako je sasvim jasno kako pravo na izbor trebaju imati ljudi koji ovdje uplacuju porez odnosno imaju stalno prebivaliste.
Bakica postujem, drzim ga za elokventnog i sposobnog covjeka te se nadam da ce ovaj svoj polozaj iskoristiti na dobrobit obrazovnog sustava.
 
9 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Nenad Bakić savjetnik predsjednice za digitaln
Kakva "predsjednica", takav "savjetnik".
Moj PC  
1 1 hvala 0
8 godina
offline
Re: Nenad Bakić savjetnik predsjednice za digitaln
Svaka cast Bakicu, ali mislim da grijesi kad se kvaci uz politicare. Njemu to ne treba.
Life is jazz. Play it cool.
Moj PC  
2 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Nenad Bakić savjetnik predsjednice za digitaln
Macumba kaže...
Svaka cast Bakicu, ali mislim da grijesi kad se kvaci uz politicare. Njemu to ne treba.

treba mu treba.

 

taman se dobro sada pozicionirao na mala vrata u politiku, pa ce biti lakse "pogurati" osobne interese kada dode do pizdarija sa kutinskom petrokemijom 

 

pa ne ulazu venture kapitalisti svoje vrijeme i novac, bez da ne vide veliki povrat na kraju tunela

 

smart move

16 godina
neaktivan
offline
Re: Nenad Bakić savjetnik predsjednice za digitaln
X3M kaže...
Macumba kaže...
Svaka cast Bakicu, ali mislim da grijesi kad se kvaci uz politicare. Njemu to ne treba.

treba mu treba.

 

taman se dobro sada pozicionirao na mala vrata u politiku, pa ce biti lakse "pogurati" osobne interese kada dode do pizdarija sa kutinskom petrokemijom 

 

pa ne ulazu venture kapitalisti svoje vrijeme i novac, bez da ne vide veliki povrat na kraju tunela

 

smart move

Da ja PTKM privatizirana prije 5 godina to bi bilo minimalno milijardu kuna vise proracunu, da ne govorim da bi stanje za radnike bilo bolje.

Tako da iako se slazem da je Bakic mozda tu zbog sebe to ne znaci da je njegova korist nesto lose za druge.

Ali tipican Hrvatski mentalitet je kao u vicu o sovjetskom seljaku:

Bog jedan dan kaze sovjetskom seljaku: Zazeli sto god hoces i dam ti to, ali samo da ti kazem tvom susjedu cu dati duplo toliko.

Kaze seljak: iskopaj mi oko.

16 godina
protjeran
offline
Nenad Bakić savjetnik predsjednice za digitalnu tr

Hahah... STEM u državi gdje je PISA rezultat iz matematike pri dnu ljestvice.... blago nama sa ovakvim "ekspertima." Samo vi nastavite specijalizaciju u preprodaji IoT pločica. Imali smo mi dom mladih (informatika, maketarstvo, elektrotehnika, fotografija)  pa je sve to ošlo u trokolac. Glavno da se u hrvatske škole gura rodna ideologija i slične kerefeke.

 
1 2 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Nenad Bakić savjetnik predsjednice za digitaln
Domovi tehničke kulture su funkcionirali u socijalizmu, danas smo u kapitalizmu i jasno da će propasti, jer je mantra da si budala ako radiš za neko opće dobro, a ne isključivo svoju korist. Neobično je da se ti tome čudiš.

A kriviti zdravstveni odgoj da potkopava STEM je smiješno. Pogotovo pored srednjevjekovnog vjeronauka.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
16 godina
protjeran
offline
Re: Nenad Bakić savjetnik predsjednice za digitaln
Zoidberg kaže...

Da ja PTKM privatizirana prije 5 godina to bi bilo minimalno milijardu kuna vise proracunu, da ne govorim da bi stanje za radnike bilo bolje.

Tako da iako se slazem da je Bakic mozda tu zbog sebe to ne znaci da je njegova korist nesto lose za druge.

 

Bakić se kod Petrokemija pravio pametan i na svojim pogrešnim zaključcima je naučio financijski poprilično bolnu lekciju: Hrvatska nije kapitalistička zemlja. Svaka čast na tome što i dalje održava optimizam, ali i to će splasnuti za desetak godina. Ovo društvo nije spremno za radikalnu promjenu pardigme, a ovakiv projekti su premalo i preslabo koncipirani. Mi imamo sistemski problem u školstvu, a to je da se ideologija i partikularni interesi guraju ispred znanja. Ne možeš biti dobar računalni programer ako nemaš pojma matematiku, a naš edukativni program generalno zapostavlja temelj moderne zananosti: matematiku. Ako nemaš dobre temelje u matematici nećeš razumieti ni fiziku  ni kemiju  ni zemljopis  ni glazbenu teoriju  ni logiku... samim time ako ne razumiješ logiku onda nećeš razumijeti ni filozofiju ni povijest niti politologiju. Zato i imamo što imamo u "visokom" školstvu, jedno veliko NULA.

9 godina
offline
Re: Nenad Bakić savjetnik predsjednice za digitaln
Visak kaže...
Domovi tehničke kulture su funkcionirali u socijalizmu, danas smo u kapitalizmu i jasno da će propasti, jer je mantra da si budala ako radiš za neko opće dobro, a ne isključivo svoju korist. Neobično je da se ti tome čudiš.

A kriviti zdravstveni odgoj da potkopava STEM je smiješno. Pogotovo pored srednjevjekovnog vjeronauka.

 Vrijeme = novac, zdrastveni odgoj = izgubljeno vrijeme

Battlenet - TheProdigy#2234
16 godina
protjeran
offline
Re: Nenad Bakić savjetnik predsjednice za digitaln
Visak kaže...
Domovi tehničke kulture su funkcionirali u socijalizmu, danas smo u kapitalizmu i jasno da će propasti, jer je mantra da si budala ako radiš za neko opće dobro, a ne isključivo svoju korist. Neobično je da se ti tome čudiš.

A kriviti zdravstveni odgoj da potkopava STEM je smiješno. Pogotovo pored srednjevjekovnog vjeronauka.

 

Imamo generalno iste političare (isti "mindset") kao što je bio prije '90-ih, tako da je očito da se radi o bagri bez principa i morala, a kapitalizam je sekundarne prirode u državnoj upravi.

 

Što se tiče "zdravstvenog odgoja," studiji rodne ideologije nemaju nikakve veze sa "zdravstvenim odgojem."  Ako je vama normativizacija pederluka, marksizma i ginocentrizma normalna onda vam svaka čast.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Nenad Bakić savjetnik predsjednice za digitaln
Mayo kaže...
Zoidberg kaže...

Da ja PTKM privatizirana prije 5 godina to bi bilo minimalno milijardu kuna vise proracunu, da ne govorim da bi stanje za radnike bilo bolje.

Tako da iako se slazem da je Bakic mozda tu zbog sebe to ne znaci da je njegova korist nesto lose za druge.

 

Bakić se kod Petrokemija pravio pametan i na svojim pogrešnim zaključcima je naučio financijski poprilično bolnu lekciju: Hrvatska nije kapitalistička zemlja. Svaka čast na tome što i dalje održava optimizam, ali i to će splasnuti za desetak godina. Ovo društvo nije spremno za radikalnu promjenu pardigme, a ovakiv projekti su premalo i preslabo koncipirani. Mi imamo sistemski problem u školstvu, a to je da se ideologija i partikularni interesi guraju ispred znanja. Ne možeš biti dobar računalni programer ako nemaš pojma matematiku, a naš edukativni program generalno zapostavlja temelj moderne zananosti: matematiku. Ako nemaš dobre temelje u matematici nećeš razumieti ni fiziku  ni kemiju  ni zemljopis  ni glazbenu teoriju  ni logiku... samim time ako ne razumiješ logiku onda nećeš razumijeti ni filozofiju ni povijest niti politologiju. Zato i imamo što imamo u "visokom" školstvu, jedno veliko NULA.

 A gle, lako biti general poslije bitke, ali mislim da razumijes o kojoj se lovi tu radi(milijarde kuna) naspram relativno malog broja glasova(PTKM ima jako malo zaposlenika in the big picture) bilo je logicno ocekivati da cak ni SDP nece biti tako glup...

ali je*iga SDP premasio sva ocekivanja. :/

16 godina
neaktivan
offline
Re: Nenad Bakić savjetnik predsjednice za digitaln
Mayo kaže...

Imamo generalno iste političare (isti "mindset") kao što je bio prije '90-ih, tako da je očito da se radi o bagri bez principa i morala, a kapitalizam je sekundarne prirode u državnoj upravi.

 

Što se tiče "zdravstvenog odgoja," studiji rodne ideologije nemaju nikakve veze sa "zdravstvenim odgojem."  Ako je vama normativizacija pederluka, marksizma i ginocentrizma normalna onda vam svaka čast.

 Ne, onda je društvena dobrobit bila propisan način rada, a sebičnost i lopovluk aberacije. Danas je obrnuto. 

 

Ne postoji studij rodne ideologije, to si izmislio.

 

Kakva normativizacija pederluka, što je netko htio propisati da svi moramo biti pederi? Pričaš gluposti.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
16 godina
protjeran
offline
Re: Nenad Bakić savjetnik predsjednice za digitaln
Zoidberg kaže...

 A gle, lako biti general poslije bitke, ali mislim da razumijes o kojoj se lovi tu radi(milijarde kuna) naspram relativno malog broja glasova(PTKM ima jako malo zaposlenika in the big picture) bilo je logicno ocekivati da cak ni SDP nece biti tako glup...

ali je*iga SDP premasio sva ocekivanja. :/

 

Petrokemija je u rangu INA-e, "rupa bez dna." Meni je to sve žalosno.

 

 

Visak kaže...

 

Ne postoji studij rodne ideologije, to si izmislio.

 

.

 

 

 

https://www.uns.ac.rs/index.php/rs/instituti-centri/acimsi/centar-za-rodne-studije

 

Welcome to the UCLA Department of Gender Studies.  Gender Studies is an interdisciplinary field that focuses on the complex interaction of gender with other identity markers such as race, ethnicity, sexuality, nation, and religion. .   

 

http://www.genderstudies.ucla.edu/message-from-the-chair

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 20.4.2017 22:35 (Mayo).
16 godina
offline
Nenad Bakić savjetnik predsjednice za digitalnu tr

Savjetnik vrhovnog fikusa RH ?

 

.... funkcija u rangu 'pomoćnika čuvara državnog pečata' 

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice