Nokia – kraj za MeeGo

poruka: 184
|
čitano: 19.879
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Nokia – kraj za MeeGo".
15 godina
offline
Nokia – kraj za MeeGo

Jbt pa ovi ne znaju jesu li pošli ili došli...{#}

 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Nokia – kraj za MeeGo
Malo su glupasti ovi iz Nokije!
Y'know Fry, of all the friends I've had, you're the first!
15 godina
neaktivan
offline
Re: Nokia – kraj za MeeGo

Ja bi volio vidjeti na mobilnom tržištu situaciju kao što je s PC.ima - da možeš stavljati operativni sustav prema izboru, a obzirom kako mobiteli kao platforma jačaju po performansama čudim se kako nema već VM Ware.a za njih :-)

16 godina
offline
Re: Nokia – kraj za MeeGo
SasaFrr kaže...

Ja bi volio vidjeti na mobilnom tržištu situaciju kao što je s PC.ima - da možeš stavljati operativni sustav prema izboru, a obzirom kako mobiteli kao platforma jačaju po performansama čudim se kako nema već VM Ware.a za njih :-)

Ma teško da će se to dogoditi u tako skoro vrijeme. iPhone ponekad sam sa sobom ne radi, a kud da još se nađe na drugim mobovima.

16 godina
offline
Re: Nokia – kraj za MeeGo
Elop je ko neki trojanac ubacen iz MSa. jadni finci.
15 godina
offline
Re: Nokia – kraj za MeeGo
PICART kaže...

Ma teško da će se to dogoditi u tako skoro vrijeme. iPhone ponekad sam sa sobom ne radi, a kud da još se nađe na drugim mobovima.

Nije poanta u tome, nego isplativosti proizvođačima. Jer ovo sve mora jedan HTC napraviti ako bi htio recimo da njegovi mobovi mogu vrtiti android/symbian/wp7. A koliko bi im se to isplatilo za nekolicinu ljudi koji bi to htjeli?

 

Danas ne kupuješ mob po hardveru, nego prvo gledaš OS koji želiš, a onda što se nudi hardver za njega. A ako nema ništa što želiš, tough luck onda, i idi na neš drugo...

 

 

Stoja
15 godina
offline
Nokia – kraj za MeeGo

Ovi su stvarno genijalci, 2 puta naprave dobar mobitel i OS i 2 puta ga istog trena odj***.

N900 i Maemo i sad N9 i MeeGo... 

Moj PC  
12 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Nokia – kraj za MeeGo

@nokia (meego) zagovarači i fanboyi

3.400 postova - Black Ops : Troll] U mad bro | Prestige 2, Level 31
Poruka je uređivana zadnji put sub 25.6.2011 13:00 (8ax).
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Nokia – kraj za MeeGo
vjeko kaže...
Malo su glupasti ovi iz Nokije!

mislim da je to jednina.. samo Elop je ja mislim zasluzan za to.

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Nokia – kraj za MeeGo

Što se ljudi blamiraju to je čudo jedno. Imam utisak kao da im je na čelu firme bubuljičavi tinejđer.

Nekada pravili najbolje telefone a sad ih se ne može prepoznati.

EP - R.I.P.
14 godina
offline
Nokia – kraj za MeeGo

Kakav idiot! Da oprostite na izrazu, ali nema druge riječi za to...

Pokopali su u startu mobitel koji je imao potencijala da se probije barem kod "power usera" i postigne solidan uspjeh..ovako, tko će kupovati SP bez podrške?

Majmun...-.-

www.damagehigh.co.cc // Don't fix what ain't broken!
 
19 0 hvala 0
13 godina
offline
Nokia – kraj za MeeGo

koji idioti.

meni meego na prvi pogled izgleda fenomenalno (bolje od windowsa) i nadao sam se da će biti nešto od toga.

šta ne ugase fakin symbian?

Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
offline
Nokia – kraj za MeeGo

nekak mi sve to smrdi da je Microsoft na polju OSa imao posljednju rijec.

A bumo vidjeli kak ce ispast WM7 na Nokiji... nek im je sa srecom

 
4 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Nokia – kraj za MeeGo
SasaFrr kaže...

Ja bi volio vidjeti na mobilnom tržištu situaciju kao što je s PC.ima - da možeš stavljati operativni sustav prema izboru, a obzirom kako mobiteli kao platforma jačaju po performansama čudim se kako nema već VM Ware.a za njih :-)

 

VMware za Android postoji ;-)

Istina, još je u fazi razvoja, ali radi: http://www.infoworld.com/d/mobilize/vmware-shows-mobile-virtualization-android-581

Inače je virtualizacija prvi puta demonstrirana upravo na Nokiinom hardveru i Symbianu, ali je VMware odustao od te ideje upravo zbog rapidnog pada Symbiana na tržištu.

 

Back To Topic.

Ne razumijem iz koje je ustanove pobjegao taj Ellop ali ovo zbilja nema nikakve logike. Mobitel oduševljava i u najavi je, a on ga već unaprijed proglašava prvim i posljednjim. Koliko moraš biti zakinut da takvo što učiniš?!

Stvarno se svakim danom ispočetka potvrđuje ona teorija o Ellopu kao Microsoftovu kukavičjem jajetu u Nokii. Nakon što je MS iskrcao onolike novce za jedan Skype koji je posve neobjašnjiv potez svakome osim valjda Ballmeru, nimalo vi nije više strana ideja da će i Nokia završiti u Redmondovim redovima.

 

A ako bude tako, Nokia u moje ruke više neće, iako je tamo od 1996. godine.

16 godina
offline
Nokia – kraj za MeeGo

Ovaj Elop je kreten i najveca pogreska koju je Nokia ikada napravila.

 

 

Ja ne znam cemu drugome da ovakav potez pripisem nego lobiju MS-a i njihovog spijuna Elopa.

 

 

Uz tolke najave N9, i napokon neki veliki hype sto se tice nekog Nokiinog modela, i jos nije ni izaso a ovaj kreten da ovakvu izjavu.

 

 

MS lobi i guranje WP7, nista drugo.

 

 

Vec sam mislio da ce se Nokia vratiti staroj slavi, ali cini se da nista... {#}

- Psiho246
Moj PC  
14 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Nokia – kraj za MeeGo
DamageHigh kaže...

Kakav idiot! Da oprostite na izrazu, ali nema druge riječi za to...

Pokopali su u startu mobitel koji je imao potencijala da se probije barem kod "power usera" i postigne solidan uspjeh..ovako, tko će kupovati SP bez podrške?

Majmun...-.-

Istina, ali ovaj mobitel nije imao potencijala da se probije samo kod "power usera" nego i kod ostalih.

Jednostavnost korištenja, brzina i dizajn cijelog sucelja i OS-a mogli su konkurirat za mene najboljima u tim kategorijama - WebOS-u i iOS-u.

 

Ocito da taj Elop ne radi za Nokijinu dobit nego od M$. Predstavit tako dobar OS i mobitel i nakon par dana ga sam popljuvat, tj.pokopat,

to može samo on. Istu stvar je ucinio i sa Symbianom taman kad je postojala šansa da se modernizira.

Ali ne, on hoce WP7 za kooji nekad imam dojam kao da nikako da izađe iz neke beta verzije.

Sretno im bilo s tim, ali ovo što sad rade je ogromna glupost.

 

Također ovo pokazuje koliko je Nokiji stalo do mišljenja njenih korisnika. N9 je svuda prihvacen s oduševljenjem,

kritika je bilo minimalno u odnosu na slicne proizvote i postignut je pravi boom, balon, koji je ovaj Elop u trenu probušio i prije

nego se poceo prodavati. Svi znamo kako obicno završe firme koje ne slušaju svoje korisnike. Rijetke su firme koje svojim

pametnim odlukama koje su razlicite od želja korisnika uspiju povecat prodaju. Bolje im je da uređaji s WP7 budu dosta bolji od 

ovog. Predstavljanjem N9 su sami sebi napravili medvjeđu uslugu i digli si letvicu na viši nivo. Ako WP7 bude lošiji od ovoga,

đabe im sva ostala prica.

 

Ne dozvolite da vas obeshrabre oni koji su razočarani životom i koji su postali gluhi za najdublje i iskonske želje svoga srca - IVAN PAVAO II
13 godina
neaktivan
offline
Re: Nokia – kraj za MeeGo

Teško je povjerovati da CEO bilo koje kompanije kaže kako nešto neće više proizvoditi bez obzira na tržišni uspjeh, osim ako na tom modelu nemaju gubitke ( u što čisto sumnjam).

Pogotovo što taj proizvod ne samo što donosi zaradu, nego diže cijeli imidž Nokie...

Strašno je da takva osoba može postati CEO tako velike kompanije kao što je Nokia, te da svojim izjavama može toliko potkopavati kompaniju koju predstavlja.

No, briga njega, on je sve uložio na WP7 biznis, ako uspije, super, on će biti car, ako ne uspije, poklopit će se ušima i vjerojatno vratiti u Microsoft... pošto prema Nokii nema nikakvu osobnu odgovornost ;)

 

EDIT: Zar taj Elop nije nekoliko puta objašnjavao da je Meego ulog u budućnost, nešto u stilu kad WP7 i Symbian zastare, da će imati nešto novo i spremno za nadolazeća vremena?

Poruka je uređivana zadnji put sub 25.6.2011 14:14 (krikesa).
15 godina
neaktivan
offline
Nokia – kraj za MeeGo

Evo, na http://mashable.com/2011/06/23/sea-ray-nokia-windows-phone/ prvi preview Nokijinog WP7 telefona baziranog na N9.

 

Sto reci. WP7 telefon kao svaki drugi WP7 telefon. Moglo je na njemu pisati i Samsung ili LG i nista se ne bi promjenilo. Izgubit ce se u sivilu vec vidjenog. Software ce im diktirati MS, cijenu Samsung i co. i bit ce jedni od tisucu istih takvih koji se razlikuju u jednom gumbu, pola megapiksela, ili 50€ cijene. Bez veze, iako uopce ne sumnjam da ce prodati dosta komada, pogotovo ako izbace i low-end jeftine modele za "treca" trzista (a hoce).

 
7 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Nokia – kraj za MeeGo

Izdavanje N9 na ovaj način je marketinški fail. Odluka Nokie da se okrene samo jednom OS-u ima smisla sa svih aspekata, bez obzira koji OS to bio, ali onda nema smisla izdavati mobitele koji su prvi i zadnji s nekom platformom, pogotovo jer se danas mobiteli isključivo prodaju na osnovi platforme.

 

 

 
6 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Nokia – kraj za MeeGo

Ovo je logičan potez Nokie s obzirom da pored Androida nema prostora za drugi takav OS, a iOS i WP7 su jedini ozbiljni igrači. Nokijin odlazak na WP7 je jedini način da prežive. Android bi bio neloša solucija, ali uz WP7 i dobar hardver koji Nokia može složiti, imaju veliku šansu suprotstaviti se Appleu.

 

Šteta je što su uopće bacali resurse na MeeGo.

Moj PC  
9 11 hvala 0
16 godina
offline
Nokia – kraj za MeeGo

ja razumim da je njihova odluka takva da nece radit vise MeeGo uredaje, mislim ipak su napravili tko zna kakav sporazum s Microsoftom i ciljaju na platformu za koju smatraju da će biti uspješna,

a ovo je uredaj kojeg su jos od prije poceli izradivati

 

i opce je poznato da je Nokia odustala od MeeGo-a i vijest je cak i bila na BUG-u

 

 

 

ali izjaviti u javnost ovakvu vijest prije izlaska uređaja je ravno igranju ruskog ruleta sa samim sobom

www.stripovi.tk
 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Nokia – kraj za MeeGo

O cem vi pricate?

Pa Nokia je u debelim problemima, pa covjece oni su imali 2800 ljudi za symbian? Znate li vi kolika je to para?

WP7 im je najbolji moguci izbor (uz android). Imat ce cijeli MSov development koji ce im programirati sto god pozele.

Moj PC  
3 1 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Nokia – kraj za MeeGo

Elop je prije neki dan demonstrirao na vrlo cudan nacin neku buducu Windows Nokiu i to samo zato da da bi utihnuo pozitivne kritike na Meego N9 i skrenuo paznju medija sa N9 na tu piz....riju koju spremaju.

Ne zeli taj da se o N9 pise niti da ga ljudi kupuju. Kad nesto izjavi o N9, to je samo kontraproduktivna informacija.

Bilo bi krasno da ljudi ne budu zainteresirani za Win Nokie. 

Moj PC  
2 1 hvala 0
14 godina
online
Re: Nokia – kraj za MeeGo
RobertS kaže...

Evo, na http://mashable.com/2011/06/23/sea-ray-nokia-windows-phone/ prvi preview Nokijinog WP7 telefona baziranog na N9.

 

 

i kao tajno je video sniman i procurio. koja prozirna laž

13 godina
neaktivan
offline
Re: Nokia – kraj za MeeGo
Ezio kaže...

 

 

i kao tajno je video sniman i procurio. koja prozirna laž

  I meni je taj dio nekako nategnut,

14 godina
online
Re: Nokia – kraj za MeeGo
krikesa kaže...
Ezio kaže...

 

 

i kao tajno je video sniman i procurio. koja prozirna laž

  I meni je taj dio nekako nategnut,

definitivno. prvo-snimka je predobra i sto se videa i sto se zvuka tice, drugo-ima dijelove gdje se drugom kamerom snima samo prezentacija mobitela. dakle nikako nije sniman potajno. ostaje samo mogucnost da je procurio slučajno, ali u to sumnjam.

Poruka je uređivana zadnji put sub 25.6.2011 15:33 (Ezio).
15 godina
offline
Re: Nokia – kraj za MeeGo
Jedna riječ - Idiot. Nije mi jasno kako takav kreten može biti CEO i još nejasnije mi je kako se izvršni odbor i dioničari nisu bunili na njegove kretenske odluke. Razumijem da su prihvatili MSovu ponudu posto su bili u "krizi", razumijem i zašto žele ugasiti symbian ali čemu ova predstava s meegoom. Najave odličan telefon nakon duljeg vremena, reakcije su pozitivne i onda odjednom prije nego sto su ga počeli prodavati on izjavi kako gase meego, pa i da su to nqmjeravali napraviti mogli su ga izbaciti na trziste prvo i vidjeti prodaju za koju vjerujem da bi bila uspješna i onda odlučiti o budućnosti tog OSa, ovo nema apsolutno nikakvog smisla. Nije ni čudo da im dionica tone ko Titanic sa ovako nesposobnim kapetanom. Žao mi je Nokie ali ovo je lekcija da jedan nesposoban čovijek može uništiti uspješnu tvrtku.
Xfire:bmw144 ...Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u potpis...
16 godina
neaktivan
offline
Re: Nokia – kraj za MeeGo

Smiri živce. Nokia je "propala" prije Elopa. Elop i MS su im karta spasa. MeeGo su morali ugasiti kao i Symbian. Izdali su jedan telefon i to je to. Već je bio u izradi i OS i telefon za njega prije dogovora s MS-om pa je šteta bila da ne izdaju ništa.

13 godina
offline
Nokia – kraj za MeeGo

Upravo nevjerojatno!

Prvo su pokopali i ono malo šanse za Symbian^3 sa uspoređivanjem svoje situacije sa situacijom na gorućoj natnoj platformi, pa onda rekli da prelaze na WP7 (jedini smartphone OS koji je prodao manje primjeraka u odnosu na iste kvartale lani - usporedba sa prehodnom verzijom). Pa su to onda pokušali sanirati sa izjavom da će Nokia barem do 2016 izdavati mobitele na Symbian platformi - no to izgleda malo čudno s obzirom na "goruću naftnu platformu" (pogledajte rezultate te izjave - kako se odrazila na vrijednost dionica) i činjenicu da su razvoj i podšku za Qt Framework koji je postao glavni Framework za Symbian i Maemo prebacili skupa s developerima nekoj vanjskoj firmi. Sad bi netko trebao portati aplikacije za Symbian - kako? - da su odlučili prijeći na Maemo/MeeGo i dalje bi se koristio Qt i developeri ne bi imali previše posla - ovako WP7 aplikacije rade u Silverligthu - dakle piše se potpuno nova aplikacija - drugih farmeworka nema. S tim su uredno pokopali N8/C7/E7... Sad izbace N9 i odmah kaži nikad više - nema šta uredno se ruši cijena dionica Nokie.

Sve to se događa i Nokia prijavljuje operativnu dobit od 438 mil € u prvom kvartalu, i onda odmah kažu da će drugi kvartal biti loš (već su se nagodili s Appleom za povredu patenata dakle bit' će para) - čini se da se ruši vrijednost kopanije da je netko proguta...

Osim toga MS više zarađuje na Androidu (nagodba s HTC-om isto za povredu patenata) - pa im tako u biti bolje odgovara da Andorid uspije - čudno zar ne?!

 
6 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Nokia – kraj za MeeGo
naxeem kaže...

Smiri živce. Nokia je "propala" prije Elopa. Elop i MS su im karta spasa. MeeGo su morali ugasiti kao i Symbian. Izdali su jedan telefon i to je to. Već je bio u izradi i OS i telefon za njega prije dogovora s MS-om pa je šteta bila da ne izdaju ništa.

 

A što su postigli time što su najavili jedan uređaj i odmah izjavili kako će ugasiti njegov OS?  Nokia je bila u krizi i prije MSa ali je koliko toliko bilo nade za nju, makar da su radili low end mobitele na symbianu i isprobali sa meeGoom svoju sreću sa uređajima poput N9. Ovako će u najboljem slučaju biti prosječna tvrtka među ostalima koji proizvode WP7 i ništa više. A isto tako uspjeh WP7 je još uvijek upitan tako da ponovno riskiraju.
Xfire:bmw144 ...Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u potpis...
Poruka je uređivana zadnji put sub 25.6.2011 15:54 (Independent).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice