Ništa od novog bombardera za Rusiju, povratak Labu

poruka: 13
|
čitano: 4.192
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Ništa od novog bombardera za Rusiju, povratak Labu".
15 godina
offline
Ništa od novog bombardera za Rusiju, povratak Labu

Sumnjam da će ovaj Hladni rat biti kao prvi. 

I thought that I heard you laughing I thought that I heard you sing I think I thought I saw you try But that was just a dream That was just a dream
Moj PC  
2 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Ništa od novog bombardera za Rusiju, povratak
Po svoj prilici
 
0 2 hvala 0
13 godina
offline
Ništa od novog bombardera za Rusiju, povratak Labu

Dobar članak, malo kasnije napisan u odnosu na druge ali je puno iscrpniji i bolji. Mislim da većina ljudi voli pročitati ovakav članak umjesto senzacionalističkih (ja sam prvi) uradaka od par rečenica. Ne rijetko su one prepune pogrešnih navoda. 

 

Uglavnom TU za Dragu. 

Stručnjak za odmaganje...
 
16 0 hvala 1
16 godina
offline
Ništa od novog bombardera za Rusiju, povratak Labu

PAK-DA ionako nije bio ozbiljan projekt, koji je više služio za trolovanje NATO obavještajaca 

 

 

 

 

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Ništa od novog bombardera za Rusiju, povratak Labu

nije li zastrašujuće kako ljudi mirno prihvaćaju da se opet nalazimo na rubu potpunog uništenja? ono ko da gledamo utakmicu il neku igricu il nešto što je samo tamo u ekranu, daleko od naše svakidašnice...

 
7 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Ništa od novog bombardera za Rusiju, povratak
mario.L_hr kaže...

 Mislim da većina ljudi voli pročitati ovakav članak umjesto senzacionalističkih (ja sam prvi) uradaka od par rečenica. Ne rijetko su one prepune pogrešnih navoda. 

 

 

ja bi radije citao ovaj clanak na jutarnjem, uz sliku/ilustraciju Boeinga 737, cisto da se nadje i neka slika aviona uz clanak.

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
10 godina
offline
Ništa od novog bombardera za Rusiju, povratak Labu

Iako nisam stručnjak za vojnu tehnologiju, volim čitati o istoj, jer su sve to prava čuda dostignuća ljudskog umijeća intelekta i fizičke snage.

RF mora držati korak sa konkurencijom, jer ako nemaš vojnu moć, nemaš ni političku. Naime, nitko se ne boji prazne puške.

 

Iako, možda nije jednaka sa konukrencijom, ipak je RF nekako u samom vrhu po razvoju i količini naoružanja. Rusija to jednostavno mora biti zbog svojeg značaja, veličine, povijesti. 

 

Baš su mi zanimljivi njihovi tenkovi Armata, ....,joj koga pogodi njegov top od 125 mm, ima da te nema...

 

Ili pak, njihova rješenja PZO S-nešto...

 

Kaj Rus napravi ima da šljaka, bez obzira na uvjete i protok vremena,....npr., legendarni kalaši...

 

Nego, dajte vi nama samo i dalje ovakvih tekstova, pravo je zadovoljstvo ih čitati.

Panzerkampfwagen.Dinamo Zagreb.TMATIJA1.Leaving or dead, always ahead...
Moj PC  
5 0 hvala 1
8 godina
offline
Ništa od novog bombardera za Rusiju, povratak Labu

hladni rat bez dogovora velesila o podijeli interesnih zona u Europi,poput onih u Jalti ili Potsdamu sto se postivalo ;  dogadjaji u Grckoj(komunisti zgazeni) ,Cehoslovackoj i Madjarskoj(antikomunisti zgazeni) gdje su ,,revolucionari,,prepusteni sami sebi i na nemilost terora aktualnih rezima 

Hladni rat u kjojem su se  se NATO i Varsavski Ugovor prepucavali ratovima u trecim zemljama !

 

Radi nedostatka dogovora o interesnim zonama,ovaj novi  hladni rat ima vecu sansu da postane ,,vruci,, rat ! Jednostavno da slucajni incident izmakne kontroli i pokrene lancanu reakciju,USA i Ruski zrakoplovi lete iznad Sirije, ,obje sile bombarduju saveznike one druge ,kopnene trupe su takodjer na terenu .Ma mora doci do borbenog kontakta,ne vjerujem namjerno planiranog  vise  slucajnog usljed manjka obavjestajnioh podataka i tajnovitosti .

waaagh
 
3 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ništa od novog bombardera za Rusiju, povratak
mario.L_hr kaže...

Dobar članak, malo kasnije napisan u odnosu na druge ali je puno iscrpniji i bolji. Mislim da većina ljudi voli pročitati ovakav članak umjesto senzacionalističkih (ja sam prvi) uradaka od par rečenica. Ne rijetko su one prepune pogrešnih navoda. 

 

Uglavnom TU za Dragu. 

 

Ne razumijem se u područje, pa ne mogu suditi o točnosti podataka. Ali i dalje mislim da tekst pripada nekim drugim novinama.

 

13 godina
offline
Re: Ništa od novog bombardera za Rusiju, povratak

U današnje vrijeme tehnologija je svugdje a posebice u modernim zrakoplovima. Inovacije iz tog segmenta vrlo brzo završe u stvarnom životu. Zato je uredu da se o tome piše. Još jedna sitnica, na BOL forumu ima puno ljubitelja zrakoplovstva. 

Stručnjak za odmaganje...
16 godina
offline
Re: Ništa od novog bombardera za Rusiju, povratak
PzKpfw kaže...

Iako nisam stručnjak za vojnu tehnologiju, volim čitati o istoj, jer su sve to prava čuda dostignuća ljudskog umijeća intelekta i fizičke snage.

RF mora držati korak sa konkurencijom, jer ako nemaš vojnu moć, nemaš ni političku. Naime, nitko se ne boji prazne puške.

 

Iako, možda nije jednaka sa konukrencijom, ipak je RF nekako u samom vrhu po razvoju i količini naoružanja. Rusija to jednostavno mora biti zbog svojeg značaja, veličine, povijesti. 

 

Baš su mi zanimljivi njihovi tenkovi Armata, ....,joj koga pogodi njegov top od 125 mm, ima da te nema...

 

Ili pak, njihova rješenja PZO S-nešto...

 

Kaj Rus napravi ima da šljaka, bez obzira na uvjete i protok vremena,....npr., legendarni kalaši...

 

Nego, dajte vi nama samo i dalje ovakvih tekstova, pravo je zadovoljstvo ih čitati.

Ruski raketni PZO je vrh ili priča za sebe,ali kod tenka Armate top kalibra 125mm je zadnja rupa na sviralu bitnosti tehnikalija.

 

Stari T-72 tenk ima top od 125mm, bitno je ono kaj ispaljuješ iz topa+preciznost pogotovo u pokretu, to je presudno a ne baš veliki kalibar nekog topa.

 

Armata je opet priča za sebe, jer je kupola sa topom potpuno odvojena od posade tenka.Armata je recimo digitalni tenkič, a posada se nalazi u debelo oklopljenom malom ili skučenom sobičku.Dakle ako u klasičnom tenku projektil probije kupolu posada je kaput, ali ne u Armati koja se u tom slučaju bez operativne kupole samo pretvara u bolesno-skupi oklopni transporter.Dakle u kupoli(kao u klasičnom tenku) nema nikakvog človeka, sve ide automatski a pošto je kupola najviši dio tenka logično to je okvirno vrlo izložen dio tenka.

14 godina
offline
Re: Ništa od novog bombardera za Rusiju, povratak
Pzkpfw: Prazne se puske boje dvojica. Narodna poslovica, a značenje ako ne slutiš, progooglaj. Uglavnom lažnim podacima se fila protivnicka strana (prazna puška).
rambox: Armata je oklopna visenamjenska platforma na koju se između ostalog može namontirati tenkovska kupola. Top 125mm nije ni iz bliža isti kao na T72, a pogotovo sistem gadjanja. Municija uz ostalo može biti vodjena protuoklopna raketa. Itd. informiraj se☺
14 godina
offline
Ništa od novog bombardera za Rusiju, povratak Labu

Za Armatu je sad postavljen 125 mm top nove generacije koji ima V0 cca 2100 m/s, jer među ostalim više nema ekstraktor dima ( posada NIJE u kupoli, pa vent može izbaciti dim iz zdenca kojim se spuštaju u tijelo tenka)

 

a trenutno eksperimentalni 152 mm top ima V0 1980 m/s, s padom na 2 km na 1900 m/s.... znači mrcini je praktički svejedno jesi mu pred cijevi ili na 2 km...

 

ono što je važno, da su se i oni opametili i probijač je manjeg kalibra nego prije i segmentiran je da ne puca pri prodoru...

 

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice