Neslužbene fotografije Sony Xperije Z3

poruka: 27
|
čitano: 2.485
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Neslužbene fotografije Sony Xperije Z3".
12 godina
odjavljen
offline
Neslužbene fotografije Sony Xperije Z3

Okej, ako će stvarno takav biti onda neznam što je s Sonyem.

http://static.xperiablog.net/wp-content/uploads/2014/07/Xperia-Z31.jpg

 

I napredak je doslovno nikakav, vauu useless QHD ekran.

 
1 1 hvala 0
12 godina
offline
Neslužbene fotografije Sony Xperije Z3

Ne znam za slike sa strane, ali ova s naslovnice je konceptualno neizvodiva. 3.5mm jack i kamera ne moogu ici jedno preko drugoga.

IMHO Sony sa XperiaZ serijom ima 2 problema: Prevelike dimenzije uređaja u odnosu na velicinu ekrana i staklenu straznju podlogu koja se masti kao da trljas burek o prozor.

Moj PC  
6 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Neslužbene fotografije Sony Xperije Z3

Jel ovdje netko lud ili? Predstavljaju isti mobitel po treći put, svaki put s većim ekranom. Šta će Z6 imat, 15" ekran i gumeni okvir, tako da možemo koristit kao kotač na autu ako zatreba {#}

Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
 
9 2 hvala 0
15 godina
offline
Neslužbene fotografije Sony Xperije Z3

ja, da prostite, uopće ne kužim zakaj je to bitno da se nekaj ovakvo zna unaprijed. mislim, neš ti životne važnosti ... {#} rekao bi moj (pokojni; naravno prije toga) djed: živi bili, pa umrli. {#}

Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
offline
Neslužbene fotografije Sony Xperije Z3

Meni nije jasno što vama smeta u izgledu XZ serije? Meni je sve odlično osim softverskih tipaka,to mi je jedina zamjerka,a ostalo sve mi brutalno lijepo izgleda,pa čak i sama veličina uređaja mi nije zamjerka(dugački prsti).

Sony Z1 kontakt:evilmage007@gmail.com skype evilmage007
Moj PC  
2 1 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Neslužbene fotografije Sony Xperije Z3

Pa XZ serija predobro izgleda, po meni daleko daleko najljepše, ali kad gledam ove rupice koje izgledaju kao na iP4(S), znaći kao na ovoj slici od leaka, odmah mi padne mrak na oči. 

 
1 2 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Neslužbene fotografije Sony Xperije Z3

Pa izgled mobitela je dobar, samo đto se od Xperie Z nije promijenio.

Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Neslužbene fotografije Sony Xperije Z3
kerum kaže...

Ne znam za slike sa strane, ali ova s naslovnice je konceptualno neizvodiva. 3.5mm jack i kamera ne moogu ici jedno preko drugoga.

IMHO Sony sa XperiaZ serijom ima 2 problema: Prevelike dimenzije uređaja u odnosu na velicinu ekrana i staklenu straznju podlogu koja se masti kao da trljas burek o prozor.

 

explorer 4 kaže...

Jel ovdje netko lud ili? Predstavljaju isti mobitel po treći put, svaki put s većim ekranom. Šta će Z6 imat, 15" ekran i gumeni okvir, tako da možemo koristit kao kotač na autu ako zatreba {#}

Baš sam se fino nasmijao :D

Informatičarski haiku: Jebo te, Ne radi, Opet | HTC Hero - iPhone 3GS - Nexus S - Nexus 7 - Htc 8S - iPhone 4 - Galaxy S2 - HTC Sensation - Lumia 625
12 godina
odjavljen
offline
Neslužbene fotografije Sony Xperije Z3

Pogledaj fotku u mojem (1. post) postu. 

Pa hvala bogu da se nije promijenio, doslovno 'If it ain't broke, then don't fix it'. 

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Neslužbene fotografije Sony Xperije Z3

Ako me dobro pamćenje služi kolega Deawood je u jednom od njegovih postova rekao da preferira telefone dijagonale oko 5.5 incha? Također, ako me pamćenje dobro sluzi rekao je da je iznad prosječne velicine? (preko dva metra???) Eh, postovani kolega Deawood, ako je ovo tacno sto sam napisao da li biste mogli da kazete, obzirom na vasu velicinu, koje maksimalne dijagonale telefon biste Vi mogli koristiti. Pitam to jer sam vise puta cuo od osoba prosjecne velicine da stalno vape za sve vecom dijagonalom. Zato zelim misljenje objektivne osobe poput Vas, kako bih stvorio jasnu predstavu o korisnoj "gornjoj" velicini mobilnih uredjaja. Ja taj sud ne mogu da formiram jer je za moju ruku sve preko 4.3 previse.

Hvala Vam na odgovoru i oprostite ako sam konfabulirao informacije u vezi sa Vama.

 
1 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Neslužbene fotografije Sony Xperije Z3
1student kaže...

Ako me dobro pamćenje služi kolega Deawood je u jednom od njegovih postova rekao da preferira telefone dijagonale oko 5.5 incha? Također, ako me pamćenje dobro sluzi rekao je da je iznad prosječne velicine? (preko dva metra???) Eh, postovani kolega Deawood, ako je ovo tacno sto sam napisao da li biste mogli da kazete, obzirom na vasu velicinu, koje maksimalne dijagonale telefon biste Vi mogli koristiti. Pitam to jer sam vise puta cuo od osoba prosjecne velicine da stalno vape za sve vecom dijagonalom. Zato zelim misljenje objektivne osobe poput Vas, kako bih stvorio jasnu predstavu o korisnoj "gornjoj" velicini mobilnih uredjaja. Ja taj sud ne mogu da formiram jer je za moju ruku sve preko 4.3 previse.

Hvala Vam na odgovoru i oprostite ako sam konfabulirao informacije u vezi sa Vama.

 

Ne oko 5.5", preferiram iznad, zato čekam Sony Xperiu Z2 Ultra (znaći 6.4"). Najviši ljudi su na Dinaridima (u što spada i Hrvatska), sudeći po Wikipediji, s prosječnom visinom 185cm za muškarce, a svjetski prosjek je 175cm za muškarce. A ja sam visok cca 193cm.

To mi je teško reći, ali Nokia Lumia 1520 i Sony Xperia Z Ultra su mi okej mobiteli, iako je Lumiu 1520 laganije koristiti (ne puno laganije, mobitel nije baš tanki, s obzirom da se radi o mobitelu iznadprosječnih dimenzija), ali cijenim svaki inch ekrana. Ako ne izađe Sony Xperia Z2 Ultra sa ovim novim zvučnicima, IPS matricom onda svakako idem na Lumiu 1520.

Dok za ugodno korištenje, odnosno da mogu sve bez problema koristiti jednom rukom je Sony Xperia Z (koju trenutno posjedujem), sad, dali je to nekakva granica, neznam.

Poruka je uređivana zadnji put uto 15.7.2014 14:19 (Deawood).
13 godina
neaktivan
offline
Neslužbene fotografije Sony Xperije Z3

Hvala puno na odgovoru. Dakle, za Vas je velicina oko 6.5 incha optimalna? Dobro, sada mislim da okvirno  mogu rezimirati da je gornja velicina za normalno koristenje mobilnog telefona cak i za ljude nadprosjecne velicine 6.5-7.0 incha.  Nadam se samo da proizvodjaci telefona zaista nece ici preko te velicine jer to bi onda znacilo da planiraju raditi uredjaje ciljano samo za  2-3% najvecih ljudi na planetu. Trenutno samo Sony ima flagship (Z1Compact ) koji je kompaktinih dimenzija. Nadam se da ce Sony zadrzati tu praksu......

 
2 1 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Neslužbene fotografije Sony Xperije Z3

Gle, po meni je 6.5" gornja granica udobnosti, sve iznad toga sumnjam da bih mogao koristiti kao "daily-driver" zato jer bih zapravo držao tablet na glavi.

Ja se nadam da Sony neće staviti 5.7" ekran na Z3, ne zbog mene, nego zbog drugih ljudi. Samsung je napravio djelomično dobar pokret, Note seriju, odnosno kod Sonya Ultra, samo što ako će nastaviti povečavati Galaxy seriju, badava im Note serija.

 

I da, nemoraš mi govoriti Vi ;)

Poruka je uređivana zadnji put uto 15.7.2014 15:02 (Deawood).
 
3 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Neslužbene fotografije Sony Xperije Z3
Deawood kaže...
1student kaže...

Ako me dobro pamćenje služi kolega Deawood je u jednom od njegovih postova rekao da preferira telefone dijagonale oko 5.5 incha? Također, ako me pamćenje dobro sluzi rekao je da je iznad prosječne velicine? (preko dva metra???) Eh, postovani kolega Deawood, ako je ovo tacno sto sam napisao da li biste mogli da kazete, obzirom na vasu velicinu, koje maksimalne dijagonale telefon biste Vi mogli koristiti. Pitam to jer sam vise puta cuo od osoba prosjecne velicine da stalno vape za sve vecom dijagonalom. Zato zelim misljenje objektivne osobe poput Vas, kako bih stvorio jasnu predstavu o korisnoj "gornjoj" velicini mobilnih uredjaja. Ja taj sud ne mogu da formiram jer je za moju ruku sve preko 4.3 previse.

Hvala Vam na odgovoru i oprostite ako sam konfabulirao informacije u vezi sa Vama.

 

Ne oko 5.5", preferiram iznad, zato čekam Sony Xperiu Z2 Ultra (znaći 6.4"). Najviši ljudi su na Dinaridima (u što spada i Hrvatska), sudeći po Wikipediji, s prosječnom visinom 185cm za muškarce, a svjetski prosjek je 175cm za muškarce. A ja sam visok cca 193cm.

To mi je teško reći, ali Nokia Lumia 1520 i Sony Xperia Z Ultra su mi okej mobiteli, iako je Lumiu 1520 laganije koristiti (ne puno laganije, mobitel nije baš tanki, s obzirom da se radi o mobitelu iznadprosječnih dimenzija), ali cijenim svaki inch ekrana. Ako ne izađe Sony Xperia Z2 Ultra sa ovim novim zvučnicima, IPS matricom onda svakako idem na Lumiu 1520.

Dok za ugodno korištenje, odnosno da mogu sve bez problema koristiti jednom rukom je Sony Xperia Z (koju trenutno posjedujem), sad, dali je to nekakva granica, neznam.

Ovom 1studentu ako je veliko 5,5" neka uzme mini verziju, ne znam šta je sa ljudima ovdje. Svi smo experti kada su mobiteli u pitanju a kada je riječ o ovakvoj vijsti kao da svi dobiju amneziju kao da ne postoje mini varijante. Tipičina primjer je Xperia Z Mini ili Samsung mini, flagship sa nabrijanim hardverom u malom. Pa tko voli - nek izvoli.

 

Isto i sa hardverom, pa vrapcima sa grane je jasno da su telefoni (barem ovi Androidi) skoro identični: Snapdragon 80x, 2 GB RAM-a i Andreno 330 grafika te 13 Mpx kamera (u zadnje vrijeme ova Sonyeva od 20 Mpx). Što se tiče ekrana manje više isti su svi u zadnje vrijeme bio to Amoled, onaj Sharpov te ovaj Triluminus od Sonya, a što se tiče sintetičkih testova bilo samog ekrana ili performansi dobri su samo za ovakve stranice ili kao što su gsm arena da mogu nekome dati 'titulu najboljeg'.

 

Što se tiče Xperie Z Ultta, onaj od 6,44" držao sam ga u ruci, igrao se malo i bolji komad hardvera nisam u životu opipao. Savršenstvo, stim da naravo uz njega obavezno kupiti doking station za punjenje te handsfree NFC headset i to onaj top model od Sonya sa oled ekrančićem. Ali bojim se da za Z2 Ultru još ćeš da se načekaš jer i ovaj trenutni u sebi sadrži top model hardvera.

 

 

I pobogu brate oflučite se šta želite u životu, ako ćete se baviti fotografijom kupite pošten FullFrame SLR aparat. Sve vam nešto smeta.

 

 

Because anything Korea does, Japan does it better.
13 godina
neaktivan
offline
Neslužbene fotografije Sony Xperije Z3

@Envy

Vidim da i Vi imate teskih dana ili Vas je sunce danas malo jace uhvatilo? Ako Vam nesto nije jasno procitajte opet pa se opustite malo. Inace Vasi postovi su gotovo uvijek veoma korisni i rado ih citam, no ponekada je potrebno da se saberete malo i razmislite sta pisete kako ne biste vodili isprazne monologe i davali odgovore na pitanja koja sami sebi postavljate.

Svako dobro.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.7.2014 14:36 (1student).
 
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Neslužbene fotografije Sony Xperije Z3
1student kaže...

@Envy

Vidim da i Vi imate teskih dana ili Vas je sunce danas malo jace uhvatilo? Ako Vam nesto nije jasno procitajte opet pa se opustite malo. Inace Vasi postovi su gotovo uvijek veoma korisni i rado ih citam, no ponekada je potrebno da se saberete malo i razmislite sta pisete kako ne biste vodili isprazne monologe i davali odgovore na pitanja koja sami sebi postavljate.

Svako dobro.

 

Teški dana srećom nemam a teških telefona itekako sam imao pa jedan od njih je i ovaj:

 

 

Pa ako mi par godina nošenja trećinu kilograma teškog čuda nije prestavljalo problem ne vjerujem ni da će ni Z3 niti Z Ultra.

Tako da mi priče oko neke imaginarne gornje granice dijagonala uopće ne prestavljaju problem, kao ni šuplji komentari od tebe, jer da tražim telefon po dijagonali i prenosivosti tražio bi nešto ovako:

 

 Molim i drugi put. 

Because anything Korea does, Japan does it better.
15 godina
neaktivan
offline
Neslužbene fotografije Sony Xperije Z3

Nadam se da su napravili nešto po pitanju kamere. Imala sam Xperiu S i kamera je bila oooodlična, dok nisam dobila Xepriu Z i, umjesto da kamera bude bolja, kamera je tako loša, i tako sam razočarana s njom da ne mogu opisati. {#} Bio bi bez mane, samo da ima dobru kameru. Džabe mi 13 Mpix kamera kad je tak zrondana.

 

Što se tiće dizajna Z-ova,  meni su svi lijepi i dosta kvalitetno izrađeni. {#}

 
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Neslužbene fotografije Sony Xperije Z3

Pa Z ima solidnu kameru, uz neke uvjete, da se ne slika u Superior Auto modu i ne po noći zato jer slike imaju puno šuma (logično). 

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Neslužbene fotografije Sony Xperije Z3
Deawood kaže...

Pa Z ima solidnu kameru, uz neke uvjete, da se ne slika u Superior Auto modu i ne po noći zato jer slike imaju puno šuma (logično). 

Meni fotke na Z-u nisu ni za usporediti sa fotkama koje sam radila na S-u. Čim "okinem" sliku, sami softver ju dodatno posvjetli i uopće nisam zadovoljna. Probala sam sa namještanjem ISO-a od -2 do 2, ali neda mi se svaki put namještati...

13 godina
neaktivan
offline
Neslužbene fotografije Sony Xperije Z3

Očito da si mijenjala ekspoziciju, a ne ISO.

Iso je od 800 do 3600 na Z1C

Sarcasm-ability to insult idiots without them realising it ;)
Moj PC  
1 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Neslužbene fotografije Sony Xperije Z3
chutac kaže...

Očito da si mijenjala ekspoziciju, a ne ISO.

Iso je od 800 do 3600 na Z1C

Da, u pravu si, ekspozicija je bila u pitanju.

Ispravak i tebi za ISO; (upravo gledam na mobu) na Z-u je od 100 do 800.

 

Sve u svemu, na Xperiji S nisam ništa morala dirati u postavkama, sve je bilo na "automatski" i slike su bile fantastične. A na ovome očigledno moram namještati postavke za svaki tip fotografije; u zatvorenom, u otvorenom, portret, jako svjetlo, slabo svjetlo...što kod S-a nisam morala. I to mi je baš razočaravajuće.

15 godina
offline
Re: Neslužbene fotografije Sony Xperije Z3
chutac kaže...

Očito da si mijenjala ekspoziciju, a ne ISO.

Iso je od 800 do 3600 na Z1C

Štaaa? Na Z1C ISO počinje tek od 800? Nekako mi nerealno povjerovati u to.

Because anything Korea does, Japan does it better.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Neslužbene fotografije Sony Xperije Z3
anshika05 kaže...
Deawood kaže...

Pa Z ima solidnu kameru, uz neke uvjete, da se ne slika u Superior Auto modu i ne po noći zato jer slike imaju puno šuma (logično). 

Meni fotke na Z-u nisu ni za usporediti sa fotkama koje sam radila na S-u. Čim "okinem" sliku, sami softver ju dodatno posvjetli i uopće nisam zadovoljna. Probala sam sa namještanjem ISO-a od -2 do 2, ali neda mi se svaki put namještati...

 

Ono na što misliš je ekspozicija. ISO je nešto drugo, a na mobitelima im je raspon najčešće od 100-800.

 

chutac kaže...

Očito da si mijenjala ekspoziciju, a ne ISO.

Iso je od 800 do 3600 na Z1C

 

Malo si se zeznuo, najčešći raspon je od 100 do 800. Neki imaju i 1600, ali džabe ti to kad je senzor premalen za takvu osjetljivost.

Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
12 godina
odjavljen
offline
Neslužbene fotografije Sony Xperije Z3

Na Z je od 100 do 1600, a na Z1C je vjerojatno od 100 do 3600.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Neslužbene fotografije Sony Xperije Z3
explorer 4 kaže...

 

Ono na što misliš je ekspozicija. ISO je nešto drugo, a na mobitelima im je raspon najčešće od 100-800.

Da, već sam se ispravila koji post iznad. {#}

13 godina
neaktivan
offline
Neslužbene fotografije Sony Xperije Z3

Pardonček, na Z1C je od 50 do 3200.

Sarcasm-ability to insult idiots without them realising it ;)
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Neslužbene fotografije Sony Xperije Z3
chutac kaže...

Pardonček, na Z1C je od 50 do 3200.

50, 100 i 200 na dnevnom sunčanom danu je ok, ali slikati po 'najvećoj žegi' na ISO 800 je van svake pameti.

l.p. svima 

Because anything Korea does, Japan does it better.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice