Nizozemci protiv Samsunga zbog neredovitih nadogra

poruka: 38
|
čitano: 4.665
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Nizozemci protiv Samsunga zbog neredovitih nadogra".
13 godina
offline
Nizozemci protiv Samsunga zbog neredovitih nadogra

Svašta, čime se ljudi zamaraju.

Moj PC  
3 12 hvala 0
13 godina
offline
Nizozemci protiv Samsunga zbog neredovitih nadogra

Ja ne očekujem da kada mobitel platim 2000 i više kuna, u godinu dana korištenja, ne dobijem nikakvo ažuriranje.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Steve Jobs: 1955 - 2011
Moj PC  
9 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Nizozemci protiv Samsunga zbog neredovitih nadogra

To je razlog zasto ne kupujem Samsung, jer ne lifra update. Ili kasni debelo.

 
6 0 hvala 0
12 godina
offline
Nizozemci protiv Samsunga zbog neredovitih nadogra

Bolje nikakav update nego los update.

 
14 1 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Nizozemci protiv Samsunga zbog neredovitih nad
Chronosus kaže...

Svašta, čime se ljudi zamaraju.

 Nije uopće svašta. Imam mobitel drugog proizvođača (koji nije Samsung) koji je odlučio da mu taj model više nije tržišno isplativ, pa je ukinuo podršku premda još nije isteklo 2 godine koliko traje jamstvo i samoproklamirana podrška od strane proizvođača. Zašto? Pa kupi novi mobitel, pa ćeš imati podršku. Sve za profit.

 

Tako da su Nizozemski napravili pravi potez.

13 godina
offline
Re: Nizozemci protiv Samsunga zbog neredovitih nad
BudalastoStvorenje kaže...
Chronosus kaže...

Svašta, čime se ljudi zamaraju.

 Nije uopće svašta. Imam mobitel drugog proizvođača (koji nije Samsung) koji je odlučio da mu taj model više nije tržišno isplativ, pa je ukinuo podršku premda još nije isteklo 2 godine koliko traje jamstvo i samoproklamirana podrška od strane proizvođača. Zašto? Pa kupi novi mobitel, pa ćeš imati podršku. Sve za profit.

 

Tako da su Nizozemski napravili pravi potez.

 Ja imam HTC M8 koji je upravo dobio update na Marshmallow. I znaš kaj, user experience mi je skoro isti.

Primjetio sam da neke stvari mrvicu bolje rade (NFC), da imam Now On Tap, drugačiji settinzi, al što se tiče svakodnevnog korištenja - to je isti mob sa istim iskustvom korištenja. Da ga nisam dobio, vjerojatno bi razmišljao o tome zašto nema updatea ali činjenica ostaje - značajnih razlika nema. Što me navodi na razmišljanje koliko smo retardirano opterećeni svojim mobovima da ćemo trošiti vrijeme plačući oko gluposti koje nam nikako ne utječu nit ne poboljšavaju život. 

15 godina
neaktivan
offline
Re: Nizozemci protiv Samsunga zbog neredovitih nad
Chronosus kaže...
BudalastoStvorenje kaže...
Chronosus kaže...

Svašta, čime se ljudi zamaraju.

 Nije uopće svašta. Imam mobitel drugog proizvođača (koji nije Samsung) koji je odlučio da mu taj model više nije tržišno isplativ, pa je ukinuo podršku premda još nije isteklo 2 godine koliko traje jamstvo i samoproklamirana podrška od strane proizvođača. Zašto? Pa kupi novi mobitel, pa ćeš imati podršku. Sve za profit.

 

Tako da su Nizozemski napravili pravi potez.

 Ja imam HTC M8 koji je upravo dobio update na Marshmallow. I znaš kaj, user experience mi je skoro isti.

Primjetio sam da neke stvari mrvicu bolje rade (NFC), da imam Now On Tap, drugačiji settinzi, al što se tiče svakodnevnog korištenja - to je isti mob sa istim iskustvom korištenja. Da ga nisam dobio, vjerojatno bi razmišljao o tome zašto nema updatea ali činjenica ostaje - značajnih razlika nema. Što me navodi na razmišljanje koliko smo retardirano opterećeni svojim mobovima da ćemo trošiti vrijeme plačući oko gluposti koje nam nikako ne utječu nit ne poboljšavaju život. 

 

A da ne zaboraviš da time dolazi i povećana sigurnost koju ne vidiš? Koja je jedan od glavnih razloga radi kojeg se Nizozemci bune... 

13 godina
offline
Re: Nizozemci protiv Samsunga zbog neredovitih nad
Chronosus kaže...
BudalastoStvorenje kaže...
Chronosus kaže...

Svašta, čime se ljudi zamaraju.

 Nije uopće svašta. Imam mobitel drugog proizvođača (koji nije Samsung) koji je odlučio da mu taj model više nije tržišno isplativ, pa je ukinuo podršku premda još nije isteklo 2 godine koliko traje jamstvo i samoproklamirana podrška od strane proizvođača. Zašto? Pa kupi novi mobitel, pa ćeš imati podršku. Sve za profit.

 

Tako da su Nizozemski napravili pravi potez.

 Ja imam HTC M8 koji je upravo dobio update na Marshmallow. I znaš kaj, user experience mi je skoro isti.

Primjetio sam da neke stvari mrvicu bolje rade (NFC), da imam Now On Tap, drugačiji settinzi, al što se tiče svakodnevnog korištenja - to je isti mob sa istim iskustvom korištenja. Da ga nisam dobio, vjerojatno bi razmišljao o tome zašto nema updatea ali činjenica ostaje - značajnih razlika nema. Što me navodi na razmišljanje koliko smo retardirano opterećeni svojim mobovima da ćemo trošiti vrijeme plačući oko gluposti koje nam nikako ne utječu nit ne poboljšavaju život. 

 Ok, dobro razmišljanje. Ali ja recimo očekujem da sam dobio bar KitKat na S3 mobitelu. Ono, imaš najprodavaniji mobitel ikad valjda, pa "slučajno" zaboraviš pustiti novu verziju Androida. A glavno da se mobiteli štancaju kao na pokretnoj traci, a specifikacije su im daleko ispod S3. Glavno je da oni imaju Kitkat, Lollipop i slično. Nije baš zdrava logika, zar ne?

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Steve Jobs: 1955 - 2011
12 godina
offline
Nizozemci protiv Samsunga zbog neredovitih nadogra

kada ih prisile na pružanje updatea najmanje 2 godine od datuma prodaje mobitela (jednako koliko traje i garancija), možda ih prisile i da smanje svoj bloatware i približe se čistom Android OS-u. Ili barem ponude opciju stavljanja čistog Androida (smanje si troškove održavanja i razvijanja updatea) - nešto poput: 1. godinu OEM odrđava sve, a nakon toga kupac ima opciju preuzimanja updatea direktno od Googlea.

Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
offline
Nizozemci protiv Samsunga zbog neredovitih nadogra

Ne razumijem čemu tolika frka oko updatea ?

 

Kada kupiš mobitel... i on RADI dobro i ispravno..... zašto očekuješ da ga netko još tri godine održava i nadograđuje ?

Kupovinom mobitela DOBIJEŠ GARANCIJU da će raditi i biti ispravan  godinu ili dvije takav kakav je... i to je to.

 

Ako želiš novi Android unutra... kupi si novi mob i gotovo !

 

 

Baj d vej.... za svoj stari automobili... jeste tražili update novog softwarea od motora ?

 
4 17 hvala 0
15 godina
offline
Nizozemci protiv Samsunga zbog neredovitih nadogra

čemu ažuriranja za te điđarije? ionako većina (ako ne i svi) proizvođači, a posebno trgovci, misle: kupi i da te više ne čujem i ne vidim, osim ako dođeš po novo. tako vam je to, djeco, u kapitalizmu. nota bene, moju staru nokiu (asha) i prije sony ericsson nikad nije trebalo "ažurirati" i sve radi k'o podmazano. 

 

@alen4430: ja očekujem da ljudi imaju dovoljno pameti (ako već imaju love) da ne plaćaju za ovakve mahom beskorisne naprave niti 500 ćn, a kamo li 2000 ili više. i razočaram se kao i ti u svojim očekivanjima. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
3 2 hvala 0
15 godina
offline
Re: Nizozemci protiv Samsunga zbog neredovitih nad
dankodr kaže...

Ne razumijem čemu tolika frka oko updatea ?

 

Kada kupiš mobitel... i on RADI dobro i ispravno..... zašto očekuješ da ga netko još tri godine održava i nadograđuje ?

Kupovinom mobitela DOBIJEŠ GARANCIJU da će raditi i biti ispravan  godinu ili dvije takav kakav je... i to je to.

 

Ako želiš novi Android unutra... kupi si novi mob i gotovo !

 

 

Baj d vej.... za svoj stari automobili... jeste tražili update novog softwarea od motora ?

 Zato jer u te dvije godine taj mobitel nece vise raditi dobro odnosno sigurno. OK? Zato jer "mobitel" nije telefon nego racunalo s mogucnoscu "telefoniranja" i sadrzi korisnikove povjerljive podatke - pristup emailu, bankovnom racunu itd. Te usluge taj mobitel bez nadogradnji *ne moze* pruzati na __siguran__ nacin u te dvije godine te vrlo brzo postaje defektan. To RADI ne znaci da se da upaliti i mozes nazvati mamu, za smartphone je ta kategorija malo sira.

 

Btw, da, ako mi u postojecem softwareu u autu postoji defekt koji mi na neki nacin ugrozava sigurnost onda ocekujem update na servisu. Baj d vej, to se i dogadja redovno na servisima ili kod opoziva novijih automobila. Kod starih automobila taj software je prilicno rudimentaran te vrlo rijetko ugrozava sigurnost vozila. Ali ako se nadje da to radi onda proizvodjac radi opoziv svih tih modela na servis da ispravi problem. Uobicajena praksa.

13 godina
offline
Re: Nizozemci protiv Samsunga zbog neredovitih nad
dankodr kaže...

Ne razumijem čemu tolika frka oko updatea ?

 

Kada kupiš mobitel... i on RADI dobro i ispravno..... zašto očekuješ da ga netko još tri godine održava i nadograđuje ?

Kupovinom mobitela DOBIJEŠ GARANCIJU da će raditi i biti ispravan  godinu ili dvije takav kakav je... i to je to.

 

Ako želiš novi Android unutra... kupi si novi mob i gotovo !

 

 

Baj d vej.... za svoj stari automobili... jeste tražili update novog softwarea od motora ?

 Za svoj automobil ne mogu tražiti update softvera, jer ne drži cca 80% tržišta.. :)

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Steve Jobs: 1955 - 2011 David Bowie 1947-2016
15 godina
offline
Re: Nizozemci protiv Samsunga zbog neredovitih nad
Ajar kaže...

čemu ažuriranja za te điđarije? ionako većina (ako ne i svi) proizvođači, a posebno trgovci, misle: kupi i da te više ne čujem i ne vidim, osim ako dođeš po novo. tako vam je to, djeco, u kapitalizmu. nota bene, moju staru nokiu (asha) i prije sony ericsson nikad nije trebalo "ažurirati" i sve radi k'o podmazano. 

 A da? Daj nam pliz objasni kako to radi u nekom drugom sistemu koji nije kapitalizam.

 

Tvoje stare telefone ne treba updateati jer ili ne rade bas puno ili ti ne znas koliko sigurni vise nisu, i ne koristis ih za tako nesto.

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.1.2016 11:31 (Igor101).
16 godina
offline
Nizozemci protiv Samsunga zbog neredovitih nadogra

Ovo uopce nije tehcnicka stvar, nego poslovna. 

 

Ako si velik, popularan i imas novaca -> mozes raditi s kupcima sto te volja i tretirati ih kako zelis?

 

 

Upravo stav "cime se ljudi zamaraju" nas je doveo tu gdje jesmo. Sve su tudji problemi.

 

 

Sjecam se kad je ZAMP uveo harac na opticke medije - nije se skupilo ni 30 ljudi. Pa naravno da ce radit budale od nas kada vide da mogu. Mozda nebi promijenili situaciju, ali bi barem poslali poruku da nece zaraditi na nama novac tako glatko kako su zamislili.

 

 

Tako i ova parnica - ma koliko god bila mala i slaba - ipak je parnica. Samsung se mora s njom baviti i postaje smetnja i trosak.

 

 

 

Ako mislite da male stvari nisu bitne, probajte zaspati u sobi s komarcem.

 
18 0 hvala 2
12 godina
offline
Re: Nizozemci protiv Samsunga zbog neredovitih nad
Chronosus kaže...

 Ja imam HTC M8 koji je upravo dobio update na Marshmallow. I znaš kaj, user experience mi je skoro isti.

Primjetio sam da neke stvari mrvicu bolje rade (NFC), da imam Now On Tap, drugačiji settinzi, al što se tiče svakodnevnog korištenja - to je isti mob sa istim iskustvom korištenja. Da ga nisam dobio, vjerojatno bi razmišljao o tome zašto nema updatea ali činjenica ostaje - značajnih razlika nema. Što me navodi na razmišljanje koliko smo retardirano opterećeni svojim mobovima da ćemo trošiti vrijeme plačući oko gluposti koje nam nikako ne utječu nit ne poboljšavaju život. 

 Tak sam si ja mislio... al što s mobitelima koje je novi firmware ubrzao, povečao im trajanje baterije i povećao sigurnost podataka samog korisnika?

Tako da ne možeš prema sebi mjeriti. Ako si ti i ostao na istome, ali se na  stotinjak drugih mobitela vidi poboljšanje, i to u važnim stvarima, onda nije baš da je nevažno. Baš naprotiv, poboljšaju prilično važne stvari.

Ne bi ti bilo svejedno da zbog nekog propusta ostaneš bez svih brojeva, ili još bolje službenih podataka spremljenih na mobitelu. Ili da ti u 10 sati navečer mob ostane bez baterije, a ti vani u nepoznatom kraju. A da si snimio novi firmware, držao bi još sat dva...

Ok, karikirano, ali po mojem Google s razlogom razvija Android i čim ga više mobitela dobije, tim bolje.

dankodr kaže...

Ne razumijem čemu tolika frka oko updatea ?

Kada kupiš mobitel... i on RADI dobro i ispravno..... zašto očekuješ da ga netko još tri godine održava i nadograđuje ?

Kupovinom mobitela DOBIJEŠ GARANCIJU da će raditi i biti ispravan  godinu ili dvije takav kakav je... i to je to.

Ako želiš novi Android unutra... kupi si novi mob i gotovo !

Baj d vej.... za svoj stari automobili... jeste tražili update novog softwarea od motora ?

 Isto ko i s Windowsima. Uglavnom donose poboljšanja, a često (ak se navikneš) i lakše korištenje. Podršku za novi hardver, i npr. novi direct X...

Pa kad to usporediš sa novim Androidom, novi management memorije, bolje upravljanje baterijom, jednostavnije rukovanje, nove mogućnosti....

Google ga izda i proivođač ga mora samo složiti za svoj mob. Zašto ne bi mi to mogli zatražiti? Pogotovo ak smo platili mob 2000kn... ili još bolje 5-6000kn?

A pošto sam trenutno bez posla i studiram, nije baš da mi je normalna ideja "Hoćeš novi softver? Kupi novi hardver".

 

Ovo su samo moja razmišljanja za koja mislim da su više manje ispravna.

Ak neki proizvođač ima odjel za razvoj softvera, zašto bi mi bili idioti ak od njih tražimo da razvijaju softver? Pogotovo ak s tim dobijemo više?

 

P.S. Jesi baš fulao s metaforom. Frendu su za auto izdali novi softver koji nije donosio puno, al je bila malo manja potrošnja i ako je korisnik htio, mogao je zahtjevati da mu snime novi softver

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.1.2016 12:09 (CyberDemonVZ).
12 godina
offline
Nizozemci protiv Samsunga zbog neredovitih nadogra

sigurnost...sigurnost...

 

bla bla...

 

jos nisam upoznao nikoga kome je nedostatak updatea nacinio nekakvu stetu a puno onik kod kojih je update napravio stetu.

 

Na HTC One sam se jedno jutro umjesto u 8 probudio u 11 jer su uveli da se s utisavanjem mobitela utisa i alarm.

 
2 2 hvala 0
13 godina
offline
Re: Nizozemci protiv Samsunga zbog neredovitih nad
CyberDemonVZ kaže...
Chronosus kaže...

 Ja imam HTC M8 koji je upravo dobio update na Marshmallow. I znaš kaj, user experience mi je skoro isti.

Primjetio sam da neke stvari mrvicu bolje rade (NFC), da imam Now On Tap, drugačiji settinzi, al što se tiče svakodnevnog korištenja - to je isti mob sa istim iskustvom korištenja. Da ga nisam dobio, vjerojatno bi razmišljao o tome zašto nema updatea ali činjenica ostaje - značajnih razlika nema. Što me navodi na razmišljanje koliko smo retardirano opterećeni svojim mobovima da ćemo trošiti vrijeme plačući oko gluposti koje nam nikako ne utječu nit ne poboljšavaju život. 

 Tak sam si ja mislio... al što s mobitelima koje je novi firmware ubrzao, povečao im trajanje baterije i povećao sigurnost podataka samog korisnika?

Tako da ne možeš prema sebi mjeriti. Ako si ti i ostao na istome, ali se na  stotinjak drugih mobitela vidi poboljšanje, i to u važnim stvarima, onda nije baš da je nevažno. Baš naprotiv, poboljšaju prilično važne stvari.

Ne bi ti bilo svejedno da zbog nekog propusta ostaneš bez svih brojeva, ili još bolje službenih podataka spremljenih na mobitelu. Ili da ti u 10 sati navečer mob ostane bez baterije, a ti vani u nepoznatom kraju. A da si snimio novi firmware, držao bi još sat dva...

Ok, karikirano, ali po mojem Google s razlogom razvija Android i čim ga više mobitela dobije, tim bolje.

dankodr kaže...

Ne razumijem čemu tolika frka oko updatea ?

Kada kupiš mobitel... i on RADI dobro i ispravno..... zašto očekuješ da ga netko još tri godine održava i nadograđuje ?

Kupovinom mobitela DOBIJEŠ GARANCIJU da će raditi i biti ispravan  godinu ili dvije takav kakav je... i to je to.

Ako želiš novi Android unutra... kupi si novi mob i gotovo !

Baj d vej.... za svoj stari automobili... jeste tražili update novog softwarea od motora ?

 Isto ko i s Windowsima. Uglavnom donose poboljšanja, a često (ak se navikneš) i lakše korištenje. Podršku za novi hardver, i npr. novi direct X...

Pa kad to usporediš sa novim Androidom, novi management memorije, bolje upravljanje baterijom, jednostavnije rukovanje, nove mogućnosti....

Google ga izda i proivođač ga mora samo složiti za svoj mob. Zašto ne bi mi to mogli zatražiti? Pogotovo ak smo platili mob 2000kn... ili još bolje 5-6000kn?

A pošto sam trenutno bez posla i studiram, nije baš da mi je normalna ideja "Hoćeš novi softver? Kupi novi hardver".

 

Ovo su samo moja razmišljanja za koja mislim da su više manje ispravna.

Ak neki proizvođač ima odjel za razvoj softvera, zašto bi mi bili idioti ak od njih tražimo da razvijaju softver? Pogotovo ak s tim dobijemo više?

 

P.S. Jesi baš fulao s metaforom. Frendu su za auto izdali novi softver koji nije donosio puno, al je bila malo manja potrošnja i ako je korisnik htio, mogao je zahtjevati da mu snime novi softver

 

Osim što sam unatoč obečanjima i s prvim updateom na Lollipop, a sad izgleda i Marshmallow baterija malo lošija. S nekim budućim fixom se to sredi.. al opet.

Što se tiče sigurnosti, pokrpaju stvari koje su problematične u staroj verziji, dodaju hrpu novog koda za nove funkcionalnosti i eto ti novih ranjivosti. Jako je relativno to.

11 godina
offline
Re: Nizozemci protiv Samsunga zbog neredovitih nad
BlueMax kaže...

sigurnost...sigurnost...

 

bla bla...

 

jos nisam upoznao nikoga kome je nedostatak updatea nacinio nekakvu stetu a puno onik kod kojih je update napravio stetu.

 

Na HTC One sam se jedno jutro umjesto u 8 probudio u 11 jer su uveli da se s utisavanjem mobitela utisa i alarm.

to je uvedeno sa 5icom, nema veze sa HTCom ili Samsungom... i da, slazem se, glupost :\

12 godina
offline
Re: Nizozemci protiv Samsunga zbog neredovitih nad
LudaRajcica kaže...

to je uvedeno sa 5icom, nema veze sa HTCom ili Samsungom... i da, slazem se, glupost :\

 Znam, ali nebitno, govorim o HTC One jer sam ga tada imao.

Taj mobitel je redovito dobivao update no ja osim par problematicnih situacija nista bitno tim updateovima nisam dobio. Kad bolje razmislim, draze bi mi bilo da su ga ostavili kakav je bio out of the box.

Sad imam Z3 Compact i super mi radi i ne vjerujem da cu ga dizati na 6.0. Mozda jedino iz znatizelje.

Koliko li je samo iPhone 4 i 4S korisnika pozalilo sto Apple ima redovit update i za stare modele.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Nizozemci protiv Samsunga zbog neredovitih nad
Chronosus kaže...

 Ja imam HTC M8 koji je upravo dobio update na Marshmallow. I znaš kaj, user experience mi je skoro isti.

Primjetio sam da neke stvari mrvicu bolje rade (NFC), da imam Now On Tap, drugačiji settinzi, al što se tiče svakodnevnog korištenja - to je isti mob sa istim iskustvom korištenja. Da ga nisam dobio, vjerojatno bi razmišljao o tome zašto nema updatea ali činjenica ostaje - značajnih razlika nema. Što me navodi na razmišljanje koliko smo retardirano opterećeni svojim mobovima da ćemo trošiti vrijeme plačući oko gluposti koje nam nikako ne utječu nit ne poboljšavaju život. 

 Ja nisam retardirano opterećen svojim mobitelom dok mi uredno radi. Zato sam ga i kupio. Ali kad pokaže ozbiljne bug-ove, kao što povremeno pokazuje onda sam siguran da nisam dobro uložio novac. Kao ni ostali kupci tog modela koji se žale proizvođaču koji ih ignorira.

 

Prema sadržaju tvoje poruke mogu jedino zaključiti da tebi mobitel ne treba.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Nizozemci protiv Samsunga zbog neredovitih nad
dankodr kaže...

 

 

Kada kupiš mobitel... i on RADI dobro i ispravno..... zašto očekuješ da ga netko još tri godine održava i nadograđuje ?

Kupovinom mobitela DOBIJEŠ GARANCIJU da će raditi i biti ispravan  godinu ili dvije takav kakav je... i to je to.

 

Ako želiš novi Android unutra... kupi si novi mob i gotovo !

 

 

Baj d vej.... za svoj stari automobili... jeste tražili update novog softwarea od motora ?

 Ne, on ne radi dobro i ispravno. Imam iskustvo iz prve ruke. Prema tome, ako proizvođač mobitela nudi mogućnosti updatea, ima se toga i držati, barem u jamstvenom roku.

 

Oni proizvođači koji to ne nude, jasno napišu da korisnik ne smije ništa dirati inače gubi jamstvo. Za primjere pogledaj razvikane online trgovine kineskim mobitelima. Ispod slika pojedinih modela jasno piše:

"Note: This smart phone is designed only to work with the current Android/Windows OS installed in it. Any alterations such as upgrades or flashing a newer version will void the warranty."


Auto: servis to napravi kod godišnjeg pregleda ako je potrebno ili pozove kupce određenih modela na update.

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.1.2016 14:24 (BudalastoStvorenje).
13 godina
offline
Re: Nizozemci protiv Samsunga zbog neredovitih nad
BudalastoStvorenje kaže...
Chronosus kaže...

 Ja imam HTC M8 koji je upravo dobio update na Marshmallow. I znaš kaj, user experience mi je skoro isti.

Primjetio sam da neke stvari mrvicu bolje rade (NFC), da imam Now On Tap, drugačiji settinzi, al što se tiče svakodnevnog korištenja - to je isti mob sa istim iskustvom korištenja. Da ga nisam dobio, vjerojatno bi razmišljao o tome zašto nema updatea ali činjenica ostaje - značajnih razlika nema. Što me navodi na razmišljanje koliko smo retardirano opterećeni svojim mobovima da ćemo trošiti vrijeme plačući oko gluposti koje nam nikako ne utječu nit ne poboljšavaju život. 

 Ja nisam retardirano opterećen svojim mobitelom dok mi uredno radi. Zato sam ga i kupio. Ali kad pokaže ozbiljne bug-ove, kao što povremeno pokazuje onda sam siguran da nisam dobro uložio novac. Kao ni ostali kupci tog modela koji se žale proizvođaču koji ih ignorira.

 

Prema sadržaju tvoje poruke mogu jedino zaključiti da tebi mobitel ne treba.

 

Ne znam koji mob si kupio da ne radi uredno. Možda si se trebao bolje raspitati prilikom kupnje?

9 godina
neaktivan
offline
Re: Nizozemci protiv Samsunga zbog neredovitih nad
Igor101 kaže...
Ajar kaže...

čemu ažuriranja za te điđarije? ionako većina (ako ne i svi) proizvođači, a posebno trgovci, misle: kupi i da te više ne čujem i ne vidim, osim ako dođeš po novo. tako vam je to, djeco, u kapitalizmu. nota bene, moju staru nokiu (asha) i prije sony ericsson nikad nije trebalo "ažurirati" i sve radi k'o podmazano. 

 A da? Daj nam pliz objasni kako to radi u nekom drugom sistemu koji nije kapitalizam.

 

Tvoje stare telefone ne treba updateati jer ili ne rade bas puno ili ti ne znas koliko sigurni vise nisu, i ne koristis ih za tako nesto.

 Nisi u pravu. Koristio sam Nokiu serije "E" i samo jednom su mi u servisu stavili noviji softver. I bez toga mi je ta Nokia radila i radi još i danas!

 

A psiha čovjeka je neprestano bombardirana reklamama o novom i boljem, da rijetko tko odoli tome.

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.1.2016 14:28 (BudalastoStvorenje).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Nizozemci protiv Samsunga zbog neredovitih nad
Chronosus kaže...

 

Ne znam koji mob si kupio da ne radi uredno. Možda si se trebao bolje raspitati prilikom kupnje?

 Nije važno koja je marka u pitanju jer bi se odmah uhvatio toga, umjesto da sagledaš širu sliku. Nisam se mogao bolje raspitati jer je mobitel tek stigao na svjetsko tržište i nije bilo prethodnih iskustava drugih korisnika.

16 godina
offline
Re: Nizozemci protiv Samsunga zbog neredovitih nad
dado kaže...
 

Ako mislite da male stvari nisu bitne, probajte zaspati u sobi s komarcem.

 

 E, ali kada ti komarac sleti na jaja shvatiš da postoji i miran način za rješavanje sukoba

13 godina
offline
Re: Nizozemci protiv Samsunga zbog neredovitih nad
BudalastoStvorenje kaže...
Chronosus kaže...

 

Ne znam koji mob si kupio da ne radi uredno. Možda si se trebao bolje raspitati prilikom kupnje?

 Nije važno koja je marka u pitanju jer bi se odmah uhvatio toga, umjesto da sagledaš širu sliku. Nisam se mogao bolje raspitati jer je mobitel tek stigao na svjetsko tržište i nije bilo prethodnih iskustava drugih korisnika.

 Nije džabe ona "prvi mačići se u vodu bacaju" ;)

13 godina
offline
Nizozemci protiv Samsunga zbog neredovitih nadogra

Zar ste već zaboravili na stagefright propust i slično?

Naravno da treba inzistirati da tijekom 2 godine garancije bude ne samo fizička podrška ako se nešto pokvari, nego ako se uoči ozbiljan problem u softwareu da se to ispravi, pogotovo takav gdje korisnik može biti zaražen malwareom ili mu biti ukradeni podaci bez da mora nešto posebno napraviti.

 

I da, da se u automobilu otkrije ozbiljna sigurnosna rupa u softwareu koja može dovesti do toga da bilo tko može preuzeti kontrolu nad njim bez problema svakako bi ljudi inzistirali da se to ispravi, pogotovo unutar garancijskog roka.

01101110 01101010 01101111 01101110 01101010 01101001
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Nizozemci protiv Samsunga zbog neredovitih nad
BudalastoStvorenje kaže...
Igor101 kaže...
Ajar kaže...

čemu ažuriranja za te điđarije? ionako većina (ako ne i svi) proizvođači, a posebno trgovci, misle: kupi i da te više ne čujem i ne vidim, osim ako dođeš po novo. tako vam je to, djeco, u kapitalizmu. nota bene, moju staru nokiu (asha) i prije sony ericsson nikad nije trebalo "ažurirati" i sve radi k'o podmazano. 

 A da? Daj nam pliz objasni kako to radi u nekom drugom sistemu koji nije kapitalizam.

 

Tvoje stare telefone ne treba updateati jer ili ne rade bas puno ili ti ne znas koliko sigurni vise nisu, i ne koristis ih za tako nesto.

 Nisi u pravu. Koristio sam Nokiu serije "E" i samo jednom su mi u servisu stavili noviji softver. I bez toga mi je ta Nokia radila i radi još i danas!

 

A psiha čovjeka je neprestano bombardirana reklamama o novom i boljem, da rijetko tko odoli tome.

 

Da, radi. A nego, da li bi na tu staru Nokiu, da kojim slucajem postoji, stavio aplikaciju za mobilno bankarstvo, PayPal, email za posao i tako slicno? Mozda i ne bi jer nije bas sigurno. To sto bas tebi ne treba ne znacin nuzno da je i sve u redu. Tvoja Nokia naravno radi, ali da li sve dobro radi?

 

 

15 godina
offline
Re: Nizozemci protiv Samsunga zbog neredovitih nad
Igor101 kaže...

 

Da, radi. A nego, da li bi na tu staru Nokiu, da kojim slucajem postoji, stavio aplikaciju za mobilno bankarstvo, PayPal, email za posao i tako slicno? Mozda i ne bi jer nije bas sigurno. To sto bas tebi ne treba ne znacin nuzno da je i sve u redu. Tvoja Nokia naravno radi, ali da li sve dobro radi?

 

 

 sve radi kak treba a ono za kaj mi treba internet obavljam s kompa. o sigurnosti si ne razbijam glavu baš (nema mi što tko ukrasti, a da je iole bitno), otkad su neke banke uvele autorizaciju za svako plaćanje (režija, npr.?! mislim, alo!), usprkos kaj sam u sustav upal tokenom (i, prema tome, već se autoriziral). kretenarija. a upotrijebiti telefon za bilo što osim telefoniranja i ponekad sms-a ne pada mi na pamet. kao što baš ne bih veš prao u štednjaku ili usisavao prašinu televizorom. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.1.2016 18:47 (Ajar).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice