Nokia 8: konačni povratak u A ligu ili podgrijavan

poruka: 89
|
čitano: 16.773
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Nokia 8: konačni povratak u A ligu ili podgrijavan".
14 godina
neaktivan
offline
Nokia 8: konačni povratak u A ligu ili podgrijavan

Još kad bi imao OLED bio bi poluinteresantan. Ovako je meh... Ništa zanimljivije od ostatka kineske ergele, Huaweija i ekipe. Di je to od Nokije od prije 10 godina...

Moj PC  
11 0 hvala 0
9 godina
odjavljen
offline
Nokia 8: konačni povratak u A ligu ili podgrijavan

Razočarali su s otvorom blende, samo f/2.0 koji k?

 
0 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Nokia 8: konačni povratak u A ligu ili podgrijavan

Kosta vise od S8,OnePlus 5 i LG G6. Ekran i kamera nisu nista posebno po prvim reviewma, 64 GB opcija samo. Nije otporan na vodu i korisnicka podrska se jos treba dokazati.  Nista posebno, idemo dalje.

Moj PC  
10 0 hvala 0
15 godina
offline
Nokia 8: konačni povratak u A ligu ili podgrijavan

Mislim da kamera neće razočarati, imam povjerenja u Zeiss leće. Na papiru su specifikacije odlične, jedino je baterija "mršava".

Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Nokia 8: konačni povratak u A ligu ili podgrij
kbenzema kaže...

Razočarali su s otvorom blende, samo f/2.0 koji k?

 a sta ti treba 1.6, 1.8 lol

9 godina
odjavljen
offline
Re: Nokia 8: konačni povratak u A ligu ili podgrij
Pa s obzirom da svaki flagship ima minimalno 1.8, ne kužim kaj se čudiš?
12 godina
offline
Nokia 8: konačni povratak u A ligu ili podgrijavan

a to prosječnom korisniku znači ko kurvi gaće...

 

ali da, preskupo za tako generičan fon

What could possibly go wrong?
Poruka je uređivana zadnji put čet 17.8.2017 13:55 (Hornet_93).
 
7 0 hvala 0
9 godina
odjavljen
offline
Re: Nokia 8: konačni povratak u A ligu ili podgrij
Pa slažem se, al meni znači. S obzirom da idem na dosta koncerata i festivala, uvijek okinem koju sliku pa mi odlična kamera uvijek dobro dođe, pogotovo u takvim uvjetima.
 
5 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Nokia 8: konačni povratak u A ligu ili podgrijavan

Ništa od toga, debelo su zakasnili. Sretno im bilo.

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Nokia 8: konačni povratak u A ligu ili podgrij
kbenzema kaže...
Pa slažem se, al meni znači. S obzirom da idem na dosta koncerata i festivala, uvijek okinem koju sliku pa mi odlična kamera uvijek dobro dođe, pogotovo u takvim uvjetima.

 

sad bih ti poslao video ili neke slike koje sam slikao sa lumiom 1020, nekad 2014. tokom koncerta Zdravka Čolića, slike bile malkice mutne, jer je sporo okidanje bilo, a video fantastičan, zvuk da i ne govorim, kada sam poslusao preko tv-a koncert, mnogo bolje je zvucalo na mom telefonu, na moje opste iznenadjenje.



eto i huawei p10 ima jako pristojnu kameru, a otvor blende f/2.2


razumijem ja šta hoćeš reći, konkurencija nudi bolje, Nokia bi trebala isto to ponuditi, no hajmo pricekati rezultate kad bude zvanicno dostupna.

I told you that Chelsea were the best team in the world, and tonight we are
15 godina
offline
Nokia 8: konačni povratak u A ligu ili podgrijavan

da si nisu prepili granu na kojoj su sjedili i prodali se znamenitom uništavaču svega i svačega (počevši od sebe) žmukljošuftu, još bi bili face. žao mi je i sony-ericssona i panasonica. to su bile pile. u međudobu, došli divlji - istjerali pitome. niš novo. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
6 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Nokia 8: konačni povratak u A ligu ili podgrij
kbenzema kaže...
Pa s obzirom da svaki flagship ima minimalno 1.8, ne kužim kaj se čudiš?

Neke stvari ipak spadaju u prestiš i pre*erans, a ne potrebu. Proizvođači često idu u krajnosti i suboptimalne vrijednosti za pokazati da mogu. Iako veći otvor blende omogućuje bolje noćne fotografije, smanjuje dubinsku oštrinu. Iako na malim senzorima to nije toliko izraženo, na aparatu na kojem ne možeš mijenjati otvor blende, ipak je bolje ne ići u krajnost.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
8 godina
odjavljen
offline
Re: Nokia 8: konačni povratak u A ligu ili podgrij

Plus otezano fokusiranje u nocnim uslovima ....

8 godina
offline
Re: Nokia 8: konačni povratak u A ligu ili podgrij
nkdz kaže...

Mislim da kamera neće razočarati, imam povjerenja u Zeiss leće. Na papiru su specifikacije odlične, jedino je baterija "mršava".

 To je samo branding, isto kak Huawei ima Leica, a Leica nema veze sa tim objektivima 
Sve se to radi u kini, a ne u Njemackoj ili Japanu kak se rade objektivi za fotoaparate

https://www.instagram.com/celestial__emissary/?r=sun1
Poruka je uređivana zadnji put čet 17.8.2017 19:49 (Santana).
15 godina
offline
Re: Nokia 8: konačni povratak u A ligu ili podgrij
Bolje da su ostali na windows phonu 🤗
Moj PC  
2 5 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Nokia 8: konačni povratak u A ligu ili podgrij

To bi u ovom momentu bio vrlo mudar potez.... ;)

Ciljati na 0,1% trzista ;) Jedina prednost jeste sto tu nema konkurencije. Bukvalno bi bili jedini ;)

8 godina
offline
Nokia 8: konačni povratak u A ligu ili podgrijavan

Ne treba podcjenjivati Nokiu, odn. ono što je preživjelo od nje.

Ekipa polako i taktički vodi igru, T. Ahonen je to najavio još prošle godine (uz priču o 3310, koja nije niti bila za EU tržište!), kako će Nokia tek ove godine, za božićne blagdane, isfurati pri pravi flagship model.
Fora je u tome da se njima para vrti u Aziji, gdje je Nokia i dalje brand i pojam, i ljudi se tamo masovno vraćaju Nokiji. Govorim o konzumentima puno manje platežne moći, ali kojih je puno više nego li EU & USA tržište zajedno.
Dokaz za ovo vam je sl. podatak: Nokia 6 receives over 1 million registrations on Amazon India before August 23 sale (10.8.2017.)

1 milijun pred-narudžbi, mjesec dana prije slanja!
Tako da je biznis u Aziji odskočna daska za globalni povratak, odn. za ulazak (u top 10) na zapadno (razvijeno) tržište.

HMD do sada još nije napravio niti jedan krivi korak, a ovih 2 milijarde $ od Applea (naknada za krađu patenata) im također neće odmoći.

(edit: pare idu "pravoj" Nokiji - Nokia Networks a ne HMD Global, ali te tvrtke su susjedi u Nokia Campusu - Espoo, Finska; dijele od "stare" Nokije zajednički teh. kadar i - vjerojatnu buduću poslovnu suradnju)

Poruka je uređivana zadnji put čet 17.8.2017 21:56 (Zechina).
 
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Nokia 8: konačni povratak u A ligu ili podgrijavan

gledam malo te nove modele i opet nemaju pravi mid range fon... nokia 6 ima sd 430  i po reviewima  točno se vidi da postoji primjetan lag pri surfanju ali i navigiranju kroz appove, o  igrama da ne govorim.

da nisu mogli staviti u 6-icu barem sd 625, adreno 506 i 3/4 gb ram uz neku min 3200-3300 mah bateriju i pokrit mid range kako treba pa bi je možda i uzeo u obzir...

 

prvi sljedeći model, osmica ima sd835 i sve te popratne high end komponente, petica opet ima sd430 i 2 gb ram... 

What could possibly go wrong?
 
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Nokia 8: konačni povratak u A ligu ili podgrij
Zechina kaže...

Ne treba podcjenjivati Nokiu, odn. ono što je preživjelo od nje.

Ekipa polako i taktički vodi igru, T. Ahonen je to najavio još prošle godine (uz priču o 3310, koja nije niti bila za EU tržište!), kako će Nokia tek ove godine, za božićne blagdane, isfurati pri pravi flagship model.
Fora je u tome da se njima para vrti u Aziji, gdje je Nokia i dalje brand i pojam, i ljudi se tamo masovno vraćaju Nokiji. Govorim o konzumentima puno manje platežne moći, ali kojih je puno više nego li EU & USA tržište zajedno.
Dokaz za ovo vam je sl. podatak: Nokia 6 receives over 1 million registrations on Amazon India before August 23 sale (10.8.2017.)

1 milijun pred-narudžbi, mjesec dana prije slanja!
Tako da je biznis u Aziji odskočna daska za globalni povratak, odn. za ulazak (u top 10) na zapadno (razvijeno) tržište.

HMD do sada još nije napravio niti jedan krivi korak, a ovih 2 milijarde $ od Applea (naknada za krađu patenata) im također neće odmoći.

(edit: pare idu "pravoj" Nokiji - Nokia Networks a ne HMD Global, ali te tvrtke su susjedi u Nokia Campusu - Espoo, Finska; dijele od "stare" Nokije zajednički teh. kadar i - vjerojatnu buduću poslovnu suradnju)

 kako tebi pomaze u poslovanju to sto ti je komsija dobio 2 mlrd dolara ;)

16 godina
offline
Re: Nokia 8: konačni povratak u A ligu ili podgrij

ovolko hvalospjeva nije bilo ni o Noi za koju je Dragan glasao neki dan :)

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
8 godina
offline
Re: Nokia 8: konačni povratak u A ligu ili podgrij
Torent kaže...
Zechina kaže...

 

 kako tebi pomaze u poslovanju to sto ti je komsija dobio 2 mlrd dolara ;)

 Otprilike jednako kako Agrokoru pomaže što je ministar Marić bivši zaposlenik istog :-) 

Ne, načelno si u pravu, to bi trebale biti kruške i jabuke, ali...

Finska je mala zemlja, a MS im je uništio najveću (strateški bitnu) kompaniju (i nacionalni ponos).

To prelazi granice klasičnog suhoparnog "run for the money" djelovanja. 

Radi se o tome da ako predviđene sastojke staviš zajedno u posudu, velika je vjerojatnost da će se ovdje skuhati nešto dobro.

Uostalom, previše je faktora da nabrajam, pretpostavljam da će Nokia Networks uložiti u HMD, ili čak ići u joint-venture: u konačnom dogovoru s Appleom dobili su (odn. razmijenili) patente koji više koriste HMD-u nego li NN (osim ako ne misle postati patentni trol). Nekako ne vjerujem da bi ih sad prodali Microsoftu, taman da su im komšije... čak ni para više nije (samo) u pitanju (to su već prošli i opekli se). To bi bilo kao da adeze Čović ponovno dođe u Plivu, ponovno je rasprčka i proda ispod cijene; privatna kompanija i sve lege artis, ali se ne može desiti.

Ali će Jolla, HMD i ostali finski restrukturirani ostaci Nokie dobiti državne (legalne!) poticaje iz njihovog "HBOR"a (heh, kao i Agrokor)... 

T. Ahonen je nekad bio glavonja u Nokiji, a komentare mu na blogu često pišu bivši (i sadašnji) inženjeri iz Nokije (Finci). Tako da se lako neke stvari mogu pročitati između redaka...

8 godina
odjavljen
offline
Re: Nokia 8: konačni povratak u A ligu ili podgrij

MS nije unisti nista vec je kupio. MS je unistio svoju investiciju... Ne vjerujem da finci imaju nekakav osjecaj nacionalnog ponosa prema privatnoj kompaniji (to je rezervisano za balkance) a Nokia nije unistena vec kao sto i sam kazes Nokia networks ili kako se vec zove radi i dalje....

Ovo za Marica necu kome tarisati jer bi on i takvi kod Finaca gulili 20+ godina bez pardona....

8 godina
offline
Re: Nokia 8: konačni povratak u A ligu ili podgrij
Torent kaže...

MS nije unisti nista vec je kupio. MS je unistio svoju investiciju... Ne vjerujem da finci imaju nekakav osjecaj nacionalnog ponosa prema privatnoj kompaniji (to je rezervisano za balkance) a Nokia nije unistena vec kao sto i sam kazes Nokia networks ili kako se vec zove radi i dalje....

Ovo za Marica necu kome tarisati jer bi on i takvi kod Finaca gulili 20+ godina bez pardona....

 > MS nije unisti nista vec je kupio. MS je unistio svoju investiciju... 

 

Sve je stvar omjera veličina i rakursa gledanja: tih direktno izgubljenih 10+ mil. $ za MS de facto ne znači puno; za Finsku je to bio gotovo nokaut.

 

Od pustih milijardi koje je uložio u Nokiu, MS je akonto licenci (za OS npr) odmah prebio bar trećinu. A tamo gdje je trebao direktno ulagati (bez npr muljanja s prebijanjima - fiktivnim ulaganjima), prvu godinu dana to nije radio u dovoljnoj mjeri (tek kasnije su išli lopatama tovariti svugdje, kad su shvatili da će im ukupna šteta, ako sve pukne, biti višestruko veća - kao što se i dogodilo).


Ali je zato MS trol Elop, uz povik "drš'te lopova" ("Burning Platform memo"), odma rasprodao neke profitabilne dijelove firme i patente "jer nisu nužni za core business" (Vertu npr, koji je npr mogao biti dobra platforma za "top niche" W10 Mobile - za preseravanje top CEO).

Ne treba zaboraviti ni da je Elop prenio MS-u bitne licence/patente (npr. za HERE mape), od kojih je MS nastavio prihodovati: Direktni link (@Microsoft), +arhivirano.

 

> Nokia nije unistena vec kao sto i sam kazes Nokia networks ili kako se vec zove radi i dalje....

 

Već danas se primjer uništavanja Nokije uči na ekonomskim fakultetima širom svijeta - vidi pod "Elop Effect" na gornjem linku (Burning Platform memo). Ovo danas su ostaci nečega izuzetno moćnog - Nokia je bila ono što je Apple danas - diktirala je trendove globalno.

Uostalom, detaljan prikaz sa zanimljivim grafikama je ovdje.

 

> Ovo za Marica necu kome tarisati jer bi on i takvi kod Finaca gulili 20+ godina bez pardona....

 

Stephen Elop je "za uspješno uništavanje Nokie" dobio otpremninu (od Nokie!) od 33 MILIJUNA $, čestitke od Ballmera i - vratio se u Kanadu.
Finci su ga pokušali procesuirati, bezuspješno.

12 godina
offline
Re: Nokia 8: konačni povratak u A ligu ili podgrij
Dobro rečeno:Kupci Androida su preodgojeni na Samsung a oni s manje love na OnePlus a s još manje na Xiaomi.Sve je manje entuzijasta koji kupuju Htc,Sony,Lg...
pa će tako biti i sa novom Nokiom.
Uspjeh bi postigla nova osmica kad bi došla sa globalnom cijenom od 399€\$ ali to je nerealno za očekivati.
O Matijeviću jesi li pri piću?!Kud će boca nego da se joca.
Moj PC  
2 0 hvala 0
8 godina
offline
Nokia 8: konačni povratak u A ligu ili podgrijavan

Zanimljiv (plaćeni!!!) prikaz:

https://www.cnbc.com/2017/08/16/nokia-8-launch-hmd-global-flagship-android-smartphone.html

Nije to što im je CNBC snimio prilog, pa ih za pare hvali, već ima dosta zanimljivih tehničkih / marketinških podataka.

Npr:

HMD did not release the specific markets it would be releasing the Nokia 8 in yet, but told CNBC that it would launch in countries which are accustomed to higher average selling prices of phones. These include core western European markets, areas of the Middle East, and Asia.

But Seiche told CNBC it would not launch in the U.S. or China.

 

Zanimljivo (i potvrđuje ono što sam ranije tipkao), Azija je i dalje glavno tržište, US se do daljnjeg izbjegava (kao i nekad).

Nokia i kad je bila #1 globalno, nikad nije bila previše popularna u (zainteresirana za) US. Npr flagship modeli poput Communicatora uopće se nisu mogli kupiti u US.
Međutim ovo za Kinu je znakovito: Nokiu 6 su tamo već ispucali i kažu da je recepcija "beyond our expectation"... ali da Kina zahtjeva spec. strategiju (kao najveće mobilno tržište) i da će tamo ići spec. modeli...

 

edit: moja je pretpostavka da će u 12. mjesecu udariti po medijima (pred božićne rasprodaje), o "fantastičnim prodajama Nokie 8 globalno" (od 9-12 mj), sa "novim" (tek malo dorađenim) modelom ("europska boja" kućišta).
Još kad bi cijenu spustili ispod 500€...

Poruka je uređivana zadnji put pet 18.8.2017 16:19 (Zechina).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Nokia 8: konačni povratak u A ligu ili podgrij

Sony ericssoni da,šteta.Bili top br.2 svoje vremeno.Još koristio SE G502/x10 do prije 2 godine...

Svaka akcija ima svoju reakciju.
8 godina
odjavljen
offline
Re: Nokia 8: konačni povratak u A ligu ili podgrij
Zechina kaže...

Zanimljiv (plaćeni!!!) prikaz:

https://www.cnbc.com/2017/08/16/nokia-8-launch-hmd-global-flagship-android-smartphone.html

Nije to što im je CNBC snimio prilog, pa ih za pare hvali, već ima dosta zanimljivih tehničkih / marketinških podataka.

Npr:

...

 Kako znas da je placen?

13 godina
offline
Nokia 8: konačni povratak u A ligu ili podgrijavan

U mojem kraju vrijedi ona; "Čega nije bilo na piru, nebude ga niti po piru"! 

 

U samom početku, usrali su motku sa Symbian OS-om kada nisu povjerovali u nešto novo po dolasku, iOS i slično takvog nešto, a ujebali su posao do kraja sa rasprodajom obiteljskog srebra! 

Predmnjevam da neće ALI NIKAKO uspjeti, za lowbudget gadget su generalno preskupi kao primarno, a za nešto ekskluzivnije su preslabi sa cjelinom kako HW-a a tu negdje i sa SW-om. 

 

Utvaram si da će "ta priča" proći kao "just one year standing story/show"!!!!! 

ATJ Lučko
Moj PC  
3 2 hvala 0
10 godina
offline
Nokia 8: konačni povratak u A ligu ili podgrijavan

Zanimljiv članak. Iako su karte već dobrano podijeljene na tržištu, bit' će zanimljivo pratiti načine i modele sa strane Nokije koje želi ispuniti svoj plan, svojevrsnu troljetku, da se vrati u vrh.

Imali smo nekada browser's wars, sada proccesor's wars, a možda se tom i priključe smartphoni.

Panzerkampfwagen.Dinamo Zagreb.TMATIJA1.Leaving or dead, always ahead...
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Nokia 8: konačni povratak u A ligu ili podgrij

Tesko. Jaaaaakkkkkooooo tesko.....

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice